Dunaújváros – Diósgyőri VTK 0:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – KTE-Phoenix Mecano 2:0 (vége) | Lombard Pápa FC – Pécsi MFC 0:2 (vége)
Győr – Szombathelyi Haladás 3:2 (vége)
Budapest Honvéd FC
2:0 (2:0)
KTE-Phoenix Mecano
szombat 09.05.2015, 16:00 • Bozsik Stadion, Budapest • OTP Bank Liga

Nyolc hónap után nyert ismét bajnoki mérkőzést hazai pályán a Bp.Honvéd együttese, ám ehhez kellett a tavasszal eddig remeklő KTE igencsak gyenge játéka!
    A Honvéd a második félidő nagy részében már elsősorban az eredmény tartásával volt elfoglalva, hiszen Nekik ez a három pont a bennmaradás szempontjából létfontosságú volt!
    Azért a végén Godoy még tovább növelhette volna a Youla és Holender találataival még az első félidőben összehozott kétgólos előnyt, de ez igazából már nem osztott, nem szorzott!
    A Honvéd kétgólos győzelme mindenképpen megérdemelt!
    Kispestről köszönjük a kedves figyelmet, de tartsanak továbbra is velünk! (17:58:52)

90+3

90+2
    Ignjatovics szabadított még fel a kecskeméti csatárok elől!

90+1
    Három perc a ráadás a meccs végén!

89
    Ihrig-Farkas húszméteres, jobblábas lövése alig kerülte el a kecskeméti kaput.

88
    Szalai Dániel lőtt a Honvéd kapujába, de előtte már lest jelzett az asszisztens, így a gól érvénytelen!

87
    Hátul adogatnak a kispestiek, számukra már zsebben a három pont!

86
    Youla legurítását Godoy bombázta 18 méterről a felső lécre!

85
    A sarokrúgást követően felszabadult a Honvád kapuja!

84
    Radoja szabadrúgásból középre ívelt labdáját Baráth fejelte ki szögletre.

83
    Hidi beívelése után Godoy lökött a KTE ötösén, kifelé az ítélet!

82
    Honvéd szabadrúgás nagyon távol a KTE kapujától!

81
    Hidi indításával Youla lépett ki, de mintegy 13 méterről, kissé balról a kecskeméti kapu fölé lőtt!

79
    Kezdenek már beletörődni a játékosok az eredménybe? Mindenesetre nagyon úgy tűnik!

78
    Továbbra sem jelentenek igazán veszélyt a kecskeméti támadások a Honvéd kapujára!

77
    Kitl jobb oldali beívelése után bedobás jöhet a túloldalról.

76
    Baráth fejjel mentett a Honvéd ötösén, újabb KTE szöglet.

75
    Ignjatovics szorult ápolásra a Honvéd tizenhatosán belül.

Juhász Attila

Gólok: 30. Youla, 45. Holender

Lapok:   60. Gazdag (HNB) – 72. Eninful (KTE)

Budapest Honvéd FC: Kemenes – Botka, Ignjatovics, Elez, Baráth – Nagy G. (Gazdag, az 55.), Hidi, Godoy – Youla, Punosevac (Ihrig-Farkas, a 70.), Holender (Ikenne-King, a 61.). Vezetőedző: Marco Rossi
    Cserék: Czuczi (kapus), Prosser, Gazdag, Kone, Ihring-Farkas, Ikenne-King, Kristi.

KTE-Phoenix Mecano: Tujvel – Lovrics, Szkopljak, Karan, Gyagya (Radoja, a szünetben), Laczkó – Vukaszovics (Eninful, a szünetben), Szavics (Szalai, a 68.), Kitl – Bebeto, Novák. Vezetőedző: Bekő Balázs
    Cserék: Németh V. (kapus), Eninful, Szalai D., Patvaros, Fótyik, Radoja, Gréczi.

Játékvezetők: Pintér Csaba (Kelemen Attila, Medovarszki János; 4. jv.: Király Krisztián)