Pécsi MFC – Kozármisleny 0:1 (vége) | III. kerület – 2:2 (vége) | Mórahalom VSE – SZEOL SC 0:0 (tör.)
Szolnok – FC Hatvan 2:0 (vége) | Győr – OFC Russel Gabčíkovo 0:0 (tör.) | Ferencvárosi Torna Club – Senica 4:1 (vége)
Dunaújváros – Szigetszentmiklós 1:2 (vége)
Dunaújváros PASE
1:2 (0:1)
Szigetszentmiklósi TK-Erima
szombat 24.01.2015, 12:30 • Dunaújvárosi műfüves focipálya, Dunaújváros • Felkészülési mérkőzések

Jó meccset játszottak a csapatok. Igazából a vendégek előtt két helyzet adódott az egész meccsen, mindkettőt belőtték. A DPASE egy gólt lőtt, pedig számos helyzete adódott, de a kapufa, és Horváth kapus kibabrált velük. A Szigetszentmiklós megölte a hazaiak játékát, és jól, szervezetten védekezett. Ez ma elég volt a győzelemhez. Van mit javitania Dobos Barnának csapata hatékonyságán. Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (14:19:32)

90+2

90+1
    Szabadrúgást kapott a PASE, a lövést Horváth egy hatalmas vetődéssel szedte ki a bal felsőből!

90
    Hatalmas lehetőség volt! Nem tudtak felszabaditani a védők, majd Csehi elé pattant, aki egy méterről nem tudta bepofozni, hatalmas lehetőség volt!

90
    Szöglet szögletet követ, jöhet még egy.

89
    A beadás lecsorgott, újabb szöglet jöhet. A védők is előrejöttek.

89
    Godslove kapott szabadot, hamarosan vége, talán az utolsó esély.

88
    Újvárosi szabadrúgás, a távolság jó 40 méter.

87
    A kapu elé tett labda ide-oda pattant, majd nagy nehezen kirúgta Vágó.

87
    Petneházi beadása a rövid sarokra tartott, a védő kifejelte, újabb szöglet.

86
    Godslove harcolt ki szögletet.

85
    Öt perc a rendes játékidőből, a vendégek kapusa figyelemre, és küzdésre ösztönzi társait.

83
    Szigetszentmiklósi bedobás következhet.

82
    Buktatás miatt kifelé itél a spori, egy újvárosit látott szabálytalannak. A szabadot Horváth végezte el.

80
    Nagyon nyomnak most a hazaiak, de valahogy nem az igazi a támadószekció. Ezúttal is rossz volt az átadás, ami továbbpattant, és csemege volt Horváthnak.

79
    Petneházi beadására Szalai érkezett, de centikkel lemaradt róla, tehát kirúgás következhet.

78
    Petneházi beadását kivágták, de ismét szöglet jöhet.Ezúttal is ő tette be, de ezúttal is szögletre mentenek, jöhet a harmadik szöglet.

77
    Hosszabbitással együtt negyed óra van nagyjából a meccsből, eközben Szalai harcolt ki szögletet.

75
    Szabadot kaptak a hazaiak, melyet Villám már el is végzett.

74
    Remekül tolódik az SZTK védelme, minden rést lezárnak, nehéz áthatolni rajtuk.

73
    A gól óta nem sikerült egyik támadósornak sem érvényesülni, inkább a középpályán folyik a játék.

71
    Les miatt a vendégek kapják a labdát, akik 0:2-re is vezettek, de összejött a szépités az újvárosnak, igy még szoros lehet a vége.

69
    Hazai szöglet, ám a kapu elé tett labdába senki nem ért bele, és a hosszú oldalon kigurult a labda, kirúgás jöhet.

68
    Egy távoli lövés Horváthról kipattant, majd Szalai kézzel sodorta be a kapuba, a gól érvénytelen!

66
    A Dunaújváros gólt szerzett!

Szabadot kapott a Pase lökés miatt a tizenhatos előteréből, a beadás a rövid sarokra tartott, majd az előrejövő HAJDÓK-ról a bal alsóba gurult a labda. 1:2.

64
    A Szigetszentmiklós gólt szerzett!

DOMOKOS Bálintmásodik gólját lőtte. Nagy bizonytalan volt, és nem tudott háritani, a kapu elé tett labdába beleért finoman a támadó, ami becsorgott a kapuba. 0:2

63
    Taktikai falt hazai módra, megakadályozták a gyors kontrát.

62
    Tóth remekül szerelt, ezt követően pedig a bedobásból veszély adódott, határozatlan volt a védő, és Sóron ezt majdnem kihasználta, de csak a jobb kapufát találta el!

60
    Szabadot kaptak a vendégek a középpályán.

59
    Nyom a hazai csapat, küzd az egyenlitésért, még fél órájuk van.

58
    Sóron kapott remek labdát, a tizenhatoson belülre tört, majd lőtt, de Horváth remekül zárta a szöget, és óriásit védett!

57
    Taktikai falt Sóron részéről. A labda mögött Vágó, aki már előre is tette a labdát.

56
    Petneházi gyorsan szerette volna elvégezni a szabadot, ugyanis helyzetbe volt a társ, de a labda mozgott, és visszarendelte Kovács Gábor játékvezető.

55
    Godslove tette be a jobb szélről, ami megpattant, igy könnyű zsákmány volt Horváthnak, lelassult ugyanis a labda.

54
    Vágó lőtte rá ellenfelére a labdát, bedobás jöhet.

53
    Ismét szöglethez jutnak a vendégek. A beadást a rövid sarok irányába tartott, ahol egy hazai védő kifejelte a játékszert.

52
    Sportszerű a meccs, sárga egyenlőre nem volt, ahogy egy barátságos mérkőzéshez ez méltó.

50
    Petneházi lövése a kapu jobb oldala mellett kötött ki, Horváth jöhet kirúgással.

49
    Újvárosi szabad ismét, ezúttal veszélye helyről. A táv jó 25 méter.

48
    Pollák végezheti el a vendégek szögletét, ám a beadás pillanatában szabadrúgás kifelé.

47
    A második félidő elején is ugyanaz a menetrend, a hazaiak eljutnak a tizenhatos előteréig, de mindig odaér egy védő ilyenkor, vagy az utolsó passz nem pontos.

46

A hazaiak irányitanak, sokkal többet van náluk a labda, ám a mérkőzés elején elaludtak némiképp, és a vendégek már az első percben betaláltak Nagy kapujába. Ezt követően komoly helyzet nem volt, az esős pályán átlövésekkel próbálkoztak a csapatok, de ezek nem voltak pontosak. A vendégek remekül védekeznek, és picit tanácstalan a hazai támadósor. Hamarosan folytatjuk a második játékrésszel!

45

44
    Godslove elől mentettek a védők szépen.

42
    Lázár végezte el a bedobást, percek óta nem volt lövés egyik oldalon sem.

40
    Puskást buktatták a középpályán, egyértelmű szabad.

39
    Remek labdát kapott Bonifert, de a jobb szélről érkező beadás veszélyt nem okozott.

37
    Hátul tartja a labdát a Dpase, remekül védekeznek a vendégek. Székely Tibor elégedett lehet együttese játékával.

36
    Hazai szabad jöhet buktatás miatt. A beadás nem okozott veszélyt, lökés miatt kifelé itél a játékvezető.

35
    Kollega igéretes labdát kapott, de megzavarta a nedves talaj, és a labda elhagyta az alapvonalat. Kirúgás.

33
    Pollák középre tett labdáját kivágták, az utána következő távoli próbákozást Nagy védte könnyedén.

32
    A második vendég szöglet jöhet.

31
    Egész pályán letámadnak a vendégek, ez gondot okozott Nagynak, aki a hazatett labdát az oldalvonalon túlra rúgta. Bedobás.

30
    Negyed óra a félidőből.

29
    Szabadrúgás a pálya középső harmadába, Villám már el is végezte, a jobb oldalon fejlődik a hazai támadás.

28
    Szabadot kapott a piros mezben játszó Dunaújváros, melyet Csehi csavart be, de a kapus együtt élt a játékkal, és megkaparintotta a labdát.

26
    A félidő derekánál járunk Kedves Nézőink, a vendégek egyszer lőttek kapura, ami be is akadt Nagy kapujába, ezzel vezetnek.

24
    A hazaiak irányitják a játékot, jóval többet van náluk a játékszer, percek óta nyomás alatt a vendég védelem, de lövésig nem sikerül eljutniuk.

23
    A félidő derekánál járunk, a vendégek az első percben találtak be, ezzel vezetnek, a DPASE egyenlőre nem találja a kulcsot, amivel áttörhetnék a Szigetszentmiklósi védelmet.

22
    Godsloveot szerelték határozottan,hiába esett el, Kovács Gábor játékvezető nem itélt semmit.

20
    Lázár középre tett labdáját kifejelték, pedig élesen, és veszélyesen jött a labda.

19
    Szabadrúgás az újváros részére.

17
    Csehiék hátul adogatnak, lassan fejlődik fel a DPASE támadása.

16
    A lövés jócskán fölé szállt. Kirúgás következhet.

15
    Szekerest buktatták, hazai szabadrúgás. A távolság 30 méter.

13
    Vendég bedobás a DPASE térfelén.

11
    Csehi lágy átadása ellenfélhez szállt, egyenlőre jól védekeznek a vendégek.

10
    Thiago lövése elkerülte a kaput néhány méterrel, kirúgás.

9
    Lázár kapott a lábára egyet, egyértelmű szabad a középpályán.

7
    Godslove labdája nem okozott gondot a védelemnek.

6
    Újvárosi szabad jön, a táv jó 40 méter.

5
    Pollák tette be a kapu elé, de veszély ebből nem adódott.

5
    A szabad lecsorgott, ezúttal szöglet jöhet.

4
    Szabadot kaptak a vendégek a tizenhatos csücskéből.

3
    Villám tette be a bal szélről, de a védők kivágták a játékszert.

1

DOMOKOS Bálint az első támadás végén kilőtte a jobb alsót, remek találat volt,vezetnek a vendégek.

1

2015.január 23.án felkészülési meccset játszik a Dunaújváros, aki a Szigetszentmiklóst fogadja vendégeként 12:30-as kezdéssel.

A Dunaújváros legutóbbi felkészülési meccsén a Maribor vendégeként lépett pályára, ahol 3:1-re kikapott a BL csoportkörében szereplő csapattól Lendván. Tisztes helytállás volt az első cél, és ezt teljesitette is a csapat. Előtte hazai környezetben a Bölcskét látták vendégül, ahol könnyed, 6:1-es győzelmet aratott a DPASE.

A Szigetszentmiklós az NBII-ben szerepel jelenleg, ahol jelenleg a tizedik helyen tartózkodik a csapat. Ebben az évben már három felkészülési meccset is játszottak. A Váccal 2:2-es döntetlent értek el, majd a harmadosztályú Tatabánya ellen is 0:0-ás döntetlen született. Január 22.én csütörtökön megszületett első győzelmük is, a Csepelt fogadták vendégül, és könnyed 3:1-es győzelemmel hangolódtak a szombati újváros elleni mérkőzésre.

A két csapat tavaly találkozott a másodosztályban, ahol otthon 2:0-re győzött a DPASE, majd Szigetszentmiklóson pedig az SZTK győzött 2:1-re, mindkettő szoros mérkőzés volt. Reméljük izgalmas meccs lesz ez is, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:30 - kor kezdődik.

Kommentátort keresünk a Szigetszentmiklósi TK-Erima csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 66. Hajdók – 1. Domokos, 64. Domokos

Dunaújváros PASE: Nagy G (Jahic a szünetben) – Villám (Petneházi), Hajdók, Szekeres, Csehi – Lázár Zs., Papp M., Jakab, Thiago (Sóron a szünetben) – Tóth T. Godslove.
    Cserék: Jahic – Sárközi

Edző: Dobos Barna

Szigetszentmiklósi TK-Erima: Horváth – Tóth, Pollák, Hevesi-Tóth, Puskás, Zsivóczky, Kollega, Bonifert, Kállai, Vágó, Domokos
    Cserék: Edző: Székely Tibor

Játékvezetők: Kovács Gábor