Arsenal FC – Manchester City 2:2 (vége) | Chelsea F.C. – Swansea City 4:2 (vége) | Crystal Palace – Burnley FC 0:0 (vége)
Southampton FC – Newcastle United 4:0 (vége) | Stoke City – Leicester City 0:1 (vége) | Sunderland AFC – Tottenham Hotspur 2:2 (vége)
West Bromwich Albion – Everton FC 0:2 (vége) | Liverpool F.C. – Aston Villa FC 0:1 (vége)
Sunderland AFC
2:2 (1:1)
Tottenham Hotspur
szombat 13.09.2014, 16:00 • Stadium of Light, Sunderland • Barclays Premier League

Összességében tehát pazar mérkőzést volt, ahol a vendégek kicsit keserűbb szájízzel távoztak, de nem lehetnek teljesen elégedetlenek, mert ha Buckley belövi az utolsó percekben a ziccerét, akkor akár pont nélkül is maradhattak volna.

Én köszönöm a figyelmet, további kellemes hétvégét kívánok, az eredménnyel búcsúzom:
    Sunderland-Tottenham 2:2 (18:00:08)

Elképesztő összecsapást nézhetett végig a publikum Sunderlandben, illetve Önök, ha követtek minket. Óriási izgalmak végén 2:2 döntetlennel zárult a találkozó. Mind két csapat egy szép, illetve egy szerencsés találatot jegyzett és hiába tett többet a győzelemért a Spurs, ma nem sikerült elrabolniuk az összes pontot ellenfelüktől.

90+5
    Lamela végezte el ezt is körülbelül onnan, ahonnan az előzőt de nem sikerül kapura fejelni középütt.

90+4
    Újabb szabad a Tottenhamnak, Lamelat rúgja fel Brown, aki sárgát is kap!

90+4
    Lamela most a labda alá nyúlva emelt a tizenhatoson belülre, de ez se veszélyes, kontrát indíthatna a Sunderland, de elkapkodják!

90+3
    Újabb szabadrúgás a londoniaknak, Jordi Gomez mellett esett el Lamela. Harminc méterről jöhet majd a pontrúgás.

90+2
    Lamela állt a labda mögé, de nagyon csúnyán lőtte el ballal a sorfal, majd a kapu mellett és fölött!

90+2
    Rose esik el a tizenhatos közvetlen előterében! Szabadrúgás! Elképesztő lehetőség a vendégeknek.

90+1
    Négy perc a mérkőzés ráadása!

90
    Wickham kap sárga lapot reklamálásért!

90
    Wickham a tizenhatos bal oldalán passzolt vissza a lendületből érkező Buckley-nak, aki azonban tíz méterről kapu fölé durrant! Hatalmas ziccer maradt ki, ez akár a győzelmet is jelenthette volna!

88
    Nem tud felülkerekedni ellenfelén a Spurs!

86
    Lennon is kap néhány percet Pochettino-tól, Eriksen helyett érkezik. Mind két gólszerzőjét lehozza tehát az argentin mester.

86
    Van Aanholt kap sárga lapot, nem ért egyet az ítélettel, de ez a játékvezetőt nem érdekli.

85
    Kis szöglettel jön a Sunderland.

85
    Jordi Gomez jó változtatás volt, Dier-en harcol ki sarokrúgást.

84
    Kane tavaly az ellenfél kapuit veszélyeztette, idén úgy néz ki a sajátjainak is rettegnie kell.

84
    Elképesztő összecsapás! Most a Sunderland szurkolóinak hangja harsan fel!
    KANE - 2:2

83
    A Sunderland gólt szerzett!

Johnson emelte kapu elé a labdát, Chiriches előbb luftot rőg, majd HARRY KANE a saját kapujába fejeli a labdát.
    Ismételten egyenlíteni tud a házigazda egylet!
    2:2

82
    Jordi Gomez esik el az alapvonal bal oldalán és kap szabadrúgást.

80
    Jonhson végzi el a Sunderland bal oldali szögletét, Buckley ugyan tud fejelni, de irányítani már nem sikerül a labdát.

79
    Míg a Tottenham-nél Kane jön Adebayor helyére.

79
    Csere következik mind két oldalt. A hazaiak utolsó változtatása Jordi Gomez, aki Rodwell helyét veszi át.

79
    Lamela kapott bal oldalról egy pazar labdát az ötösre, majd pont oda lőtt, ahol Mannone állt! Hatalmas lehetőség volt!

78
    Újra Adebayor cselezget a tizenhatoson belül és ismét buktatja egy fűszál, nehezen marad talpon a togói támadó.

78
    Chiriches szerzett labdát, majd indított is kontrát, Adebayornak passzolt a tizenhatoson belülre, de rossz fele indult, így belevezette O'Shea-ba, majd el is esik magától.

77
    Már az idővel is játszanak a vendégek, Eriksen szögletét inkább hátra felé passzolja.

77
    Szöglethez jutnak a londoniak, Eriksen készülődik elvégezni.

76
    Harry Kane készül beállni a vendégeknél!

75
    Fenomenális megoldás Lamelától, miután Dembelétől kapott labdáját nehezen megtartotta és a tizenhatos jobb sarkáról emelt a felső lécre! A jobb felső sarkot vette célba!

74
    Aránylag kevés a szabálytalanság, mindössze húsz alkalommal harsant fel Pawson sípja fault okán, 9:11 arányban.

73
    Buckley és Dier is elestek a vendég tizenhatos bal oldalán, de a szabadrúgás kifelé jár!

72
    Lamela szenzációsan passzolt két védő közé a tizenhatoson belülre Adebayornak, aki ugyan még tudott lőni, de Mannone jól jött ki, így bele tudott érni a lövésbe, majd O'Shea hozta ki a labdát a veszélyes területről!

70
    A londoniak is elhasználják első csere lehetőségüket, Stambouli érkezik, az első gól szerzője, Chadli helyére.

69
    Lamela esett el O'Shea mellett, nincs szabadrúgás, pedig a vendégek vehemensen reklamálnak!

68
    Johnson próbált szerencsét jó 25 méterről középről, a balos lövése ment nem sokkal a bal sarok mellé!

67
    Lassul az iram, köszönhetően a Spurs vezetésének, akiknek már nem sürgős bő húsz perccel a lefújás előtt.

65
    Míg a másik változtatása Poyet mesternek Buckley, aki Álvarez helyére érkezik.

65
    Kettős csere a házigazdáknál, Giaccherini az egyik, aki Larssont váltja.

64
    Wickham jobb oldalról tört középre, majd durrantott kapura ballal, de egy sárga mezest talál el, Llorisnak ismét nem kell közbe avatkoznia.

62
    Eriksen emelte a labdát a védők mögé a tizenhatoson belülre, de ott nem volt társ, így csemege Mannone-nak.

61
    Larsson íveli kapu elé negyven méterről a labdát, de a vendégek fel tudnak szabadítani.

60
    Álvarezt vágta fel Dier, most már villan a sárga lap, teljesen érthetően.

60
    Larsson most a jobb oldalt indult meg, majd ívelt középre, de Wickham lassú volt, nem érte be időben.

59
    Rose nem tudta átvenni jól a labdát, amit Chadlitól kapott a tizenhatos előterébe, így kivágták előle a hazaiak azt.

59
    Larssont indította volna Wickham a bal szélen, de nagyon hosszú lett. A Spurs jöhet bedobással.

59
    Hiába kellene a házigazdáknak támadnia, nem képesek eljutni a londoniak kapujáig.

58
    Erisken durrantott kapura 21 méterről középről, Rodwellt találta telibe.

56
    Eriksen bonyolódott most cselekbe, de a tizenhatos előterében Cattermole csodálatos becsúszással tudta elválasztani a játékszertől.

55
    Chadli próbált elmenni a tizenhatos jobb oldalán Larsson mellett, de a svéd szépen állta a sarat és szerzett labdát.

54
    Larsson végzett el egy újabb szögeltet, de ez se okoz gondot a vendégek kapujánál.

54
    A Spurs nyugodtan játszik most már, hogy újra náluk az előny, és a Londonból érkező szimpatizánsok is rázendítenek a nótáikra.

53
    Larsson tekert a kapu elé, de a vendégek könnyedén szabadítanak fel.

52
    Álvarez adott be a tizenhatos jobb oldaláról, Rose ér bele, szögelt következik.

51
    Rose kezére pattant a labda, a lap most is elmarad! Jöhet a Sunderland a felezővonalról.

49
    Újabb gyors góllal nyit tehát a második játékrész is!
    Christian ERIKSEN - 1:2

48
    A Tottenham gólt szerzett!

Chadli Adebayortól kapott a bal szélen jó labdát, amivel a tizenhatoson belülre tudott bemasírozni a belga, majd középre passzolt, Van Aanholt ért bele szerencsétlenül a labdába, így az CHRISTIAN ERIKSEN elé pattant, aki két méterről passzolhatott a kapu jobb oldalába!
    1:2

47
    Változtatás egyik oldalon se volt a szünetben, a kezdő tizenegyek a pályán továbbra is.

46
    Chadlit szerette volna a bal kapufánál megjátszani Adebayor, de Mannone szépen élt együtt a játékkal és felszedte a labdát.

46
    Elkezdődött a második félidő. A hazaiak indították el a második negyvenöt percet.

Szenzációs első öt perc után 1:1 az állás. Ugyan az iram a játékrész végéig megmaradt a helyzetek száma már kevesebb lett negyedórányi játék után. Bízzunk benne, hogy a második félidő is hasonló izgalmakat hoz!
    Tartsanak velünk a továbbiakban is!

45+1
    Dier tört be jobb oldalt a tizenhatoson belülre, de elválasztották a labdától a házigazdák.

45+1
    Két perc lesz az első 45 perc ráadása!

45
    Chadli kapott nagyszerű labdát Eriksentől, de a lövés pillanatában egy hazai védő ismét oda tudott érni!

44
    Adebayor szerette volna Chadlit kiugratni a tizenhatoson belülre, de egy védő közbe tudott lépni, nagyszerű szerelés volt.

43
    Kicsit vakdalakózó lett a félidő vége, sok a pontatlan átadás!

41
    Öt perc van hátra az első játékrészből, egy csepp panaszunk se lehet. Nagyszerű iramú a találkozó!

40
    Kaboul esett rosszul, de nem kér ápolást, nehézkesen áll fel.

38
    Dembele lövése húsz méterről kerülte el centikkel a kaput! Nagyszerű próbálkozás volt!

37
    Wickham egy jó passz után Álvareztől fordult le Rose-ről, de a végén csak megoldották a sárga mezesek és felszabadítottak.

36
    Csodálatos passzjáték végén Chadli kapott kissé hosszú labdát a tizenhatoson belülre, így Mannone könnyedén jött ki és szedte fel a belga elől.

35
    Lamela ugratta volna ki Adebayort a tizenhatoson belül, de Brown kivágta előle a labdát.

33
    Capoue csúszott bele Álvarezbe nyújtott lábbal, nagyon csúnya szabálytalanság volt! Érdekes, de nincs lap!

32
    Eriksen próbálja irányítani a vendégeket, több-kevesebb sikerrel eddig.

32
    Fegyelmezett védekezés ellen nehezebben tud kibontakozni a Tottenham.

31
    Ez se okoz nagyobb gondot a hazaiaknál.

31
    Eriksen végezte el a szögletet, ami után újabb jöhet.

30
    Jobb oldalról érkezik egy beadás Dier-től, Vergini-ről pattan ki.

28
    A Sunderland kontrákkal próbálkozik, de a védők eddig rendre gyorsabbak voltak és szerelni tudtak.

26
    Eriksen végezte el bal oldalról a sarokrúgást, Adebayor támadta Mannone-t, szabadrúgás jöhet kifelé.

25
    Kontratámadás végett Chadli lőhetett Eriksen passza után kiszorított helyzetből a tizenhatoson belülről balról, de beleért egy védő, szöglet jöhet.

24
    A Sunderland térfelén adogat a Spurs, de nem tudnak a tizenhatos közelébe se kerülni!

22
    A két tizenhatos között küzdenek a felek. Most a vendégek nem képesek erejüket kihasználni.

20
    Lassacskán kiegyenlítődik a játékerő és a Tottenham nem tud ellenfele mögé kerülni.

19
    Larsson végezte el bal oldalról a sarokrúgást, a rövidnél Adebayor fejeli ki a büntető területről kívülre azt.

18
    Kaboul tudja szerelni a meglóduló Wickham-t, szöglet következik!

18
    Mindössze csak 28%-ban van a labda a házigazdáknál, hatalmas a Spurs fölénye, 72%-ban!

17
    Wickham középről eladott lövésébe Chiriches tudott belelépni. 19 méterről érkezett a próbálkozás.

15
    Rose nagyon aktív a bal oldalon, gyakran jön fel, most is Adebayort tudta középen az ötösnél megjátszani, de egy védő lábbal még bele tudott kotorni, így nincs lövés!

15
    Rodwell a tizenhatos bal sarkáról tekert középre, majd Rose mellel adta haza Llorisnak.

14
    Rose a tizenhatos bal oldalán esik el Larsson mellett, nincs ítélet, kirúgás jöhet!

13
    A vendégeknél Soldado és Walker nem áll készen a bevetésre. Sérültként ma Ők nem lépnek pályára.

12
    Lamela passzából Eriksen passzol Chadlinak, aki harmatgyenge lövést küld kapura 16 méterről, Mannone-nak nem is okoz gondot.

11
    Adebayor felé érkezik egy indítás saját térfélről, Mannone jön ki és a biztosat választva rúgja ki taccsra.

10
    A londoniak szövögetik támadásaikat, egyértelműen a győzelemért jöttek!

9
    A kezdeti rohamok után megnyugodtak a felek!

7
    Adebayor veszélyeztet a szöglet után fejjel, de a bólintás célt téveszt!

6
    Rose cselez balról a tizenhatoson belülre, majd lő kapura jobbal, a játékszer megpattan egy védőn, de Mannone a hosszúból paskolta ki sarokrúgásra!

5
    Varázslatosan kezdődik a találkozó!
    Adam JOHNSON - 1:1

4

Larsson ugratta a ki a bal oldalt ADAM JOHNSON-t, aki betörve és két védőn is áthámozva magát a kapu bal alsó sarkába passzolt! Rose ugyan még beleért, de csak a kapuba segítette a labdát. Az állás újra egyenlő!
    1:1
    Nacer CHADLI - 0:1

2

Húsz méterre a hazaiak kapujától kapott labdát Adebayor, majd tüzelt is, Mannone ugyan kiütötte, de a labda a berobbanó NACER CHADLI elé pattan és bevágja a kapuba a játékszert.
    0:1

2
    A vendéglátók a szokásos piros-fehér-fekete felszerelésükben léptek pályára, míg a Spurs tiszta sárgában feszít.

2
    Lamela sarokrúgását kifejelik a sunderlandi védők.

1
    Eriksen ugratta a tizenhatos közepéről a bal oldalon Rose-t, aki kapásból lőtt tíz méterről, de Mannone kiütötte a mezőnybe a labdát, majd a védők szögeltre mentettek.

1
    A mérkőzés elkezdődött. A Tottenham indította útjára a labdát.

Sunderland AFC: Mannone – Vergini, O'Shea, Brown, Van Aanholt – Larsson, Cattermole, Rodwell – Álvarez, Wickham, Johnson. Cserék: Pantilimon, Jones, Bridcutt, Jordi Gomez, Altidore, Buckley, Giaccherini.

Vezetőedző: Gustavo Poyet.

Tottenham Hotspur: Lloris – Dier, Kaboul, Chiriches, Rose – Capoue, Dembele – Lamela, Eriksen, Chadli – Adebayor. Cserék: Lennon, Vorm, Naughton, Townsend, Kane, Fazio, Stambouli.

Vezetőedző: Mauricio Pochettino.

Játékvezetők: C. Pawson, D. Cann, A. Holmes..

Így tehát mind két gárdának van mit javítani, mivel vereségből érkeztek a negyedik körhöz, de volt idő összeszedni a csapatot a Európa Bajnoki selejtezők miatti két hetes szünet alatt.

Tartsanak velünk egy hamisítatlan angol derbire!

Sunderland odahaza fogadja a londoni Tottenham-et és igyekszik előrébb lopakodni a 13. helyről. A házigazdák eddig két pontot gyűjtöttek három forduló alatt, a WBA és a Manchester United ellen játszottak döntetlent, majd a QPR ellen szenvedtek 1:0-s vereséget.

A vendégek pazarul kezdték az idényt, 5:0-s gólaránnyal gyűjtöttek hat pontot a West Ham és a QPR ellen, majd két héttel ezelőtt a Liverpool ellen kaptak hatalmas 3:0-s zakót.

Az angol Premier League a negyedik fordulóhoz érkezett el. Még jócskán a szezon elején vagyunk, így nem lehet komolyabb következtetéseket levonni, de annyi bizonyos, hogy hatalmas harcok várhatóak mind a bajnoki címért, mind a bennmaradásért, nem is beszélve a különböző pozíciókért vívott küzdelmekről.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik..