Aqvital FC Csákvár – Budaörs 0:0 (vége) | Cigánd – Egri Fc 3:2 (vége) | Hajdúböszörményi TE – REAC 3:2 (vége)
Létavértes SC – DVSC-DEAC 5:1 (vége)
Létavértes SC
5:1 (2:1)
DVSC-DEAC
szombat 14.09.2013, 16:30 • Debreceni utca, Létavértes • NBIII - Nyugati csoport

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Szombaton, 16:30-as kezdettel több mérkőzéssel is megkezdődik a NB3 Keleti csoportjának ötödik fordulója. Ezek közül az egyiken a DVSC két fiókcsapata, a Létavértes és a DVSC-DEAC csap össze a Létavértes otthonában. A klub azt tűzte ki célul, hogy a Létavértes jusson fel a másodosztályba (A DEAC az új szabályok szerint nem juthat fel), hiszen akkor az első-, másod-, és harmadosztályban is szerepelne csapata a Lokinak, ezzel fokozatos fejlődést biztosítva a fiataloknak. Ez a mérkőzés is fontos lehet az áhított feljutás szempontjából. A két csapat közül a Léta jobban kezdett, de már a DEAC áll előrébb. Négy forduló után a hazaiak két győzelemmel és két vereséggel a hetedikek, a vendégek három győztes meccs mellett egyszer voltak kénytelenek kapitulálni, ezzel a második helyen állnak. Igazi házirangadó lesz ez, ahol mindkét csapat játékosai bizonyíthatnak, hogy esetlegesen felkeltsék az első csapat figyelmét is. Jó mérkőzésnek nézünk elébe, amit követhetnek velünk itt, az onlajnok.com-on!

A Léta a legutóbbi fordulóban a Fradi második csapatának otthonában vendégszerepelt, ahol Kertész Tamás góljával hiába vezettek a végjátékig, két perc alatt megfordították a hazaiak a meccset és 2-1-es sikert arattak. A DEAC pedig a Putnokot fogadta és verte meg 3-0-ra Ludánszki Bence, Szécsi Márk és Molnár Tamás góljaival. Az említettek közül a debreceni Molnár Tamás négyes holtversenyben vezeti az összesített góllövőlistát négy találattal és a létavértesi Kertész Tamás is az igen előkelő ötödik helyen áll (ötös holtverseny) a maga három góljával.

DVSC-DEAC – Putnok 3-0

20 perccel a kezdés előtt a csapatok melegítenek a pályán. Nem mondható, hogy ideális futballidő lenne, borongós az idő, úgy tűnik eső lesz.

A kis Loki keretében Kondás Elemér fia, Kondás Kristóf is szerepelni fog, kezdőként kap szerepet.

Szemerkél az eső Létavértesen és erős szél is fúj.

Kimentek a csapatok, hamarosan ismét bevonulnak, utána kezdődhet a mérkőzés. Jó szórakozást kívánunk!

A bevonuláskor a Loki-házirangadó előtt a Loki-indulót játsszák.

A meccs előtt még Gyarmati Andrást, a vendégek vezetőedzőjét köszönti a Létavértes klubja, hiszen 6 éven keresztül volt ő a létaiak vezetőedzője. Most ellenfélként kell bizonyítania csapatával.

A DEAC fogja kezdeni a meccset.

1

1
    A Létavértes gólt szerzett!
    És máris gól! Labdát szerzett a Létavértes, majd Sós adott középre ANGYAL NORBETnek, aki három lépésről laposan a kapuba gurított, 1-0!

2
    Fehérben játszik a Léta, pirosban a DEAC.

3
    Nagy N. elől szedte fel a labdát Szécsi, így nincs helyzet.

4
    Vinicius végezhetett el szabadrúgást 25 méterről, nem sokkal ment fölé!

5
    Kuti védekezett jól Tóthtal szemben a hazai térfél jobb oldalán, majd Szécsi hozta játékba a labdát.

6
    Kondás kapott hosszú indítást, Kuti szerezte meg a labdát a szélen.

6
    Hátul adogatnak a hazaiak, várják, hogy kijjebb lépjen az ellenfél.

7
    Vinicius és Kuti játszott össze a jobb oldalon, de jól lépett közbe Fülöp.

9
    Szövögeti támadását a kis Loki, próbálnak irányítani.

9
    Egyelőre nem jutnak a hazai tizenhatos közelébe a vendégek.

10
    Mezőnyjáték folyik most többnyire a pályán.

11
    Vinicius kezdett volna bele egy szólóba, de Fülöp fontos pillanatban mentett becsúszva.

12
    Kuti beadását Angyal vette átt, majd lövés helyett cselezett, így Ruzsa szereltni tudta.

13
    Angyal juttatta Sóshoz a labdát, aki balról, kissé kisodródva lőtt, Slakta bravúrral védett!

14
    Az ezt követő szöglet után Vinicius adott középre, Angyal 6 méterről fejelt, Slakta valami hihetetlen bravúrral védett!

15
    Most a hazaiak adogatnak hátul, várják, hgy kinyíljon ellenfelük.

16
    Berdó próbálkozott messziről, de erőtlen lövését könnyedén fogta Slakta.

18
    Tóth fejelt haza kissé röviden, de gyorsabb volt Slakta Kutinál és felkapta előle a labdát.

18
    Karikás lódult meg kiválóan a jobb oldalon, beadása azonban hosszú lett Nagynak.

20
    Karikás végezhetett el szögletet, Orosz tisztázott az ötösről.

21
    Kondás picit pontatlan beadását Berdó tette haza.

21
    Angyal lőtt 22-23 méterről, a labda kevéssel kerülte el a bal felsőt!

22
    Kertész kapott egy indítást a bal oldalon, de nem tudta átjátszani a jól visszazáró Tóthot.

24
    Sós és Karikás maradt lenn egy ütközés után, de már mindketten talpon, folytatódik a játék.

24
    Vinicius indította Sóst, de már lesen volt a szélső.

25
    Pontatlan most a játék: Bogár előrevágott labdáját Szécsi fogta meg.

26
    Tóth csapta be Kutit, a szélen, de beadása ismét Szécsi zsákmánya.

27
    Kuti szerzett labdát a vendég térfél közepén, majd a tizenhatoson belülre tört, de Kondás mintaszerűen szerelte.

27
    Karikás lódult meg a jobb oldalon, de a visszaérő Orosz gyönyörű mozdulattal, becsúszva szerelte.

28
    Sós lőtt a tizenhatos sarkáról kapásból, csúnyán fölé.

29
    Egy kapu előtti kavarodás után hazai sarokrúgás jön.

30
    Vinicius rúgta be a labdát, Berdó fejelt kapura, de Slakta megfogta a jobb sarokba tartó labdát!

31
    Veszélyes szituáció a másik oldalon is! Kondás lecsúszott beadását Szécsi ütötte szögletre!

32
    A szöglet veszélytelen, de az ezt követő kontra után Kónya becsúszva rúgta el a ziccerben érkező Kertész elől Sós centerezését!

32
    Az ezt követő szögletet után Kuti fejelt mellé.

35
    SÓS BENCE eresztett meg egy erős lövést balról, Slakta vkiütötte, Sós azonban nem hagyta annyiban, a kipattanót akrobatikus mozdulattal ollózta 8 méterről a bal felső sarokba!

37
    Orosz szerelte Hajdut a tizenhatoson belül kiválóan.

39
    A DEAC gólt szerzett!
    NAGY NORBERT került egy az egybe a kapussal, majd a kifutó Szécsi fölött 14 méterről, bokából a jobb alsóba emelt, 2-1!

40
    Berdót kell most ápolni

41
    Berdót le kell hozni, tovább ápolják.

43
    A félpálya közelében folyik most a játék.

45
    Berdó úgy tűnik, nem tudja folytatni, nagyon fájlalja a jobb térdét.

Jó iramú első félidőt láthattunk, ami helyzetekben és nem utolsó sorban gólokban is gazdag volt. A Létának több lehetősége volt, jobban játszott, szóval megérdemelten vezet. Most a szünet perceit éljük, maradjanak velünk, hiszen már nincs sok hátra a második játékrészig!

A hazaiak már kint vannak, érkeznek a vendégek is. Egy-két percen belül folytatjuk!

Berdó nem tudja folytatni, Shadi fog bejönni a helyére.

46
    Csere a Létavértes SC-nél/nál: lemegy Berdó, bejön Shadi.

46

46
    Vinicius indította Kertészt, aki Kónya szorításában elesett, tizenegyes!

47
    A büntetőt GALVAO LEAL VINICIUS végezte el, a kapu közepébe vágta alabdát, 3-1!

49
    Györky lőtt messziről, csak egy kicsivel ment mellé!

49
    Burics adott volna be, de a kapu mögé ment a labda.

51
    Szécsi akart felszabadítani, de saját csapattársát találta el, Lénárt azonban nem tudta kapura tenni a hozzá kerülő labdát!

52
    Orosz adott be balról, a labda mindenki előtt elszáltt, így lett jó a túloldalon levő GALVAO LEAL VINICIUSnak, aki ballal gyönyörű mozdulattal tekert a hosszú felsőbe, 4-1!

53
    Lénárt indult meg Hajdu mellett, de a védő remekül ért vissza!

54
    Sós keresztlabtáját Vinicius adta középre, az érkező KERTÉSZ TAMÁS pedig az ötös sarkáról a kapuba belsőzött, 5-1!

55
    Csere a Létavértes SC-nél/nál: lemegy Hajdu, bejön Bényei.
    Csere a Létavértes SC-nél/nál: lemegy Kertész, bejön Bereczki.

57
    Nagyon sima lett a második félidő, hihetetlen fölényben játszanak a hazaiak.

58
    A tizenhatosnál ügyetlenek voltak a debreceni védők, de Slakta jó ütemben érkezett és elrúgta a labdát.

59
    Kuti tört be a büntetőterületre, de Kónya erőszakos volt és megállította.

60
    Kicsit kijjebb jött most a DEAC, de talán már késő.

61
    Nagy N adott középre Kinyik szorításában, pontatlanul.

61
    A rossz idő ellenére kilátogató 50-60 hazai szurkoló jól szórakozik, élvezik a meccset!

63
    Vinicius adott egy kötényt a bal oldalon, majd beadását kifejelte Kónya.

64
    Karikás passzolt Nagy N felé, de Kinyik jól szerelt a tizenhatoson belül.

65
    Gyarmati András nem elégedett Karikással, szerinte 1-1-ben kellett volna megoldania a szituációt.

65
    Angyal került helyzetbe, de a kijövő Slakta remek ütemben mentettt előle!

66
    Sós maradt lesen.

68
    Teljesen szétesett a DEAC játéka, mostmár semmilyen ellenállást nem tudnak tanusítani.

70
    Bogár volt túl durva Viniciussal szemben, szabadrúgás következik kissé balról.

71
    Slakta ölelte magához a beívelt labdát.

72
    Karikást szerelte Orosz a szélen, a labda visszapattant a debreceni szélsőre, kirúgás jön.

74
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kondás (DVSC-DEAC).

75
    Vinicius szabadrúgását Angyal elől Kónya fejelte el.

75
    Angyal fejelhetett kapura, Slakta könnyedén védett.

77
    Bereczki kezdett bele egy remek szólóba, de elcselezte magát.

77
    Orosz lőhetett távolról, nagyon mellé ment.

80
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bogár (DVSC-DEAC).

80
    Bereczki kerülhetett volna nagy helyzetbe, de nem tudta átvenni Vinicius labdáját.

81
    Vinicius csapta be Bogárt a szélen, a védő csak szabálytalanul tudott szerelni.

82
    A szabadrúgást Burics rálőtte, Slakta könnyedén megfogta.

84
    Végre helyzet a másik oldalon is! Nagy Norbert lőtt spiccel, a labda nem sokkal ment el a jobb kapufa mellett!

84
    Angyal lőtt 14-15 méterről, középről, Slakta oldalraütötte a labdát!

86
    Angyal passzolt az előrehúzódó Kinyikhez, aki nem tudta átvenni a labdát, oda a helyzet!

86
    Vinicius beadását Slakta kiütötte, de csak Shadiig, aki azonban kapásból csúnyán fölé lőtt.

88
    Bereczki próbálta átemelni a tizenhatosról Slaktát, de lapos lett a labda, megfogta a kapus.

89
    Karikás sprintelt nagyot egy hosszú labdáért, de nem érte el, bedobás jön.

89
    Sós ugrott ki ziccerben, de Slaktáról mellécsorgott a lövése! Hatalmas ziccer volt!

90
    Slaktára nem lehet panasz! Ezúttal Bereczki lövését fogta bravúrral!

A második félidőre teljesen elfáradtak a debreceni fiatalok, kicsit szét is estek, így a hazaiak átgázoltak rajtuk. A Létavértes helyenként látványos támadásokat vezetve, szép gólokat szerezve nyerte meg az meccset. A győzelmük még ilyen arányban is megérdemelt. Vinicius és Kertész duplázott, ezért mind a ketten dicséretet érdemelnek, a vendégekn legjobbja az öt bekapott gól ellenére a kapus, Slakta volt. A két csapat ezután azonos mérleggel áll, 3 győzelme és 2 veresége van mindkét gárdának. Én mára megköszönöm a figyelmüket, maradjanak velünk, hiszen számos további mérkőzéssel kedveskedik Önöknek az onlajnok.com! (18:49:22)

Salacz Bence

Gólok: 1. Angyal, 35. Sós, 47. Vinicius (bünt.), 52. Vinicius, 54. Kertész – 39. Nagy N

Lapok:   74. Kondás (DVSC2), 80. Bogár (DVSC2)

Létavértes SC: Szécsi – Kuti, Hajdu (55. Bényei), Kinyik, Orosz – Vinicius, Burics (CSK), Berdó (46. Shadi), Sós – Kertész (55. Bereczki), Angyal
    Vezetőedző: Spisljak Zoran

Cserék: Tóth – Bényei (55.), Suskó, Shadi (46.), Király, Madar, Bereczki (55.)

DVSC-DEAC: Slakta – Bogár, Kónya (CSK), Fülöp, Kondás – Karikás, Györky, Ruzsa, Tóth Gergő – Lénárt, Nagy Norbert
    Vezetőedző: Gyarmati András

Cserék: Somogyi – Kis Dániel

Játékvezetők: Csonka Bence – Pogonyi Ferenc, Flinta Zoltán