MTK Budapest FC – Diósgyőri VTK 2:0 (2. félidő) | Kaposvári Rákóczi FC – ZTE 4:0 (vége) | Balmazújváros – Nyíregyháza 0:0 (vége)
Békéscsaba – Szolnok 0:2 (vége) | Kozármisleny – Dunaújváros 2:0 (vége) | Szigetszentmiklós – Puskás Akadémia FC 1:0 (vége)
Cegléd – Budapest Honvéd FC 1:0 (vége) | Fehérvár – Paksi FC 1:4 (vége) | Újpest FC – KTE-Phoenix Mecano 1:2 (vége)
Győr – Sopron 1:1 (vége) | Pécsi MFC – BFC Siófok 2:2 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Tatabánya 2:0 (vége)
Pécsi MFC
2:2 (0:1)
BFC Siófok
szerda 13.11.2013, 18:00 • PMFC Stadion, Pécs • Magyar Ligakupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

A Ligakupa az ötödik fordulójához érkezett, ahol a H csoport első helyezettje, a PMFC, a harmadik Siófokot fogadja.
    A Pécs eddig három győzelmet aratott és egyszer kikapott, kilenc pontja van, a gólkülönbsége pedig 8:2. A Siófok eddig kettő győzelem mellett kettő vereséget könyvelhetett el, hat pontja van, a gólarányuk 4:6. A két csapat legutóbb szeptemberben csapot össze Siófokon, ugyanebben a sorozatban, akkor a PMFC 2:0-ra nyert.
    A Siófok egy esetleges győzelemmel utolérheti pontszámban a PMFC-t és a 2. helyezett Kaposvárt(ha ők is vereséget szenvednének) is, ami valljuk be nem reális az osztálykülönbséget figyelembe véve.

A Ligakupa H csoportjának állása:
    1. PMFC-MATIAS 9 pont 8:2
    2. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 9 pont 8:3
    3. FGSZ SIÓFOK 6 pont 4:6
    4. ZTE FC 0 pont 1:10

A Kaposvári Rákóczi 4:0-ra legyőzte a Zalaegerszegi TE csapatát, a ma kora délután lejátszott mérkőzésükön. A PMFC ha az első helyen szeretne végezni a csoportban, ma nyerniük kell, szintén négy góllal, hogy a gólarány miatt ne kelljen számolgatniuk.

Pécsi MFC: Gőcze – Nagy J., Balogh, Lantos, Deutsch – Kővári, Horváth A., Wittrédi, Jocsics, Gaál – Grumics
    Cserék: Steer, Városi, Rácz, Márkvárt, Romics. Vezetőedző: Lőrincz Emil

FGSZ Siófok: Kiss M. – Pécseli, Singer, Fehér, Kiss Zs. – Nagy D., Peszmeg, Bogáti, Mokánszki, Horváth B. – Dajics
    Cserék: Kis T., Mosberger, Vólent, Klujber.
    Vezetőedző: Horváth Károly

Játékvezetők: Kovács J. Zoltán – Kis Zoltán, Aradi József Tj.:Szommer Attilát.

A Siófoki szurkolótábort egy személyben az Onlajnok.com tudósítója, Bartha Gergely Sámuel képviseli!

1

1
    A PMFC kezdte a mérkőzést.

Idő közben kilenc főre duzzadt a siófoki szurkolósereg.

2
    Balogh remek keresztlabdát adott Grumics felé, de a támadó lába előtt elcsúszott a labda a tizenhatosnál.

3
    Grumics remek csellel indult a középpályán, de körömpassza rossz lett Wittrédinek.

4
    Wittrédi jól indult a bal szélen, de Singer szerelte a tizenhatoson belül.

5
    Ismét egy előreívelés Grumicsnak, de Singer kifejelte előle a labdát.

6
    Grumics volt lesen, a Siófoké a labda.

7
    Kővári remekül ment el a jobb szélen, de a beadása ellenfélhez ment.

8
    Wittrédi remekül találta meg keresztlabdájával-a siófokiakat.

9
    A Siófok szögelthez jut. Nagy rúgta ki a labdát Kiss elől.

10
    Bogáti Péter szögletét kicsúsztatja a kapu elől Lantos.

11
    A PMFC többet birtokolja a labdát, de nagyon sok hibával játszik mindkét csapat.

12
    Jocsics nem értette meg Grumics jelzését, a passza ellentétesen ment a csatárral.

13
    Dajics remekül került helyzetbe Peszmeg passzából, de 15 méteres lövését bravúrral védte Gőcze!

14
    Egy helyzet a PMFC előtt is, de Grumics visszagurítását nem találta el Wittrédi10 méterre a kaputól .

15
    Kővéri jól tört be a tizenhatosra a jobb szélen, a hosszú sarkot vette célba, de elkerülte a labda a kaput.

16
    Wittrédi most 22 méterről kapura lőtt, de ez csemege volt Kiss Máté kapusnak.

17
    Nagy Dániel beadása Deutschot találta fejbe, szöglet a Siófoknak.

18
    Bogáti szögeltét Balogh fejelte ki a kapu elől.

19
    A Pécs most megbecsüli a labdát, a középpályán adogatnak.

20
    Kővári beadását Kiss fogta Grumics elől.

21
    Grumics cselezgetett a tizenhatos előtt, végül hosszan tolta meg a labdát, kirúgás a Siófoknak.

22
    Horváth Adrián passza nem találta meg Grumicsot, ismét Kissnél a labda.

23
    Mokánszki lövése a tizenhatos bal sarkától Gőcze kezében landolt.

24
    Ismét egy Siófoki próbálkozás, de Bogáti elől fogta a belőtt labdát Gőcze.

26
    Horváth 30 méteres lövése centikkel ment csak mellé, Gőcze lemaradt róla.

27
    Egyenrangú ellenfél a Siófok, igaz a PMFC nem játszik jól.

29
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Nagy Dániel (FGSZ Siófok).

30
    Szabadrúgás a PMFC-nek, a kezdőkörből, Nagy szabálytalansága után.

31
    Kővári cselezett a jobb szélen, de Pécseli szerelte.

31
    Kővári bedobását Singer rúgta szögletre Grumics elől.

32
    Jocsics szögeltét kifejelte , jöhet az ismétlés. Az újabb szögeltet Kiss kiejtette, de nem volt pécsi játékos a közelében és tisztápott Hotváth Bence.

32
    Nagy Dániel jól ment el a jobb szélen, de a vendégektől Kiss Zsolt a kapu fölé emelte a labdát 16 méterről.

34
    Horváth Adrián a vendégkapu mellé lőtt 7 méterről, Grumics középre adásából!

35
    A hazai szurkolók már ébresztőt fújnak a játékosoknak.

36
    Szabadrúgás a Siófoknak a kezdőkör vonalától, Horváth Adrián lökte el Bogátit.

37
    Mokánszki 20 méteres lövése nagyon mellé ment, Gőczének nem volt vele dolga.

38
    Szöglet a Siófoknak Lantos bal oldai tisztázása után.

39
    Bogáti szögleténél szabálytalan volt Peszmeg, szabadrúgás kifelé a Pécsnek.

40
    Kővári ismét jól ment el a jobb szélen, de a beadása Grumics mögött ment el.

41
    Grumicsot vágta fel a tizenhatos jobb sarkánál Fehér, szabadrúgás a Pécsnek.

41
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Fehér (FGSZ Siófok), Grumics buktatásáért.

42
    Jocic végezte el a Pécs szabadrúgását, de legalább 5 méterrel fölé ment.

43
    Mindkét oldalon hibák tarkítják a játékot, jó lesz már a félidő mindkét gárdának.

45
    A Siófok gólt szerzett!
    NAGY DÁNIEL szabadon vihette fel a labdát a jobb oldalon és 18 méterről hatalmas gólt lőtt a jobb felsőbe!

Meglepetésre a Siófok vezet a félidőben! A PMFC nagyon tompán játszik, a Siófok pedig nem ijedt meg tőlük, bátran megy előre. Persze ha a hazaiak belövik a helyzeteiket, akkor már 2-3 gól előnyük is lehetne. Kíváncsian várjuk a második félidőre sikerül-e egy jobb Pécsnek kijönnie.

A Siófoki kemény mag -név szerint: Csonka Adrián, Varga Dániel, Szentpéteri László, Kompa Norbert, Kompa Krisztián, Juhász Krisztián, Juhász Dávid, Balassa Márk, Pál András és Bartha Gergő- továbbra lelkesen szurkol csapatának!

46
    A félidőben cserék a Pécsi MFC-nél , lemegy Jocsics, bejön Márkvárt és Gaál helyett Rácz.

46
    A félidőben csere a FGSZ Siófoknál is: lemegy Nagy Dániel, bejön Mosberger.

46

46
    A Siófok indította útjára a labdát a második félidőben.

47
    A Pécs gólt szerzett!
    Nagy József remek jobb oldali beadására MIROSZLÁV GRUMICS érkezett középen és 3 méterről a léc alá vágta a labdát.

48
    A Siófok még nem pörgött fel a második félidőre, a Pécs máris egyenlített.

49
    Lantos kapott sárga lapot, mert megrúgta Peszmeget.

50
    Wittrédi próbált kapura lőni 24 méterről, de elakadt a lövése Singerben.

51
    Grumics jól mozgott keresztbe a labdáért, majd balról visszagurította a labdát, de Márkvárt háta mögé, oda a helyzet.

52
    Szabadrúgás a Siófoknak , 30 méterről, Balogh szabálytalansága után, de Peszmeg lövését könnyedén fogta Gőcze.

53
    A PMFC passzolgat a középpályán, Grumicsot nem tudják most indítani.

55
    Rácz remek kiugratást kapott a bal széle, beadását Grumics rúgta kapura, de Kiss bravúrral védett!

56
    Ráczot most ellökte a bal szélen Pécseli, szabadrúgás a Pécsnek.

57
    Wittrédi beadása centikkel ment el Deutsch feje mellett, majd a jobb szélen kiment a játéktérről. kirúgás a Siófoknak.

58
    Wittrédi mellet tette maga elé Lantos indítását, de 14 méteres lövését lábbal védte Kiss Máté.

59
    Rácz volt lesen, a vendégeké a labda.

60
    Kicsit leült ismét a játék, pedig pörgősen kezdődött a második félidő.

62
    A középpályán folyik a csata, változatlanul sok hibával.

63
    Kővárinak tette le a labdát Grumics , de a lövését blokkolták a védők. Nagy József beadása Singerről ment szögletre.

64
    Kővári szöglete mindenkinek hosszú lett, a hosszún nem volt érkező ember.

65
    Csere a Siófoknál: lemegy Mokánszki, bejön Vólent.

66
    Grumics forgolódott a kpu elől, de nem jutott lövőhelyzethez.

68
    Grumics most el tudta lőni a labdát 20 méterről, de fölé ment a labda.

69
    Msot szépen járatja a labdát a Siófok, de mégsem tudnak a középpályárólelőrébb jutni.

70
    Nagy József jobb oldali beadása nem lett jó Grumicsnak, Horváth Bence könnyedén kifejelte előle.

72
    Csere az FGSZ Siófoknál: lemegy Kiss Zsolt, bejön Klujber.

73
    Márkvért felé Wittrédi passza, d e középpályás ellecsúszott a tizenhatoson belül, kirúgás a vendégeknek.

74
    Rácz remekül ment el a bal szélen, betört a tizenhatosra, de a középre adása senkinek nem lett jó, kirúgta Peszmeg.

75
    A PMFC félig kidolgozza a helyzeteit aztán el is rontja, szerencséjére a Siófoknak.

76
    Csere a Pécsi MFC-nél: lemegy Wittrédi, bejön Városi.

78
    Kővári volt lesen, szabadrúgás a Siófoknak.

79

80
    Grumics sárga lapot kapott mert sípszó után elrúgta a labdát.

81
    Városi kapott sárga lapot mert feldobta magát a tizenhatoson belül.

82
    Vólent ha jól veszi át Bogáti indítását, ziccerbe is kerülhetett volna, de nem így történt.

83
    A Siófoktól Mosberger jól ment el a jobb szélen, de a beadása ellenfélhez ment.

84
    Szabadrúgás a Siófoknak a jobb szögletzászló mellől, Balogh szabálytalansága után.

85
    BOGÁTI PÉTER éles szögből érkező szabadrúgását Gőzce bevédte a rövid saroknál, vezet a Siófok!

86
    Kapkod a Pécs, nagyon pontatlanok a passzok most.

87
    Városi jobb oldali beadását kiütötte Kiss, de Rácz 5 méteres lövése elakadt a vendég védőkben.

88
    Deutsch beadása szögletre ment Pécseliről.

89
    Rácz beadását Grumics csúsztatta a kapu felé és FEHÉR ZSOLT a saját kapujába fejelte, nem sikerült mentenie! Öngól!

90
    Kettő perc lesz a hosszabbítás.

90+1
    Szögelt a Siófoknak, Lantos mentése után. Bogáti beadását kifejelte a kapu elől Balogh.

90+2
    Szabadrúgáshoz jut a Siófok, Márkvárt buktatta Peszmeget.
    Fehér a szabadrúgás egy méterrel kapu mellé rúgta.

Igazságos döntetlen született a PMFC-Siófok összecsapáson. A PMFC támadott, de sok helyzetet pocsékoltak el, a Siófok jobban sáfárkodott a lehetőségeivel, felvette a versenyt az egy osztállyal feljebb lévő ellenfelével, a vendégek majdnem nyertek,de közbejött Fehér öngólja, amivel egyenlített a Pécs. A PMFC így már a második helyen van a csoportban a Siófok pedig maradt a harmadik. (19:51:33)

Kolarics László

Gólok: 47. Grumics, 89. Fehér (öngól) – 45. Nagy Dániel, 85. Bogáti

Lapok:   49. Lantos (PMFC), 80. Grumics (PMFC), 81. Városi (PMFC) – 29. Nagy Dániel (SIO), 41. Fehér (SIO)

Pécsi MFC: Gőcze – Nagy J., Balogh, Lantos, Deutsch – Kővári, Horváth A., Wittrédi(76.Városi), Jocsics(Márkvárt a félidőben), Gaál(Rácz a félidőben) – Grumics
    BFC Siófok: Kiss M. – Pécseli, Singer, Fehér, Kiss Zs.(72.Klujber) – Nagy D.(Mosberger a félidőben), Peszmeg, Bogáti, Mokánszki(65.Vólent), Horváth B. – Dajics

Játékvezetők: Kovács J. Zoltán – Kis Zoltán, Aradi József Tj.:Szommer Attila