FC Schalke 04 – 1899 Hoffenheim 4:0 (vége) | Borussia M'gladbach – FC Augsburg 1:2 (vége) | VfB Stuttgart – Braunschweiger TSV Eintracht 1895 2:2 (vége)
Hannover 96 – Bayer Leverkusen 1:1 (vége) | VfL Wolfsburg – Bayern München 1:6 (vége) | Hamburger SV – Eintracht Frankfurt 1:1 (vége)
Norimberk – Werder Bremen 0:2 (vége)
FC Schalke 04
4:0 (2:0)
TSG 1899 Hoffenheim
szombat 08.03.2014, 15:30 • Veltins-Arena, Gelsenkirchen • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

Bár a múlthéten kiütéses vereséget szenvedett a Schalke a Bayern ellen, és a BL-ben a Real Madrid ellen is, mégis azt lehet mondani, hogy nincsenek rossz formában a hazaiak. Stabilan tartják a 4. helyet a bajnokságban, és már a dobogó is csak 2 pontra van. A Hoffenheim ellen azonban meg kell küzdeni a győzelemért, hiszen elmúlt 5 meccsükön nem találtak legyőzőre, ősszel a két csapat pedig egy nagyon izgalmas 3-3-as döntetlent játszott. Bár sajnos Szalai Ádám kiszorult a Schalke kezdőjéből, remélhetőleg ezen a találkozón lehetőséget kap.

1

2
    Fantasztikus hangulatban kezdődik a találkozó, a Schalke birtokolja a labdát.

3
    Herdling szabálytalansága miatt a hazaiak végezhetnek el szabadrúgást nem messze a felezőtől.

5
    Az első szögletet a hazaiak rúghatják.

6
    A Schalke gólt szerzett!
    KLAAS-JAN HUNTELAAR megszerzi a vezetést a haziaknak! A szögletet még kifejelték a védők, de ezután beragadtak, beívelték mögéjük a labdát, Matip a 16-os bal oldaláról középre fejelt pont az érkező Huntelaar elé, aki 6 méterről a kapust megelőzve a bal alsóba lőtte a labdát!

8
    Fahrmann védett nagyot, miután Volland a 16-oson belülről a bal alsót vette célba!

9
    Modeste-t állítja meg lesen a játékvezető, szabadrúgás kifelé.

10
    Kezezés miatt Schake pontrúgás.

11
    Draxler ellen fújt szabálytalanságot a bíró, majdnem egy sárgalapot is összereklamált magának a hazaiak ásza.

13
    50-50% a labdabirtoklás kicsit több mint 10 percnyi játék után.

15
    Hoogland kapott sárgát lökésért.

16
    Draxler a labdával a középpályán.

17
    Huntelaar kapott jó indítást, de a játékvezető szerint lesen volt, jogos az ítélet.

18
    Kiegyenlített eddig a találkozó, az iram pedig közepes.

20
    Beck végezhet el vendég bedobást.

21
    Modeste lő mintegy 12 méterről, de a labda messze elkerüli a kaput, ebben több lehetett volna.

23
    A Schalke-nál a labda. Eddigi 1 kapura tartó lövésük gólt eredményezett, és láthatóan megnyugtatta őket ez a találat.

24
    Polanski a földön, vendég szabadrúgás.

25
    Huntelaar örülhet, hogy ezért a durva belépőért nem kapott sárgalapot.

26
    Draxler kapott sárgát, és 20 méterről jó szögből vendég szabadrúgás!

27
    A szabadrúgás a sorfalon megpattan, így nem okoz gondot Fahrmann-nak.

28
    KLAAS-JAN HUNTELAAR duplázott! Egy villámgyors kontra végén Draxler tálalt a bal oldalon induló holland elé, aki 2 védő között kapásból a 16-os vonaláról kilőtte a hosszú alsó sarkot, gyönyörű lövés!

30
    11-eshez jut a Schalke!

30
    Rudy buktatta Draxlert a 16-oson belül.

31
    Huntelaar kihagyta a 11-est! A lövés előtt megtorpant, és félmagasan pont a balra vetődő Casteels kezébe lőtte a labdát.

33
    Schalke szabadrúgás a félpálya közeléből.

34
    A vendégek birtokolják a labdát, mintha a kivédett büntető egy kicsit erőt adott volna nekik a rossz kezdés után.

36
    Mezőnyjáték folyik ezekben a percekben, a vendégek több indítását is könnyen szerertél Matip-ék.

37
    Draxler volt ismét szabálytalan, nem sok hiányzott neki a sárgalaphoz.

39
    Draxler lövését védi Casteels, szöglet.!

40
    Draxler ívelte be a labdát, de a védelem felszabadított.

42
    Volland maradt lesen a vendég csapatból, szabadrúgás kifelé.

43
    A Schalke igyekszik megnyomni az utolsó pár percet.

44
    Boateng távoli próbálkozását blokkolják a védők.

45
    1 perc lesz a ráadás.

45+1
    Az oldalvonal mellől Schalke szabadrúgás volt az utolsó momentum a félidőben, Hartmann bíró végett vetett a játékrésznek.

46

46
    Kettős cserét hajtott végre a szünetben a vendég csapat, Strobl helyére Vestergaard, Herdling helyett pedig Salihovic érkezett

47
    Draxler a második félidőt is aktívan kezdi, a 16-osról lő mellé, kirúgás!

49
    Obasi maradt lesen, vendég szabadrúgás.

50
    Beck elől ment becsúszva Kolasinac, Hoffenheim bedobás.

52
    Körbeadogatja a Schalke védelmét a vendég csapat.

53
    Magabiztosan tartja a labdát a Hoffenheim.

55
    CHINEDU OBASI tovább növelte a hazaiak előnyét! Egy villámgyors jobb oldali akció keretében Boateng tört be a 16-oson belülre, első beadását a védők még blokkolták, ezután laposan a 16-oson érkező Obasi elé tálalt, aki futtából kapásból jobbal kilőtte laposan a bal alsó sarkot!

56
    Hiába szorította be néhány percre a Hoffenheim a Schalke-t, egy kontrából gyakorlatilag eldöntötte Szalai csapata a találkozót.

57
    Fahrmann húzott le egy vendég beívelést, régóta nem volt már dolga.

59
    Shcalke szabadrúgás saját térfelükről.

60
    Beck kapott a szabálytalanságért sárgát.

62
    Kolosinac bal oldali beadása Casteels ölében landol.

63
    Utolsó cseréjük keretében a vendég csapatban Modeste helyén Schipplock.

64
    Huntelaar először villant a 2. játékrészben, 16 méterről messze a kapu mellé durrantott.

65
    Schipplockot állítja meg lesen a játékvezető, szabadrúgás kifelé.

67
    Hoffenheim szabadrúgás a bal oldalról, nem messze a 16-ostól.

68
    Fahrmann öklözi a labdát szögletre.

70
    A kis szöglet után kifejelik a védők a labdát.

70
    Obasi helyett Fuchs kap lehetőséget a hazai csapatban.

72
    Draxler szögletét vágják ki a védők.

73
    Schipplock szépítehetett volna, amikor 4 mtéerre a kaputól labdát kapott, de bobma erős lövése a bal kapufa meleltt zúgott el!

75
    A második félidőben többet van a labda a vendégeknél, de 1-2 főleg távoli lövésen kívül nem nagyon tudnak helyzetet kialakítani, és az iram is alábbhagyott.

76
    Boateng távoli lövése pattan meg egy vődn, szöglet.

77
    Hadilábon áll ma a Schalke a pontrúgásokkal, ez is veszélytelen maradt.

79
    KLAAS-JAN HUNTELAAR mesterhármast szerzett! Draxler a balszélen egy biciklicsellel becsapta védőjét, majd az alapvonalról középre adott, a holland támadó pedig 6 méterről a kapuba vágta a labdát, sakk-matt.

80
    Szalai Ádám is kap 10 perc játéklehetőséget! Huntelaart váltotta.

81
    A Schalke adogat a középpályán.

83
    Egészen Fahrmannig kerül hátra a labda.

84
    Draxler helyére Meyer állt be a Schalke-hoz.

85
    Howedes a földön a félpályánál, Schalke szabadrúgás.

86
    Schipplock kapott sárgát lökésért.

87
    A vendégek támadhatnak a jobb oldalon.

88
    Kolasinac kapott sárgát durva belépőjét követően.

89
    Fahrmann végezhet el kirúgást.

90
    Szalai Ádi majdnem gólt szerzett, de közvetlen közelről leadott lövését bravúrral védte Casteels.

Mérkőzés vége. (17:18:43)