Barcelona – Athletic Bilbao 2:0 (vége) | Málaga CF – Levante 0:0 (vége) | Real Madrid – Atlético Madrid 1:2 (vége)
Real Club Celta de Vigo – Real Sociedad 2:2 (vége)
Celta de Vigo
2:2 (1:0)
Real Sociedad
szombat 13.09.2014, 22:00 • Estadio Balaídos, Vigo • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 22:00 - kor kezdődik..

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) harmadik fordulóban többek között Celta Vigo – Real Sociedad mérkőzést rendeznek.

A Vigo nagy szezont futott a tavalyi évben, a csapat 49 pontot gyűjtve a kilencedik helyen zárta a bajnokságot. Ilyen végeredménnyel bizonyára ebben az évben is elégedettek lennének. A klubnál a legnagyobb változás, hogy nyáron távozott Luis Enrique vezetőedző, a korábbi válogatott klasszis a Barcelonát irányítja.
    A hazaiak két forduló után még veretlenek, négy pontot gyűjtöttek eddig.

A Sociedad a tavalyi szezont a hetedik helyen fejezte be, a szakmai közvélemény idén is az első tízbe várja a csapatot. A baszkok az első fordulóban kikaptak, majd a második körben egy emlékezetes mérkőzésen 0:2-ről fordítottak, végül 4:2-re verték a Real Madridot.
    A találkozó tipikusan háromesélyes, bármilyen eredmény könnyen előfordulhat.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Real Club Celta de Vigo: Álvarez – Castro, Cabral, Fontàs, Planas – Krohn-Dehli, Radoja, Á. López – Orellana, Larrivey, Nolito

Cserék: Blanco – Mallo, S. Gómez, B. Fernández, Hernández, Mina, Charles

Real Sociedad: Zubikarai – Zaldúa, Elustondo, I. Martínez, de la Bella – Bergara, Pardo – Prieto, Canales, Granero – Vela

Cserék: Bardají – C. Martínez, M. González, Yuri, Gaztañaga, Agirretxe, Castro

Játékvezetők: Alejandro José Hernández.

1

1
    A vendégek kezdték az első félidőt.

2
    Bedobás után a hazaiak adogatnak a középpályán, előre nem igazán jutnak.

3
    Buktatás után a Vigo végezhetett el szabadrúgást a középpályáról, bejátszásukat a baszk védők kivágták a tizenhatosról.

4
    Az első percekben harcot, jó iramot láthattunk, helyzetet egyelőre még nem.

5
    Jobbról érkezett a Sociedad beadása, a hazaiak kapusa könnyedén húzta le az ötösön.

6
    A hazaiak adogattak kockázatosan saját térfelükön, a Sociedadnak sikerült is megzavarni a Vigo játékosait.

7
    Egy mélységi indítás a hazaiaktól, szabálytalanság miatt azonban már a baszkok jöhetnek kifelé szabaddal.

8
    Bedobás után a Sociedad passzolgatott a hazaiak térfelén, kisebb belépő után azonban már a Vigo jöhet szabadrúgással.

9
    Bal oldalon vezettek támadást a hazaiak, a beadást a hosszún az egyik vendégvédő szögletre fejelte.

10
    A jobbról beívelt hazai sarokrúgás veszélytelen, Zubikarai összeszedte a labdát.

11
    Az első komolyabb lehetőség a vendégek előtt adódott! A hazaiak kapujához beemelt labdát Prieto hét méterről a kapusba lőtte.
    PRIETO

13
    Kemény belépő után a Celta végezhet el szabadrúgást a középpályáról. Eddig nagyon kemény a mérkőzés.

14
    Balról ívelték be a labdát a hazaiak, középen senkinek nem jó, kirúgással jöhet a Sociedad.

15
    Carlos Vela fejezte be lövéssel a vendégek támadását, mintegy 24 méterről megeresztett lökete jócskán mellé ment.

16
    Canales kezezett, érkezett is a sárga lap.

17
    A Celta végezhetett el szabadrúgást mintegy 20 méterről, Nolito lövése méterekkel mellé ment.

18
    Kirúgás után a baszkok építkezhettek, bal oldalon vezettek támadást. Szögletet harcoltak ki.

19
    A balról érkezett vendég sarokrúgást középen hat méterről Martinez fejelte kapura, próbálkozása fölé ment.

20
    Egy mélységi labdára Nolito lépett ki, majd nagyot ütközött a kapujából kifutó Zubikarai kapussal. Ápolásuk után szabadrúgással jöhet kifelé a vendégcsapat.

22
    Bal oldalon vezettek támadást a hazaiak, a jó centerezést López kapta, de senkitől sem zavartatva tíz méterről nem találta el a kaput, eltörte a labdát.

23
    Szabálytalanság után a baszkok végezhettek el szabadrúgást, íz előreívelt labdát lekapcsolták a Vigo védői.

24
    Az iramra továbbra sem panaszkodhatunk, bátran, támadófelfogásban játszik mindkét csapat.

25
    Bedobás után a vendégek hamar elveszítették a labdát, a Celta építkezhet.

26
    Rossz bejátszás a hazaiaktól, a tizenhatosról a vendégvédők kivágták a labdát, majd azonnal megindultak előre.

27
    Balról íveltek be szögletet a vendégek, középen a Vigo védői könnyedén kifejelték a labdát, majd azonnal kontráztak.

28
    A Celta Vigo gólt szerzett!
    Gyors támadás végén a hazaiak szerezték meg a vezetést. Bal oldalról ívelték középre a labdát, az ötösről FABIÁN ORELLANA fejelt kapura, Zubikarai csak beleérni tudott.
    ORELLANA - 1:0

30
    A Socieadad vezetett támadást, veszélyes helyzetet nem sikerült kidolgoznia, viszont szöglettel vigasztalódhat.

31
    Jobbról érkezett a vendégek sarokrúgása, középen könnyedén felszabadítottak a védők.

32
    Zaldua buktatásért kapott sárga lapot.

33
    A Celta most ügyesen tartja a labdát a vendégek térfelén, ugyanakkor veszélyes területre nem sikerült bejátszania a labdát.

34
    Elég sok a szabálytalanság a pályán, úgy tűnik a baszkok nehezen viselik, hogy hátrányba kerültek.

35
    A vendégvédelem mögé szerették volna bejátszani a labdát a Vigo játékosai, a Real felszabadított, de támadásban maradtak a hazaiak.

37
    A Vigo most eldugja a labdát, a vendégek jobb híján csak a szemükkel követik.

38
    Nolito kavarta meg a fél vendégvédelmet, betört a labdával a büntetőterületre, lövése viszont gyenge.

39
    Egy pillanatig sincs megállás a pályán, a hazaiak fölénye viszont egyre meggyőzőbb. Egy távoli lövéssel fejezték be a támadást, de jócskán fölé ment.

40
    A hazaiak járatták a labdát a baszk tizenhatos előtt, majd a lövés elakadt a blokkban.

41
    Jobbról ívelhettek be szögletet a hazaiak, középen hat méterről Larrivey fejelt mellé.
    LARRIVEY

42
    Zubikarai kirúgása után a Vigo szerezte meg a labdát, a mérkőzés hajrája egyértelműen a hazaiaké.

43
    Martinez lépett oda ellenfelének, szabadrúgással jöhet a Celta a középpályáról.

44
    Jobbról érkezett középre a hazaiak beadása, ez most nem jelentett veszélyt, felszabadítottak a védők.

45
    Nolito fejezte be lövéssel a hazaiak támadását, 14 méterről megeresztett lövését Zubikarai biztosan védte.

45
    Egy perc lesz a ráadás.

45+1
    Az első félidő utolsó mozzanatában a Sociedad előreívelte a labdát, ez pontatlan volt, a játékvezető ezután lefújta az első félidőt.

45+1

Az első félidő nagy harcot és jó iramot hozott! A mérkőzés kiegyenlített küzdelemmel kezdődött, a 28 percben egy beadás után fejesből a Vigo szerzett vezetést. A gól valamelyest megfogta a vendégcsapatot, a félidő második felében egyértelműen a hazaiak domináltak, ugyanakkor újabb találat egyelőre nem született.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

46

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

47
    Zubikarai hosszú kirúgása után mezőnyben gyűrik egymást a csapatok.

48
    Rögtön a második félidő elején a hazaiak növelni tudják előnyüket! Jobbról lőtték be laposan középre a labdát, Zubikarai rosszul jött ki, JOAQUÍN LARRIVEY pedig öt méterről magabiztosan lőtt a kapuba.
    LARRIVEY - 2:0

50
    Sokat kell változnia a Sociedad játékának, ha még akarnak valamit keresni a mérkőzésen.

51
    A baszkok balról ívelhettek középre szabadrúgást, a Celta kapusa öklözéssel tisztázott.

52
    A vendégek végezhettek el szabadrúgást saját térfelükről, hamar elveszítették a labdát.

53
    A Vigo tartja ügyesen a labdát, a hazaiak már semmit sem fogbak elkapkodni.

54
    Visszahúzódik saját térfelére a Sociedad, érezhetően megfogta a baszkokat a második bekapott gól.

56
    Balról ívelhettek be szabadrúgást a hazaiak, a leshatáron kilépve hat méterről Larrivey fejelt kapura, Zubikarai most nagyot védett.

57
    Granero belépőért kapott sárga lapot.

58
    Pardo helyére Agirretxe érkezett.

59
    Bal oldalon vezetett támadást a Sociedad, a beadást középen kivágták a hazai védők.

60
    Vela helyére Castro érkezett.

61
    Próbálkozik a Sociedad, de egyelőre helyzeteket nem láthattunk a baszkoktól.

62
    A hazaiak vezettek támadást, majd a Sociedad tizenhatosa előtt már eladták a labdát. Eléggé csapongó most a játék.

63
    Balról végezhetett el sarokrúgást a vendégcsapat, középen könnyedén tisztáztak a védők.

65
    Mezőnyben folyik most a játék, veszélyes területre egyik csapat sem tudja bejátszani a labdát.

66
    Bergara emelte be a labdát a hazaiak tizenhatosára, a védők magabiztosan tisztáztak.

67
    López helyére Hernández érkezett.

68
    De La Bella ívelte be a labdát a hazaiak tizenhatosára, ott nem volt csapattárs, fordulhat a Vigo.
    - 2:1

70
    A Real Sociedad gólt szerzett!
    IMANOL AGIRRETXE szépített, miután az ötösön lecsapott egy kipattanóra.

72
    A szépítő gól után biztosak lehetünk abba, hogy nem fordul unalomba a mérkőzés, izgalmas hajrá várható.

73
    Radoja ívelte be a labdát a vendégek kapuja elé, a Sociedad védői ezúttal magabiztosan tisztáztak.

74
    Bergara lépett oda ellenfelének, érkezett is a sárga lap.

75
    Cabral helyére Gómez érkezett.

76
    Érezhetően sok feszültség van a pályán, játékvezetői szempontból nehéz mérkőzés.

77
    Agirretxe kapott sárga lapot belépőért.

78
    A Sociedad gyakran ívelésekkel próbálkozik, ezek legtöbbször veszélytelenek. Most Castro labdáját vágták ki a védők.

79
    Bergara helyére Gaztañaga érkezett.

80
    Larrivey szabálytalanul csúszott be, szabadrúgással jöhet a Siciedad.

81
    Iñigo Martinez vállalta el a baszkok szabadrúgását, lökete jóval kapu fölé szállt.

82
    Martinez ívelte be a labdát a hazaiak kapujához, középen Castro fejelt, de próbálkozása fölé ment.

83
    Charles jött be a lecserélt Larrivey helyére.

84
    Granero lábában volt az egyenlítés, de csak a kapufát találta el. Könnyen egyenlíthettek volna a vendégek.
    GRANERO

85
    Orellana ívelte be a labdát a baszkok tizenhatosára, a védők szögletre tisztáznak.

86
    A jobbról beívelt hazai szöglet veszélytelen, a védők könnyedén felszabadítanak.

87
    Prieto beívelése nem talált csapattársat, viszont szöglettel vigasztalódhatnak a vendégek.

88
    Canales sarokrúgása veszélytelen, középen felszabadítottak a védők.

89
    A Sociedad megnyomja a végét, a baszkok mindent megtesznek az egyenlítésért.

90
    Orellana kicsiben végezte el a szögletet, nem jelentett veszélyt a vendégek kapujára.

90
    Három perc lesz a ráadás.

90+1
    Nolito kapott sárga lapot belépőért.
    - 2:2

90+2
    A hosszabbításban veszíti el a három pontot a Vigó, legalábbis nagyon úgy tűnik. Jobbról érkezett a vendégek beadása, középen JONATHAN CASTRO ért bele szerencsétlenül, ezzel kiegyenlített a Sociedad.

90+3
    Agirretxe még fejelt egyet lapura, nem sok híján a győzelmet is megszerezte a vendégcsapat.

90+3

Egy jó iramú és izgalmas mérkőzésen végül a csapatok megosztoztak a pontokon. Az első félidő végén a hazaiak mehettek 1:0-ás vezetéssel pihenőre, majd a fordulást követően a Celta a 48. percben növelni is tudta előnyét. A hazaiak talán túlságosan is elkényelmesedtek, a 70. percben jött a baszk szépítés, majd a ráadásban egy öngóllal az egyenlítés is sikerült.
    Köszönöm a figyelmüket! (23:58:55)

Gólok: 28. Orellana, 48. Larrivey – 70. Agirretxe, 90+2. Castro (öngól)

Lapok:   90+1. Nolito (CVG) – 16. Canales (RSC), 32. Zaldua (RSC), 57. Granero (RSC), 74. Bergara (RSC), 77. Agirretxe (RSC)

Celta de Vigo: Álvarez – Castro, Cabral (75. Gómez), Fontàs, Planas – Krohn-Dehli, Radoja, Á. López (67. Hernández) – Orellana, Larrivey (83. Charles), Nolito

Real Sociedad: Zubikarai – Zaldúa, Elustondo, I. Martínez, de la Bella – Bergara (79. Gaztañaga), Pardo (58. Agirretxe) – Prieto, Canales, Granero – Vela (60. Castro)

Játékvezetők: Alejandro José Hernández