VfB Stuttgart – Bayer Leverkusen 0:1 (vége) | VfL Wolfsburg – FC Schalke 04 4:0 (vége) | Werder Bremen – FC Augsburg 1:0 (vége)
Hamburger SV – 1899 Hoffenheim 1:5 (vége) | Eintracht Frankfurt – Bayern München 0:1 (vége) | Borussia M'gladbach – Hannover 96 3:0 (vége)
Werder Brémy
1:0 (1:0)
FC Augsburg
szombat 17.08.2013, 15:30 • Weserstadion, Bréma • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

A Bundesliga második fordulójában a Werder Bremen az Augsburg csapatát fogadja.

Az első fordulóban a Bremen elhozta a három pontot a Braunschweig otthonából Junuzovic késői góljával, az Augsburg pedig otthon kapott ki a Dortmundtól 0:4-re, így a hazaiak várhatják jobb passzból az összecsapást.

Hazai oldalon Trybull, Schmitz, Bargfrede, és Stevanovic fog biztosan hiányozni, Elia felépült a sérüléséből, az Augsburgnál pedig Manninger kapus, Ottl, Bacé, és Marcel de Jong sem bevethető még mindig.

Szoros meccs várható, a vendégek valószínűleg keményen védekezni fognak és kontrákra építeni, míg a Bremen minél előbb vezetést akar majd szerezni, és átvenni a meccs irányítását hogy bebiztosítsa magának az újabb három pontot. Kérdés melyik csapat tudja ráerőltetni akaratát a másikra, és hogy sikerül-e ma legalább egy pontot elhozni az Augsburgnak a Brémából, mert lehet, hogy már ezzel is elégedettek lennének.

Werder Bremen: Mielitz – Caldirola, Lukimya, Prödl, Selassie – Ekici, Junuzovic, Makiadi – Elia, Petersen, Hunt.

FC Augsburg: Amsif – Verhaegh, Callsen-Bracker, Klavan, Ostrzolek – Baier – Hahn, Moravek, Altintop, Holzhauser – Mölders.

Játékvezető: Daniel Siebert.

1

1
    Vendég akcióval kezdődött a mérkőzés, de Mölders lesen volt, úgyhogy már a hazaiak jöhetnek.

2
    Kis pókfoci a bal szélen, Elia harcolt ki bedobást csapatának.

3
    Már szabadrúgással jöhetnek ugyanonnan a vendéglátók, beadásra jó lehet.

3
    Petersen fejelt fölé! Nem volt rossz támadás ez a Bremen részéről!

5
    Nem nagyon jönnek most össze a támadások egyik oldalon sem.

6
    Hahn és Lukimya csaptak össze a labdáért a hazai tizenhatoson belül, Hahn elesett az ütközés után, de nem ítélt büntetőt DanielSiebert játékvezető. Talán igaza is volt.

8
    Hahn beadása volt elérhetetlen Möldersnek, Mielitz kapus végezhet el most kirúgást.

9
    Lukimya volt szabálytalan, a kaputól 35 méterre kap szabadrúgást most az Augsburg.

9
    Gyenge a tizenhatosra ívelt labda, újabb hazai kirúgás jöhet.

10
    Elia indult meg a bal szélen, de nem tudott átjutni védőjén.

13
    Remek összjáték után Mölders lőhetett ráfordulásból a tizenhatos széléről, de megpattant egy védőn a lövés. Jöhet a meccs első szöglete, amit az Augsburg végezhet el.

14
    Kifejelték a labdát a tizenhatosról a brémaiak, de még mindig a vendégek támadnak.

15
    Most viszont elvesztik, kontrázhatnak a hazaiak!

15
    Petersen mindenkin átjutott, de végül hosszan szöktette magát, így Amsif kapus gond nélkül begyűjtötte előle!

16
    A jobb szélen indulnak a vendéglátók, Selassienél a labda.

17
    Jó beadás lett a vége az akciónak, csak éppen kifejelték Petersenék elől!

17
    Gyorsan kontrázott az Augsburg, szöglet a vége!

18
    Kifejelték a szögletet, de ismét maradt a labda az Augsburgnál.

18
    Altintop lövését védi Mielitz!

20
    Eliát választották el a labdától egy ígéretes beadás után, hogy Amsif kapus megtudja fogni. Meg is fogta.

21
    A jobb szélen akciózik most az Augsburg.

21
    Gyenge beadás a vége, Mielitz simán lehúzta.

23
    A Werder Bremen gólt szerzett!

ÓRIÁSI GÓL! VEZET A WERDER BREMEN!!!
    Remekül hozta fel a labdát a Bréma a vendég térfélre, MEHMET EKICI megkapta a labdát a tizenhatos előtt, megküzdött egy védővel, tolt kettőt a labdán, és beragasztotta a jobb alsóba!! Remek lövés, igaz Amsif kapus talán benne volt egy kicsit ebben a gólban.

27
    Hahn eresztett el egy lövést a tizenhatos előteréből, de Mielitz szerencséjére nem találta el a kaput.

28
    Jóval támadóbbá vált az Augsburg stílusa a gól óta.

28
    Elpasszolták a hazaiak a labdát, Mölders indulhatott volna remek helyzetből, de Prödl buktatta. Jogos a sárga.

28
    Jó helyről végezhetnek el a vendégek szabadrúgást.

29
    Holzhauser lőtte a sorfalba a labdát, elég gyenge szabadrúgás volt.

31
    Mölders kapott egy remek előreívelt labdát, csak éppen nem tudta lekezelni.

32
    Elég ígéretesek az Augsburg akciói, érzésem szerint benne van a meccsben legalább egy vendég gól.

34
    Ismét az Augsburg támad, igaz elég lassan hozzák fel a labdát.

34
    Szép összjáték volt, a tizenhatos előtt négyszer is passzoltak egymásnak a vendégek, de végül Moravek lövése fölé ment.

35
    Továbbra is támadásban az Augsburg, a jobb szélen dobhatnak.

36
    Altintopot látta lesen a partjelző, nekem ez egyvonalnak tűnt, de mint tudjuk, a bírónak mindig igaza van.

37
    A gól óta nem volt épkézláb támadása a hazaiaknak.

38
    Holzhauser esett nagyot a kezdőkörnél, onnan jöhetnek szabadrúgással a vendégek.

39
    Veszélytelen volt, már a Brémánál a labda.

40
    Mölders fejelt a kapu fölé, Mielitz azért rajta volt.

41
    Lukimya is besárgul, Mölderset rúgta le.

42
    Daniel Siebert játékvezető most Verhaeghnek is kioszt egy sárgát, lerántásért, teljesen jogosan.

42
    Jó helyen kap szabadrúgást a Werder Bremen.

43
    Lukimya fejelt a szabadrúgást követően a hálóba, de les miatt érvénytelen a találat!

Nem hosszabbított egyetlen percet sem a játékvezető, befejeződött az 1. félidő.

Eddig nagyon élvezhető játékot mutattak a felek, a brémaiaknak kevesebb helyzete volt ugyan, de ezek rendre jobban ki voltak dolgozva, és Ekici 23. percben szerzett góljával most vezetnek is.

A gól után nagyon rákapcsolt az Augsburg, több mint negyed óráig egyetlen értékelhető támadást sem tudott összehozni a Bremen, mert a vendégek irányítottak, de hiába volt sok helyzetük, 1:0-ról folytatódhat majd az összecsapás.

46

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt, de gyorsan elvesztették a labdát. Csere nem volt a szünetben.

46
    Holzhausert látta lesen a játékvezető, ez most hibás ítélet volt, igaz nem vesztettek sokat a vendégek, nem volt helyzetben a Holzhauser.

47
    Mielitz és Mölders küzdött meg a labdáért, szabadrúgás kifelé az ítélet, Mölders szabálytalan volt.

50
    Ekici is besárgul, rossz ütemben csúszott be.

51
    Összehoznak egy szögletet most a vendégek.

52
    Nagy fejetlenség alakult ki a szöglet után most, Mielitz kiejtette a labdát a kezéből, Klavan csapott le a labdára, a lövését viszont blokkolták, így újabb sarokrúgás jöhet!

52
    Ezúttal Mielitz megfogja, fellélegezhetnek kicsit a hazaiak.

53
    Már ismét a vendégek támadnak.

53
    Altintop érkezett remek ütemben egy beadásra, de csúnyán mellé fejelt!

55
    Moravek volt szabálytalan most a hazai tizenhatoson belül, szabadrúgás kifelé.

56
    A második meg nem adott gólját szerzi a Bremen, Elia volt lesen.

56
    Bobadilla váltja Holzhausert a vendégeknél.

57
    Újabb szöglet a vendég akció eredménye, 0:5 már a szögletarány.

57
    Veszélytelen volt a szöglet, gyorsan kihozzák a hazaiak a labdát.

58
    Moravek volt szabálytalan Ekicivel szemben, jogos a sárga.

61
    Most a hazaik akcióznak, eddig nagyon szép a támadás.

62
    Szabadrúgás a vége, Bobadilla volt szabálytalan.

62
    Veszélytelen volt ez a pontrúgás, már az Augsburg indul a bal szélen.

63
    Baier ügyetlenkedte az alapvonalon túlra a labdát az ötös mellett, ez akár veszélyes is lehetett volna!

64
    Fél órája sincs már a vendégeknek a gólszerzésre.

64
    Bobadilla lövése pattan egy védőről a kapu mellé, jöhet a hatodik vendég szöglet.

64
    Callsen-Bracker fejese fél méterrel a kapu mellett kötött ki, ha Mielitzen múlik ez bemegy!

65
    Verhaegh indult meg a jobb szélen, csak éppen hosszan indították. Kirúgás jöhet.

67
    Cserélnek a hazaiak is, a gólszerző Ekicit váltja Kroos.

68
    Kicsit ügyetlen volt most a hazai védelem, összehoztak egy szögletet az Augsburgnak.

69
    A szögletet viszont jól oldották meg, átlőtték a vendég térfélre.

70
    Nagy a nyomás a hazaiakon, kifejezetten jól játszik az Augsburg, csak éppen a kapu előtt nem sikerülnek nekik a dolgok.

70
    Újabb csere, ezúttal vendég oldalon. Werner be, Altintop le.

71
    Werner volt lesen, jöhetnek a hazaiak.

72
    Cserélt most a Bremen is, Yildirim be, Elia le.

75
    A sok csere miatt kicsit elvesztette a lendületet az Augsburg, szinte folyamatosan a középpályán volt a labda az utóbbi pár percben.

76
    Junuzovic hoz össze a hazaiaknak egy szögletet a jobb szélen.

76
    Amsif magabiztosan fogta az ötösről kapura fejelt labdát.

77
    Hahn is besárgul.

78
    A harmadik meg nem adott góljukat is beverik a vendéglátók, Huntot látta lesen a játékvezető. Halkan jegyzem meg, a lassítás alapján egyvonal volt.

80
    Bobadilla eresztett el egy lövést a tizenhatoson belülről, de mellé ment.

83
    Hahn próbált most Bobadillával összejátszani, de nem jött össze. Kirúgás a vége.

84
    Cseréltek a vendégek, Philp vátlja Verhaeghet.

84
    Ignjovski a sérült Caldirolát hazai oldalon.

86
    Baiert buktatta Hunt jó helyen kap szabadrúgást az Augsburg.

87
    Nem élnek a lehetőséggel a vendégek, kijön a labda a tizenhatosról.

89
    Callsen-Bracke sárgul most be, Junuzovicot buktatta.

90
    Lassítja a játékot a Bremen amennyire tudja az utolsó percekben, nagyon keveset kell már csak kihuzniuk.

90
    Négy perc a ráadás.

90+3
    Támadásban az Augsburg folyamatosan, de most les miatt a hazaiak jöhet.

90+4
    Gyorsan visszaszerezte a labdát az Augsburg, kitámadtak, de elvesztették a labdát! Kontrázhat a Bremen!

90+4
    Szöglet a vége a támadásuknak, letelt a hosszabbítás is, azt hiszem eldőlt, hogy otthon tartja a három pontot a Bremen.

90+5
    Kevesen mentek csak fel fejelni hazai részről, ennek megfelelően már az Augsburgnál a labda.

90+5
    Kap egy szabadrúgást a hazai térfélen az Augsbug, ez lehet talán az utolsó utáni lehetőségük.

90+6
    A labda a kapu mellett köt ki, vége.

Peches volt ma az Augsburg, nagyon megküzdöttek az egyenlítésért, de semmi sem jött össze ma nekik, így pont nélkül távoznak a Brémai Weserstadionból.

A Bremen nem védekezett túl jól, de amikor meg kellett oldani egy-egy szituációt mindig sikeresek voltak, és végül is három góljukat nem adták meg, amiből legalább egy szabályos volt, összességébe jogosan tartották ma otthon a három pontot.

Braunschweig után tehát Augsburgot is 1:0-ra verik a Brémaiak, ezzel pedig most holtversenyben az 1.-4. helyen állnak. (17:30:13)