Barcelona – Athletic Bilbao 2:0 (vége) | Málaga CF – Levante 0:0 (vége) | Real Madrid – Atlético Madrid 1:2 (vége)
Real Club Celta de Vigo – Real Sociedad 2:2 (vége)
Real Madrid
1:2 (1:1)
Atlético Madrid
szombat 13.09.2014, 20:00 • Estadio Santiago Bernabéu • Primera División

Gyorsan és váratlanul szerezte meg a vezetést Tiago a vendégeknek, majd nyomasztó fölénybe került a Real, megérdemelten egyenlítettek 11-esből, több lehetőségük volt a vezetés megszerzésére is,

A második félidő kiegyenlítettebb játékot hozott, a Real Madrid meddő támadó játékot mutatott be, nagyobb helyzetei az Atléticónak voltak, Arda Turan be is lőtt egyet, és ezzel a meccset is megnyerte a vendégeknek, a Real már nem volt képes válaszolni. (21:52:21)

90+2

90+2
    Ívelések futószalagon a királyi gárdától, Isco csúsztat meg egyet, Coentrao nem éri el.

90+1
    Alig több mint egy perce maradt a Realnak az egyenlítésre...

90
    2 perc a hosszabbítás.

90
    Moya kirúgásával Grizemann indul, jól tolja meg a védője mellett a labdát, éles szögből lő az oldalhálóba!

90
    Kroos ível a kapu elé egy szabadrúgást, Moya húzza le.

90
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Suarez (Atlético Madrid), Modricot rántotta le.

89
    Coentrao beadásáé Hernandez fejeli föl, utána takarítanak a védők.

88
    James Rodríguez íveli be a szabadot, most is Moya a végállomás.

87
    Ramost buktatják a 16-os jobb sarkának közelében, szabadrúgás.

87
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Miranda (Atlético Madrid), durvaságért.

86
    James Rodríguez lövését blokkolják a védők.

85
    Koke szabadrúgás messze a kapu mellé kerül.

85
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Modric (Real Madrid Club de Fútbol), Suarezt buktatta a kaputól 25 méterre.

84
    Most megtartja a labdát az Atlético, de nem rohamozzák a kaput különösebben.

83
    Ronaldo 28 méteres lövésébe lép bele Tiago.

83
    Raúl Garcia kerül lesre a jobb szélen, majd Coentraóval kakasodnak egy sort.

82
    James Rodríguez beadása nem talál társat.

81
    Raúl Garcia 16 méteres lövése akad el Coentraóban.

80
    Ronaldo lövése is elakad a védőkben Miranda takarít újfent.

79
    Isco elé kerül egy labda a kaputól 14 méterre, jó csel után lő, de megpattan a labda, Miranda fejeli ki.

78
    Csere a Atlético Madrid-nél/nál: lemegy Mandzukic, bejön Suárez.

77
    Csere a Real Madrid Club de Fútbol-nél/nál: lemegy Arbeloa, bejön Varane.
    Arda TURAN - 1:2

76
    Az Atlético gólt szerzett!
    Jobbról ad be Juanfran laposan, Raúl Garcia átlépi a labdát, amit ARDA TURAN 12 méterről továbbít a jobb alsó sarokba! 1:2

76
    Koke szöglete veszélytelen ezúttal.

76
    Juanfran ível be jobbról, Areda Turant előzi meg fejjel Pepe, szöglet jön.

75
    Godin kapcsol le egy indítást a jobb szélen.

74
    A szöglet után Modric beadását kifejelik, Isco lő végül magasan fölé 20 méterről.

74
    Ronaldo beadása pattan szögletre.

73
    Arda Turan jó csellel indul befelé balról, 15 méterről lő centikkel a bal sarok mellé!

72
    Bale helyére Isco érkezik.

72
    Arbeloa ível be jobbról, Ronaldo fejel fölé 8 méterről.

71
    Modric kerül a darálóba a jobb szélen, nem kap szabadrúgást...

70
    Rondalo beadását is Godin fejeli ki.

69
    Bale viszi a labdát a védőkre, elveszíti, felszabadít Godin.

68
    Eltelt a második félidő fele, kiegyenlítettebb játék zajlik, mint az első játékrészben.

67
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Hernandez (Real Madrid Club de Fútbol), Sigueirát lökte fel csúnyán.

67
    Bale bedobását nem tudja átvenni Ronaldo a védők között.

66
    Ronaldo beadását Rodríguez fejeli kapura, Moya véd könnyűszerrel.

65
    Arda Turant előzi meg Ramos a 16-os vonalánál.

64
    Jiménez helyére Griezmann jön az Atlético csapatába.

64
    Benzema helyére Hernandez érkezik.

63
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Arbeloa (Real Madrid Club de Fútbol).

63
    Coentrao beívelését Godin fejeli ki.

62
    Moya is lehúz egy előreívelt labdát, nincs sok fantázia most a csapatok játékában.

62
    A jobb oldali szöglet után Godin fejelhet, de ez sem veszélyes, Casillas fogja könnyedén.

61
    Egy lecsorgó labdát vág ki Ramos szögletre az ötösről.

61
    Gabi helyére Turan érkezik.

60
    Jobb oldali beadást Bale fejel a bal felső irányába, de gyengén, Moya fogja ezt is.

59
    Mandzukic lövése akad el a védőkben, veszélyes lehetett volna.

59
    Koke íveli előre a szabadrúgást, utána Miranda löki fel Bale-t, szabadrúgás kifelé.

58
    Modric rúgja meg Kokét a pálya közepén, szabadrúgás.

58
    Mélyen előreívelt labdát húz le a kapuja előtt Moya.

57
    Pepe ad haza Koke elől, Casillas indítja az akciót.

56
    Coentrao beadását Tiago fejeli ki a rövid sarokról.

55
    Kroos lopja a távolságot, de nem lő, hanem kiteszi a labdát jobbra, senkinek nem jó így, kirúgás jön.

54
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Gabi (Atlético Madrid), James Rodríguezt buktatta a pálya közepén.

53
    Megcsúsztatja a bedobást Raúl Garcia, de így sem veszélyes.

53
    Raúl Garcia indul a jobb szélen, megelőzi Coentrao, dobás jön.

52
    Mandzukic kis híján meg tud szerezni egy röviden visszatett labdát Pepe elől, de javít a portugál.

51
    Pepe unja meg a pepecselést, 30 méterről lő jócskán fölé.

50
    "Feláll" az ellenfél térfelén a Real, de nem jutnak helyzetig most sem.

49
    Benzema indul jónak tűnő labdára, de lesről.

48
    Sigueirát szereli Pepe a bal szélen, ő is dobhat.

47
    Körbeadogatja a 16-ost a Real, Rodríguez lő 25 méterről végül, de jócskán a kapu fölé.

46

Elég váratlanul szerzett vezetést egy szöglet után az Atlético, de hamarosan masszív fölénybe került a Real, pár helyzet ki is maradt Moya kapuja előtt, vagy éppen ő hárított bravúrral, de Ronaldo 11-esét nem tudta hárítani. Támadásban maradt a félidő végéig a királyi gárda, de újabb gól már nem született, de ha ilyen marad a játék képe, akkor sokáig nem húzhatja ki a bajnoki címvédő.

45

45
    Ronaldo passza pontatlan Rodríguez irányába, jöhet az Atlético, de messzire most sem jutnak a labdával.

44
    Koke tarja meg a labdát a 16-os előterében, de a ballábas lövése gyengére sikeredik.

43
    Bale tekeri be ballal a labdát, de túl mélyen, kirúgás lesz belőle így.

42
    Modric szöglete után Pepe fejel, de nem túl veszélyes a próbálkozás.

42
    Ronaldo lövi be jobbról a labdát, Godin vágja ki szögletre.

41
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Mandzukic (Atlético Madrid), Kroost rúgta meg a kezdőkörben.

40
    Ronaldo nagy csellel tör be a 16-oson belülre, lágyan ível Benzemához, akinek a fejesét bravúrral védi Moya a jobb alsó előtt!

39
    Jiménez szerez meg egy előreívelt labdát, de a lövésébe beleteszi a lábát Ramos, így nem jut kapuig.

38
    Benzema vezeti a labdát a védőkre, egy jó csel után 17 méterről lő a jobb alsó mellé.

37
    Kroos egy csel után lő 25 méterről, nem talál kaput.

36
    Arbeloát szereli Tiago időlegesen, majd Koke segít be, hátrakerül a labda a Real védőihez.

35
    Mandzukic löki fel Pepét a hazai térfélen.

34
    Ronaldo hozza ziccerbe Benzemát, aki hosszan veszi át a labdát a 16-os vonalánál, Moya szerzi meg kivetődve a labdát!

34
    Ronaldo lő ballal, a 16-os jobb sarkáról, kevéssel a bal sarok mellé.

33
    Sigueira ível be balról egy támadás végén, Casillasé a labda.

32
    Folyamatosan az Atlético térfelén pattog a labda, egy szabadrúgással azonban feljöhet a vendég csapat.

31
    Coentrao ível balról, ezt is Moya húzza le.

30
    Bale emel lágyan a kapu lé, Moya mozdul ki rá jó ütemben, lehúzza Benzema elől.

29
    Egyre nagyobb fölényben játszik a Real, nem tudja megtartani a támadó harmadban a labdát az Atlético.

28
    Ronaldo beadásánál Ramost látják lesen.

27
    Az egyenlítés megvan még az első fél óra eltelte előtt, jó meccset látunk ma is a felektől.
    RONALDO - 1:1

26
    Real Madrid gólt szerzett!
    CRISTIANO RONALDO higgadtan helyezi a jobb alsó sarokba a labdát a büntetőből! Moya a másik irányba indult. 1:1

25
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Sigueira (Atlético Madrid).

25
    11-est ítélnek a Real Madridnak, Ronaldo buktatásáért!

24
    Mandzukic indul a bal széle, Pepe jobb helyzetben, hazaad Casillasnak.

23
    Bale tekeri a szabadrúgást a bal sarok irányába, Moya véd bravúrral, a kipattanót visszaíveli Rodríguez, üggyel-bajjal gyűjti be a kapus.

22
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Godin (Atlético Madrid), a buktatásért.

22
    Ronaldót buktatja Godin a kaputól 25 méterre, szabadrúgás jön jó szögből.

21
    Bal ível be jobbról, kifejelik a védők a kapu elől.

20
    Modric ível be szögletet balról, Pepe fejel 7 méterről, Moya védi könnyedén.

19
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Rodríguez (Real Madrid Club de Fútbol), reklamálásért.

19
    Roidríguez lő 18 méterről, kevéssel téveszti el a bal sarkot.

18
    A pálya közepén zajlik most a játék, helyzetek nélkül.

16
    Mandzukic és Arbeola csap össze, a horvát reklamál, de nincs szabadrúgás.

15
    Ronaldo ível be jobbról, Rodríguez földre pattintott kapáslövése a bal felső sarok fölött hagyja el a játékteret.

15
    Jobb oldali akció a vendégektől, Coenbtrao lép közbe, ő is dobhat.

13
    Ronaldo vezeti a védőkre a labdát, jobbról, 25 méterről lő jóval a jobb felső fölé.

12
    Benzema támadó szabálytalanságát fújja le a bíró.

11
    Kroos is beível egy szögletet, ez veszélytelen.
    TIAGO - 0:1

10
    Koke ível be balról szögletet, Benzemát megelőzve TIAGO érkezik a rövid saroknál, és három méterről a jobb felsőbe csúsztat! 0:1

10
    Arbneloa szereli szögletre Mandzukicot a bal szélen.

9
    Bale megpattanó labdáját Godin szerzi meg Bemzema elől a 16-os vonalánál.

8
    Miranda ível előre, Mandzukic fejeli le, Koke íveli be balról a labdát, Pepe bólintja ki középről.

7
    Ronaldo indul befelé egy csellel, a következő már nem jön be.

6
    Bale indul a jobb szélen, Godin keresztezi, jöhet az Atlético.

5
    Benzema felé teker be egy labdát Ronaldo, Moya gyűjti be az ötösön.

4
    Coentrao talpon, megy tovább a játék.

3
    Coentrao marad lenn a gyepen, ápolni kell a pályán.

2
    Bale kényszerítőzne Benzemával, Sigueira lép közbe.

1
    Az első percben a Realnál a labda, a középpályán passzolgatnak.

1

A spanyol élvonal harmadik fordulójában járunk, és máris az egyik legnagyobb rangadót követhetjük figyelemmel ma este, hiszen a madridi örök városi riválisok csapnak össze, nem is akármilyen előzmények után.

Az előző szezonban komoly mérkőzéseket vívott egymással a Real és az Atlético. Egy évvel ezelőtt a vendégek tudtak nyerni 1:0-ra a Bernabeuban, a tavaszi kupa-elődöntőt viszont a királyi gárda hozta le kettős győzelemmel, öt gólt lőttek az Atléticónak, és egyet sem kaptak.

Majd a második bajnoki meccsükön megosztozkodtak a pontokon, ami az Atléticónak jött jól akkor, megőrizték az előnyüket a tabella élén, végül ez is kellett a bajnoki címükhöz, amit a Barcelona otthonában biztosítottak be az utolsó fordulóban.

De ekkor még hátra volt a legfontosabb összecsapásuk, hiszen először a sorozat történetében városi riválisként vívhatták egymással a Bajnokok Ligája döntőjét.

Amelyen a második félidő hosszabbításáig vezetett az Atlético, a 93. percben azonban egyenlített a többet támadó Real, és a hosszabbításban még három gólt szerezve szertefoszlatták az Atlético álmait.

Ám ők vívták a spanyol szuperkupa döntőjét is augusztus közepén, az első mérkőzésen 1:1 volt az eredmény a Bernabeuban, a visszavágón azonban az Atlético tudott nyerni egy árva góllal, de ez is elég volt a sikerhez, jól indult tehát számukra a szezon.

A bajnokság már nem annyira, hiszen a Rayo Vallecano otthonában csak gól nélküli döntetlenre futotta nekik, és odahaza az újonc Eibart is csak egy góllal tudták legyőzni, így most a tabella hatodik helyén találjuk őket.

A Real Madrid sem dicsekedhet a szezonkezdettel, mert ugyan a Cordobát 2:0-ra verték odahaza, sőt a második meccsükön is 2:0-ra vezettek 11 perc elteltével, de ezután négy gólt kaptak a Real Sociedadtól, ami kiverte a biztosítékot a szurkolóknál, nem szokták meg csapatuktól, hogy ilyen előnyt eltékozol.

Így a hazaiak most a táblázat 10. helyén szerénykednek, nekik szinte élet-halál kérdése hogy begyűjtsék a három pontot, de ez embert és csapatot próbáló feladat lesz a kőkemény Atlético ellen.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik..

Gólok: 26. Ronaldo (bünt.) – 10. Tiago, 76. Turan

Lapok:   19. Rodríguez (RMA), 63. Arbeloa (RMA), 67. Hernandez (RMA), 85. Modric (RMA) – 22. Godin (ATM), 25. Sigueira (ATM), 41. Mandzukic (ATM), 54. Gabi (ATM), 87. Miranda (ATM), 90. Suarez (ATM)

Real Madrid: Casillas – Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao – Modric, Kroos – Bale (72'Isco), Rodríguez, Ronaldo – Benzema

Cserék: Navas – Hernandez, Illarramendi, Isco, Marcelo, Nacho, Varane

Vezetőedző. Carlo Ancelotti

Atlético Madrid: Moya – Juanfran, Miranda, Godin, Sigueira – R. Garcia, Gabi, Tiago, Koke – Jiménez 64' Griezmann), Mandzukic

Cserék: Oblak – Ansaldi, Giménez, Griezmann, Suárez, Turan

Vezetőedző: Diego Simeone