Diósgyőri VTK – KTE-Phoenix Mecano 1:1 (vége) | Pécsi MFC – Győr 1:1 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – MTK Budapest FC 2:0 (vége)
Diósgyőri VTK
1:1 (1:0)
KTE-Phoenix Mecano
szombat 17.08.2013, 16:30 • DVTK-stadion, Miskolc • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Köszöntök mindenkit az OTP Bank Liga negyedik fordulójában! A két döntetlennel és egy vereséggel rajtoló Diósgyőr fogadja a két győzelemmel és egy vereséggel nyitó Kecskemét csapatát. Közös vonás a két együttesnél, hogy az előző fordulóban csúsztak be a zakók, ráadásul mindkét találkozón kínos eredmény született. A KTE az újonc Mezőkövesdtől kapott ki 6-2-re otthon, míg a DVTK Debrecenben szenvedett 4-0 arányú vereséget. Mindkét csapat készülhet tehát a javításra, remélhetőleg egy jó színvonalú, hajtós meccsen.

A diósgyőriek a héten szabadlistára tették két várakozáson alul teljesítő támadójukat, Rudolf Gergelyt és L'Imam Seydit. Rajtuk kívül sérült Abdouraman, Gosztonyi és Bacsa is (közülük az előzetes összeállítás szerint Gosztonyi már helyet kap a kispadon). A KTE vezetőedzője Bekő Balázs nem számíthat a Kövesd ellen kiállított Patvaros Zsoltra és Póti Krisztiánra.

Diósgyőri VTK: Rajic – Husic, Kádár, Alves, Vadász – Takács, Elek – Barczi, Kostic, Nikházi – Tisza

Kecskeméti TE: Antal – Mogyorósi, Gyagya, Karan, Varga – Forró, Vukasovic, Savic, Bulajic – Oussou, Rajczi

Játékvezetők: Andó-Szabó Sándor – Viszokai, Lémon – Oláh, Berke.

1

1
    Barczi próbálta indítani Nikházit, kicsit hosszú lett.

2
    Takács veszít labdát gyámoltalanul a félpályánál.

3
    Dejan Karant kell ápolni. A nézőtérről felhangzik a mostanában népszerű "földet rá" felkiáltás, ám a légióst nem érdekli, kinek a szájából jött a felszólítás. Talán nem értette, a játékot mindenesetre folytatni tudja.

5
    Barczi verekedett hosszan a szögletzászlónál, de csak kecskeméti bedobást harcolt ki Varga szorításában.

6
    Rajczi indult meg és próbált veszélyeztetni, ám Alves könnyedén szerelte és tisztázott.

8
    Savic baloldali szabadrúgását Alves tisztázta, a visszalőtt labdánál pedig Kádár mentett igen veszélyes helyzetben.

9
    Pontatlan kényszerítő ölte meg a diósgyőri támadást, de csak rövid időre, Husic veszélyes beadása után szöglet jön.

10
    Felpörgött a hazai csapat, Barczi is veszélyesen érkezett, de Antal, saját védőjét is eltakarítva tisztázott.

11
    Tisza erőszakos labdaszerzése után Takács és Nikházi botrányos labdakezelése hiúsította meg a miskolci gólhelyzetet.

12
    Tisza és Barczi nem értették meg egymást, Gyagya szerzett labdát nevető harmadikként.

15
    A DVTK gólt szerzett!
    BARCZI DÁVID kapott passzt húsz méterre a kaputól, labdaátvételével lerázott egy védőt, majd tizenhatról hajszálpontosan kilőtte a jobb alsó sarkot.

18
    Barczi elől Varga lőtte a labdát a tribünre.

18
    A Diósgyőr fölényét igyekszik néhol erőszakkal megtörni a KTE, Vukasovictól kapott Kostic egy medvepuszit.

19
    Barczi Dávid elemében van, remek cselei után beadása pontatlan lett, a lecsorgó labdát pedig Alves bombázta fölé ballal.

21
    Tisza kapott nagy labdát, kapásból az oldalhálóba durrantotta...és még les is volt.

22
    Takács fegyelmezte meg Rajczit, aztán Andó-Szabó Takácsot. Sárga még nincs.

23
    Savic tekert egy szabadrúgást a kapu elé, de Kádár uralta a levegőt.

23
    Savic szögletét egy műkorcsolyában is értékelhető manőverrel, levegőben piruettezve szelidítette meg Rajic.

25
    William Alves akasztotta Oussout, ezzel sárgát érdemelt ki Andó-Szabótól.

26
    A megítélt szabadrúgást a miskolciak légiereje (Kádár) hatástalanította.

27
    Rajczi próbált megfordulni Alves szorításában, a diósgyőri tizenhatoson belül, sikertelenül.

29
    Vadász kapott pontos keresztlabdát Kádártól, átbotladozott egy védőn, majd egy jó méterrel fölé lőtt.

30
    Forró Gyula adott volna be balról, de a blokkról szögletre vágódott a labda. A sarokrúgást Rajic kapta le, akit Mogyorósi meglökött egy szabadrúgásért.

32
    Hosszabb kavarodás után előbb Oussou, majd Vukasovic veszélyeztette Rajic kapuját, de a hálóőr mindkétszer a helyén volt.

33
    Kosticot borították fel hátulról, majd a szerzett labdát Bulajic lőtte a kapu elé, de ismét Kádár helyezkedett a legjobban.

34
    Rajczi harcolt ki szögletet Vadász Viktor közreműködésével.

35
    A sarokrúgásnál Savic a túloldali szögletzászlót vette észre, és többé-kevésbé pontosan meg is játszotta. Kirúgás.

36
    A lesen kilépő Varga sípszó után ellőtte a labdát...

36
    ... a közelben tébláboló Rajczi pedig még a biztonság kedvéért beszólt valamit, amit Andó-Szabó újabb sárgával jutalmazott.

38
    Vadász adott be jobbról, Gyagya tisztázott.

39
    Tisza indította volna középen Nikházit, de a hosszú passz Antal kezében kötött ki.

40
    Mindkét vezetőedző a vonal mellett osztogatja utasításait. A megkülönböztetőt viselő Tomiszláv Szivics, valamint a Szomszédok gonosztevőit idéző felhajtott gallérú pólóing, baseballsapka kombinációban érkező Bekő Balázs is együtt él a játékkal.

42
    Dejan Karan marad a földön pár másodpercre, miután saját kapusa, a kaputól jó húsz méterre letaglózta.

43
    Vadász sprintelte le látványosan a kecskeméti védőket, de beadásába bele tudtak lépni.

45
    Két játékos is melegíteni indul. Kecskeméti részről Eliomar Correia Silva, azaz Leo, a diósgyőriektől pedig Gohér Gergő.

Andó-Szabó Sándor lefújja az első félidőt, Barczi szép góljával vezet a Diósgyőr, egy összességében nem túl mozgalmas mérkőzésen. A második félidőben a vendégeknek fel kell pörögniük, ha pontot akarnak szerezni, igaz a DVTK sem ülhet a babérjain, mert könnyen bekaphatnak egy-két gólt ha elkényelmesednek.

Úgy látom senki nem kérte, hogy locsolják fel a pályát, így nem is locsolja fel senki. Negyed óra múlva folytatás!

46

Nem hiába melegített Leo, Oussou helyén ő folytatja.

46
    Elek lendült meg a bal szélen, beadása indokolatlanul gyenge lett, felszabadítással ért fel.

47
    Bulajic lőtte egy lecsorgó labdát ballal kapu mellé.

48
    Husic lőtt életveszélyesen balról kapura, Antalnak az utolsó pillanatban kellett vetődnie, de sikerült védenie.

49
    Tisza jobboldali szabadrúgása Alves fejét kereste, de Gyagyáét találta.

50
    Barczi szerzett erőszakosan labdát a félpályánál, Andó-Szabó szerint túlzottan erőszakosan.

51
    Tisza beadása csorgott le, Husic lőtt bele a blokkba.

52
    Savic harcol ki szabadrúgást némi méltatlankodással.

52
    Leo és Husic egymásra találtak, a brazil végül lőni tudott ellenfele szorításában, de gyengére sikerült a próbálkozás.

54
    Nem az első diósgyőri összjátékot láthattuk, amely ígéretesen indult, de a harmadik passznál pontatlanság miatt elhalt. Kicsit azért nőtt az iram az első játékrészhez képest.

55
    Varga és Forró egyszerre akarták elvégezni a bedobást, egymástól másfél méterre. A cseles kísérletet Andó-Szabó észrevette és meghiúsította, Varga értetlenkedése közepette.

57
    Tiszát ráncigálta meg Varga a félpályánál, diósgyőri szabadrúgás.

57
    Újabb cserére szánja el magát Bekő Balázs: Boris Bulajic helyén Nagy Patrik a pályán.

57
    A hosszú csend után megjön a hazai szurkolók hangja, kezd diósgyőri meccshangulathoz hasonló légkör kerekedni.

60
    Takács Péter marad lent, a diósgyőri orvosi stáb bemozdul, de a középpályás felkel és folytatja.

61
    Barczi technikás labdaátvétellel és némi kézitusával lövőhelyzetet harcol ki, de spiccel a jobb alsó mellé tüzel.

61
    Elhagyja a pályát a nagyot küzdő Senad Husic, helyén Gohér Gergő folytatja, nagy taktikai változást nem valószínű, hogy hoz a csere.

63
    Tisza szánta el magát lövésre bő húsz méterről. Kevéssel mellé. Eközben Ifj. Bene Ferenc Gosztonyi Andrást szólítja a kapu mögül a kispadhoz, valószínűleg újabb csere jöhet.

64
    Takács került ügyesen lövőhelyzetbe, de ballal gyengén, középre lőtt, Antal számára csemege volt.

65
    Takácsnak megjött az önbizalma, sarokkal próbált Gohér elé passzolni, de miután Mogyorósi lefülelte az átadást, kénytelen volt földrevinni egykori csapattársát, ezért sárgával büntették.

66
    Elek Ákos helyett a hosszú sérülés után visszatérő Gosztonyi András a pályán.

67
    A Kecskemét érezhetően próbál letámadni, egyelőre azonban nem sok eredménnyel, igaz a hazaiaknak nehezére esik a labdakihozatal.

70
    Nikházi és Barczi lebontása kellett ahhoz, hogy Andó-Szabó szabadrúgást ítéljen végre a kecskeméti tizenhatos előtt. Tisza a labda mögött, Gohérral együtt.

72
    Végül Tisza lőtt, Antal védett, a kipattanót pedig Barczi lőtte a blokkba.

73
    Kostic keresztlabdáját Vadásznak nem sikerült lekezelnie. Bedobás.

73
    A Kecskemét gólt szerzett!
    Gyakorlatilag a semmiből egyenlít a KTE. RAJCZI elé került a labda a tizenhatos vonalánál, aki megközelítette a kaput és Kádár, valamint Rajic mellett kilőtte a hosszú alsó sarkot. Akárcsak az MTK elleni, ezúttal is megbosszulták magukat a kihagyott helyzetek.

75
    Vladan Savic helyett Csillag Dáriusz a pályán a hátralévő bő negyed órára.

77
    Gosztonyi kapott egyet Gyagyától a félpályán. Szabadrúgás.

78
    Barczi próbálta kis területen megjátszani Nikházit, de eléggé elmérte a dolgot, Antalé lett a labda.

78
    Gohér szerelte becsúszva a másik oldalon az életveszélyes helyzetben kilépő Leot.

78
    Nikházi helyett az ifjú Csirszki Martin próbálkozhat.

80
    Megint sikerült kiállíttatnia magát egy miskolcinak. William Alves kapta meg második sárgáját, ezzel minimalizálva csapata győzelmi esélyeit.

82
    Emberelőnye birtokában magabiztosan járatja a labdát a Kecskemét.

83
    Leo szögletét Vadász fejelte ki újabb szögletre. Fölényben a vendégek, pláne a diósgyőri védelem egyik oszlopa nélkül.

84
    A második szöglet veszélyesebb, a megcsúsztatott labdát Takács bikázza ki a gólvonal elől.

85
    Csillag lőtt kiszorított helyzetből magasan fölé.

86
    Kissé megélénkült a Diósgyőr játéka, de sem Tisza, sem Csirszki nem tudott számottevő veszélyt okozni.

87
    Takács került lövőhelyzetbe, de ismét ballal kellett próbálkoznia, kevéssel fölé lőtt.

89
    Tisza tűnt el védői gyűrűjében, Andó-Szabó sípja néma maradt.

90
    A hazai szurkolók "méltatlan komponálással" vádolják a csapatokat ("k...a gyenge"), Andó-Szabó pedig két percet hosszabbít.

Vége a meccsnek, mindenkinek jobb ez így – talán Bekő Balázson kívül, aki időt húzó csapatát megpróbálta győzelembe hajszolni az utolsó percekben. A KTE játékosai azonban emberelőnyben is megelégedtek a döntetlennel, ahogy a diósgyőriek sem szaggatták az istrángot, dacára egyre dühösebben tüntető szurkolótáboruk kiáltásainak. A végeredmény 1-1, további jó szórakozást kívánok a forduló többi mérkőzéséhez, valamint jó hétvégét! (18:22:55)