Bayern München – Norimberk 2:0 (vége) | Bayer Leverkusen – Borussia M'gladbach 4:2 (vége) | Hannover 96 – FC Schalke 04 2:1 (vége)
1899 Hoffenheim – SC Freiburg 3:3 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – VfL Wolfsburg 2:0 (vége) | Hertha BSC – Hamburger SV 1:0 (vége)
Hannover 96
2:1 (2:0)
FC Schalke 04
szombat 24.08.2013, 15:30 • AWD-Arena, Hannover • Bundesliga

Játékvezetői szempontból rendkívül nehéz mérkőzést láthattunk. Tapintható volt a feszültség a pályán, amit a két azonnali, majd Fuchs második sárgája utáni kiállítás is mutat.
    Az első félidő elején emberhátrányba kerültek a vendégek, majd 2:0-ás hazai vezetéssel mentek szünetre a csapatok. Ekkor még úgy tűnt, hogy egy komolyabb vereségbe is beleszaladhat a Schalke. Ennek ellenére pont a fordítottja történt, a második félidőre mintha vért ittak volna, úgy jöttek ki a vendégek. Szalai Ádám góljával sikerült is szépíteniük, ezt követően egymásután vezették a támadásokat. Szalai azonban a mérkőzés legnagyobb helyzetét kihagyta, így az egyenlítés már nem jött össze.
    A második félidőben mutatott játék alapján egy döntetlent megérdemelt volna a Schalke.
    Összességében egy jó és izgalmas mérkőzést láthattunk, magyar gólokkal. Reméljük Szalainak nem sokára magyar mezben is is sikerül betalálnia....Bukarestben. Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (17:33:40)

90+3
    Ápolás után folytatódik a játék.

90+3
    Jones ápolása miatt áll a játék. A nyakát fogja a vendégek játékosa.

90+2
    Mame Biram Diouf ment le a pályáról, helyére Karim Haggui állt be.

90+1
    A beívelt szabadrúgást, Hoogland közelről mellé fejelte. Hatalmas egyenlítési lehetősége volt a Schalkenak.

90+1
    Marcelo szabálytalankodott Szalai ellen, balról rúghat szabadrúgást a Schalke.

90
    Három perc lesz a ráadás.

89
    A Schalke jön előre, a Hannover már különösebben nem erőlteti a támadásokat.

87
    A hazaiak dobhatják be a labdát a Schalke térfelén, majd Hildebrand rúgja ki a játékszert.