Dunaújváros – Sopron 3:1 (vége) | Ajka – Balmazújváros 3:2 (vége) | Kozármisleny – Gyirmót 1:2 (vége)
– ZTE 2:0 (vége) | Tatabánya – Nyíregyháza 1:2 (vége) | Békéscsaba – Cegléd 3:3 (vége)
Békéscsabai Előre 1912 SE
3:3 (1:3)
Ceglédi VSE
szombat 14.09.2013, 19:00 • Kórház utcai stadion, Békéscsaba • Merkantil Bank Liga

A mérkőzés elejét nagyon jól kezdte a Cegléd, hiszen a 4. percben Koncz, majd a 9. percben Makrai is betalált. Ezután kiegyenlítődött a játék, a Békéscsaba Balog góljával szépített a 26. minutumban. A második félidő vége előtt még Markó betalált, így 1-3-as állással mentek szünetre a csapatok.
    A második félidőt a hazaiak uralták, hiszen a Cegléd már csak a védekezésre játszott. Az 57. percben Mosquera még csak szépített, a hajrában már Soós J. egyenlített a csaba számára.
    Egy kiegyenlített mérkőzésen ellentétes félidők után döntetlen a végeredmény, az 1 ponttal azonban a hazaiak lehetnek boldogabbak.
    Ezzel az eredménnyel a csaba a 12., míg a Cegléd a 7. a tabellán. (20:53:05)

90
    20 méterre a kaputól szabadrúgást harcolt ki a csaba, Koncz kapott sárgát a belépőért

90
    4 perc a hosszabbítás

89
    Rebryk maradt lent a földön

89
    Kormos is besárgul a végére

88
    A Békéscsaba gólt szerzett!
    Bejött a csere a hazaiaknak, SOÓS JÁNOS használta ki a beadást és helyezett a kapuba 10 méterről a védők között! 3-3!

81
    A hazaiak utolsó cseréje, Leucuta helyén Soós J.

57
    Lucas lövését a kapus csak a kapufára tudta paskolni, így került a labda MOSQUERA elé, aki 5 méterről az üres kapuba fejelt! 2-3!

56
    Tartja a labdát a csaba a félpályán

55
    Egy vitatható eset után szabadrúgás a vendég 16-ostól kifelé

54
    Közben megérkezett a mentő De Sousa miatt, mihamarabbi felépülést neki!

53
    Miklósvári folytatja a pályán, De Sousa volt a sérült játékos, helyette folytatja. De Sousa ápolása továbbra is folyik a pálya szélén

50
    A játékost hordágyon kell lehozni

49
    Egy hazai játékos maradt lent a földön

49
    Mosquera fejesét Miski hatalmas bravúrral védte, óriási lehetőség volt a hazaiak előtt!

Csere a félidőben a hazai oldalon, Pozsár áll be Tölgyesi helyére

Az első játékrészben nagyon bekezdett a Cegléd, már a 9. percben 2-0-ára vezettek két remek akciógóllal. A későbbiekben a középpályán folyt a játék, egy két helyzettel mindkét oldalról. Aztán a 26. percben Balog bombagóljával szépített a csaba. A végig veszélyesebb helyzeteket kialakító Cegléd végül még egyszer betalált a kapuba, Markó 44. percben szerzett góljával már 3-1-re vezet a Cegléd. A hazaiaknak nagyon össze kell szedniük magukat, ha pontot akarnak szerezni, míg a Cegléd talán már félig zsebében érezheti a 3 pontot.

45
    Mosquera felé pontatlan a felívelés

44
    A Cegléd gólt szerzett!
    MARKÓ ÁDÁM kapott remek labdát, egy csellel elfektette a védőt, majd 10 méterről a bal alsóba gurított. 1-3!

43
    Szala lépett fel a támadással, lövését Póser megfogta

42
    Juhász adta el a labdát, ám egy rossz passz miatt nem tudtak gyorsan indulni a vendégek

33
    Mosquera felé volt méterekkel hosszabb az indítás, de így Miski könnyedén tudta összeszedni a labdát

27
    Hevesen reklamál a hazai stáb, a tartalék játékvezetőnek kell csitítania a hangulatot

26
    BALOG ZSOLT lőtte kapura a kipattanó labdát, ami 30 méterről utat talált a bal felsőbe! Hatalmas góllal szépít a Békéscsaba, 1-2!