Arsenal FC – Manchester City 2:2 (vége) | Chelsea F.C. – Swansea City 4:2 (vége) | Crystal Palace – Burnley FC 0:0 (vége)
Southampton FC – Newcastle United 4:0 (vége) | Stoke City – Leicester City 0:1 (vége) | Sunderland AFC – Tottenham Hotspur 2:2 (vége)
West Bromwich Albion – Everton FC 0:2 (vége) | Liverpool F.C. – Aston Villa FC 0:1 (vége)
Sunderland AFC
2:2 (1:1)
Tottenham Hotspur
szombat 13.09.2014, 16:00 • Stadium of Light, Sunderland • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik..

Az angol Premier League a negyedik fordulóhoz érkezett el. Még jócskán a szezon elején vagyunk, így nem lehet komolyabb következtetéseket levonni, de annyi bizonyos, hogy hatalmas harcok várhatóak mind a bajnoki címért, mind a bennmaradásért, nem is beszélve a különböző pozíciókért vívott küzdelmekről.

Sunderland odahaza fogadja a londoni Tottenham-et és igyekszik előrébb lopakodni a 13. helyről. A házigazdák eddig két pontot gyűjtöttek három forduló alatt, a WBA és a Manchester United ellen játszottak döntetlent, majd a QPR ellen szenvedtek 1:0-s vereséget.

A vendégek pazarul kezdték az idényt, 5:0-s gólaránnyal gyűjtöttek hat pontot a West Ham és a QPR ellen, majd két héttel ezelőtt a Liverpool ellen kaptak hatalmas 3:0-s zakót.

Így tehát mind két gárdának van mit javítani, mivel vereségből érkeztek a negyedik körhöz, de volt idő összeszedni a csapatot a Európa Bajnoki selejtezők miatti két hetes szünet alatt.

Tartsanak velünk egy hamisítatlan angol derbire!

Sunderland AFC: Mannone – Vergini, O'Shea, Brown, Van Aanholt – Larsson, Cattermole, Rodwell – Álvarez, Wickham, Johnson. Cserék: Pantilimon, Jones, Bridcutt, Jordi Gomez, Altidore, Buckley, Giaccherini.

Vezetőedző: Gustavo Poyet.

Tottenham Hotspur: Lloris – Dier, Kaboul, Chiriches, Rose – Capoue, Dembele – Lamela, Eriksen, Chadli – Adebayor. Cserék: Lennon, Vorm, Naughton, Townsend, Kane, Fazio, Stambouli.

Vezetőedző: Mauricio Pochettino.

Játékvezetők: C. Pawson, D. Cann, A. Holmes..

1
    A mérkőzés elkezdődött. A Tottenham indította útjára a labdát.

1
    Eriksen ugratta a tizenhatos közepéről a bal oldalon Rose-t, aki kapásból lőtt tíz méterről, de Mannone kiütötte a mezőnybe a labdát, majd a védők szögeltre mentettek.

2
    Lamela sarokrúgását kifejelik a sunderlandi védők.

2
    A vendéglátók a szokásos piros-fehér-fekete felszerelésükben léptek pályára, míg a Spurs tiszta sárgában feszít.

2
    A Tottenham gólt szerzett!

Húsz méterre a hazaiak kapujától kapott labdát Adebayor, majd tüzelt is, Mannone ugyan kiütötte, de a labda a berobbanó NACER CHADLI elé pattan és bevágja a kapuba a játékszert.
    0:1
    Nacer CHADLI - 0:1

4
    A Sunderland gólt szerzett!

Larsson ugratta a ki a bal oldalt ADAM JOHNSON-t, aki betörve és két védőn is áthámozva magát a kapu bal alsó sarkába passzolt! Rose ugyan még beleért, de csak a kapuba segítette a labdát. Az állás újra egyenlő!
    1:1
    Adam JOHNSON - 1:1

5
    Varázslatosan kezdődik a találkozó!

6
    Rose cselez balról a tizenhatoson belülre, majd lő kapura jobbal, a játékszer megpattan egy védőn, de Mannone a hosszúból paskolta ki sarokrúgásra!

7
    Adebayor veszélyeztet a szöglet után fejjel, de a bólintás célt téveszt!

9
    A kezdeti rohamok után megnyugodtak a felek!

10
    A londoniak szövögetik támadásaikat, egyértelműen a győzelemért jöttek!

11
    Adebayor felé érkezik egy indítás saját térfélről, Mannone jön ki és a biztosat választva rúgja ki taccsra.

12
    Lamela passzából Eriksen passzol Chadlinak, aki harmatgyenge lövést küld kapura 16 méterről, Mannone-nak nem is okoz gondot.

13
    A vendégeknél Soldado és Walker nem áll készen a bevetésre. Sérültként ma Ők nem lépnek pályára.

14
    Rose a tizenhatos bal oldalán esik el Larsson mellett, nincs ítélet, kirúgás jöhet!

15
    Rodwell a tizenhatos bal sarkáról tekert középre, majd Rose mellel adta haza Llorisnak.

15
    Rose nagyon aktív a bal oldalon, gyakran jön fel, most is Adebayort tudta középen az ötösnél megjátszani, de egy védő lábbal még bele tudott kotorni, így nincs lövés!

17
    Wickham középről eladott lövésébe Chiriches tudott belelépni. 19 méterről érkezett a próbálkozás.

18
    Mindössze csak 28%-ban van a labda a házigazdáknál, hatalmas a Spurs fölénye, 72%-ban!

18
    Kaboul tudja szerelni a meglóduló Wickham-t, szöglet következik!

19
    Larsson végezte el bal oldalról a sarokrúgást, a rövidnél Adebayor fejeli ki a büntető területről kívülre azt.

20
    Lassacskán kiegyenlítődik a játékerő és a Tottenham nem tud ellenfele mögé kerülni.

22
    A két tizenhatos között küzdenek a felek. Most a vendégek nem képesek erejüket kihasználni.

24
    A Sunderland térfelén adogat a Spurs, de nem tudnak a tizenhatos közelébe se kerülni!

25
    Kontratámadás végett Chadli lőhetett Eriksen passza után kiszorított helyzetből a tizenhatoson belülről balról, de beleért egy védő, szöglet jöhet.

26
    Eriksen végezte el bal oldalról a sarokrúgást, Adebayor támadta Mannone-t, szabadrúgás jöhet kifelé.

28
    A Sunderland kontrákkal próbálkozik, de a védők eddig rendre gyorsabbak voltak és szerelni tudtak.

30
    Jobb oldalról érkezik egy beadás Dier-től, Vergini-ről pattan ki.

31
    Eriksen végezte el a szögletet, ami után újabb jöhet.

31
    Ez se okoz nagyobb gondot a hazaiaknál.

32
    Fegyelmezett védekezés ellen nehezebben tud kibontakozni a Tottenham.

32
    Eriksen próbálja irányítani a vendégeket, több-kevesebb sikerrel eddig.

33
    Capoue csúszott bele Álvarezbe nyújtott lábbal, nagyon csúnya szabálytalanság volt! Érdekes, de nincs lap!

35
    Lamela ugratta volna ki Adebayort a tizenhatoson belül, de Brown kivágta előle a labdát.

36
    Csodálatos passzjáték végén Chadli kapott kissé hosszú labdát a tizenhatoson belülre, így Mannone könnyedén jött ki és szedte fel a belga elől.

37
    Wickham egy jó passz után Álvareztől fordult le Rose-ről, de a végén csak megoldották a sárga mezesek és felszabadítottak.

38
    Dembele lövése húsz méterről kerülte el centikkel a kaput! Nagyszerű próbálkozás volt!

40
    Kaboul esett rosszul, de nem kér ápolást, nehézkesen áll fel.

41
    Öt perc van hátra az első játékrészből, egy csepp panaszunk se lehet. Nagyszerű iramú a találkozó!

43
    Kicsit vakdalakózó lett a félidő vége, sok a pontatlan átadás!

44
    Adebayor szerette volna Chadlit kiugratni a tizenhatoson belülre, de egy védő közbe tudott lépni, nagyszerű szerelés volt.

45
    Chadli kapott nagyszerű labdát Eriksentől, de a lövés pillanatában egy hazai védő ismét oda tudott érni!

45+1
    Két perc lesz az első 45 perc ráadása!

45+1
    Dier tört be jobb oldalt a tizenhatoson belülre, de elválasztották a labdától a házigazdák.

Szenzációs első öt perc után 1:1 az állás. Ugyan az iram a játékrész végéig megmaradt a helyzetek száma már kevesebb lett negyedórányi játék után. Bízzunk benne, hogy a második félidő is hasonló izgalmakat hoz!
    Tartsanak velünk a továbbiakban is!

46
    Elkezdődött a második félidő. A hazaiak indították el a második negyvenöt percet.

46
    Chadlit szerette volna a bal kapufánál megjátszani Adebayor, de Mannone szépen élt együtt a játékkal és felszedte a labdát.

47
    Változtatás egyik oldalon se volt a szünetben, a kezdő tizenegyek a pályán továbbra is.

48

Chadli Adebayortól kapott a bal szélen jó labdát, amivel a tizenhatoson belülre tudott bemasírozni a belga, majd középre passzolt, Van Aanholt ért bele szerencsétlenül a labdába, így az CHRISTIAN ERIKSEN elé pattant, aki két méterről passzolhatott a kapu jobb oldalába!
    1:2
    Christian ERIKSEN - 1:2

49
    Újabb gyors góllal nyit tehát a második játékrész is!

51
    Rose kezére pattant a labda, a lap most is elmarad! Jöhet a Sunderland a felezővonalról.

52
    Álvarez adott be a tizenhatos jobb oldaláról, Rose ér bele, szögelt következik.

53
    Larsson tekert a kapu elé, de a vendégek könnyedén szabadítanak fel.

54
    A Spurs nyugodtan játszik most már, hogy újra náluk az előny, és a Londonból érkező szimpatizánsok is rázendítenek a nótáikra.

54
    Larsson végzett el egy újabb szögeltet, de ez se okoz gondot a vendégek kapujánál.

55
    Chadli próbált elmenni a tizenhatos jobb oldalán Larsson mellett, de a svéd szépen állta a sarat és szerzett labdát.

56
    Eriksen bonyolódott most cselekbe, de a tizenhatos előterében Cattermole csodálatos becsúszással tudta elválasztani a játékszertől.

58
    Erisken durrantott kapura 21 méterről középről, Rodwellt találta telibe.

59
    Hiába kellene a házigazdáknak támadnia, nem képesek eljutni a londoniak kapujáig.

59
    Larssont indította volna Wickham a bal szélen, de nagyon hosszú lett. A Spurs jöhet bedobással.

59
    Rose nem tudta átvenni jól a labdát, amit Chadlitól kapott a tizenhatos előterébe, így kivágták előle a hazaiak azt.

60
    Larsson most a jobb oldalt indult meg, majd ívelt középre, de Wickham lassú volt, nem érte be időben.

60
    Álvarezt vágta fel Dier, most már villan a sárga lap, teljesen érthetően.

61
    Larsson íveli kapu elé negyven méterről a labdát, de a vendégek fel tudnak szabadítani.

62
    Eriksen emelte a labdát a védők mögé a tizenhatoson belülre, de ott nem volt társ, így csemege Mannone-nak.

64
    Wickham jobb oldalról tört középre, majd durrantott kapura ballal, de egy sárga mezest talál el, Llorisnak ismét nem kell közbe avatkoznia.

65
    Kettős csere a házigazdáknál, Giaccherini az egyik, aki Larssont váltja.

65
    Míg a másik változtatása Poyet mesternek Buckley, aki Álvarez helyére érkezik.

67
    Lassul az iram, köszönhetően a Spurs vezetésének, akiknek már nem sürgős bő húsz perccel a lefújás előtt.

68
    Johnson próbált szerencsét jó 25 méterről középről, a balos lövése ment nem sokkal a bal sarok mellé!

69
    Lamela esett el O'Shea mellett, nincs szabadrúgás, pedig a vendégek vehemensen reklamálnak!

70
    A londoniak is elhasználják első csere lehetőségüket, Stambouli érkezik, az első gól szerzője, Chadli helyére.

72
    Lamela szenzációsan passzolt két védő közé a tizenhatoson belülre Adebayornak, aki ugyan még tudott lőni, de Mannone jól jött ki, így bele tudott érni a lövésbe, majd O'Shea hozta ki a labdát a veszélyes területről!

73
    Buckley és Dier is elestek a vendég tizenhatos bal oldalán, de a szabadrúgás kifelé jár!

74
    Aránylag kevés a szabálytalanság, mindössze húsz alkalommal harsant fel Pawson sípja fault okán, 9:11 arányban.

75
    Fenomenális megoldás Lamelától, miután Dembelétől kapott labdáját nehezen megtartotta és a tizenhatos jobb sarkáról emelt a felső lécre! A jobb felső sarkot vette célba!

76
    Harry Kane készül beállni a vendégeknél!

77
    Szöglethez jutnak a londoniak, Eriksen készülődik elvégezni.

77
    Már az idővel is játszanak a vendégek, Eriksen szögletét inkább hátra felé passzolja.

78
    Chiriches szerzett labdát, majd indított is kontrát, Adebayornak passzolt a tizenhatoson belülre, de rossz fele indult, így belevezette O'Shea-ba, majd el is esik magától.

78
    Újra Adebayor cselezget a tizenhatoson belül és ismét buktatja egy fűszál, nehezen marad talpon a togói támadó.

79
    Lamela kapott bal oldalról egy pazar labdát az ötösre, majd pont oda lőtt, ahol Mannone állt! Hatalmas lehetőség volt!

79
    Csere következik mind két oldalt. A hazaiak utolsó változtatása Jordi Gomez, aki Rodwell helyét veszi át.

79
    Míg a Tottenham-nél Kane jön Adebayor helyére.

80
    Jonhson végzi el a Sunderland bal oldali szögletét, Buckley ugyan tud fejelni, de irányítani már nem sikerül a labdát.

82
    Jordi Gomez esik el az alapvonal bal oldalán és kap szabadrúgást.

83

Johnson emelte kapu elé a labdát, Chiriches előbb luftot rőg, majd HARRY KANE a saját kapujába fejeli a labdát.
    Ismételten egyenlíteni tud a házigazda egylet!
    2:2
    KANE - 2:2

84
    Elképesztő összecsapás! Most a Sunderland szurkolóinak hangja harsan fel!

84
    Kane tavaly az ellenfél kapuit veszélyeztette, idén úgy néz ki a sajátjainak is rettegnie kell.

85
    Jordi Gomez jó változtatás volt, Dier-en harcol ki sarokrúgást.

85
    Kis szöglettel jön a Sunderland.

86
    Van Aanholt kap sárga lapot, nem ért egyet az ítélettel, de ez a játékvezetőt nem érdekli.

86
    Lennon is kap néhány percet Pochettino-tól, Eriksen helyett érkezik. Mind két gólszerzőjét lehozza tehát az argentin mester.

88
    Nem tud felülkerekedni ellenfelén a Spurs!

90
    Wickham a tizenhatos bal oldalán passzolt vissza a lendületből érkező Buckley-nak, aki azonban tíz méterről kapu fölé durrant! Hatalmas ziccer maradt ki, ez akár a győzelmet is jelenthette volna!

90
    Wickham kap sárga lapot reklamálásért!

90+1
    Négy perc a mérkőzés ráadása!

90+2
    Rose esik el a tizenhatos közvetlen előterében! Szabadrúgás! Elképesztő lehetőség a vendégeknek.

90+2
    Lamela állt a labda mögé, de nagyon csúnyán lőtte el ballal a sorfal, majd a kapu mellett és fölött!

90+3
    Újabb szabadrúgás a londoniaknak, Jordi Gomez mellett esett el Lamela. Harminc méterről jöhet majd a pontrúgás.

90+4
    Lamela most a labda alá nyúlva emelt a tizenhatoson belülre, de ez se veszélyes, kontrát indíthatna a Sunderland, de elkapkodják!

90+4
    Újabb szabad a Tottenhamnak, Lamelat rúgja fel Brown, aki sárgát is kap!

90+5
    Lamela végezte el ezt is körülbelül onnan, ahonnan az előzőt de nem sikerül kapura fejelni középütt.

Elképesztő összecsapást nézhetett végig a publikum Sunderlandben, illetve Önök, ha követtek minket. Óriási izgalmak végén 2:2 döntetlennel zárult a találkozó. Mind két csapat egy szép, illetve egy szerencsés találatot jegyzett és hiába tett többet a győzelemért a Spurs, ma nem sikerült elrabolniuk az összes pontot ellenfelüktől.

Összességében tehát pazar mérkőzést volt, ahol a vendégek kicsit keserűbb szájízzel távoztak, de nem lehetnek teljesen elégedetlenek, mert ha Buckley belövi az utolsó percekben a ziccerét, akkor akár pont nélkül is maradhattak volna.

Én köszönöm a figyelmet, további kellemes hétvégét kívánok, az eredménnyel búcsúzom:
    Sunderland-Tottenham 2:2 (18:00:08)