MTK Budapest FC – Nyíregyháza 2:0 (vége) | Szombathelyi Haladás – Lombard Pápa FC 2:0 (vége)
MTK Budapest FC
2:0 (1:0)
Nyíregyháza Spartacus FC
vasárnap 05.10.2014, 16:30 • Bozsik Stadion, Budapest • OTP Bank Liga

Fernández készült cseréhez, de már nem léphetett pályára. Mindkét játékrészt az MTK nyerte meg 1-0 arányban. Színt hozott az addig gyenge második félidőbe Koller Krisztián, akinek több helyzete volt egyenlíteni, de ehelyett Hidvégi döntötte el a mérkőzést, így ő szerzett gólt Torghellén kívül Ezzel az MTK maradt a második helyen és egyre stabilabb ott a pozíciója, a Nyíregyháza pedig egy esti Haladás győzelem esetén kieső helyre kerülhet.

89
    Vukmir tört be a tizenhatos területére és ahelyett, hogy lőtt volna leadta Csikinek, aki közelről csúnyán fölé lőtt.

88
    Másik oldalon Csiki felé egy indítás, de Nagy Zoltán mentett nagyot.

88
    Törtei szabadrúgása majdnem megviccelte Hegedüst, de a hazai kapus még kikotorta a labdát a felső sarokból.

87
    Második MTK csere, Horváth Zsolt helyén Hrepka Ádám.

86
    Középre ívelt szabadrúgás amit Hegedüs húzott le a levegőből.

84
    Pölöskei beadása mély az érkező Horváthnak, így Balogh szedi fel a labdát.

83
    Spitzmüller vette át a labdát majd fordulásból lőtt a védőkbe.

81
    Koller Krisztián becsúszva akart passzolni, de ehelyett Hidvégit találta el, így sárga lapot kapott.

80
    Spitzmüller lövésébe blokkolnak bele, így könnyen szerzi meg Hegedüs a labdát.

79
    Pekár lövése pattant le a védőkről.

77
    Horváth beadása volt túl mély Torghellének.

75
    Az MTK gólt szerzett!
    Torghelle vet át egy beadást háttal a kapunak majd kiadta HIDVÉGI SÁNDORNAK, aki 18 méterről a kapu közepébe bombázott.

73
    Rubus lőtt, de nagy tömeg volt előtte, így túl magasan lőtte el a labdát.

72
    Kollernek egy beívelés, aki letérdelt és úgy fejelt kapu mellé.

71
    Poór beadása után Torghelle elől fejelik el a labdát.

Pap Csaba

Gólok: 27. Torghelle, 75. Hidvégi

Lapok:   29. Törtei (NYS), 39. Rubus (NYS), 81. Koller (NYS)

MTK Budapest FC: Hegedüs – Nagy T., Vukmir, Kelemen, Poór – Hidvégi, Kanta, Pölöskei, Bese (Csiki – a szünetben) – Torghelle, Horváth Zs (Hrepka – 87.).
    Cserék: Groppioni – Hrepka, Vass Á., Deutsch, Csiki, Hajdú, Fernández.

Nyíregyháza Spartacus FC: Balogh J. – Fodor, Törtei, Gengeliczki, Nagy Z. – Molnár (Koller – 58.), Rubus, Sándor (Kostic – 66.), Spitzmüller – Pekár, Pákolicz.
    Cserék: Ovszijenko – Jánvári, Patály, Koller, Kostic, Szokol.

Játékvezetők: Farkas Ádám – Király Krisztián, Huszár Balázs.