Budapest Honvéd FC – Debreceni VSC 1:3 (vége) | Szombathelyi Haladás – Pécsi MFC 1:3 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – MTK Budapest FC 2:2 (vége)
Újpest FC – Lombard Pápa FC 4:2 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – Győr 3:0 (vége)
Kaposvári Rákóczi FC
2:2 (0:2)
MTK Budapest FC
szombat 23.11.2013, 16:00 • Rákóczi Stadion, Kaposvár • OTP Bank Liga

Prukner László:
    Hektikus mérkőzés volt a két csapat helyezéséből kifolyólag. A gyors gól megnyugtatta az MTK csapatát. Az összes magas ember aki csak létezik a Rákóczinál mind a pályán volt, mégse tudtuk kivédekezni kapott gól nélkül a meccset. Lenulláztak bennünket a két gyors góllal. A félidőben az öltözőben megpróbáltuk lezárni az első félidőt és egy új meccset kezdeni. A második félidőben, ha egy kicsivel több szerencsénk van megfordíthattuk volna a mérkőzést. A második félidőben mindent egy lapra tettünk fel. Az iksz sok mindenre nem jó, de nem adjuk fel. Nem erre készültünk, hogy 3 perc alatt gólt kapjunk. 6 pontos meccs volt,de az egy pont nem sokat ér jelen helyzetünkben. A hátralévő két meccsen négy pontot kell szereznünk. (19:38:36)

Garami József:
    Az egész meccs egy nagy iramú mérkőzés volt. Mindkét csapat küzdött a győzelemért. A második félidő közepén feljött a Kaposvár, szép támadásokat vezettek.Mindkét kapott gólunknál nagy védelmi hibákat követtünk el. 2-0 után meg kellett volna őrizni a a vezetést és győzni kellett volna. A 2. gól érthetetlen számomra, bejátszottak egy labdát mögénk, de nem tudtuk levédekezni. A második félidei játékban benne volt a Rákóczi gól. Küzdelmes, harcos meccs volt.

Két ellentétes félidőt láthatott a kaposvári közönség. Az első félidőben kétgólos előnyt adott a Rákóczi az Mtk együttesének, majd a másodikban nagy erőfeszítés után sikerült kiegyenlíteni. Azonban ez az egy pont arra volt elég, hogy ne vereség legyen a mérkőzés vége, azonban a felzárkózás nem sikerült ezzel a tabellán. Az Mtk a második félidő végén még ismét megpróbálkozott a győzelmet megszerezni, azonban maradt a pontoszkodás.

90
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Földes (Kaposvári Rákóczi FC).

Ismét nem következetes Andó-Szabó, egy műesésnek vélt dologért adott sárgát az Mtk játékosának.

87
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Ladányi (Kaposvári Rákóczi FC).

87
    Csere a MTK Budapest FC-nél/nál: lemegy Eppel, bejön Frank.

86
    Balázs Benjamint ütötték el a tizenhatoson belül, ismét nem ítélt tizenegyest Andó-Szabó játékvezető.

83
    Eppel szabálytalankodik a középpályán

82
    A Kaposvár gólt szerzett!

MARKUS ADRIAN-ALEXANDRU-t ugratták ki középen, aki előtte a kapus mellett a labdát.

81
    Földessel szemben Kanta szabálytalan , taktikai fault.

80
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Zámbó, bejön Pavlovic.

78
    Földes vezette be a labdát ismét , de a tizenegyes elmaradt, a fault után, helyette kifelé szabadrúgás következett, így a sárga is elmaradt.

78
    Csere a MTK Budapest FC-nél/nál: lemegy Csiki, bejön Ladányi.

75
    Földes tört be a tizenhatoson belülre, de elválasztották a labdától.

73
    Balázs Benjamin fejelt mellé egy bal oldalról érkezett beadást.

72
    Bőle vesztette el a labdát a jobb oldalon.

Bőle csúszott oda Batiknak, jutalma egy sárga lap lett.

70
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bőle (Kaposvári Rákóczi FC).

68
    Coroian adta be a labdát jobb oldalról, de Hegedűs kivetődve megszerezte a labdát.

66
    Babic is próbálkozott egy távoli lövéssel, de magasan fölé száll a labda.

65
    Kálniki-Kis próbálkozott 30 méterről, de a lövésbe beleléptek, szöglet.

64
    az MTK csapata szerzett labdát a középpályán, majd kijátszották jobbra, de a beadást sikerült megszereznie a Rákóczinak.

62
    Bőle cselezett a jobb oldalon, visszagurított, amit Babic kapásből rálőtte a kapura, Hegedűs azonban hatalmas bravúrral mentett a bal felső sarokból.

59

Bőle adta be a szögletet amit BABIC STJEPAN fejelt a kapuba.

55
    Posza jött ki egy előreívelt labdára és tisztáz az MTK csatár elől.

Csúszik a talaj egyre több a rossz ütemű szerelés, amit a játékvezető nem következetesen ítél meg.

53
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Petrache, bejön Babic.

52
    Waltner kísérletezett a bal oldalon, de a tekerése elkerülte a kaput.

51
    Rövid kis passzokkal próbálkozik tartani a labdát az MTK, de most jól zár a Rákóczi védelme.

49
    Földes vét el egy labdát, ebből alakulna ki helyzet, de csak szöglet lesz belőle.

48
    Waltner szabálytalan az ellenfél tizenhatosánál

47
    Waltnerrel szemben szabálytalankodnak Bőle viné tovább a labdát, de nem ad előnyszabályt a játékvezető.

Levitte szines börű csatárát a félidőben Prukner László, helyette Markus próbál meg gólt szerezni.

46
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Haruna, bejön Markus.

46

Mindjárt azelső percekben hátrányba került a Rákóczi csapata, és nem is játszik úgy, mintha ez lenne a legfontosabb pontszerzés számukra. A gól után volt egy-két kísérletük a támadásra, de semmi átütő erő nincs a játékukban. Az MTK kontrákra próbált építeni, ami igazából nekik sem jött be, de fél óra elteltével sikerült megduplázniuk az előnyüket.

Andó_Szabó nem hosszabít egy percet sem lefújja az első félidőt.

Bal oldali szabadrúgás után a kapufán csattan a labda, kirúgás következik.

44
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Balázs Benjamin (Kaposvári Rákóczi FC).

43
    Bőlét rúgják meg hátulról, de ismét néma maradt a síp.

A hazai közönség soraiban egy két enyhe füttyszó hallatszik kritizálva a Rákóczi játékát.

41
    Az MTK szeretett volna kontrázni, de nem volt pontos az indítás.

39
    Waltner és Haruna közösen sem tudták megszerezni a beadást.

Vezetői utasításra kivezették Tippszmix Csabit, mivel élesen hangos szóval bírálta a Rákóczi vezetését. Mivel a játéktéren érdemleges esemény nem történik, ez borzolja a kedélyeket.

33
    Waltner tört be de Andó-Szabó sípja néma maradt.

Fél óra elteltével kétgólos hátrányba és nagyon nehéz helyzetbe került a Rákóczi.

30
    Az MTK gólt szerzett!

Kanta szögletét a hosszún EPPEL MÁRTON bólintotta a jobb kapufa mellé.

30
    Csiki cselezgetett a jobb oldalon, majd egy szögletet harcolt ki.

29
    Ismét Balázds Benjamin vette kezébe az irányítást, de nem pontosak a labdái.

27
    Horváth próbált egyedül kontrázni, de szerelték könnyedén.

Haruna és Baki csapott össze , mindkét játékos lent maradt, de pár másodperc alatt öngyógyítás után felépültek mindketten.

Elkezdett esni az eső . Bár eddig is párás volt a levegő.

23
    Egymás után jöhet a második szöglet. A védők kifejelik, majd Coroian lövi kapásból a kapu fölé.

22
    Balázs szerzett labdát , vezette a félpályán, majd beadta középre, de Waltner elől a védők szögletre mentettek.

21
    Lucas tette volna be a védők mögé, de Zámbó nem számított rá, bedobás lett belőle.

Coroian adta csínybe a labdát, majd Zámbó csúszott oda sárga laposan Horváth Zsolt lábára.

19
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Zámbó (Kaposvári Rákóczi FC).

18
    Batik adta majdnem el a labdát, de Waltner nem volt elég határozott.

17
    Egy bal oldali támadást akasztanak meg a hazai védők.

17
    Waltner támadott le bedobás lett belőle

16
    Hegedűs tartja a labdát, majd indítana, de nem pontos.

15
    Zámbó rúgja fel a levegőbe vaktában, de a megszerzett labdát a vendégek eladják.

14
    Haruna tenné be középre, de nagyon gyenge kísérlet.

12
    Ismét következhet egy MTK szöglet a jobb oldalról, a védők kirúgják a labdát.

10
    A megszerzett vezetés után az MTK tartja a labdát, a Kaposvár pedig kapkod, szögletre rúgják ki vaktában.

7
    Bőle adott egy kiugratást Kovács Olivérnek, de az MTK védő becsúszva szerelt

Ismét eljött Prukner mester rémálma, az első perekben hátrányba kerül a csapata, ismét vesztett helyzetből kellene megfordítani az eredményt.

5

Egy jobb oldali beadás után érkezett KANTA JÓZSEF , Ő pedig kapásból visszarúgta a bal alsó sarokba.

2
    A Kaposvár is eljut a bal oldalon szöglethez, de ez sem jelent veszélyt a vendég kapura.

1
    Az első MTK támadásból szöglet következik, melyet kifejelnek a hazai védők.

1

A Kaposvár fehér-zöld, míg az MTK kék -narancssárgában kezd.

A bajnoki szünetet követően egy nagyon fontos hazai mérkőzés következik a Rákóczi számára. Szerdán, ha nem is a várható kezdőcsapat, de a Kaposvár egy nagyarányú győzelemmel hangolt a 15 fordulóra. Egy ilyen hosszú szünet után a bizonyítványt mindig a meccs végén osztják. Ez a vizsga vár a sereghajtó Prukner legényekre.
    z Mtk is Liga Kupa meccsel készült szerdán az Illovszky stadionban, vereséggel, kieséssel a csoportküzdelmek után.
    Garami mester bátran nyúl a fiatalokhoz, nyilván ezt teszi majd ezen a hétvégén is. Ők is bizonyos szempontból pontszerzési kényszerben vannak a kiesés szempontjából.
    Az elmúlt hetekben Prukner László is igénybe vette a fiatalokat. Ez még talán eegy jó, hajtós meccset is eredményezhet.
    Szombaton délután aki teheti látogasson el a cukorgyári gödörbe, de akinek nem nyílik erre lehetősége kövesse velünk élőben online a mérkőzést!!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.