Arsenal FC – Manchester City 2:2 (vége) | Chelsea F.C. – Swansea City 4:2 (vége) | Crystal Palace – Burnley FC 0:0 (vége)
Southampton FC – Newcastle United 4:0 (vége) | Stoke City – Leicester City 0:1 (vége) | Sunderland AFC – Tottenham Hotspur 2:2 (vége)
West Bromwich Albion – Everton FC 0:2 (vége) | Liverpool F.C. – Aston Villa FC 0:1 (vége)
Arsenal FC
2:2 (0:1)
Manchester City
szombat 13.09.2014, 13:45 • Emirates Stadium, London • Barclays Premier League

Friss hírek az M.City világából:
    (18:47:53)

Igazságosnak mondható a döntetlen a rangadó végén, az elején jobban játszó Arsenal került hátrányba az első félidőben, de szép gólokkal sikerült fordítaniuk az utolsó negyedóra előtt, ám a City nem hagyta annyiban, egyenlítettek egy szöglet után, sőt a végén kétszer a kapufa mentette meg a hazaiakat a góltól.

90+7

90+7
    Silva íveli be a szabadrúgást, Kompany fejel, de nem tudja kapura irányítani a labdát.

90+6
    David Silvát lökik fel a bal szélen, szabadrúgás.

90+5
    Flamini helyén Arteta.

90+4
    Dzekót hozza nagy helyzetben Silva, a lövését védi Szczesny, a kipattanó labdát hiába lövi be Nasri, lesen volt már.

90+4
    Az egyenlítő gól után már a másodszor találják el a kapufát a City játékosai...

90+3
    Agüero emel a védők mögé, Koscielny felszabadítása Dzekóról pattan a bal kapufára!

90+2
    Özil ível a kapu elé, a védők szerzik meg a labdát, Koscielny lesen is volt.

90+1
    Milner szabálytalansága után szabadrúgás az Arsenalnak a kaputól 35 méterre.

90+1
    6 perc a hosszabbítás.

90
    Dzeko szabálytalankodik az Arsenal 16-osának előterében.

89
    Kis híja volt, hogy nem szerezte meg ismét a vezetést a Manchester City!

88
    Kolarov kap egy keresztlabdát a balösszekötő helyén, a bal lábas lövése a kapufáról jön ki!

88
    Csere a Arsenal FC-nél/nál: lemegy Welbeck, bejön Oxlade-Chamberlain.

87
    Welbeck csavarja a bal felső fölé/mellé a labdát 22 méterről.

86
    Welbecket szerelik az egyik, David Silvát a másik oldalon a védők.

85
    Egyenlít egy pontrúgás után a City, vajon lesz még fordulat a hajrában?
    Martin DEMICHELIS 2:2!

84
    A City gólt szerzett!
    Nasri ível be balról szögletet, MARTIN DEMICHELIS emelkedik jó ütemben a védők között, 8 méterről fejel, a bal felsőbe tartó labdát Szczesny csak beljebb tudja segíteni! 2:2

83
    Navas jobbról ível be, Chambers csúsztatja ki a labdát, szöglet jön.

82
    Chambers szereli Kolarovot a bal szélen, rárúgja a labdát, kirúgás jö9n.

81
    A megsérült Debuchy helyére Chambers jön a pályára.

80
    Le is kell cserélni az Arsenal jobbhátvédjét, ennyit jelent egy szerencsétlen mozdulat.

79
    Debuchy szorul ápolásra, rosszul fogott talajt, a bokáját fájlalja.

78
    Úgy tűnik, megfordítja a mérkőzést az Arsenal, jobban és veszélyesebben is játszanak az utóbbi tíz percben.

78
    Fernandinho helyett Kolarov a pályán.

77
    Wilshere emel a védők mögé, Ramsey nem találja el a labdát a kaputól 8 méterre, kevéssel maradt le róla!

75
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Sanchez (Arsenal FC), a gólöröm közben levette a mezét, számolt is ezzel a lappal a chilei.
    Alexis SANCHEZ 2:1!

74
    Az Arsenal gólt szerzett!
    Kompany kifejelt labdáját Wilshere bólintja a balösszekötő helyén üresen maradt ALEXIS SANCHEZ elé, aki kapásból, jobbal 10 méterről a léc alá emel! 2:1

74
    Fernandinho rángatja meg Sanchez mezét a felezővonalnál, szabadrúgás jön.

73
    Silva cselezget a 16-os előterében, elveszíti a labdát.

72
    Welbec vezeti a védőkre a labdát, de szerelik, indul a City.

71
    Most az Arsenal térfelén pattog a labda, Nasri lövés vet véget az akció, Szczesny véd könnyedén.

70
    Welbeck lép ki a bizonytalankodó Demichelis mellett, Hart viszont jól mozdul ki a kapujából, övé a labda.

69
    Monreal középre lőtt labdáját kivágják a védők Welbeck elől.

68
    Zabaleta és Navas nem érti meg egymást a jobb szélen, dobhat az Arsenal.

67
    Agüero helyére Dzeko érkezik a vendégeknél.

67
    Özil labdájával lép ki a jobb szélen Debuchy, ellövi 15 méterről, de a bal sarok mellé.

66
    Navas szöglete jobbról felperdül a rövid saroknál egy védőn, nem lesz belőle helyzet.

65
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Agüero (Manchester City).
    Jack WILSHERE 1:1!

64
    Elveszíti a labdát a saját térfelén a City, Ramsey ugratja ki a jobbösszekötő helyén JACK WILSHERE-T, aki elviszi a labdát Clichy mellett, majd éles szögből, elegánsan a rövid sarokba emel a kapus fölött! 1:1

63
    Özil tartja meg három védő között is a labdát a jobb szélen, de beadni már nem tud.

62
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Monreal (Arsenal FC), Navast rúgta meg hátulról teljesen fölöslegesen.

62
    Özil íveli be a szabadrúgást a kapu elé, kifejelik a védők, majd Monreal ismétlése sem veszélyes.

61
    Wilshere-t húzza vissza David Silva, szabadrúgás a kaputól 35 méterre.

60
    Demichelis ad haza Welbeck elől a 16-os előteréből.

59
    Silva emel Clichy elé, aki éles szögből,elteszi a labdát a kifutó kapus mellett, de Koscielny szerzi meg, kihozza az Arsenal.

58
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Flamini (Arsenal FC), David Silvát rúgta fel.

58
    Kiegyenlített játékot láthatunk a második félidőben eddig, nem látszik egyelőre, hogy az Arsenal hátrányban van, aktívabban kellene talán támadniuk.

57
    Özilt jó csele után szerelik a jobb szélen, a róla felperdülő labda lesen találja Ramsey-t

56
    Agüero lő ballal 22 méterről, magasan fölé talál.

55
    Navas beadása jobbról, Koscielny tisztáz.

54
    Fernandinhót rúgja meg Wilshere a kezdőkörben.

54
    Navast buktatja Monreal a jobb szélen, szabadrúgás jön.

54
    Wilshere ível előre egy labdát, de hosszan, Hart gyűjti be.

53
    Clichy ível be balról, kifejelik a védők.

52
    Özil labdáját nem tudja átvenni Ramsey, jöhet a City.

51
    A vendégek 16-osának előterében adogat az Arsenal, de nem jutnak lövésig.

50
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Fernandinho (Manchester City), Wilshere-t buktatta a felezővonalnál.

50
    Silva ad be balról laposan, de elcsúszik közben, Koscielny hozza ki a labdát.

49
    Agüero lép ki Mertesacker mellett, de szereli a német, szabályos keretek között.

48
    Szép akció végén Sanchez adhat be jobbról, Zabaleta füleli le a labdát az ötösön belül Welbeck elől.

47
    Sanchez ugratja ki Welbecket a balösszekötő helyén, a lövésbe belelép Navas, így az már nem veszélyes.

47
    Agüero viszi keresztbe a labdát a 16-os lőterében, szerelik.

46

46
    Lampard nem jön ki a második félidőre, Nasri a helyén.

Az első 10 percben fölényben játszott az Arsenal, utána kiegyenlítődött a játék, de a hazaiak ekkor lőttek kapufát Welbeck révén, viszont a City az első komoly lehetőségét kihasználta, Agüero szerezett szép gólt.

Utána rögtön volt még két helyzete a Manchester City-nek, után ismét hazai fölény következett, de gólhelyzet már nem adódott, ennek ellenére izgalmas a mérkőzés, nagy az iram, és jó a játék.

45+1

45+1
    Most Debuchy rúgja meg Milnert, szabadrúgás a City.-nek.

45
    1 perc a ráadás.

45
    A szabadrúgás után Sanchez veszi le a labdát az ötösön, majd Welbeck lőhet, de elakad a védőkben a kísérlete.

45
    Szóban figyelmeztetik Milnert a belépő után.

44
    Milner rúgja fel Debuchyt a jobb szélen, elmarad a sárga.

44
    Kompany előrevágott labdáját Szczesny gyűjti be a 16-os vonalánál.

43
    Özil adja el a labdát a City térfelén, jöhetnek a vendégek.

42
    Milner ad középre az alapvonalról, Koscielny szerzi meg a labdát ismét.

41
    Sanchez íveli be a szabadrúgást, kijön a labda, Özil bombázza magasan a kapu fölé 20 méterről.

40
    Sanchezt rúgja meg ismét a bal szélen Navas, ez is szabadrúgás

39
    Özil lő 22 méterről balról, keresztbe megy el a labda a kapu előtt, kirúgás jön.

38
    Navas lépne ki a védők között, pontatlan labdát kap, Mertesacker lép közbe.

37
    Alexis Sanchet tekeri a kapu fölé a labdát a szabadrúgásból, gyenge kísérlet volt.

36
    Navas buktatja a kaputól 25 méterre Sanchezt, szabadrúgás balról, jó szögből.

36
    Sanchez húzza meg Kompany mellett, szereli a belga, minden rutinját bevetve.

35
    Sanchezt állítják meg lesen.

34
    Monreal ad középre laposan, Kompany becsúszva menti a labdát, Zabaleta hozza ki.

33
    A gól óta a City támadott gyakorlatilag folyamatosan, leblokkoltak a hazaiak pár percre.

32
    Agüero lő éles szögből jó csel után, nem veszélyes a próbálkozása.

32
    Zabaleta hozza nagy helyzetbe a jobbösszekötő helyén Silvát, a közeli lövést azonban bravúrral védi Szczesny.

31
    Lampard lő 28 méterről elakad a labdája a blokkban.

30
    Agüero és Navas akciója a jobb szélen, szerelik őket a védők.

29
    Többet támadott az Arsenal, jobban is játszott talán, de vezet a Manchester City.
    Sergio AGUERO 0:1!

28
    Navas lohol egy labdáért a jobb szélen, benn tartja, majd a 16-os oldalvonaláról adja középre laposan, az érkező SERGIO AGÜERO a védőket megelőzve 10 méterről továbbítja a bal alsó sarokba! 0:1

27
    Sanchez esik el ismét Zabaleta mellett a felezővonalnál, szabadrúgás.

26
    Milner jó labdaátvétel után lő 25 méterről, kevéssel a jobb felső fölé!

25
    A jobb szélen vezet támadást az Arsenal, elveszítik a labdát, dobhat a City.

24
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Zabaleta (Manchester City), Sanchezt rúgta fel a vonal mellett.

24
    Ellentámadás a hazaiaktól, Ramsey ível át balról keresztbe, de mély a labdája, kirúgás jön.

23
    Eltelt a játékrész fele, többet támadott az Arsenal eddig, lőttek egy kapufát Welbeck révén, az utóbbi 10 percben viszont kiegyenlítettebb a játék.

22
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Lampard (Manchester City), Ramsey-t buktatta a felezővonalnál.

21
    Sanchez íveli be a labdát a szabadrúgásból, Hart zsákmánya ez is.

21
    Kompany borítja fel Ramsey-t a kaputól 28 méterre, szabadrúgás.

20
    Agüero indulna a bal szélen, lesen állítják meg.

19
    Ramsey emel be Welbecknek egy labdát, pontatlan ez is, Hart fogja vetődve.

18
    Milner rúgja meg Debuchy-t miután szerelte a hátvéd, szabadrúgás.

17
    Lampard teszi Milner elé a labdát a 16-oson belül, Debuchy lép közbe még időben.

16
    Fernandinho ugratná ki középen Zabaletát, de pontatlan a labda, Szczesny a végállomás.

15
    Egy lepattanó labdát tűz rá Ramsey 20 méterről, Hart védi a középre tartó bombát.

14
    Milner emel a kapu elé balról Szczesny húzza le az ötösön.

13
    Navas teszi be laposan a labdát jobbról, Mertesacker vágja szögletre az ötösről!

13
    Welbeck lép ki a védők között középen, átemeli Harton a labdát 14 méterről, de az kijön a jobb kapufáról!

12
    Özil ad be laposan balról, Welbeck húzná kapura a rövid saroknál, de a jobb sarok mellé talál.

11
    Agüero nagy cselekkel megy el a balösszekötő helyén, de a beadására Szczesny vetődik ki jó érzékkel.

10
    Welbecket szerelik a jobb szélen, a City dobhat ráadásul.

9
    Navas lövi be a labdát jobbról, elsuhan a támadók előtt.

8
    Ramsey teker a kapu elé, Hart előzi meg Sanchezt nagyszerű ütemben.

7
    Sanchez lő váratlanul 20 méterről, nem jön ki Hartról a labda.

6
    Ramsey lő 28 méterről, de magasan a kapu fölé.

6
    Clichy bal oldali beadását fülelik le a védők középen.

5
    Debuchy ível be jobbról, Zabaleta hozza ki a labdát.

5
    Ramsey labdája pontatlan a 16-os előterében Welbecknek.

4
    Fernandinhót figyelmezteti szóban Clattenburg egy belépő után.

4
    Sanchez rossz passza Debuchynek a jobb szélen, dobhat a Manchester City.

3
    A City birtokolja a labdát, nem jutnak vele kapuig egyelőre.

2
    Monrealnak kell befutni egy rossz keresztlabdát, ő is hazaadja.

1
    Welbeck csúsztat meg egy labdát, Demichelis fejeli haza kapusának.

1

A Premier League negyedik fordulójában járunk, ma kora délután komoly rangadót láthatunk, az Arsenal a Manchester City-t fogadja ez Emirates-ben.

A hazaiak "szokás szerint" a negyedik helyen végeztek az előző szezonban, ezzel kiharcolták a Bajnokok Ligájában való indulás, vagyis elérték a minimális céljukat.

Ellenben most csak a hetedik helyen találjuk őket, az első fordulóban a hajrában szerzett góllal legyőzték a Crystal Palace-t, majd az Everton és a Leicester otthonában is meg kellett küzdeniük az egy pontért.

A Bajnokok Ligája főtáblájára jutásért is szenvedtek, idegenben gól nélküli döntetlent játszottak a Besiktas ellen, odahaza csak sovány, egy gólos győzelmet arattak, és az utolsó pillanatig izgulniuk a továbbjutásért a szurkolóknak.

A Manchester Citynek nem kellett izgulnia a Bajnokok Ligáját illetően, hiszen bajnoki címvédőként eleve a főtáblán kezdenek. Az új szezont ők jobban kezdték, mint az Arsenal, idegenben verték 2:0-ra a Newcastle-t, odahaza pedig az előző szezon ezüstérmesét, a Liverpoolt győzték le simán 3:1-re. Aztán jött a Stoke elleni hideg zuhany, Manchesterben kaptak ki tőlük 1:0-ra.

Ezzel a negyedikek a tabellán, amivel nem lehetnek elégedettek, hiszen a bajnoki címért zajló versenyben a legnagyobb riválisuknak tartott Chelsea eddig hibátlan, vagyis három pont az előnyük három forduló után.

A Manchester City "új korszakában" jó mérleggel rendelkezik az ágyúsokkal szemben, az utóbbi két szezonban veretlenek maradtak a bajnoki meccseiken, ráadásul tavaly decemberben súlyos vereséget mértek az Arsenalra, a számunkra klasszikus eredménnyel, 6:3-mal küldték haza őket.

Ezt valamilyen szinten sikerült az Arsenalnak feledtetnie az augusztusi Community Shieldsen, ahol jó játékkal 3:0-ra verték a bajnokot, így a hosszú idő után begyűjtött, kupagyőzelemért járó trófea mellé nagyon gyorsan beszereztek még egyet, ezzel kicsit fellélegezhettek, hiszen sokan kikezdték őket az eredménytelenségük miatt.

A mai mérkőzésen nehéz esélyest megnevezni, a hazai pálya előnye az Arsenalt segíti, a szuperkupa-győzelem is sokat jelenthet, de a nagyszerű kerettel rendelkező Manchester City-vel sehol sem lehet esélytelenként számolni.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:45 - kor kezdődik..

Gólok: 64. Wilshere, 74. Sanchez – 28. Agüero, 84. Demichelis

Lapok:   58. Flamini (ARS), 62. Monreal (ARS), 75. Sanchez (ARS) – 22. Lampard (MAC), 24. Zabaleta (MAC), 50. Fernandinho (MAC), 65. Agüero (MAC)

Arsenal FC: Szczesny – Debuchy (81' Chambers), Mertesacker, Koscielny, Monreal – Flamini – Sanchez, Ramsey, Wilshere, Özil – Welbeck

Cserék: Ospina – Arteta, Cazorla, Chambers, Gibbs, Oxlade-Chamberlain, Podolski

Manchester City: Hart – Zabaleta, Demichelis, Kompany, Clichy – Fernandinho (78' Kolarov), Lampard (46' Nasri), Navas, Milner – Silva – Agüero (67' Dzeko)