Barcelona – Athletic Bilbao 2:0 (vége) | Málaga CF – Levante 0:0 (vége) | Real Madrid – Atlético Madrid 1:2 (vége)
Real Club Celta de Vigo – Real Sociedad 2:2 (vége)
Real Madrid
1:2 (1:1)
Atlético Madrid
szombat 13.09.2014, 20:00 • Estadio Santiago Bernabéu • Primera División

Gyorsan és váratlanul szerezte meg a vezetést Tiago a vendégeknek, majd nyomasztó fölénybe került a Real, megérdemelten egyenlítettek 11-esből, több lehetőségük volt a vezetés megszerzésére is,

A második félidő kiegyenlítettebb játékot hozott, a Real Madrid meddő támadó játékot mutatott be, nagyobb helyzetei az Atléticónak voltak, Arda Turan be is lőtt egyet, és ezzel a meccset is megnyerte a vendégeknek, a Real már nem volt képes válaszolni. (21:52:21)

90
    Moya kirúgásával Grizemann indul, jól tolja meg a védője mellett a labdát, éles szögből lő az oldalhálóba!

90
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Suarez (Atlético Madrid), Modricot rántotta le.

87
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Miranda (Atlético Madrid), durvaságért.

85
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Modric (Real Madrid Club de Fútbol), Suarezt buktatta a kaputól 25 méterre.

78
    Csere a Atlético Madrid-nél/nál: lemegy Mandzukic, bejön Suárez.

77
    Csere a Real Madrid Club de Fútbol-nél/nál: lemegy Arbeloa, bejön Varane.
    Arda TURAN - 1:2

76
    Az Atlético gólt szerzett!
    Jobbról ad be Juanfran laposan, Raúl Garcia átlépi a labdát, amit ARDA TURAN 12 méterről továbbít a jobb alsó sarokba! 1:2

73
    Arda Turan jó csellel indul befelé balról, 15 méterről lő centikkel a bal sarok mellé!

72
    Bale helyére Isco érkezik.

68
    Eltelt a második félidő fele, kiegyenlítettebb játék zajlik, mint az első játékrészben.

67
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Hernandez (Real Madrid Club de Fútbol), Sigueirát lökte fel csúnyán.

64
    Jiménez helyére Griezmann jön az Atlético csapatába.

64
    Benzema helyére Hernandez érkezik.

63
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Arbeloa (Real Madrid Club de Fútbol).

61
    Gabi helyére Turan érkezik.

54
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Gabi (Atlético Madrid), James Rodríguezt buktatta a pálya közepén.

Elég váratlanul szerzett vezetést egy szöglet után az Atlético, de hamarosan masszív fölénybe került a Real, pár helyzet ki is maradt Moya kapuja előtt, vagy éppen ő hárított bravúrral, de Ronaldo 11-esét nem tudta hárítani. Támadásban maradt a félidő végéig a királyi gárda, de újabb gól már nem született, de ha ilyen marad a játék képe, akkor sokáig nem húzhatja ki a bajnoki címvédő.

41
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Mandzukic (Atlético Madrid), Kroost rúgta meg a kezdőkörben.

40
    Ronaldo nagy csellel tör be a 16-oson belülre, lágyan ível Benzemához, akinek a fejesét bravúrral védi Moya a jobb alsó előtt!

34
    Ronaldo hozza ziccerbe Benzemát, aki hosszan veszi át a labdát a 16-os vonalánál, Moya szerzi meg kivetődve a labdát!

29
    Egyre nagyobb fölényben játszik a Real, nem tudja megtartani a támadó harmadban a labdát az Atlético.

27
    Az egyenlítés megvan még az első fél óra eltelte előtt, jó meccset látunk ma is a felektől.
    RONALDO - 1:1

26
    Real Madrid gólt szerzett!
    CRISTIANO RONALDO higgadtan helyezi a jobb alsó sarokba a labdát a büntetőből! Moya a másik irányba indult. 1:1

25
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Sigueira (Atlético Madrid).

25
    11-est ítélnek a Real Madridnak, Ronaldo buktatásáért!

23
    Bale tekeri a szabadrúgást a bal sarok irányába, Moya véd bravúrral, a kipattanót visszaíveli Rodríguez, üggyel-bajjal gyűjti be a kapus.

22
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Godin (Atlético Madrid), a buktatásért.

19
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Rodríguez (Real Madrid Club de Fútbol), reklamálásért.

15
    Ronaldo ível be jobbról, Rodríguez földre pattintott kapáslövése a bal felső sarok fölött hagyja el a játékteret.
    TIAGO - 0:1

10
    Koke ível be balról szögletet, Benzemát megelőzve TIAGO érkezik a rövid saroknál, és három méterről a jobb felsőbe csúsztat! 0:1

Gólok: 26. Ronaldo (bünt.) – 10. Tiago, 76. Turan

Lapok:   19. Rodríguez (RMA), 63. Arbeloa (RMA), 67. Hernandez (RMA), 85. Modric (RMA) – 22. Godin (ATM), 25. Sigueira (ATM), 41. Mandzukic (ATM), 54. Gabi (ATM), 87. Miranda (ATM), 90. Suarez (ATM)

Real Madrid: Casillas – Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao – Modric, Kroos – Bale (72'Isco), Rodríguez, Ronaldo – Benzema

Cserék: Navas – Hernandez, Illarramendi, Isco, Marcelo, Nacho, Varane

Vezetőedző. Carlo Ancelotti

Atlético Madrid: Moya – Juanfran, Miranda, Godin, Sigueira – R. Garcia, Gabi, Tiago, Koke – Jiménez 64' Griezmann), Mandzukic

Cserék: Oblak – Ansaldi, Giménez, Griezmann, Suárez, Turan

Vezetőedző: Diego Simeone

Játékvezetők: Mateu – Cebrián, Núnez