Békéscsaba – Dunaújváros 0:3 (vége) | Cegléd – Kisvárda 4:1 (vége) | Nyíregyháza – Kozármisleny 3:1 (vége)
Tatabánya – Gyirmót 0:1 (vége) | Sopron – BFC Siófok 1:0 (vége) | ZTE – Szigetszentmiklós 4:2 (vége)
– Ajka 1:5 (vége)
ZTE FC
4:2 (2:1)
Szigetszentmiklósi TK-Erima
szombat 23.11.2013, 15:00 • ZTE Aréna, Zalaegerszeg • Merkantil Bank Liga

Az első félidő elején egy gyors gólváltás történt, majd a 45. percben még Grbic 11-esből vezetéshez juttatta a hazaiakat. A második játékrészben végig emberhátrányban játszó vendégek még egyenlíteni tudtak, de mindössze 1 percig örülhettek, mert érkezett Pavicevic és gólt szerzett. A végén még Nánási is lőtt egyet, ezzel kialakult a 4:2-es végeredmény. A Szigetszentmiklós tehát továbbra sem tudott idegenben nyerni. (16:50:54)

90+1
    Jahic jöhet kirúgással.

90
    A ZTE gólt szerzett!
    Hajdú adott be jobbról egy szabadrúgást, középen érkezett Pavicevic, aki megcsúsztatta a labdát, amit egy kisebb kavarodás után NÁNÁSI BALÁZS 3 méterről, balról a hosszú alsóba gurított.

88
    Kvekveskiri bal oldali beadását fejelik ki a védők.

87
    Bonifert kap egy jó indítást, de már előtte lesre futott.

86
    A saját térfelének a közepéről végezhet el szabadrúgást a ZTE.

85
    Simonfalvi kapott sárgát reklamálásért.

84
    Kulcsár nem engedte elvégezni a szabadrúgást, sárga.

83
    Takács bal oldali beadását Kornis lövi fölé, de ő is lesen állt.

82
    A kombináció végén Nánási lőtt 5 méterről a kapu fölé, de már lesen volt, így szabadrúgással jöhetnek a vendégek.

81
    Szegleti 20 méterről lőtt kapura, de a labda Kornisról szögletre pattant.

80
    Kvekvesvili előreívelés hosszú, így Jahic megszerzi a labdát.

79
    Simonfalvi esik el Pollák mellett, de kifelé jár a szabadrúgás.

78
    Kulcsár ívelt előre egy szabadrúgást a vendégek térfelének közepéről, de a labda elszállt Pavicevic feje felett.

76
    Cserélt mind a két csapat. A hazaiaknál Sluka helyett Szegleti, a vendégeknél pedig Puskás helyett Fekete a pályán.

75
    Pollák előreívelését húzza le Jahic.

74
    Pollák bal oldali beadását Hajdú csúsztatja ki szögletre.

73
    Vayer indult volna meg a jobb oldalon, de Barna szép becsúszással szerelte.

72
    Polláknak vérzik az orra, le kell mennie ápolásra.

71
    Bonifert beívelését Kornis fejelte 5 méterről a kapu mellé.

70
    A 16-os bal sarkától jöhetnek szabadrúgással a vendégek.

69
    Most Pollák adott be balról, de Nánási a helyén volt.

68
    Bonifert bal oldali beadását Hajdú vágta ki.

67
    Bonifert vezette keresztbe a labdát, majd 22 méterről jóval a kapu mellé lőtt.

66
    Kulcsár előreívelését kifejelik a védők.

65
    A vendég térfél közepéről jöhet szabadrúgással a ZTE.

65
    Sluka indítsa hosszú.

63
    Cseréltek a hazaiak, Grbic le, Vayer be.

62
    Takács maradt lesen.

60
    Kollega helyén Csikortás folytatja a vendégeknél.

59
    Egy kipattanó labdát Kulcsár küldött kapura 13 méterről, ami még a gólvonalon álló Pollákról visszajött, de pont DARKO PAVICEVIC elé, aki 5 méterről a léc alá bombázott.

58
    A Szigetszentmiklós gólt szerzett!
    Takács ment el a bal szélen, középre gurított, ahol érkezett BONIFERT PÉTER, aki tolt egyet a labdán, majd 6 méterről a bal alsó sarokba lőtt.

57
    Preklet tolja meg hosszan a labdát a jobb oldalon, kirúgás következhet.

55
    Takács jobb oldali beadását követően Jahic húzza le a labdát.

54
    Hátul adogatnak a hazaiak.

53
    Kornis rúgta fel Pavicevic-et, sárga.

53
    Félpályáról jöhetnek szabadrúgással a vendégek.

51
    Simonfalvi nem ér el egy előreívelést, a labda az oldalvonalon túlra pattant.

50
    Sluka kapott sárgát reklamálásért.

49
    Preklet jobb oldali beadása után Kornis rántotta le Pavicevic-et a 16-oson belül, de a játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást.

48
    Felpályáról jöhetnek szabadrúgással a vendégek.

47
    Sluka indítása hosszú Simonfalvinak.

46
    Simonfalvi jobb oldali beadását húzta le Sánta.

46
    A szünetben cseréltek a vendégek, Nagy le, Bonifert be.

46

A ZTE hamar megszerezte a vezetést, de a vendégek perceken belül egyenlíteni tudtak. Később a Szigetszentmiklós át is vette az irányítást, de a 45. percben Jakovljevic S. nagy hibáját követően büntetőhöz jutottak a hazaiak, ami Grbic értékesített, így félidőben 2:1-re vezetnek a zalaiak.

45+1
    A büntetőt DENIS GRBIC a másik oldalra vetődő Sánta mellett a kapu bal oldalába lőtte.

45
    Kvekveskiri kapott sárgát reklamálásért.

45
    Az esetnél szabálytalankodó Jakovljevic S. egyből piros lapot kapott.

45
    Grbic esett el két védő szorításában a 16-oson belül, a játékvezető büntetőt ítélt.

44
    Hajdú indítása csúszott mega füvön, így Simonfalvi nem érte el.

42
    Jakovljevic S. húzta vissza Holdampfot, sárga.

41
    Takács tört be a 16-oson belülre, de mielőtt lőni tudott volna, Kovács becsúszva szerelte.

40
    Kollega kapot sárgát, miután rátartott Holdampf lábára.

39
    Jobb oldali szabadrúgást követően Pollák fejelte ki a mezőnybe a labdát.

38
    Cseréltek a hazaiak, Tanque helyett Kulcsár a pályán.

37
    A sarokrúgás után Jakovljevic I. fejelte ki a labdát.

36
    Szöglettel jöhet a ZTE a jobb oldalról.

35
    Hajdú csúszott el a bal oldalon, a vendég térfél közepén, a játékvezető szabadrúgást ítélt a hazaiaknak.

34
    Grbic lőtt a 16-os jobb sarkáról kapura, de a bal alsó felé tartó labdát Sánta magabiztosan fogta.

33
    Nagy előreívelése után jól mozdult ki Jahic a kapujából és felszedte Kollega elől a labdát.

31
    Hajdú ívelt előre egy szabadrúgást jobbról, de kifejelték a védők.

30
    Egy hosszú előreívelés után Jahic jöhet kirúgással.

29
    Sluka bal oldali beadásáról csak centikkel maradt le Pavicevic a túloldalon.

28
    Tanque próbálkozott 28 méterről lövéssel, de a labda jóval a kapu fölött hagyta el a játékteret.

27
    Jelenleg többet birtokolják a labdát a vendégek.

26
    Bal oldali beívelés után Nagy lábáról Jahic kezei közé pattan a labda.

25
    Pavicevic ragadt ismét lesen.

24
    Takácsot indították a bal oldalon, de Nánási a helyén volt és szerelte.

22
    Kvekvesvili sarokrúgása után Pavicevic vágja ki a labdát.

22
    Takács beadásába lép bele Sluka, szöglet a jobb oldalról.

21
    Barna jobb oldali beadása száll el keresztbe a kapu előtt.

20
    Kollega pöckölte el Jahic mellett a labdát, érkezett Takács, de a hazai kapus visszavetődve hárítani tudott.

19
    Az előreívelés után egy apró lökés miatt jöhet kifelé szabasdrúgás.

19
    Félpályáról jöhet szabadrúgással a ZTE.

18
    Sánta végezhet el kirúgást.

17
    Kollega szerez labdát a hazaiak 16-osán belül, de nem tud kapura fordulni, Holdampf szereli.

16
    Kollega marad lent, Simonfalvi kirúgja a labdát, de nincs szükség ápolásra.

15
    Hajdú ível be balról, de pont Sánta kezei közé.

14
    Előreívelgetésekkel próbálkoznak a csapatok, de ezek rendre pontatlanra sikerülnek.

13
    Simonfalvi ívelt előre, de Pavicevic lesen volt, jöhetnek a vendégek.

12
    Egyelőre a középpályán küzd egymással a két csapat.

11
    Simonfalvi fejelt Pavicevic-hez a vendégek 16-osán belül, de a játékvezető szabálytalanságot látott. Szabadrúgás kifelé.

10
    Puskás gurította le TAKÁCS TAMÁS elé a labdát a 16-oson belül, aki 13 méterről Jahic hasa alatt a kapu közepébe lőtt.

8
    A félpálya környékéről, balról végezhetnek el szabadrúgást a hazaiak.

6
    Tanque jobb oldali beadása után Pavicevic a 11-es pontnál beleért a labdába, ami így SIMONFALVI GÁBOR elé pattant, aki 3 méterről a jobb alsó sarokba rúgta a játékszert.

5

4
    Simofalvinak hosszú egy indítás, Jakovljevic I. kikíséri. Kirúgással jöhet Sánta.

2
    Egy hosszú előreívelést ölel magához Sánta.

1
    Az első támadás a vendégeké, de Kollega maradt lesen.

1
    A ZTE kezdte a találkozót.

1

ZTE FC: Jahic – Nánási, Kovács, Holdampf – Preklet, Slika, Simonfalvi, Grbic, Hajdú – Pavicevic, Tanque.

Szigetszentmiklósi TK-Erima: Sánta – Puskás, Jakovljevic I., Kornis, Pollák – Jakovljevic S. – Nagy, Barna, Kvekveskiri – Takács, Kollega.

Játékvezetők: Böcskei – Péter, Kiss B.

A Ness Hungary NB II őszi utolsó fordulójában a ZTE a Szigetszentmiklós gárdáját fogadja. A hazaiak jelenleg 21 ponttal a 8., míg a vendégek 18 megszerzett egységgel a 10. pozíciót foglalják el a tabellán.

A két csapat eddig négyszer találkozott egymással. Tavaly az NB II-ben Zalaegerszegen 2:1-re a ZTE, míg Szigetszentmiklóson 3:2-re az SZTK-Erima együttese győzött. A további két mérkőzésre a 2009/10-es szezon során került sor, amikor a Magyar Kupában a zalaiak kettős győzelemmel (3:0, 3:1) továbbjutást ünnepelhettek.

A legutóbbi fordulóban a Szigetszentmiklós hazai pályán verte a Nyíregyházát 1:0-ra a pár éve még Zalaegerszegen futballozó Barna Zsolt góljával, míg a ZTE Kisvárdán szenvedett 3:1-es vereséget.

A statisztikákat nézve az elmúlt öt mérkőzés igen érdekes képet mutat, mivel mind a két csapat 2 győzelmet, 1 döntetlent és 2 vereséget szenvedett, valamint a gólkülönbség is egyezik. Az egyetlen különbség, hogy a ZTE 6, míg a Szigetszentmiklós 5 gólt lőtt ezeken a találkozókon. Ami a hazaiak mellett szól, hogy Zalaegerszegen mindössze a Nyíregyháza tudott győzni a 2013/14-es szezonban, míg a vendégek az eddigi 6 idegenbeli mérkőzésük során még nem tudtak nyerni.

Eltiltás miatt a ZTE-nél biztosan hiányozni fog a középpályáról Frizoni és Babati, miután a Kisvárda ellen mindketten az ötödik sárgalapjukat gyűjtötték be.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

Bozek

Kommentátort keresünk a Szigetszentmiklósi TK-Erima csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 6. Simonfalvi, 45+1. Grbic (bünt.), 59. Pavicevic, 90. Nánási – 10. Takács, 58. Bonifert

Lapok:   50. Sluka (ZTE), 84. Kulcsár (ZTE), 85. Simonfalvi (ZTE) – 40. Kollega (SZTK), 42. Jakovljevic S. (SZTK), 45. Kvekveskiri (SZTK), 53. Kornis (SZTK)   45. Jakovljevic S. (SZTK)

ZTE FC: Jahic – Nánási, Kovács, Holdampf – Preklet, Sluka (76. Szegleti), Simonfalvi, Grbic (63. Vayer), Hajdú – Pavicevic, Tanque (38. Kulcsár).
    Szigetszentmiklósi TK-Erima: Sánta – Puskás (76. Fekete), Jakovljevic I., Kornis, Pollák – Jakovljevic S. – Nagy (46. Bonifert), Barna, Kvekveskiri – Takács, Kollega (60. Csikortás).