BFC Siófok – Szolnok 0:4 (vége) | Szeged 2011 – Kaposvári Rákóczi FC 1:1 (vége) | Soroksár – Ajka 2:1 (vége)
Cegléd – Balmazújváros 0:4 (vége) | Sopron – Mezőkövesd Zsóry FC 1:0 (vége) | ZTE – 1:3 (vége)
Békéscsaba – Szigetszentmiklós 1:0 (vége)
BFC Siófok
0:4 (0:1)
Szolnoki MÁV FC
szombat 09.05.2015, 17:30 • Révész Géza utcai stadion, Siófok • Merkantil Bank Liga

A mérkőzést nagy fölénnyel nyerte meg megérdemelten a Szolnok.

Az első félidőben partiban voltak még a csapatok, de a másodikban elemeire hullott a Siófok.

Köszönöm a figyelmet, tartsanak továbbra is velünk! (19:16:13)

90+2

90+1
    Hanzl dönti le a lábáról B. Tóth Balázst, kifelé jár a szabadrúgás.

90
    Peszmeg akasztja Zsdrált, sárga lapot kap érte.

89
    Hanzl harcol ki ügyesen szögletet, de ugyanolyan gyengén is végzi el, támadhatnak a vendégek.

88
    Nagy István tekeri el centikkel a kapufa mellett a labdát!

87
    Csató löki fel Várit, szabadrúgást kap 23 méterről a Szolnok.

86
    A beadást könnyedén kifejelik a védők, de egyből vissza is teszi a labdát Lengyel... Nagy viszont már lesen volt.

85
    Nagy harcol ki a vendégeknek szögletet.

83
    Lengyel marad lenn a földön, ezért az ő ápolása miatt folyik a játék.

82
    Hátul járatják kissé tanácstalanul a labdát a hazaiak.

81
    Hanzl ugratná ki Gárdost, de már lesen helyezkedett a szélső.

80
    A Szolnok gólt szerzett!
    A beadást követően VÁRI pöcköli a labdát a hálóba! A Szolnok parádézik! Már 4:0 az állás!

79
    Csató kap sárga lapot miután felrúgta Várit a jobboldalon.

78
    Kettős cserét hajt végre a Siófok. Andorka és Ivancsics ment le, míg Kozma és Hanzl jött be.

77
    MILE lő 27 méterről egy óriási bombagólt! Hatalmas lövés volt! Ezzel már 3:0-ra vezet a vendég csapat.

76
    Illés akasztotta utolsó emberként Várit, amiért sárga lapot is kap.

75
    Illés vinné el a labdát B. Tóth mellett, de a vendég játékos kézzel sodorta el a labdát, szöglettel felérő szabadrúgás következik.

74
    Ivancsics és Nagy szögletkombinációját Pokorni szedi le a levegőből.

73
    Illés harcol ki szögletet a hazaiaknak.

72
    A hazaiak kissé mintha már feladták volna a mérkőzést.

71
    Andorka dönti le a lábáról B. Tóth Balázst, meg is kapja a vendég játékos a pontrúgást.

70
    Mogyorósi és Csató folyamatosan fellép a támadásokkal, szinte az egész Siófok támad.

69
    Zsdrál adná be a labdát a jobboldalról, de Csató blokkolja a beadását.

68
    Ivancsics szögletét kifejelik a védők, de a túloldalon Illés összeszedi és továbbít Polényinek, aki ismételten távolról lő... erős lövés volt, de pont középre érkezett, így ez nem okozhatott gondot Pokorninak.

67
    Nagy János harcol ki szögletet a hazai gárdának.

66
    Nagy István rúgott oda Horváthnak, kifelé jár a szabadrúgás.

65
    Kenderes hozza el a labdát több védő között, de a sokadik védő már elveszi tőle a labdát.

64
    Nagy kap egy csomagot a lábára Váritól, kifelé jár a szabadrúgás.

63
    Polényi tudja folytatni a játékot.

61
    Polényi marad lenn egy ütközés után, ápolásra fog szorulni a védő.

60
    Peszmeg lökte fel a kontrázó Várit, kifelé jár a szabadrúgás.

59
    Csató íveli fel Gárdos felé a labdát, de a kis termetű Fritz kifejeli előle a labdát.

58
    Polényi lőtt kapura nagyon messziről... nem is volt ez rossz lövés, Pokorninak meggyűlt vele a baja!

57
    Nagy mezőnymunka alakult ki az elmúlt pár percben.

55
    Nagy talpalja le keményen az egyik Szolnok játékost, de a lap elmarad.

54
    Fritz ugrott volna ki, de mikor megkapta a labdát lesen volt és ezt Botló Béla játékvezető is észrevette.

53
    Nagy futná le Csatót, de a védő Mogyorósi segítségével leszerelte a szolnokit.

52
    Mogyorósi lövi élesen kapu elé a labdát, de ezt Pokorni könnyedén felszedi.

51
    A középpályán adogatnak a hazaiak.

50
    VÁRI megszerzi a második gólját is miután kihasznált egy hatalmas védelmi hibát, és a kapuba vágta a labdát az ötössarkáról! 2:0-ra vezetnek a szolnokiak!

49
    Ivancsics szögletét Mogyorósi fejelte el centikkel a kapufa mellett!

48
    Gárdos harcol ki szögletet a Siófok számára.

47
    Antal helyére Zsdrál érkezik a második félidőre.

46

Az első félidőben rengeteg ordító helyzet maradt ki egy kivételével, amit a Szolnok csapata szerzett. A második félidőben mindenképpen hasonló játékra lehet számítani, nincs lefutva még ez a meccs szóval maradjanak velünk!

45+1

45
    Gárdos ugrana ki a védők közül, de már lesen tartózkodott.

44
    Polényi vinné el B. Tóth mellett a labdát, de sikerült szerelnie őt a Szolnok játékosának.

43
    Ivancsics szúrja kapura a labdát 23 méterről... a kapufáról csapódik kapu fölé a labda!

42
    Peszmeget vágja fel kegyetlenül Fritz, a lap elmarad, de a szabadrúgás jár.

41
    Papp M. helyére Illés érkezett a pályára.

40
    Gárdos próbálkozott egy megkerülős csellel, de Csirszki bedobásra pöckölte a labdát.

39
    Csirszki felé száll egy ívelés, de Mogyorósi tökéletes helyezkedésének köszönhetően elfejeli a labdát.

38
    Horváthot rúgja fel a középpályán Lengyel, hazai szabadrúgás fog következni.

37
    Peszmeg próbálkozik 24 méterről, de ez jócskán elcsorog a kapu mellett.

36
    Papp adja be a baloldalról a labdát, amit Andorka talál meg, de 8 méterről centikkel a kapu fölé fejel! Ez sem sokon múlott.

35
    Csirszki vinné el Nagy mellett, de a védő szereli őt.

34
    Különösebb esemény nélkül telnek a percek.

31
    Lengyel szöktetné Várit, de Csató haza fejeli előle a labdát Tajtihoz.

30
    Nagy J. egy szemet kápráztató csellel hozza el Csirszki mellett a labdát, ezt tanítani kéne.

29
    Ivancsics adja be a labdát, de nem érkezik rá senki és így kirúgás fog következni.

28
    Gárdos szökne meg a jobb szélen, de Vári feldönti őt, szabadrúgást kap ismét a Siófok.

27
    Nagyot rántotta le Mile, szabadrúgást a kaputól 30 méterre a Siófok.

26
    Lengyel vállalkozik 25 méterről, de többen is belevetődtek a labdájába, így nem lett veszélyes a lövés.

25
    A hazaiak járatják a labdát.

24
    Rengeteg a pontatlan labda mindkét oldalon, kissé kapkodnak a csapatok.

23
    Mile hozta el gyönyörűen a jobboldalon a labdát, amit be is adott és a középen üresen álló Vári be is vágott a kapuba pár méterről! Vezet a Szolnok!

21
    B. Tóth kap egy középre hajított labdát, de két méterről belelövi Tajtiba! Óriási lehetőség maradt ki!

20
    Antal tekeri be középre a labdát, pontosabban tekerné, de Polényi blokkolja a kísérletét.

19
    Az újabb szögletet már Pokorni húzza le a levegőből.

18
    Ivancsics ismételhet miután Vári felszabadított.

17
    Szögletet harcol ki Papp M., jöhet Ivancsics.

16
    Ivancsics húzza a lábát elég feltűnően, lehet összeszedett kisebb sérülést.

15
    Papp ugratja ki Andorkát, aki öt méterről nem lő kapura, hanem maga mögé teszi, de ott csak ellenfelet talál!

14
    Kisebb fejpárbaj alakul ki a középpályán.

13
    Peszmeg lő kapura 17 méterről, de Pokorni magabiztosan fogja a labdát!

12
    Mile készül óriási bedobásra, amire érkezik is Nagy, de a közeli fejesét fogja Tajti! Nagyobbnál nagyobb helyzetek és remek hangulat van a Révész Géza utcai stadionban!

12
    ... Csirszki hozza el a baloldalon a labdát ismét, be is adja, amire érkezik Vári, de öt méterről kapu mellé lövi a labdát!

11
    Ivancsics szögletéből kontrázhat a Szolnok....

10
    Nagy János fut rá Csirszkire a jobb szélen, de a vendég játékos szögletre ment. Kapuja elé szorul a Szolnok.

9
    Csirszki húz el a baloldalon majd középre teszi a labdát, de Mogyorósi azonnal felszabadít.

8
    Ivancsics jól adja be a labdát, érkezik Csató és kapura fejel.... Pokorni fogja a közeli fejest!

7
    Ivancsics a harmadik szögletét rúghatja a hazaiaknak, hiszen Vári kifejeli a labdát.

6
    Ivancsics íveli középre a labdát, de Andorkáról visszapattant elé, ismételhet... újabb szöglet következik miután az egyik védő kicsúsztatta a játékszert.

5
    Gárdos harcol ki szögletet Papucsekkel szemben.

5
    Mogyorósi ível előre egy labdát Papp felé, de Antal kifejeli előle, bedobással jöhet a hazai csapat.

4
    Peszmeg tekeri a jobboldalról középre a labdát, ami átkerül a túloldalra Papp elé, kapura is lövi 10 méterről, de az utolsó pillanatban menteni tudott Papucsek!

3
    A siófoki védelem járatja hátul a labdát.

2
    Természetesen a szabályos kezdőrúgást már nem ő kezdte, hanem a Szolnok.

1
    A kezdőrúgást a 33. születésnapját ünneplő Siófok Ultra, Osváth Attila végezte el.

1

Üdvözlöm a kedves Olvasókat!

Mai napon a pénteki Csákvár – Gyirmót (3:4) után folytatódik a az NBII 27. fordulója, amiből én a Siófok – Szolnok meccset fogom Önöknek közvetíteni.

A hazai csapat a tabella 12. helyét foglalja el 27 ponttal és menekül a kiesés elől, míg a vendég szolnokiak az ötödik helyen tanyáznak 40 ponttal -talán már célnélkül szerepelve, hiszen már egy esetleges harmadik hely megszerzése is hatalmas csoda lenne, ha a Győr kiesése miatt így töltenék fel az NBI-et.

Az őszi találkozójuk nagyon eseménydúsra sikeredett, hiszen a jelenlegi vendégek tudták megnyerni a meccset a 93. percben – egyébként 3:2 lett a vége.