Diósgyőri VTK – KTE-Phoenix Mecano 1:1 (vége) | Pécsi MFC – Győr 1:1 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – MTK Budapest FC 2:0 (vége)
Pécsi MFC
1:1 (1:1)
ETO FC Győr
szombat 17.08.2013, 19:00 • PMFC Stadion, pécs • OTP Bank Liga

Lőrincz Emil és Pintér Attila vezetőedzők a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón értékelték a látottakat:

Lőrincz Emil:
    Görcsösen játszottak ma a játékosaink, de mindent megtettek amit elvárhatunk tőlük. Jogos tizenegyessel megszereztük a vezetést, majd egy ajándékgólt adtunk a Győrnek, amivel kiegyenlítettek. A második félidőben egyre jobban játszottak a fiúk, de a kiállítás után a tavalyi bajnok Győr jobb volt nálunk. A kiállítás most is véleményes volt, Lázok nem a labdát nézte, csak azt figyelte Dibusz honnan érkezik.

Pintér Attila:
    A Pécs fegyelmezetten játszott, a tizenegyesből megszerzett vezetése után azonban hamar kiegyenlítettünk, majd lett volna esély a vezetés megszerzésére. Több párharcot kellett volna a játékosaimnak megnyernie és a széleken többször megjátszani a labdát. A mérkőzésen a mi akaratunk érvényesült, a győzelmi kényszer kicsit nyomasztotta a játékosokat és még meg kell jegyeznem, hogy hiányzik Strestik játéka. (21:42:42)

Igazságos pontosztozkodás Pécsett, a Győr csak árnyéka volt tavalyi önmagának. A hazaiakat megfogta a kiállítás, ez után már nem volt esélyük a győzelemre, de sikerült kibekkelniük kapott gól nélkül. A Győr védelme könnyen zavarba hozható, de a Pécs ma ezt nem tudta megfelelően kihasználni.

93
    Rácz kézzel ért a labdába, szabadrúgás a Győrnek a tizenhatosa elől.

91
    Koller kapott sárgát reklamálásért.

91
    Mohl keményen odalépett Vargának, szabadrúgás a Győrnek a félpályától.

90
    Három perc lesz a hosszabbítás.

89
    A Győr beszorítja a Pécset, a hazaiak foggal-körömmel védekeznek!

88
    Kamber rúgta fel Szatmárit, szabadrúgás a Pécsnek a kezdőkör vonalától.

87
    A játékvezető Gőczét figyelmeztette, hogy ne húzza az időt, de még nem adott sárga lapot.

86
    A PMFC most már őrzi a döntetlen, a Győr az emberelőnyben még nem sok jó megoldást mutatott.

85
    Szöglet már a másik oldalon, de Völgyi beadását nem tudta a kapu felé fejelni Kamber, csak felfelé és Gőzce fogta a labdát.

83
    Szatmári remekül szerelte Vargát, majd elindult a jobb szélen, Márkvértot indította, aki nem tudta elvinni a labdát, csak levitte a szögletzászlóig, de ott róla pattant ki bedobásra a labda.

82
    Kink lökte el Mohlt, szabadrúgás a hazaiaknak a félpályától.

81
    Szöglet a Győrnek, Völgyi beadásánál azonban szabálytalanságot lát a játékvezető, szabadrúgás kifelé.

80
    Lázok lőtte rá a szabadrúgást 25 méterről, de egy védőről szögletre vágódott.

79
    Csere a Pécsi MFC-nél: lemegy Fröhlich, bejön Gőcze.

78
    A PMFC ma sem úszta meg kiállítás nélkül!

78
    A nézők majd felfalják Vad II játékvezetőt!

Kolarics László

Gólok: 11. Koller (bünt.) – 16. Trajkovic

Lapok:   91. Koller (PMFC) – 10. Mevongou (ETO), 22. Trajkovic (ETO)   77. Dibusz (PMFC)

Pécsi MFC: Dibusz – Mohl, Balogh, Romic, Fodor – Koller, Szatmári, Horváth, Wittrédi(66.Rácz)– Fröhlich(79.Gőcze), Városi(Márkvárt, a szünetben)
    ETO FC Győr: Kamenar – Svec, Lipták,Völgyi, Lang – Varga, Mevongou ,Trajkovic(70.Lázok), Kamber – Martinez(Andrics, a szünetben), Burgos(59.Kink)

Játékvezetők: Vad II. István – Ring György, Becséri Gergely