Budapest Honvéd FC – Debreceni VSC 1:3 (vége) | Szombathelyi Haladás – Pécsi MFC 1:3 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – MTK Budapest FC 2:2 (vége)
Újpest FC – Lombard Pápa FC 4:2 (vége) | Mezőkövesd Zsóry FC – Győr 3:0 (vége)
Kaposvári Rákóczi FC
2:2 (0:2)
MTK Budapest FC
szombat 23.11.2013, 16:00 • Rákóczi Stadion, Kaposvár • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

A bajnoki szünetet követően egy nagyon fontos hazai mérkőzés következik a Rákóczi számára. Szerdán, ha nem is a várható kezdőcsapat, de a Kaposvár egy nagyarányú győzelemmel hangolt a 15 fordulóra. Egy ilyen hosszú szünet után a bizonyítványt mindig a meccs végén osztják. Ez a vizsga vár a sereghajtó Prukner legényekre.
    z Mtk is Liga Kupa meccsel készült szerdán az Illovszky stadionban, vereséggel, kieséssel a csoportküzdelmek után.
    Garami mester bátran nyúl a fiatalokhoz, nyilván ezt teszi majd ezen a hétvégén is. Ők is bizonyos szempontból pontszerzési kényszerben vannak a kiesés szempontjából.
    Az elmúlt hetekben Prukner László is igénybe vette a fiatalokat. Ez még talán eegy jó, hajtós meccset is eredményezhet.
    Szombaton délután aki teheti látogasson el a cukorgyári gödörbe, de akinek nem nyílik erre lehetősége kövesse velünk élőben online a mérkőzést!!

A Kaposvár fehér-zöld, míg az MTK kék -narancssárgában kezd.

1

1
    Az első MTK támadásból szöglet következik, melyet kifejelnek a hazai védők.

2
    A Kaposvár is eljut a bal oldalon szöglethez, de ez sem jelent veszélyt a vendég kapura.

5
    Az MTK gólt szerzett!

Egy jobb oldali beadás után érkezett KANTA JÓZSEF , Ő pedig kapásból visszarúgta a bal alsó sarokba.

Ismét eljött Prukner mester rémálma, az első perekben hátrányba kerül a csapata, ismét vesztett helyzetből kellene megfordítani az eredményt.

7
    Bőle adott egy kiugratást Kovács Olivérnek, de az MTK védő becsúszva szerelt

10
    A megszerzett vezetés után az MTK tartja a labdát, a Kaposvár pedig kapkod, szögletre rúgják ki vaktában.

12
    Ismét következhet egy MTK szöglet a jobb oldalról, a védők kirúgják a labdát.

14
    Haruna tenné be középre, de nagyon gyenge kísérlet.

15
    Zámbó rúgja fel a levegőbe vaktában, de a megszerzett labdát a vendégek eladják.

16
    Hegedűs tartja a labdát, majd indítana, de nem pontos.

17
    Waltner támadott le bedobás lett belőle

17
    Egy bal oldali támadást akasztanak meg a hazai védők.

18
    Batik adta majdnem el a labdát, de Waltner nem volt elég határozott.

19
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Zámbó (Kaposvári Rákóczi FC).

Coroian adta csínybe a labdát, majd Zámbó csúszott oda sárga laposan Horváth Zsolt lábára.

21
    Lucas tette volna be a védők mögé, de Zámbó nem számított rá, bedobás lett belőle.

22
    Balázs szerzett labdát , vezette a félpályán, majd beadta középre, de Waltner elől a védők szögletre mentettek.

23
    Egymás után jöhet a második szöglet. A védők kifejelik, majd Coroian lövi kapásból a kapu fölé.

Elkezdett esni az eső . Bár eddig is párás volt a levegő.

Haruna és Baki csapott össze , mindkét játékos lent maradt, de pár másodperc alatt öngyógyítás után felépültek mindketten.

27
    Horváth próbált egyedül kontrázni, de szerelték könnyedén.

29
    Ismét Balázds Benjamin vette kezébe az irányítást, de nem pontosak a labdái.

30
    Csiki cselezgetett a jobb oldalon, majd egy szögletet harcolt ki.

30

Kanta szögletét a hosszún EPPEL MÁRTON bólintotta a jobb kapufa mellé.

Fél óra elteltével kétgólos hátrányba és nagyon nehéz helyzetbe került a Rákóczi.

33
    Waltner tört be de Andó-Szabó sípja néma maradt.

Vezetői utasításra kivezették Tippszmix Csabit, mivel élesen hangos szóval bírálta a Rákóczi vezetését. Mivel a játéktéren érdemleges esemény nem történik, ez borzolja a kedélyeket.

39
    Waltner és Haruna közösen sem tudták megszerezni a beadást.

41
    Az MTK szeretett volna kontrázni, de nem volt pontos az indítás.

A hazai közönség soraiban egy két enyhe füttyszó hallatszik kritizálva a Rákóczi játékát.

43
    Bőlét rúgják meg hátulról, de ismét néma maradt a síp.

44
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Balázs Benjamin (Kaposvári Rákóczi FC).

Bal oldali szabadrúgás után a kapufán csattan a labda, kirúgás következik.

Andó_Szabó nem hosszabít egy percet sem lefújja az első félidőt.

Mindjárt azelső percekben hátrányba került a Rákóczi csapata, és nem is játszik úgy, mintha ez lenne a legfontosabb pontszerzés számukra. A gól után volt egy-két kísérletük a támadásra, de semmi átütő erő nincs a játékukban. Az MTK kontrákra próbált építeni, ami igazából nekik sem jött be, de fél óra elteltével sikerült megduplázniuk az előnyüket.

46

46
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Haruna, bejön Markus.

Levitte szines börű csatárát a félidőben Prukner László, helyette Markus próbál meg gólt szerezni.

47
    Waltnerrel szemben szabálytalankodnak Bőle viné tovább a labdát, de nem ad előnyszabályt a játékvezető.

48
    Waltner szabálytalan az ellenfél tizenhatosánál

49
    Földes vét el egy labdát, ebből alakulna ki helyzet, de csak szöglet lesz belőle.

51
    Rövid kis passzokkal próbálkozik tartani a labdát az MTK, de most jól zár a Rákóczi védelme.

52
    Waltner kísérletezett a bal oldalon, de a tekerése elkerülte a kaput.

53
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Petrache, bejön Babic.

Csúszik a talaj egyre több a rossz ütemű szerelés, amit a játékvezető nem következetesen ítél meg.

55
    Posza jött ki egy előreívelt labdára és tisztáz az MTK csatár elől.

59
    A Kaposvár gólt szerzett!

Bőle adta be a szögletet amit BABIC STJEPAN fejelt a kapuba.

62
    Bőle cselezett a jobb oldalon, visszagurított, amit Babic kapásből rálőtte a kapura, Hegedűs azonban hatalmas bravúrral mentett a bal felső sarokból.

64
    az MTK csapata szerzett labdát a középpályán, majd kijátszották jobbra, de a beadást sikerült megszereznie a Rákóczinak.

65
    Kálniki-Kis próbálkozott 30 méterről, de a lövésbe beleléptek, szöglet.

66
    Babic is próbálkozott egy távoli lövéssel, de magasan fölé száll a labda.

68
    Coroian adta be a labdát jobb oldalról, de Hegedűs kivetődve megszerezte a labdát.

70
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bőle (Kaposvári Rákóczi FC).

Bőle csúszott oda Batiknak, jutalma egy sárga lap lett.

72
    Bőle vesztette el a labdát a jobb oldalon.

73
    Balázs Benjamin fejelt mellé egy bal oldalról érkezett beadást.

75
    Földes tört be a tizenhatoson belülre, de elválasztották a labdától.

78
    Csere a MTK Budapest FC-nél/nál: lemegy Csiki, bejön Ladányi.

78
    Földes vezette be a labdát ismét , de a tizenegyes elmaradt, a fault után, helyette kifelé szabadrúgás következett, így a sárga is elmaradt.

80
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Zámbó, bejön Pavlovic.

81
    Földessel szemben Kanta szabálytalan , taktikai fault.

82

MARKUS ADRIAN-ALEXANDRU-t ugratták ki középen, aki előtte a kapus mellett a labdát.

83
    Eppel szabálytalankodik a középpályán

86
    Balázs Benjamint ütötték el a tizenhatoson belül, ismét nem ítélt tizenegyest Andó-Szabó játékvezető.

87
    Csere a MTK Budapest FC-nél/nál: lemegy Eppel, bejön Frank.

87
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Ladányi (Kaposvári Rákóczi FC).

Ismét nem következetes Andó-Szabó, egy műesésnek vélt dologért adott sárgát az Mtk játékosának.

90
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Földes (Kaposvári Rákóczi FC).

Két ellentétes félidőt láthatott a kaposvári közönség. Az első félidőben kétgólos előnyt adott a Rákóczi az Mtk együttesének, majd a másodikban nagy erőfeszítés után sikerült kiegyenlíteni. Azonban ez az egy pont arra volt elég, hogy ne vereség legyen a mérkőzés vége, azonban a felzárkózás nem sikerült ezzel a tabellán. Az Mtk a második félidő végén még ismét megpróbálkozott a győzelmet megszerezni, azonban maradt a pontoszkodás.

Garami József:
    Az egész meccs egy nagy iramú mérkőzés volt. Mindkét csapat küzdött a győzelemért. A második félidő közepén feljött a Kaposvár, szép támadásokat vezettek.Mindkét kapott gólunknál nagy védelmi hibákat követtünk el. 2-0 után meg kellett volna őrizni a a vezetést és győzni kellett volna. A 2. gól érthetetlen számomra, bejátszottak egy labdát mögénk, de nem tudtuk levédekezni. A második félidei játékban benne volt a Rákóczi gól. Küzdelmes, harcos meccs volt.

Prukner László:
    Hektikus mérkőzés volt a két csapat helyezéséből kifolyólag. A gyors gól megnyugtatta az MTK csapatát. Az összes magas ember aki csak létezik a Rákóczinál mind a pályán volt, mégse tudtuk kivédekezni kapott gól nélkül a meccset. Lenulláztak bennünket a két gyors góllal. A félidőben az öltözőben megpróbáltuk lezárni az első félidőt és egy új meccset kezdeni. A második félidőben, ha egy kicsivel több szerencsénk van megfordíthattuk volna a mérkőzést. A második félidőben mindent egy lapra tettünk fel. Az iksz sok mindenre nem jó, de nem adjuk fel. Nem erre készültünk, hogy 3 perc alatt gólt kapjunk. 6 pontos meccs volt,de az egy pont nem sokat ér jelen helyzetünkben. A hátralévő két meccsen négy pontot kell szereznünk. (19:38:36)