Manchester United – Everton FC 2:1 (vége) | Tottenham Hotspur – Southampton FC 1:0 (vége) | Chelsea F.C. – Arsenal FC 2:0 (vége)
West Ham United – Queens Park Rangers 2:0 (vége)
West Ham United
2:0 (1:0)
Queens Park Rangers
vasárnap 05.10.2014, 17:15 • Upton Park, London • Barclays Premier League

Hiába támadott valamivel aktívabban a QPR a második játékrészben, ez még mindig nagyon kevés volt ahhoz, hogy igazán veszélyes legyen. Összesen két komolyabb helyzet adódott előttük, ebből egy volt ziccer, az is kimaradt.

A West Ham United egyáltalán nem törte össze magát ezen a mérkőzésen, mégis úgymond simán, két góllal megszerezte a három pontot, amivel elméletileg egészen a 8. helyre ugranak most előre a Liverpool elé, holtversenyben a hetedik pozícióba az Arsenallal, ha úgy vesszük. Mindkét félidőben 1x-1x betalált a WHU, többet támadtak, a QPR eltűnt az ellenfél tizenhatosa előtt.

A vendégek helyzete elég kétségbeejtő, a tabellán eddig is utolsók voltak, most már mínusz 11 a gólkülönbségük, összesen négyszer találtak a hálóba hét mérkőzésen, alig több, mint feles átlag. Tizenötöt viszont kaptak. Redknappnek valamit ki kell találnia, ha nem akarja, hogy simán csonk nélkül kiessen a csapata.

West Ham United – Queens Park Rangers: 2-0!
    ---- (19:16:27)

90+4

90+3
    Zamora csinált helyet magának lökéssel. Már egyetlen perc sincs hátra a találkozóból.

90+3
    Zamora adta be a labdát a bal oldalról, középen Fer fejelt volna, de megelőzték és felszabadítottak a hazaiak.

90+2
    Mutch húzza meg a bal oldalon, de visszafelé kénytelen passzolni.

90+1
    Három perc a ráadás. Alighanem a mérkőzés eldőlt a WHU javára.

90+1
    Jarvis húzta meg a bal oldalon, de túlvállalta magát, már nem tudta beadni a vonal előtt.

90
    Henry kap sárga lapot visszahúzás miatt.

90
    Nem tudja áttörni a hazaiak reteszét a QPR, szerintem lélekben le is mondtak már erről a mérkőzésről.

89
    Zamora cselezget a bal oldalon, de a visszapassz borzalmas, Reid simán elcsípi.

89
    A mai mérkőzést 34907 néző követi a helyszínen.

88
    Ez a helyzet tökéletes a West Ham Unitednek, az ellenfél kapujánál tartják a labdát, az idő pedig lassan lepereg.

87
    Nagyon közel volt a harmadik gólhoz a WHU, Jarvis indította a bal oldalon Downingot, aki középre játszotta Nolannek. Ő állítás nélkül kapura lőtte laposan 12 méterről, Green bravúrral hárította!

87
    Gyenge lett a szöglet, felszabadít a QPR, de máris újra a hazaiaknál a labda.

86
    Amalfitano jobb oldali beadása Jarvis felé jó volt, de Onuoha ki tudta fejelni szögletre.

85
    Valencia elhagyja a pályát, helyére érkezik Jarvis.

85
    A fáradhatatlan Valencia hátul szerez most labdát, majd háromszögelnek egyet. Kissé már az időhúzás jellege domborodik ki a hazaiak játékának.

84
    Cresswell kapott sárgát, akasztotta ellenfelét.

84
    Igazából a West Hamnek már nem kell összetörnie magát, stabilan tartja két gólos előnyét és igencsak fogy az idő.

Gólok: 6. Onuoha (öngól), 60. Sakho

Lapok:   50. Tomkins (WHU), 84. Cresswell (WHU) – 15. Sandro (QPR), 90. Henry (QPR)

West Ham United: Adrian – Jenkinson, Tomkins, Reid, Cresswell – Amalfitano, Song – Sakho, Downing, Zarate (Nolan 77') – Valencia (Jarvis 85')
    Cserék: Jaaskelainen – Nolan, Jarvis, Poyet, Cole, Burke, Lee

Queens Park Rangers: Green – Onuoha, Caulker, Ferdinand, Traoré – Sandro (Taarabt 68'), Henry – Hoilett (Zamora 46'), Kranjcar (Mutch 79') – Fer, Austin
    Cserék: McCarthy – Isla, Mutch, Dunne, Vargas, Zamora, Taarabt

Játékvezetők: A. Taylor – G. Beswick, D. Bryan

Nézőszám: 34907