Arsenal FC – Manchester City 2:2 (vége) | Chelsea F.C. – Swansea City 4:2 (vége) | Crystal Palace – Burnley FC 0:0 (vége)
Southampton FC – Newcastle United 4:0 (vége) | Stoke City – Leicester City 0:1 (vége) | Sunderland AFC – Tottenham Hotspur 2:2 (vége)
West Bromwich Albion – Everton FC 0:2 (vége) | Liverpool F.C. – Aston Villa FC 0:1 (vége)
Arsenal FC
2:2 (0:1)
Manchester City
szombat 13.09.2014, 13:45 • Emirates Stadium, London • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:45 - kor kezdődik..

A Premier League negyedik fordulójában járunk, ma kora délután komoly rangadót láthatunk, az Arsenal a Manchester City-t fogadja ez Emirates-ben.

A hazaiak "szokás szerint" a negyedik helyen végeztek az előző szezonban, ezzel kiharcolták a Bajnokok Ligájában való indulás, vagyis elérték a minimális céljukat.

Ellenben most csak a hetedik helyen találjuk őket, az első fordulóban a hajrában szerzett góllal legyőzték a Crystal Palace-t, majd az Everton és a Leicester otthonában is meg kellett küzdeniük az egy pontért.

A Bajnokok Ligája főtáblájára jutásért is szenvedtek, idegenben gól nélküli döntetlent játszottak a Besiktas ellen, odahaza csak sovány, egy gólos győzelmet arattak, és az utolsó pillanatig izgulniuk a továbbjutásért a szurkolóknak.

A Manchester Citynek nem kellett izgulnia a Bajnokok Ligáját illetően, hiszen bajnoki címvédőként eleve a főtáblán kezdenek. Az új szezont ők jobban kezdték, mint az Arsenal, idegenben verték 2:0-ra a Newcastle-t, odahaza pedig az előző szezon ezüstérmesét, a Liverpoolt győzték le simán 3:1-re. Aztán jött a Stoke elleni hideg zuhany, Manchesterben kaptak ki tőlük 1:0-ra.

Ezzel a negyedikek a tabellán, amivel nem lehetnek elégedettek, hiszen a bajnoki címért zajló versenyben a legnagyobb riválisuknak tartott Chelsea eddig hibátlan, vagyis három pont az előnyük három forduló után.

A Manchester City "új korszakában" jó mérleggel rendelkezik az ágyúsokkal szemben, az utóbbi két szezonban veretlenek maradtak a bajnoki meccseiken, ráadásul tavaly decemberben súlyos vereséget mértek az Arsenalra, a számunkra klasszikus eredménnyel, 6:3-mal küldték haza őket.

Ezt valamilyen szinten sikerült az Arsenalnak feledtetnie az augusztusi Community Shieldsen, ahol jó játékkal 3:0-ra verték a bajnokot, így a hosszú idő után begyűjtött, kupagyőzelemért járó trófea mellé nagyon gyorsan beszereztek még egyet, ezzel kicsit fellélegezhettek, hiszen sokan kikezdték őket az eredménytelenségük miatt.

A mai mérkőzésen nehéz esélyest megnevezni, a hazai pálya előnye az Arsenalt segíti, a szuperkupa-győzelem is sokat jelenthet, de a nagyszerű kerettel rendelkező Manchester City-vel sehol sem lehet esélytelenként számolni.

1

1
    Welbeck csúsztat meg egy labdát, Demichelis fejeli haza kapusának.

2
    Monrealnak kell befutni egy rossz keresztlabdát, ő is hazaadja.

3
    A City birtokolja a labdát, nem jutnak vele kapuig egyelőre.

4
    Sanchez rossz passza Debuchynek a jobb szélen, dobhat a Manchester City.

4
    Fernandinhót figyelmezteti szóban Clattenburg egy belépő után.

5
    Ramsey labdája pontatlan a 16-os előterében Welbecknek.

5
    Debuchy ível be jobbról, Zabaleta hozza ki a labdát.

6
    Clichy bal oldali beadását fülelik le a védők középen.

6
    Ramsey lő 28 méterről, de magasan a kapu fölé.

7
    Sanchez lő váratlanul 20 méterről, nem jön ki Hartról a labda.

8
    Ramsey teker a kapu elé, Hart előzi meg Sanchezt nagyszerű ütemben.

9
    Navas lövi be a labdát jobbról, elsuhan a támadók előtt.

10
    Welbecket szerelik a jobb szélen, a City dobhat ráadásul.

11
    Agüero nagy cselekkel megy el a balösszekötő helyén, de a beadására Szczesny vetődik ki jó érzékkel.

12
    Özil ad be laposan balról, Welbeck húzná kapura a rövid saroknál, de a jobb sarok mellé talál.

13
    Welbeck lép ki a védők között középen, átemeli Harton a labdát 14 méterről, de az kijön a jobb kapufáról!

13
    Navas teszi be laposan a labdát jobbról, Mertesacker vágja szögletre az ötösről!

14
    Milner emel a kapu elé balról Szczesny húzza le az ötösön.

15
    Egy lepattanó labdát tűz rá Ramsey 20 méterről, Hart védi a középre tartó bombát.

16
    Fernandinho ugratná ki középen Zabaletát, de pontatlan a labda, Szczesny a végállomás.

17
    Lampard teszi Milner elé a labdát a 16-oson belül, Debuchy lép közbe még időben.

18
    Milner rúgja meg Debuchy-t miután szerelte a hátvéd, szabadrúgás.

19
    Ramsey emel be Welbecknek egy labdát, pontatlan ez is, Hart fogja vetődve.

20
    Agüero indulna a bal szélen, lesen állítják meg.

21
    Kompany borítja fel Ramsey-t a kaputól 28 méterre, szabadrúgás.

21
    Sanchez íveli be a labdát a szabadrúgásból, Hart zsákmánya ez is.

22
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Lampard (Manchester City), Ramsey-t buktatta a felezővonalnál.

23
    Eltelt a játékrész fele, többet támadott az Arsenal eddig, lőttek egy kapufát Welbeck révén, az utóbbi 10 percben viszont kiegyenlítettebb a játék.

24
    Ellentámadás a hazaiaktól, Ramsey ível át balról keresztbe, de mély a labdája, kirúgás jön.

24
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Zabaleta (Manchester City), Sanchezt rúgta fel a vonal mellett.

25
    A jobb szélen vezet támadást az Arsenal, elveszítik a labdát, dobhat a City.

26
    Milner jó labdaátvétel után lő 25 méterről, kevéssel a jobb felső fölé!

27
    Sanchez esik el ismét Zabaleta mellett a felezővonalnál, szabadrúgás.

28
    A City gólt szerzett!
    Navas lohol egy labdáért a jobb szélen, benn tartja, majd a 16-os oldalvonaláról adja középre laposan, az érkező SERGIO AGÜERO a védőket megelőzve 10 méterről továbbítja a bal alsó sarokba! 0:1
    Sergio AGUERO 0:1!

29
    Többet támadott az Arsenal, jobban is játszott talán, de vezet a Manchester City.

30
    Agüero és Navas akciója a jobb szélen, szerelik őket a védők.

31
    Lampard lő 28 méterről elakad a labdája a blokkban.

32
    Zabaleta hozza nagy helyzetbe a jobbösszekötő helyén Silvát, a közeli lövést azonban bravúrral védi Szczesny.

32
    Agüero lő éles szögből jó csel után, nem veszélyes a próbálkozása.

33
    A gól óta a City támadott gyakorlatilag folyamatosan, leblokkoltak a hazaiak pár percre.

34
    Monreal ad középre laposan, Kompany becsúszva menti a labdát, Zabaleta hozza ki.

35
    Sanchezt állítják meg lesen.

36
    Sanchez húzza meg Kompany mellett, szereli a belga, minden rutinját bevetve.

36
    Navas buktatja a kaputól 25 méterre Sanchezt, szabadrúgás balról, jó szögből.

37
    Alexis Sanchet tekeri a kapu fölé a labdát a szabadrúgásból, gyenge kísérlet volt.

38
    Navas lépne ki a védők között, pontatlan labdát kap, Mertesacker lép közbe.

39
    Özil lő 22 méterről balról, keresztbe megy el a labda a kapu előtt, kirúgás jön.

40
    Sanchezt rúgja meg ismét a bal szélen Navas, ez is szabadrúgás

41
    Sanchez íveli be a szabadrúgást, kijön a labda, Özil bombázza magasan a kapu fölé 20 méterről.

42
    Milner ad középre az alapvonalról, Koscielny szerzi meg a labdát ismét.

43
    Özil adja el a labdát a City térfelén, jöhetnek a vendégek.

44
    Kompany előrevágott labdáját Szczesny gyűjti be a 16-os vonalánál.

44
    Milner rúgja fel Debuchyt a jobb szélen, elmarad a sárga.

45
    Szóban figyelmeztetik Milnert a belépő után.

45
    A szabadrúgás után Sanchez veszi le a labdát az ötösön, majd Welbeck lőhet, de elakad a védőkben a kísérlete.

45
    1 perc a ráadás.

45+1
    Most Debuchy rúgja meg Milnert, szabadrúgás a City.-nek.

45+1

Az első 10 percben fölényben játszott az Arsenal, utána kiegyenlítődött a játék, de a hazaiak ekkor lőttek kapufát Welbeck révén, viszont a City az első komoly lehetőségét kihasználta, Agüero szerezett szép gólt.

Utána rögtön volt még két helyzete a Manchester City-nek, után ismét hazai fölény következett, de gólhelyzet már nem adódott, ennek ellenére izgalmas a mérkőzés, nagy az iram, és jó a játék.

46
    Lampard nem jön ki a második félidőre, Nasri a helyén.

46

47
    Agüero viszi keresztbe a labdát a 16-os lőterében, szerelik.

47
    Sanchez ugratja ki Welbecket a balösszekötő helyén, a lövésbe belelép Navas, így az már nem veszélyes.

48
    Szép akció végén Sanchez adhat be jobbról, Zabaleta füleli le a labdát az ötösön belül Welbeck elől.

49
    Agüero lép ki Mertesacker mellett, de szereli a német, szabályos keretek között.

50
    Silva ad be balról laposan, de elcsúszik közben, Koscielny hozza ki a labdát.

50
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Fernandinho (Manchester City), Wilshere-t buktatta a felezővonalnál.

51
    A vendégek 16-osának előterében adogat az Arsenal, de nem jutnak lövésig.

52
    Özil labdáját nem tudja átvenni Ramsey, jöhet a City.

53
    Clichy ível be balról, kifejelik a védők.

54
    Wilshere ível előre egy labdát, de hosszan, Hart gyűjti be.

54
    Navast buktatja Monreal a jobb szélen, szabadrúgás jön.

54
    Fernandinhót rúgja meg Wilshere a kezdőkörben.

55
    Navas beadása jobbról, Koscielny tisztáz.

56
    Agüero lő ballal 22 méterről, magasan fölé talál.

57
    Özilt jó csele után szerelik a jobb szélen, a róla felperdülő labda lesen találja Ramsey-t

58
    Kiegyenlített játékot láthatunk a második félidőben eddig, nem látszik egyelőre, hogy az Arsenal hátrányban van, aktívabban kellene talán támadniuk.

58
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Flamini (Arsenal FC), David Silvát rúgta fel.

59
    Silva emel Clichy elé, aki éles szögből,elteszi a labdát a kifutó kapus mellett, de Koscielny szerzi meg, kihozza az Arsenal.

60
    Demichelis ad haza Welbeck elől a 16-os előteréből.

61
    Wilshere-t húzza vissza David Silva, szabadrúgás a kaputól 35 méterre.

62
    Özil íveli be a szabadrúgást a kapu elé, kifejelik a védők, majd Monreal ismétlése sem veszélyes.

62
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Monreal (Arsenal FC), Navast rúgta meg hátulról teljesen fölöslegesen.

63
    Özil tartja meg három védő között is a labdát a jobb szélen, de beadni már nem tud.

64
    Az Arsenal gólt szerzett!
    Elveszíti a labdát a saját térfelén a City, Ramsey ugratja ki a jobbösszekötő helyén JACK WILSHERE-T, aki elviszi a labdát Clichy mellett, majd éles szögből, elegánsan a rövid sarokba emel a kapus fölött! 1:1
    Jack WILSHERE 1:1!

65
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Agüero (Manchester City).

66
    Navas szöglete jobbról felperdül a rövid saroknál egy védőn, nem lesz belőle helyzet.

67
    Özil labdájával lép ki a jobb szélen Debuchy, ellövi 15 méterről, de a bal sarok mellé.

67
    Agüero helyére Dzeko érkezik a vendégeknél.

68
    Zabaleta és Navas nem érti meg egymást a jobb szélen, dobhat az Arsenal.

69
    Monreal középre lőtt labdáját kivágják a védők Welbeck elől.

70
    Welbeck lép ki a bizonytalankodó Demichelis mellett, Hart viszont jól mozdul ki a kapujából, övé a labda.

71
    Most az Arsenal térfelén pattog a labda, Nasri lövés vet véget az akció, Szczesny véd könnyedén.

72
    Welbec vezeti a védőkre a labdát, de szerelik, indul a City.

73
    Silva cselezget a 16-os előterében, elveszíti a labdát.

74
    Fernandinho rángatja meg Sanchez mezét a felezővonalnál, szabadrúgás jön.

74
    Kompany kifejelt labdáját Wilshere bólintja a balösszekötő helyén üresen maradt ALEXIS SANCHEZ elé, aki kapásból, jobbal 10 méterről a léc alá emel! 2:1
    Alexis SANCHEZ 2:1!

75
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Sanchez (Arsenal FC), a gólöröm közben levette a mezét, számolt is ezzel a lappal a chilei.

77
    Wilshere emel a védők mögé, Ramsey nem találja el a labdát a kaputól 8 méterre, kevéssel maradt le róla!

78
    Fernandinho helyett Kolarov a pályán.

78
    Úgy tűnik, megfordítja a mérkőzést az Arsenal, jobban és veszélyesebben is játszanak az utóbbi tíz percben.

79
    Debuchy szorul ápolásra, rosszul fogott talajt, a bokáját fájlalja.

80
    Le is kell cserélni az Arsenal jobbhátvédjét, ennyit jelent egy szerencsétlen mozdulat.

81
    A megsérült Debuchy helyére Chambers jön a pályára.

82
    Chambers szereli Kolarovot a bal szélen, rárúgja a labdát, kirúgás jö9n.

83
    Navas jobbról ível be, Chambers csúsztatja ki a labdát, szöglet jön.

84
    Nasri ível be balról szögletet, MARTIN DEMICHELIS emelkedik jó ütemben a védők között, 8 méterről fejel, a bal felsőbe tartó labdát Szczesny csak beljebb tudja segíteni! 2:2
    Martin DEMICHELIS 2:2!

85
    Egyenlít egy pontrúgás után a City, vajon lesz még fordulat a hajrában?

86
    Welbecket szerelik az egyik, David Silvát a másik oldalon a védők.

87
    Welbeck csavarja a bal felső fölé/mellé a labdát 22 méterről.

88
    Csere a Arsenal FC-nél/nál: lemegy Welbeck, bejön Oxlade-Chamberlain.

88
    Kolarov kap egy keresztlabdát a balösszekötő helyén, a bal lábas lövése a kapufáról jön ki!

89
    Kis híja volt, hogy nem szerezte meg ismét a vezetést a Manchester City!

90
    Dzeko szabálytalankodik az Arsenal 16-osának előterében.

90+1
    6 perc a hosszabbítás.

90+1
    Milner szabálytalansága után szabadrúgás az Arsenalnak a kaputól 35 méterre.

90+2
    Özil ível a kapu elé, a védők szerzik meg a labdát, Koscielny lesen is volt.

90+3
    Agüero emel a védők mögé, Koscielny felszabadítása Dzekóról pattan a bal kapufára!

90+4
    Az egyenlítő gól után már a másodszor találják el a kapufát a City játékosai...

90+4
    Dzekót hozza nagy helyzetben Silva, a lövését védi Szczesny, a kipattanó labdát hiába lövi be Nasri, lesen volt már.

90+5
    Flamini helyén Arteta.

90+6
    David Silvát lökik fel a bal szélen, szabadrúgás.

90+7
    Silva íveli be a szabadrúgást, Kompany fejel, de nem tudja kapura irányítani a labdát.

90+7

Igazságosnak mondható a döntetlen a rangadó végén, az elején jobban játszó Arsenal került hátrányba az első félidőben, de szép gólokkal sikerült fordítaniuk az utolsó negyedóra előtt, ám a City nem hagyta annyiban, egyenlítettek egy szöglet után, sőt a végén kétszer a kapufa mentette meg a hazaiakat a góltól.