Aqvital FC Csákvár – Budaörs 0:0 (vége) | Cigánd – Egri Fc 3:2 (vége) | Hajdúböszörményi TE – REAC 3:2 (vége)
Létavértes SC – DVSC-DEAC 5:1 (vége)
Létavértes SC
5:1 (2:1)
DVSC-DEAC
szombat 14.09.2013, 16:30 • Debreceni utca, Létavértes • NBIII - Nyugati csoport

A második félidőre teljesen elfáradtak a debreceni fiatalok, kicsit szét is estek, így a hazaiak átgázoltak rajtuk. A Létavértes helyenként látványos támadásokat vezetve, szép gólokat szerezve nyerte meg az meccset. A győzelmük még ilyen arányban is megérdemelt. Vinicius és Kertész duplázott, ezért mind a ketten dicséretet érdemelnek, a vendégekn legjobbja az öt bekapott gól ellenére a kapus, Slakta volt. A két csapat ezután azonos mérleggel áll, 3 győzelme és 2 veresége van mindkét gárdának. Én mára megköszönöm a figyelmüket, maradjanak velünk, hiszen számos további mérkőzéssel kedveskedik Önöknek az onlajnok.com! (18:49:22)

90
    Slaktára nem lehet panasz! Ezúttal Bereczki lövését fogta bravúrral!

89
    Sós ugrott ki ziccerben, de Slaktáról mellécsorgott a lövése! Hatalmas ziccer volt!

89
    Karikás sprintelt nagyot egy hosszú labdáért, de nem érte el, bedobás jön.

88
    Bereczki próbálta átemelni a tizenhatosról Slaktát, de lapos lett a labda, megfogta a kapus.

86
    Vinicius beadását Slakta kiütötte, de csak Shadiig, aki azonban kapásból csúnyán fölé lőtt.

86
    Angyal passzolt az előrehúzódó Kinyikhez, aki nem tudta átvenni a labdát, oda a helyzet!

84
    Angyal lőtt 14-15 méterről, középről, Slakta oldalraütötte a labdát!

84
    Végre helyzet a másik oldalon is! Nagy Norbert lőtt spiccel, a labda nem sokkal ment el a jobb kapufa mellett!

82
    A szabadrúgást Burics rálőtte, Slakta könnyedén megfogta.

81
    Vinicius csapta be Bogárt a szélen, a védő csak szabálytalanul tudott szerelni.

80
    Bereczki kerülhetett volna nagy helyzetbe, de nem tudta átvenni Vinicius labdáját.

80
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bogár (DVSC-DEAC).

77
    Orosz lőhetett távolról, nagyon mellé ment.

77
    Bereczki kezdett bele egy remek szólóba, de elcselezte magát.

75
    Angyal fejelhetett kapura, Slakta könnyedén védett.

75
    Vinicius szabadrúgását Angyal elől Kónya fejelte el.

74
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kondás (DVSC-DEAC).

72
    Karikást szerelte Orosz a szélen, a labda visszapattant a debreceni szélsőre, kirúgás jön.

71
    Slakta ölelte magához a beívelt labdát.

70
    Bogár volt túl durva Viniciussal szemben, szabadrúgás következik kissé balról.

68
    Teljesen szétesett a DEAC játéka, mostmár semmilyen ellenállást nem tudnak tanusítani.

66
    Sós maradt lesen.

65
    Angyal került helyzetbe, de a kijövő Slakta remek ütemben mentettt előle!

65
    Gyarmati András nem elégedett Karikással, szerinte 1-1-ben kellett volna megoldania a szituációt.

64
    Karikás passzolt Nagy N felé, de Kinyik jól szerelt a tizenhatoson belül.

63
    Vinicius adott egy kötényt a bal oldalon, majd beadását kifejelte Kónya.

61
    A rossz idő ellenére kilátogató 50-60 hazai szurkoló jól szórakozik, élvezik a meccset!

61
    Nagy N adott középre Kinyik szorításában, pontatlanul.

60
    Kicsit kijjebb jött most a DEAC, de talán már késő.

59
    Kuti tört be a büntetőterületre, de Kónya erőszakos volt és megállította.

58
    A tizenhatosnál ügyetlenek voltak a debreceni védők, de Slakta jó ütemben érkezett és elrúgta a labdát.

57
    Nagyon sima lett a második félidő, hihetetlen fölényben játszanak a hazaiak.

55
    Csere a Létavértes SC-nél/nál: lemegy Hajdu, bejön Bényei.
    Csere a Létavértes SC-nél/nál: lemegy Kertész, bejön Bereczki.

54
    A Létavértes gólt szerzett!
    Sós keresztlabtáját Vinicius adta középre, az érkező KERTÉSZ TAMÁS pedig az ötös sarkáról a kapuba belsőzött, 5-1!

53
    Lénárt indult meg Hajdu mellett, de a védő remekül ért vissza!

52
    Orosz adott be balról, a labda mindenki előtt elszáltt, így lett jó a túloldalon levő GALVAO LEAL VINICIUSnak, aki ballal gyönyörű mozdulattal tekert a hosszú felsőbe, 4-1!

51
    Szécsi akart felszabadítani, de saját csapattársát találta el, Lénárt azonban nem tudta kapura tenni a hozzá kerülő labdát!

49
    Burics adott volna be, de a kapu mögé ment a labda.

49
    Györky lőtt messziről, csak egy kicsivel ment mellé!

47
    A büntetőt GALVAO LEAL VINICIUS végezte el, a kapu közepébe vágta alabdát, 3-1!

46
    Vinicius indította Kertészt, aki Kónya szorításában elesett, tizenegyes!

46

46
    Csere a Létavértes SC-nél/nál: lemegy Berdó, bejön Shadi.

Berdó nem tudja folytatni, Shadi fog bejönni a helyére.

A hazaiak már kint vannak, érkeznek a vendégek is. Egy-két percen belül folytatjuk!

Jó iramú első félidőt láthattunk, ami helyzetekben és nem utolsó sorban gólokban is gazdag volt. A Létának több lehetősége volt, jobban játszott, szóval megérdemelten vezet. Most a szünet perceit éljük, maradjanak velünk, hiszen már nincs sok hátra a második játékrészig!

45
    Berdó úgy tűnik, nem tudja folytatni, nagyon fájlalja a jobb térdét.

43
    A félpálya közelében folyik most a játék.

41
    Berdót le kell hozni, tovább ápolják.

40
    Berdót kell most ápolni

39
    A DEAC gólt szerzett!
    NAGY NORBERT került egy az egybe a kapussal, majd a kifutó Szécsi fölött 14 méterről, bokából a jobb alsóba emelt, 2-1!

37
    Orosz szerelte Hajdut a tizenhatoson belül kiválóan.

35
    SÓS BENCE eresztett meg egy erős lövést balról, Slakta vkiütötte, Sós azonban nem hagyta annyiban, a kipattanót akrobatikus mozdulattal ollózta 8 méterről a bal felső sarokba!

32
    Az ezt követő szögletet után Kuti fejelt mellé.

32
    A szöglet veszélytelen, de az ezt követő kontra után Kónya becsúszva rúgta el a ziccerben érkező Kertész elől Sós centerezését!

31
    Veszélyes szituáció a másik oldalon is! Kondás lecsúszott beadását Szécsi ütötte szögletre!

30
    Vinicius rúgta be a labdát, Berdó fejelt kapura, de Slakta megfogta a jobb sarokba tartó labdát!

29
    Egy kapu előtti kavarodás után hazai sarokrúgás jön.

28
    Sós lőtt a tizenhatos sarkáról kapásból, csúnyán fölé.

27
    Karikás lódult meg a jobb oldalon, de a visszaérő Orosz gyönyörű mozdulattal, becsúszva szerelte.

27
    Kuti szerzett labdát a vendég térfél közepén, majd a tizenhatoson belülre tört, de Kondás mintaszerűen szerelte.

26
    Tóth csapta be Kutit, a szélen, de beadása ismét Szécsi zsákmánya.

25
    Pontatlan most a játék: Bogár előrevágott labdáját Szécsi fogta meg.

24
    Vinicius indította Sóst, de már lesen volt a szélső.

24
    Sós és Karikás maradt lenn egy ütközés után, de már mindketten talpon, folytatódik a játék.

22
    Kertész kapott egy indítást a bal oldalon, de nem tudta átjátszani a jól visszazáró Tóthot.

21
    Angyal lőtt 22-23 méterről, a labda kevéssel kerülte el a bal felsőt!

21
    Kondás picit pontatlan beadását Berdó tette haza.

20
    Karikás végezhetett el szögletet, Orosz tisztázott az ötösről.

18
    Karikás lódult meg kiválóan a jobb oldalon, beadása azonban hosszú lett Nagynak.

18
    Tóth fejelt haza kissé röviden, de gyorsabb volt Slakta Kutinál és felkapta előle a labdát.

16
    Berdó próbálkozott messziről, de erőtlen lövését könnyedén fogta Slakta.

15
    Most a hazaiak adogatnak hátul, várják, hgy kinyíljon ellenfelük.

14
    Az ezt követő szöglet után Vinicius adott középre, Angyal 6 méterről fejelt, Slakta valami hihetetlen bravúrral védett!

13
    Angyal juttatta Sóshoz a labdát, aki balról, kissé kisodródva lőtt, Slakta bravúrral védett!

12
    Kuti beadását Angyal vette átt, majd lövés helyett cselezett, így Ruzsa szereltni tudta.

11
    Vinicius kezdett volna bele egy szólóba, de Fülöp fontos pillanatban mentett becsúszva.

10
    Mezőnyjáték folyik most többnyire a pályán.

9
    Egyelőre nem jutnak a hazai tizenhatos közelébe a vendégek.

9
    Szövögeti támadását a kis Loki, próbálnak irányítani.

7
    Vinicius és Kuti játszott össze a jobb oldalon, de jól lépett közbe Fülöp.

6
    Hátul adogatnak a hazaiak, várják, hogy kijjebb lépjen az ellenfél.

6
    Kondás kapott hosszú indítást, Kuti szerezte meg a labdát a szélen.

5
    Kuti védekezett jól Tóthtal szemben a hazai térfél jobb oldalán, majd Szécsi hozta játékba a labdát.

4
    Vinicius végezhetett el szabadrúgást 25 méterről, nem sokkal ment fölé!

3
    Nagy N. elől szedte fel a labdát Szécsi, így nincs helyzet.

2
    Fehérben játszik a Léta, pirosban a DEAC.

1
    És máris gól! Labdát szerzett a Létavértes, majd Sós adott középre ANGYAL NORBETnek, aki három lépésről laposan a kapuba gurított, 1-0!

1

A DEAC fogja kezdeni a meccset.

A meccs előtt még Gyarmati Andrást, a vendégek vezetőedzőjét köszönti a Létavértes klubja, hiszen 6 éven keresztül volt ő a létaiak vezetőedzője. Most ellenfélként kell bizonyítania csapatával.

A bevonuláskor a Loki-házirangadó előtt a Loki-indulót játsszák.

Kimentek a csapatok, hamarosan ismét bevonulnak, utána kezdődhet a mérkőzés. Jó szórakozást kívánunk!

Szemerkél az eső Létavértesen és erős szél is fúj.

A kis Loki keretében Kondás Elemér fia, Kondás Kristóf is szerepelni fog, kezdőként kap szerepet.

20 perccel a kezdés előtt a csapatok melegítenek a pályán. Nem mondható, hogy ideális futballidő lenne, borongós az idő, úgy tűnik eső lesz.

DVSC-DEAC – Putnok 3-0

A Léta a legutóbbi fordulóban a Fradi második csapatának otthonában vendégszerepelt, ahol Kertész Tamás góljával hiába vezettek a végjátékig, két perc alatt megfordították a hazaiak a meccset és 2-1-es sikert arattak. A DEAC pedig a Putnokot fogadta és verte meg 3-0-ra Ludánszki Bence, Szécsi Márk és Molnár Tamás góljaival. Az említettek közül a debreceni Molnár Tamás négyes holtversenyben vezeti az összesített góllövőlistát négy találattal és a létavértesi Kertész Tamás is az igen előkelő ötödik helyen áll (ötös holtverseny) a maga három góljával.

Szombaton, 16:30-as kezdettel több mérkőzéssel is megkezdődik a NB3 Keleti csoportjának ötödik fordulója. Ezek közül az egyiken a DVSC két fiókcsapata, a Létavértes és a DVSC-DEAC csap össze a Létavértes otthonában. A klub azt tűzte ki célul, hogy a Létavértes jusson fel a másodosztályba (A DEAC az új szabályok szerint nem juthat fel), hiszen akkor az első-, másod-, és harmadosztályban is szerepelne csapata a Lokinak, ezzel fokozatos fejlődést biztosítva a fiataloknak. Ez a mérkőzés is fontos lehet az áhított feljutás szempontjából. A két csapat közül a Léta jobban kezdett, de már a DEAC áll előrébb. Négy forduló után a hazaiak két győzelemmel és két vereséggel a hetedikek, a vendégek három győztes meccs mellett egyszer voltak kénytelenek kapitulálni, ezzel a második helyen állnak. Igazi házirangadó lesz ez, ahol mindkét csapat játékosai bizonyíthatnak, hogy esetlegesen felkeltsék az első csapat figyelmét is. Jó mérkőzésnek nézünk elébe, amit követhetnek velünk itt, az onlajnok.com-on!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Salacz Bence

Gólok: 1. Angyal, 35. Sós, 47. Vinicius (bünt.), 52. Vinicius, 54. Kertész – 39. Nagy N

Lapok:   74. Kondás (DVSC2), 80. Bogár (DVSC2)

Létavértes SC: Szécsi – Kuti, Hajdu (55. Bényei), Kinyik, Orosz – Vinicius, Burics (CSK), Berdó (46. Shadi), Sós – Kertész (55. Bereczki), Angyal
    Vezetőedző: Spisljak Zoran

Cserék: Tóth – Bényei (55.), Suskó, Shadi (46.), Király, Madar, Bereczki (55.)

DVSC-DEAC: Slakta – Bogár, Kónya (CSK), Fülöp, Kondás – Karikás, Györky, Ruzsa, Tóth Gergő – Lénárt, Nagy Norbert
    Vezetőedző: Gyarmati András

Cserék: Somogyi – Kis Dániel

Játékvezetők: Csonka Bence – Pogonyi Ferenc, Flinta Zoltán