Újpest FC – Szombathelyi Haladás 1:1 (vége) | KTE-Phoenix Mecano – Pécsi MFC 2:5 (vége) | Puskás Akadémia FC – Diósgyőri VTK 0:2 (vége)
Budapest Honvéd FC – Mezőkövesd Zsóry FC 0:2 (vége) | Lombard Pápa FC – Ferencvárosi Torna Club 0:2 (vége)
Újpest FC
1:1 (0:0)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
szombat 14.09.2013, 14:00 • Szusza Ferenc Stadion, Budapest • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Az NB I 7. fordulójának első szombati mérkőzésén az Újpest együttese a Haladást fogadja. A bajnokságot foghíjas kerettel kezdő lila-fehérek az átigazolási időszak végén 3 fiatal, tehetséges (utánpótlás válogatott) játékossal erősítették meg a keretüket. Az, hogy ezek a játékosok beválnak e az a jövő zenéje, az viszont nem, hogy Szombathelyen sikeres utánpótlás nevelés folyik, lásd a felnőtt válogatottban a héten bemutatkozó Devecseri Szilárd vagy az NB I egyik legjobb támadójává fejlődő Radó Andrást. Artner Tamás kezei alatt egy fiatal, lendületes futballt játszó együttes formálódik, míg hazai oldalon Kozma István még mindig keresi a csapatát. Hogy a mai mérkőzésen a szombathelyi fiatalok borsot tudnak e törni a fővárosi lila-fehérek orra alá, az kiderül 14:00 kezdődő helyszíni közvetítésünkből.

1

1
    A meccset a vendég együttes kezdte.

1
    Halmosi rúgta meg csúnyán Vasziljevicset.

2
    A szombathelyiek 5 védővel kezdik a meccset.

3
    Németh Márióról pattant a labda a lesen álló Radó elé.

5
    Az első percekben a hazaiak járatják hátul a labdát, a vendégek visszahúzódnak a saját térfelükre.

6
    Fehér indítását hosszan tette maga elé Radó. Kirúgás.

7
    Halmosi 18 méterről leadott lövése kerülte el méterekkel Balajcza kapuját.

8
    Fehér röviden hazafejelt labdáját Rózsa szedte fel Simon Krisztián elől.

10
    Az Újpest járatja többet a labdát, de helyzetet nem tudott még kialakítani.

11
    Suljic kényszerítőzött Ahjuperával, de a bosnyák szélső nem tudott elmenni Devecseri mellett. Kirúgás.

13
    Helyzet egyenlőre nincs, sok pontatlan átadás viszont igen.

14
    Balogh lövését Fehér blokkolta.

15
    Ligot beadását Rózsa kaparintotta meg könnyedén.

17
    Az első negyedórában a hazaiak járatják többet a labdát, a vendégek Radó gyorsaságát próbálják kihaszálni, eddig eredménytelenül.

18
    Két szép Vasziljevics csel után, Simon Ádám szabálytalankodott a hazaiak középpályásával.

19
    Kabát 27 méteres szabadrúgása Halmosiban akadt el.

21
    Ahjupera nem tudta átvenni Suljic a védők mögé belöbbölt labdátját, amit így Rózsa kaparintott meg.

23
    Az előrehúzódó Fehér osztott ki egy kötényt Juanan-nak. Veszélyes vendég szabadrúgás.

24
    Halmosi élesen középre lőtt labdáját Juanan fejelte ki szögletre.

25
    "Szorongat" a Hali. Újabb vendég szöglet.

26
    Nagy Gábr szerzett labdát a hazaiak 16-osán belül, de beadása pontatlanra sikerült.

28
    Az utóbbi percekben látott vendég helyzetek után ismételten az Újpest járatja a labdát.

30
    A mérkőzést a helyszínen tekinti meg szövetségi kapitányunk, Egervári Sándor.

31
    A Haladás két játékost, Devecseri Szilárd és Guzmics Richárd is szerepelt a keddi válogatott meccsen.

33
    Nagy Gábor 26 méterről csavart a kapu fölé szabadrúgásból.

35
    Radó cselezte be magát az újpesti 16-oson belülre, majd a földre került, nincs ítélet.

37
    Előbb Halmosi indítása találta lesen Radót, aztán Ngawa indítása volt hosszú Kabátnak.

38
    Antón beadása után Fehér mentett szögletre Ahjupera elől.

38
    Devecseri fejelte a mezőnybe a labdát a szöglet után, ami pont Ligot elé került, aki kapásból tüzelt a kapu fölé.

40
    Az Újpest is adottkét játékost a válogatottba, Pierre-Yves Ngawa U-21-es belga nemzeti csapatba kapott meghívót, de a kispadról nézte végig, ahogyan társai 1-0-ra legyőzik Észak-Írországot. Valamint Jarmo Ahjupera is pályára lépett kedden az észt felnőtt válogatottban legjobbjaink ellen. Az észt támadó egy félidőt játszott, majd lecserélték.

42
    Sok pontatlanság jellemzi a találkozót. Nemhogy helyzet még folyamatos játék sem alakul ki.

44
    Balogh ugratta ki a jobb szélen Suljic-ot, akinek beadását Rózsa öklözte ki a mezőnybe.

Az első félidőben a hazaiak járatták többet a labdát, de a vendég 16-oshoz érve elfogyott a lendület és rendre rossz megoldásokat választottak Kabát Péterék. A szombathelyi együttes Radó András gyorsaságában bízva visszaállt és kontrákra játszott, kevés sikerrel. Az első 45 perc helyzet nélkül telt el. Bízzunk a jobb, izgalmasabb folytatásban.

46

46
    Az Újpest kezdte a második félidőt.

46
    Egyik edző sem cserélt a szünetben.

47
    Kabát 26 méteres szabadrúgását Rózsa csak öklözni tudta.

48
    Simon Krisztián tartotta bent a labdát az alapvonalon, Fehér Zoltán ( Ő kint látta a labdát) megállt, Simon elvitte mellette majd a kapu mellé lőtt 10 méterről kissé balról.

49
    Fehér Zoltán kapott sárga lapot reklamálásért.

51
    Kabát indítása csúszott meg a vizes füvön, ami így lett hosszú Baloghnak.

52
    Nagy Gábor beadását húzta le Balajcza Radó elől.

53
    Újabb Haladás beadás ami a hazaiak kapusának kezében köt ki.

54
    Kabát szabadrúgását Devecseri csúsztatta szögletre.

54
    Kabát szöglete után Ahjupera fejesét Rózsa védte hatalmas bravúrral.

55
    Kapu előtti kavarodás után Kabát lőhetett 7 méterről, lövésébe Guzmics vetődött bele önfeláldozóan.

56
    Németh Márió kapott sárga lapot Suljic buktatásáért.

56
    Csere a Szombathelyi Haladás-nél/nál: lemegy Németh Márió, bejön Gyurján Bence.

58
    A mérkőzést megelőzően az Újpest 190 perce nem szerzett gólt bajnokin a Haladás ellen.

59
    Az Újpest gólt szerzett!
    DUSAN VASZILJEVICS a gólszerző.
    Kabát szögletét Ahjupera csúsztatta meg a rövid oldalon, amire VASZILJEVICS érkezett a hosszún és 4 méterről a kapuba lőtt.

60
    Gyurján Bence kapott sárga lapot színészkedésért.

62
    Csere a Szombathelyi Haladás-nél/nál: lemegy Schimmer Szabolcs, bejön Andorka Péter.

63
    Artner Tamás 4 védős felállásba vezényelte csapatát.

64
    Balogh 24 méteres életerős lövését másodjára fogta Rózsa.

65
    A Haladás öt forduló óta veretlen a bajnokságban (2 győzelem, 3 döntetlen).

66
    Veszélyes újesti kontra. Simon Krisztián iramodott meg a bal szélen, bepasszát Kabát átlépte,ami így Suljic elé került volna, ha Bosnjak nem ment az utolsó pillanatban.

67
    Simon Krisztián beadását Kabát lőtte kapásból kapura, pontosan középre, Rózsa kezébe.

69
    Radó szabadrúgása után Andorka csúsztatott a kapu fölé.

72
    A két csapat legutóbbi újpesti találkozóját a Haladás nyerte, az azelőtti négyet a lilák. Érdekesség, hogy a Haladás az elmúlt tíz évben nem tudott egy gólnál többet szerezni a Megyeri úton.

73
    Simon Krisztián játszott össze szépen Ahjuperával, majd a fiatal szélső lövését Devecseri blokkolta.

74
    Radó kapott labdát a félpályánál majd Ngawát kicselezve lőtt 20 méterről a kapu mellé.

76
    Csere a Újpest FC-nél/nál: lemegy Asmir Suljic, bejön Filip Sztaniszavljevics.

79
    Az utóbbi percekben a Haladás passzolgat az újpesti térfélen, de helyzetet nem tud kialakítani.

82
    A Haladás gólt szerzett!
    FEHÉR ZOLTÁN a gólszerző.
    Gyurján beadását Balajcza Andorka elől pont FEHÉR elé ütötte aki 5 méterről nem hibázott és az üres kapuba lőtt.

84
    Csere a Szombathelyi Haladás-nél/nál: lemegy Nagy Gábor, bejön Iszlai Bence.

86
    Ahjupera ugratta ki a leshatáron Simon Krisztiánt, akinek pontatlan centerezése Rózsa kezei között kötött ki.

88
    Az egyenlítő gól után az Újpest átvette az irányítást. A Haladás feltűnően húzza az időt.

89
    Antón beadását Rózsa húzta le Ahjupera elől.

90
    2 perc hosszabbítás.

90+1
    A Haladás a hazaiak térfelén passzolgat.

90+1
    Az Újpest mindent megtesz a győztes gól megszerzéséért.

Felejthető első félidő után a második félidőben már helyzeteket is láthatott a mérkőzést a helyszínen megtekintő mindössze 1200 néző. A második félidő elejét megnyomta az Újpest, több helyzetet is kialakított, viszont csak egyet tudott kihasználni. A futball törvénye most is érvényesült, hiszen az elpuskázott helyzetek után a Haladás egyetlen helyzetecskéje, egy kapu előtti kavarodás, után Fehér Zoltán egalizált. Több gól már nem született a mérkőzésen, így maradt a Szombathelyiek számára hízelgő döntetlen. Jövőhéten vasárnap a Ferencváros vendége lesz az Újpest. Hasonló játékkal és jobb helyzetkihasználással még a győzelemre is esélyes lehet Kozma István csapata. (15:55:05)

Sándor Gergő

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 59. DUSAN VASZILJEVICS – 82. FEHÉR ZOLTÁN

Lapok:   49. Fehér (HAL), 56. Németh Márió (HAL), 60. Gyurján Bence (HAL)

Újpest FC: Balajcza – Ligot, Ngawa, Juanan, Antón – Suljic (76. Sztaniszavljevics), Vasziljevics, Balogh, Simon – Ahjupera, Kabát

Cserék: Banai, Litauszki, Eninful, Horváth R., Erős, Sztaniszavljevics, Abdallah

Vezetőedző: Kozma István

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Rózsa – Schimmer (62. Andorka), Fehér, Guzmics, Devecseri, Bosnjak – Simon Á. – Nagy G. (84. Iszlai), Németh M. (56. Gyurján), Halmosi – Radó

Cserék: Mursits, Andorka, Gyurján, Szakály, Iszlai, Tóth P. és Kalász

Vezetőedző: Artner Tamás