Sevilla – La Coruňa 4:1 (vége) | Real Club Celta de Vigo – Villarreal 1:3 (vége) | RCD Espanyol – Real Sociedad 2:0 (vége)
Real Madrid – Athletic Bilbao 5:0 (vége)
Sevilla FC
4:1 (2:1)
Deportivo La Coruňa
vasárnap 05.10.2014, 12:00 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:00 - kor kezdődik..

Folytatódik a spanyol labdarúgó bajnokság, azaz a Primera Division a hetedik fordulójával. Erre a párosításra azt szokták mondani, hogy országos egyes, mert a házigazda Sevilla jelenleg a 4. helyen áll, a vendég Deportivo La Coruna pedig a a tizenhetediken, a múlt hétvégén ráadásul igen fontos "kiesési" rangadót vesztettek el hazai pályán az Almeria ellen.

A hazai pálya is az egyébként jó erőkből álló és lendületben levő Sevillát segítheti, meglepetés lenne a Depor pontszerzése is.

A találkozó vasárnap 12 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Sevilla Fútbol Club: Beto – Coke, Pareja, Daniel Carrico, Trémoulinas – Banega, M'Bia – Gerard Deulofeu, Denis Suarez, Vitolo – Bacca
    Cserék: Sergio Rico – Fernando Navarro – Krychowiak, Diego Figueiras, José Antonio Reyes, Iago Aspas, Aleix Vidal

Deportivo La Coruna: Lux – Laure, Lopo, Sidnei, Luisinho – José Rodriguez, Alex Bergantinos – Juanfran, Medunjanin, Farina – Toché
    Cserék: Fabricio – Manuel Pablo, Canella, Lucas Perez, Ivan Cavaleiro, Wilk, Diakité

Játékvezetők: Jesus Gil – A. Nevado, M. Alvarez.

A Sevilla fehér mezben, a Deportivo La Coruna pedig kék-fehér csíkos szerelésben lép pályára ma.

1

1
    A Depor kezdte az első félidőt.

2
    Juanfran passza nem igazán jó Rodrigueznek, a középpályán veszít labdát a Depor.

3
    Carrico ívelte előre, a védők lekapcsolják.

4
    Pareja indítása nem pontos, megszerzik a csíkos mezes védők. Az ellentámadás se jobb, Beto könnyedén csípi el a labdát.

5
    Egyelőre semmi különös nem történt, valamivel aktívabb a Sevilla az esélyeknek megfelelően.

6
    Laure érkezett középen Juanfran beadására, kicsit magas lett, Sevilla kirúgás következik.

7
    Tremoulinas csíp el egy átadást, Denis Suarez azonban lesre fut.

8
    A kapuk egyelőre nem forogtak veszélyben, lövést sem láttunk az első hét percben. Ismét les, Tresmoulinas passza után Vitolo futott lesre.

9
    Mezőnyjáték a középpályán, némi meddő hazai fölénnyel.

10
    Laure szerel az utolsó pillanatban egy kényszerítőzés után, Suarez elől mentett 16 méteren.

10
    Farinát rántja le M'Bia, sárga lap.

11
    Tömörül hátul a Depor, majd kontrákra épít, nehéz dolga lesz a Sevillának.

12
    Carrico a felezőről adja haza Betonak, tartja a labdát a Sevilla.

12
    Szöglethez jut a Sevilla a jobb oldalról.

13
    A beívelés üresen találja 13 méteren Vitolot, aki laposan rá is tűzte, Lux vetődve hárít. Az első lövés, az első helyzet.

14
    Rodriguez indította a jobb oldalon Juanfrant, aki középre játszotta, érkezett is Toché és Farina is, Pareja azonban megelőzi és kivágja a labdát.

15
    Juanfran felé érkezik elérhetetlen indítás, ki is hozza a Sevilla könnyedén.

16
    Bacca középről dobta volna ki jobbra a labdát, de kifigyelték a szándékot és egy védő közbelépett 20 méteren.

17
    Juanfran adja el a középpályán, Suareznek passzolta.

18
    Suarez bevitte a sűrűjébe, kipattan a labda, de marad még a Sevillánál. Az újabb beívelés Vitolot találta üresen, fejelhetett volna, de egy védő megelőzte, majd Sidnei hozta ki.
    Denis Suárez

19
    Jóval többet támad a hazai csapat, most már időnként a kapuig is eljutnak és 1-1 helyzet is adódik.

20
    Denis Suarez került a védők mögé, nem volt les, jó ütemben kapta a labdát, Luxot elfektette, de 8 méterről mégis mellé tudta lőni! Hatalmas ziccer maradt ki!

21
    Most megköszönheti Suareznek a Depor, hogy nincs hazai vezetés, a kapuval szemben állva lőhetett félig üres kapura tisztán, művészet volt mellé puffantani.

22
    Sidnei vág ki egy újabb beívelést, igencsak védekezésre kényszer a Deportivo La Coruna.

23
    Négy lövésnél jár eddig a Sevilla (ebből egy találta el a kaput), egyetlen egy kísérlete sincs egyelőre a Depornak.

24
    Rodriguez beadását Banega kapcsolja le.

25
    Deulofeu cselezget a jobb oldalon és ki is harcol egy szögletet.

25
    A Sevilla gólt szerzett!
    STEPHANE M'BIA robbant be középen a szögletre, és fejesből veszi be a vendégek kapuját. Hat méteren, szabadon fejelhetett, könnyedén elverte emberét, Sidneit. 1-0!
    M'BIA - 1:0

26
    Eddig is fölényben játszott a Sevilla, már érett a gól, most meg is született.

27
    Vajon tud-e újítani a Depor, tud-e többet nyújtani támadásban, mert innentől már nem működhet a sündisznó állás, hátrányban vannak.

28
    A védekező Luisinhot lökik fel, szabadrúgás kifelé a Deportivo La Coruna javára.

29
    Deulofeu húzta meg a jobb oldalon, éles szögből azonban mellé bombázta a labdát.

30
    Carrico szerel hátul, de gyorsan újra labdát veszít a Sevilla.

31
    Coke kapott sárga lapot, nyújtott lábbal csúszott be Juanfrannak, labda már sehol.

32
    Veszélyes helyről a Depor szabadrúgása, a távolság nagyjából 25 méter a kaputól, kissé balra.

32
    A Deportivo gólt szerzett!
    HARIS MEDUNJANIN bebombázta a szabadrúgást. Ballal becsavarta a jobb felsőbe, Beto moccanni sem tudott rá! 1-1!
    MEDUNJANIN - 1:1

33
    Az első valamirevaló helyzetét értékesítette tehát a Deportivo La Coruna, ezzel 1-1 fél óra játékot követően.

34
    Bal oldali Sevilla szöglet után Tremoulinas 16 méteren állítgatás nélkül kapura durrantotta, a keresztlécet találta telibe!

35
    A korai időpont ellenére nem panaszkodhatunk. Az első 15 perc unalma után felpezsdült a mérkőzés. Jó az iram, közepes a színvonal és már két gól is van.

36
    Medunjanin 35 méterre a kaputól is elvállalta a szabadrúgásból a kapura lövést, Beto most figyelt, de nem volt ez rossz!

37
    Lesre futott Deulofeu a jobb oldalon.

38
    Suarez passza elpattan Vitolotól, majd Rodriguez újra eladja.

38
    Luisinho szerel hátul egy veszélyes beadásnál.

39
    Toché reklamál egy büntetőterületen belüli esése miatt, de látszott, hogy komoly rájátszás volt benne.

40
    Toché és Deulofeu összecsapása után utóbbi javára ítélnek szabadrúgást.

40
    Hatalmas védelmi hibát használ ki CARLOS BACCA! Úgy kapta meg a labdát egy előreívelésnél, hogy már másodpercekkel előtte látszott a szándék, mégsem követte senki. Laure lábán ugyan kicsit megpattant a labda, amikor már kapcsoltak a védők, de középre, majd jobbra húzta a helyzetnél Bacca, majd az elfekvő kapus mellett közelről a hálóba vágta. 2-1!
    BACCA - 2:1

41
    Megvan tehát a harmadik gól is, most igencsak csődöt mondott a Depor lestaktikája.

42
    Lux nincs jó helyzetben egyébként, szemből, aránylag éles szögből kapja a napot.

43
    Szögletet harcol ki a Sevilla a bal oldalon.

43
    Nem lett veszélyes, felszabadítanak a védők.

44
    Bacca felé pontatlan az indítás, Lux vágja ki.

45
    Már Betonál, mert túlzottan is erős lett Lux felszabadító rúgása.

45+1
    Vitolo kapott labdát, de nem mozgott el a cselre Lopo, így simán belevezette. Oda a helyzet.

45+1

A korai időpont ellenére igen élvezetes mérkőzést vív egymással egyelőre a két csapat. A Sevilla mezőnyfölényben futballozik az első percek óta, jóval több a helyzetük és a veszélyes támadásuk is.

Góllá a 25. percben érett a fölényük, ám nem sokkal később egy kitűnő szabadrúgásgóllal egyenlített a Deportivo La Coruna. Ismét rákapcsolt a Sevilla és egy védelmi hibát kihasználva Bacca újra vezetést szerzett a hazaiaknak. Lehetnek még további gólok, jó iramú a meccs.

Sevilla – Deportivo La Coruna: 2-1, a szünet után folytatjuk!

47
    Toché igyekezett átfűzni magát a védőkön, 16 méteren azonban megállították.

48
    A Depor erősen kezdi ezt a játékrészt, de lövésig nem jutnak.

49
    Elég csúnyán lekönyökölte Baccát Juanfran egy fejesnél. Ápolás miatt áll a játék.

50
    Gyenge szabadrúgás után Toche indulna meg középen, Coke kivágja a labdát.

51
    Többnyire a Sevilla térfelén pattog a labda, közben visszatérhetett Bacca.

52
    Vitolo kapott csodálatos kiugratást középen, elhúzta volna a kapus mellett balra, de Lux jól érezte és rávetődött a labdára!

53
    Eseménytelen mezőnyjáték folyik a középpályán.

54
    Egyelőre feltűnően kezdeményezőbb a Deportivo La Coruna, de nem jutottak helyzetig. A szünet óta visszaesett a Sevilla.

55
    Coke indult be elől, de látható volt a szándék, végül Luxig jut el.

56
    Komoly esés az iramban egyelőre.

57
    Visszavette a meddő mezőnyfölényt a Sevilla, Deulofeu indítja hosszan Banegát.

58
    Szögletet harcol ki a Sevilla a jobb oldalon. Mint az első gólnál.

58
    A szögletet kifejelik, de még marad a hazaiaknál.

58
    STEPHANE M'BIA növeli a hazai előnyt. Bacca a bal oldalon kiválóan húzta meg, majd visszapasszolt az alapvonaltól a 8 méteren álló M'Biához, aki senkitől sem zavartatva bombázhatta a labdát a jobb felsőbe. 3-1!
    M'BIA - 3:1

59
    Cseréhez készülődik a Depor. Innen igen nehéz dolguk lesz már a vendégeknek.

60
    Farina helyett Cavaleiro folytatja a vendégeknél.

61
    Egy óra játékot követően tehát Sevilla – Depor: 3-1. A mutatott játék alapján nagy bajnak kell történnie a hazaiakkal, hogy ne győztesen hagyják el a pályát.

62
    Tremoulinas húzta meg a bal oldalon, beadása azonban a kapu mögött landol.

63
    Laposan középre lőtte a labdát a Sevilla jobbról, Lux érezte a szándékot és rávetődve hárított.

64
    Láthatóan szétesett a harmadik gól óta a Depor, újabb góllal fizettek érte. VITOLOT hozták kihagyhatatlan helyzetbe, egyetlen védő sem volt a közelében, ahogy a jobb oldalon megkapta a labdát, tolt rajta egyet, 10 méterről végül bebombázta a hálóba. 4-1!
    VITOLO - 4:1

65
    Rodriguez helyett Wilk folytatja, újabb kísérlet a vendégek mesterétől.

66
    Ezzel minden bizonnyal végleg eldőlt a mérkőzés sorsa 25 perccel a vége előtt.

67
    Céltalanul ívelget előre a Depor, alighanem már most a meccs végét várják.

68
    Deulofeu három védő között lőtt kapura jobbról, nagyjából 12 méterről, Lux azonban résen volt és hárított!

69
    A kapura lövések aránya valóban beszédes. Nyolcszor kísérletezett a Sevilla, egyetlen egyszer a Depor, az gól is lett.

69
    Bacca megkerülős csellel verte meg védőjét, Lux kivetődött a labdára a kapuból, de Bacca el tudta mellette tolni, így a kapus lábat talált sárga lap.

69
    Természetesen, mivel a tizenhatoson belül történt az elütés, tizenegyes a Sevilla javára!

70
    Bacca a jobb alsóba lőtte a büntetőt, de Lux érezte a sarkot és kifogta a tizenegyest!
    Carlos Bacca

71
    Így legalább azt megúszhatja a Depor, hogy kiütéses vereséget szenvedjen.

72
    Gyönyörű indítás kapott Vitolo, jól kezelte le, majd kapura bombázta 11 méterről, Lux bravúrral védett!

73

74
    Bacca került volna helyzetbe egy lecsúszott lövés után, de ketten is lesen álltak akkor éppen.

74
    Reyes készül beállni a Sevilla csapatába.

74
    Reyes váltja Deulofeut a hazai csapatban.

75
    A középpályán folyik most a játék helyzet nélkül.

76
    Coke irányába érkezett előreívelés, Lux kifutva megszerezte a labdát.

77
    Húsz méterről kísérletezett lövéssel a Depor, Juanfran tüzelt, nem is volt rossz, de túl középre ment, Beto hárított.

77
    Furcsa, hogy több, mint 75 percet kellett várni a második, kaput eltaláló Deportivo La Coruna kísérletre.

78
    Juanfran és Reyes ütköztek a hazai kapu közelében, szabadrúgás befelé a jobb oldalról.

78
    A beívelést visszafejelte a hosszú oldalról Juanfran, de Beto könnyedén megszerzi a lasztit. Nemigen van oka félni a Sevillának, semmi veszélyt nem jelent kapura a Depor.

78
    Sárga lap Wilknek.

79
    Bacca kapott görcsöt, kimondottan erős fájdalmakat tükröz az arckifejezése.

80
    Toché helyett Canella folytatja a vendégeknél, kihasználva, hogy amúgy is áll a játék.

80
    Aspas váltja Baccát, aki sérülés miatt nem tudja folytatni

81
    Egy cseréje maradt még a Sevillának, egy sem a Depornak.

82
    Szögletet harcol ki a Sevilla a jobb oldalon.

83
    A hetedik hazai sarokrúgás, a Depornak egy sem akadt.

83
    Lux könnyedén öleli magához a beívelést.

84
    Wilk lövését védi lábbal Beto! Egy megpattanó labdát tett kapura a jobb oldalról, 6 méterről Wilk.

85
    A sarokrúgást kifejelték, majd Banega ment bedobásra.

85
    Krychowiak folytatja Pareja helyén, a mai utolsó csere.

86
    Lövésszerű beadás a bal oldalról, Beto könnyedén húzza le.

87
    A második félidőben kozmetikázni tudott a Depor a labdabirtoklási arányon. 55%-45%

88
    Suarez kap labdát a bal oldalon, Tremoulinastól visszakapja a tizenhatos bal sarka környékén Reyes, aki azonnal kapura lövi, Lux szögletre hárít!

89
    Már mindenki a mérkőzés végét várja. Még támadgat a Sevilla.

90
    A játékmegszakítások miatt indokolt lenne 3-4 perces hosszabbítás is, de oly mértékben szenvedés a játék ezekben a percekben már, hogy vélhetően kár lenne egynél több percet ráhúzni.

90
    Suarez kapott volna egy beadást a bal oldalon, de a kezéhez ért.

90+1
    Három perc a ráadás. Közben Lux véd egy távoli lövést.

90+2
    Szögletet harcol ki a Sevilla. Aspas elől mentett Luisinho.

90+3
    Medunjanin lövését blokkolják 15 méteren.

90+3
    Lesre futott Aspas a játékvezető szerint.

90+3

Gond nélkül nyerte meg a találkozót a Sevilla és ezzel ezt a három pontot begyűjtve újra feljött a 3. helyre. Atléticot megelőzik, Valencia mögé egyetlen ponttal felzárkóznak.

A Deportivo La Coruna a mai napon semmilyen játékelemben nem vette fel a versenyt a hazaiakkal, Lux hatalmas védéseinek köszönhették, hogy nem lett sokkal megsemmisítőbb a veresége a vendégeknek.

Sevilla – Deportivo La Coruna: 4-1!
    ---- (13:52:04)

Gólok: 25. M'Bia, 40. Bacca, 58. M'Bia, 64. Vitolo – 32. Medunjanin

Lapok:   10. M'Bia (SEV), 31. Coke (SEV) – 69. Lux (DEP), 78. Wilk (DEP)

kimaradt büntető: 70. Bacca (SEV), kapus Lux hatástalanítva

Sevilla FC: Beto – Coke, Pareja (Krychowiak 85'), Daniel Carrico, Trémoulinas – Banega, M'Bia – Gerard Deulofeu (Reyes 74'), Denis Suarez, Vitolo – Bacca (Aspas 80')

Deportivo La Coruňa: Lux – Laure, Lopo, Sidnei, Luisinho – José Rodriguez (Wilk 65'), Alex Bergantinos – Juanfran, Medunjanin, Farina (Cavaleiro 60') – Toché (Canella 80')

Játékvezetők: Jesus Gil – A. Nevado, M. Alvarez