Pécsi MFC – Kozármisleny 0:1 (vége) | III. kerület – 2:2 (vége) | Mórahalom VSE – SZEOL SC 0:0 (tör.)
Szolnok – FC Hatvan 2:0 (vége) | Győr – OFC Russel Gabčíkovo 0:0 (tör.) | Ferencvárosi Torna Club – Senica 4:1 (vége)
Dunaújváros – Szigetszentmiklós 1:2 (vége)
Dunaújváros PASE
1:2 (0:1)
Szigetszentmiklósi TK-Erima
szombat 24.01.2015, 12:30 • Dunaújvárosi műfüves focipálya, Dunaújváros • Felkészülési mérkőzések

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:30 - kor kezdődik.

2015.január 23.án felkészülési meccset játszik a Dunaújváros, aki a Szigetszentmiklóst fogadja vendégeként 12:30-as kezdéssel.

A Dunaújváros legutóbbi felkészülési meccsén a Maribor vendégeként lépett pályára, ahol 3:1-re kikapott a BL csoportkörében szereplő csapattól Lendván. Tisztes helytállás volt az első cél, és ezt teljesitette is a csapat. Előtte hazai környezetben a Bölcskét látták vendégül, ahol könnyed, 6:1-es győzelmet aratott a DPASE.

A Szigetszentmiklós az NBII-ben szerepel jelenleg, ahol jelenleg a tizedik helyen tartózkodik a csapat. Ebben az évben már három felkészülési meccset is játszottak. A Váccal 2:2-es döntetlent értek el, majd a harmadosztályú Tatabánya ellen is 0:0-ás döntetlen született. Január 22.én csütörtökön megszületett első győzelmük is, a Csepelt fogadták vendégül, és könnyed 3:1-es győzelemmel hangolódtak a szombati újváros elleni mérkőzésre.

A két csapat tavaly találkozott a másodosztályban, ahol otthon 2:0-re győzött a DPASE, majd Szigetszentmiklóson pedig az SZTK győzött 2:1-re, mindkettő szoros mérkőzés volt. Reméljük izgalmas meccs lesz ez is, tartsanak velünk!

1

1
    A Szigetszentmiklós gólt szerzett!

DOMOKOS Bálint az első támadás végén kilőtte a jobb alsót, remek találat volt,vezetnek a vendégek.

3
    Villám tette be a bal szélről, de a védők kivágták a játékszert.

4
    Szabadot kaptak a vendégek a tizenhatos csücskéből.

5
    A szabad lecsorgott, ezúttal szöglet jöhet.

5
    Pollák tette be a kapu elé, de veszély ebből nem adódott.

6
    Újvárosi szabad jön, a táv jó 40 méter.

7
    Godslove labdája nem okozott gondot a védelemnek.

9
    Lázár kapott a lábára egyet, egyértelmű szabad a középpályán.

10
    Thiago lövése elkerülte a kaput néhány méterrel, kirúgás.

11
    Csehi lágy átadása ellenfélhez szállt, egyenlőre jól védekeznek a vendégek.

13
    Vendég bedobás a DPASE térfelén.

15
    Szekerest buktatták, hazai szabadrúgás. A távolság 30 méter.

16
    A lövés jócskán fölé szállt. Kirúgás következhet.

17
    Csehiék hátul adogatnak, lassan fejlődik fel a DPASE támadása.

19
    Szabadrúgás az újváros részére.

20
    Lázár középre tett labdáját kifejelték, pedig élesen, és veszélyesen jött a labda.

22
    Godsloveot szerelték határozottan,hiába esett el, Kovács Gábor játékvezető nem itélt semmit.

23
    A félidő derekánál járunk, a vendégek az első percben találtak be, ezzel vezetnek, a DPASE egyenlőre nem találja a kulcsot, amivel áttörhetnék a Szigetszentmiklósi védelmet.

24
    A hazaiak irányitják a játékot, jóval többet van náluk a játékszer, percek óta nyomás alatt a vendég védelem, de lövésig nem sikerül eljutniuk.

26
    A félidő derekánál járunk Kedves Nézőink, a vendégek egyszer lőttek kapura, ami be is akadt Nagy kapujába, ezzel vezetnek.

28
    Szabadot kapott a piros mezben játszó Dunaújváros, melyet Csehi csavart be, de a kapus együtt élt a játékkal, és megkaparintotta a labdát.

29
    Szabadrúgás a pálya középső harmadába, Villám már el is végezte, a jobb oldalon fejlődik a hazai támadás.

30
    Negyed óra a félidőből.

31
    Egész pályán letámadnak a vendégek, ez gondot okozott Nagynak, aki a hazatett labdát az oldalvonalon túlra rúgta. Bedobás.

32
    A második vendég szöglet jöhet.

33
    Pollák középre tett labdáját kivágták, az utána következő távoli próbákozást Nagy védte könnyedén.

35
    Kollega igéretes labdát kapott, de megzavarta a nedves talaj, és a labda elhagyta az alapvonalat. Kirúgás.

36
    Hazai szabad jöhet buktatás miatt. A beadás nem okozott veszélyt, lökés miatt kifelé itél a játékvezető.

37
    Hátul tartja a labdát a Dpase, remekül védekeznek a vendégek. Székely Tibor elégedett lehet együttese játékával.

39
    Remek labdát kapott Bonifert, de a jobb szélről érkező beadás veszélyt nem okozott.

40
    Puskást buktatták a középpályán, egyértelmű szabad.

42
    Lázár végezte el a bedobást, percek óta nem volt lövés egyik oldalon sem.

44
    Godslove elől mentettek a védők szépen.

45

A hazaiak irányitanak, sokkal többet van náluk a labda, ám a mérkőzés elején elaludtak némiképp, és a vendégek már az első percben betaláltak Nagy kapujába. Ezt követően komoly helyzet nem volt, az esős pályán átlövésekkel próbálkoztak a csapatok, de ezek nem voltak pontosak. A vendégek remekül védekeznek, és picit tanácstalan a hazai támadósor. Hamarosan folytatjuk a második játékrésszel!

46

47
    A második félidő elején is ugyanaz a menetrend, a hazaiak eljutnak a tizenhatos előteréig, de mindig odaér egy védő ilyenkor, vagy az utolsó passz nem pontos.

48
    Pollák végezheti el a vendégek szögletét, ám a beadás pillanatában szabadrúgás kifelé.

49
    Újvárosi szabad ismét, ezúttal veszélye helyről. A táv jó 25 méter.

50
    Petneházi lövése a kapu jobb oldala mellett kötött ki, Horváth jöhet kirúgással.

52
    Sportszerű a meccs, sárga egyenlőre nem volt, ahogy egy barátságos mérkőzéshez ez méltó.

53
    Ismét szöglethez jutnak a vendégek. A beadást a rövid sarok irányába tartott, ahol egy hazai védő kifejelte a játékszert.

54
    Vágó lőtte rá ellenfelére a labdát, bedobás jöhet.

55
    Godslove tette be a jobb szélről, ami megpattant, igy könnyű zsákmány volt Horváthnak, lelassult ugyanis a labda.

56
    Petneházi gyorsan szerette volna elvégezni a szabadot, ugyanis helyzetbe volt a társ, de a labda mozgott, és visszarendelte Kovács Gábor játékvezető.

57
    Taktikai falt Sóron részéről. A labda mögött Vágó, aki már előre is tette a labdát.

58
    Sóron kapott remek labdát, a tizenhatoson belülre tört, majd lőtt, de Horváth remekül zárta a szöget, és óriásit védett!

59
    Nyom a hazai csapat, küzd az egyenlitésért, még fél órájuk van.

60
    Szabadot kaptak a vendégek a középpályán.

62
    Tóth remekül szerelt, ezt követően pedig a bedobásból veszély adódott, határozatlan volt a védő, és Sóron ezt majdnem kihasználta, de csak a jobb kapufát találta el!

63
    Taktikai falt hazai módra, megakadályozták a gyors kontrát.

64

DOMOKOS Bálintmásodik gólját lőtte. Nagy bizonytalan volt, és nem tudott háritani, a kapu elé tett labdába beleért finoman a támadó, ami becsorgott a kapuba. 0:2

66
    A Dunaújváros gólt szerzett!

Szabadot kapott a Pase lökés miatt a tizenhatos előteréből, a beadás a rövid sarokra tartott, majd az előrejövő HAJDÓK-ról a bal alsóba gurult a labda. 1:2.

68
    Egy távoli lövés Horváthról kipattant, majd Szalai kézzel sodorta be a kapuba, a gól érvénytelen!

69
    Hazai szöglet, ám a kapu elé tett labdába senki nem ért bele, és a hosszú oldalon kigurult a labda, kirúgás jöhet.

71
    Les miatt a vendégek kapják a labdát, akik 0:2-re is vezettek, de összejött a szépités az újvárosnak, igy még szoros lehet a vége.

73
    A gól óta nem sikerült egyik támadósornak sem érvényesülni, inkább a középpályán folyik a játék.

74
    Remekül tolódik az SZTK védelme, minden rést lezárnak, nehéz áthatolni rajtuk.

75
    Szabadot kaptak a hazaiak, melyet Villám már el is végzett.

77
    Hosszabbitással együtt negyed óra van nagyjából a meccsből, eközben Szalai harcolt ki szögletet.

78
    Petneházi beadását kivágták, de ismét szöglet jöhet.Ezúttal is ő tette be, de ezúttal is szögletre mentenek, jöhet a harmadik szöglet.

79
    Petneházi beadására Szalai érkezett, de centikkel lemaradt róla, tehát kirúgás következhet.

80
    Nagyon nyomnak most a hazaiak, de valahogy nem az igazi a támadószekció. Ezúttal is rossz volt az átadás, ami továbbpattant, és csemege volt Horváthnak.

82
    Buktatás miatt kifelé itél a spori, egy újvárosit látott szabálytalannak. A szabadot Horváth végezte el.

83
    Szigetszentmiklósi bedobás következhet.

85
    Öt perc a rendes játékidőből, a vendégek kapusa figyelemre, és küzdésre ösztönzi társait.

86
    Godslove harcolt ki szögletet.

87
    Petneházi beadása a rövid sarokra tartott, a védő kifejelte, újabb szöglet.

87
    A kapu elé tett labda ide-oda pattant, majd nagy nehezen kirúgta Vágó.

88
    Újvárosi szabadrúgás, a távolság jó 40 méter.

89
    Godslove kapott szabadot, hamarosan vége, talán az utolsó esély.

89
    A beadás lecsorgott, újabb szöglet jöhet. A védők is előrejöttek.

90
    Szöglet szögletet követ, jöhet még egy.

90
    Hatalmas lehetőség volt! Nem tudtak felszabaditani a védők, majd Csehi elé pattant, aki egy méterről nem tudta bepofozni, hatalmas lehetőség volt!

90+1
    Szabadrúgást kapott a PASE, a lövést Horváth egy hatalmas vetődéssel szedte ki a bal felsőből!

90+2

Jó meccset játszottak a csapatok. Igazából a vendégek előtt két helyzet adódott az egész meccsen, mindkettőt belőtték. A DPASE egy gólt lőtt, pedig számos helyzete adódott, de a kapufa, és Horváth kapus kibabrált velük. A Szigetszentmiklós megölte a hazaiak játékát, és jól, szervezetten védekezett. Ez ma elég volt a győzelemhez. Van mit javitania Dobos Barnának csapata hatékonyságán. Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (14:19:32)

Kommentátort keresünk a Szigetszentmiklósi TK-Erima csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 66. Hajdók – 1. Domokos, 64. Domokos

Dunaújváros PASE: Nagy G (Jahic a szünetben) – Villám (Petneházi), Hajdók, Szekeres, Csehi – Lázár Zs., Papp M., Jakab, Thiago (Sóron a szünetben) – Tóth T. Godslove.
    Cserék: Jahic – Sárközi

Edző: Dobos Barna

Szigetszentmiklósi TK-Erima: Horváth – Tóth, Pollák, Hevesi-Tóth, Puskás, Zsivóczky, Kollega, Bonifert, Kállai, Vágó, Domokos
    Cserék: Edző: Székely Tibor

Játékvezetők: Kovács Gábor