Békéscsaba – Dunaújváros 0:3 (vége) | Cegléd – Kisvárda 4:1 (vége) | Nyíregyháza – Kozármisleny 3:1 (vége)
Tatabánya – Gyirmót 0:1 (vége) | Sopron – BFC Siófok 1:0 (vége) | ZTE – Szigetszentmiklós 4:2 (vége)
– Ajka 1:5 (vége)
ZTE FC
4:2 (2:1)
Szigetszentmiklósi TK-Erima
szombat 23.11.2013, 15:00 • ZTE Aréna, Zalaegerszeg • Merkantil Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

A Ness Hungary NB II őszi utolsó fordulójában a ZTE a Szigetszentmiklós gárdáját fogadja. A hazaiak jelenleg 21 ponttal a 8., míg a vendégek 18 megszerzett egységgel a 10. pozíciót foglalják el a tabellán.

A két csapat eddig négyszer találkozott egymással. Tavaly az NB II-ben Zalaegerszegen 2:1-re a ZTE, míg Szigetszentmiklóson 3:2-re az SZTK-Erima együttese győzött. A további két mérkőzésre a 2009/10-es szezon során került sor, amikor a Magyar Kupában a zalaiak kettős győzelemmel (3:0, 3:1) továbbjutást ünnepelhettek.

A legutóbbi fordulóban a Szigetszentmiklós hazai pályán verte a Nyíregyházát 1:0-ra a pár éve még Zalaegerszegen futballozó Barna Zsolt góljával, míg a ZTE Kisvárdán szenvedett 3:1-es vereséget.

A statisztikákat nézve az elmúlt öt mérkőzés igen érdekes képet mutat, mivel mind a két csapat 2 győzelmet, 1 döntetlent és 2 vereséget szenvedett, valamint a gólkülönbség is egyezik. Az egyetlen különbség, hogy a ZTE 6, míg a Szigetszentmiklós 5 gólt lőtt ezeken a találkozókon. Ami a hazaiak mellett szól, hogy Zalaegerszegen mindössze a Nyíregyháza tudott győzni a 2013/14-es szezonban, míg a vendégek az eddigi 6 idegenbeli mérkőzésük során még nem tudtak nyerni.

Eltiltás miatt a ZTE-nél biztosan hiányozni fog a középpályáról Frizoni és Babati, miután a Kisvárda ellen mindketten az ötödik sárgalapjukat gyűjtötték be.

ZTE FC: Jahic – Nánási, Kovács, Holdampf – Preklet, Slika, Simonfalvi, Grbic, Hajdú – Pavicevic, Tanque.

Szigetszentmiklósi TK-Erima: Sánta – Puskás, Jakovljevic I., Kornis, Pollák – Jakovljevic S. – Nagy, Barna, Kvekveskiri – Takács, Kollega.

Játékvezetők: Böcskei – Péter, Kiss B.

1

1
    A ZTE kezdte a találkozót.

1
    Az első támadás a vendégeké, de Kollega maradt lesen.

2
    Egy hosszú előreívelést ölel magához Sánta.

4
    Simofalvinak hosszú egy indítás, Jakovljevic I. kikíséri. Kirúgással jöhet Sánta.

5
    Hátul adogatnak a hazaiak.

6
    A ZTE gólt szerzett!
    Tanque jobb oldali beadása után Pavicevic a 11-es pontnál beleért a labdába, ami így SIMONFALVI GÁBOR elé pattant, aki 3 méterről a jobb alsó sarokba rúgta a játékszert.

8
    A félpálya környékéről, balról végezhetnek el szabadrúgást a hazaiak.

10
    A Szigetszentmiklós gólt szerzett!
    Puskás gurította le TAKÁCS TAMÁS elé a labdát a 16-oson belül, aki 13 méterről Jahic hasa alatt a kapu közepébe lőtt.

11
    Simonfalvi fejelt Pavicevic-hez a vendégek 16-osán belül, de a játékvezető szabálytalanságot látott. Szabadrúgás kifelé.

12
    Egyelőre a középpályán küzd egymással a két csapat.

13
    Simonfalvi ívelt előre, de Pavicevic lesen volt, jöhetnek a vendégek.

14
    Előreívelgetésekkel próbálkoznak a csapatok, de ezek rendre pontatlanra sikerülnek.

15
    Hajdú ível be balról, de pont Sánta kezei közé.

16
    Kollega marad lent, Simonfalvi kirúgja a labdát, de nincs szükség ápolásra.

17
    Kollega szerez labdát a hazaiak 16-osán belül, de nem tud kapura fordulni, Holdampf szereli.

18
    Sánta végezhet el kirúgást.

19
    Félpályáról jöhet szabadrúgással a ZTE.

19
    Az előreívelés után egy apró lökés miatt jöhet kifelé szabasdrúgás.

20
    Kollega pöckölte el Jahic mellett a labdát, érkezett Takács, de a hazai kapus visszavetődve hárítani tudott.

21
    Barna jobb oldali beadása száll el keresztbe a kapu előtt.

22
    Takács beadásába lép bele Sluka, szöglet a jobb oldalról.

22
    Kvekvesvili sarokrúgása után Pavicevic vágja ki a labdát.

24
    Takácsot indították a bal oldalon, de Nánási a helyén volt és szerelte.

25
    Pavicevic ragadt ismét lesen.

26
    Bal oldali beívelés után Nagy lábáról Jahic kezei közé pattan a labda.

27
    Jelenleg többet birtokolják a labdát a vendégek.

28
    Tanque próbálkozott 28 méterről lövéssel, de a labda jóval a kapu fölött hagyta el a játékteret.

29
    Sluka bal oldali beadásáról csak centikkel maradt le Pavicevic a túloldalon.

30
    Egy hosszú előreívelés után Jahic jöhet kirúgással.

31
    Hajdú ívelt előre egy szabadrúgást jobbról, de kifejelték a védők.

33
    Nagy előreívelése után jól mozdult ki Jahic a kapujából és felszedte Kollega elől a labdát.

34
    Grbic lőtt a 16-os jobb sarkáról kapura, de a bal alsó felé tartó labdát Sánta magabiztosan fogta.

35
    Hajdú csúszott el a bal oldalon, a vendég térfél közepén, a játékvezető szabadrúgást ítélt a hazaiaknak.

36
    Szöglettel jöhet a ZTE a jobb oldalról.

37
    A sarokrúgás után Jakovljevic I. fejelte ki a labdát.

38
    Cseréltek a hazaiak, Tanque helyett Kulcsár a pályán.

39
    Jobb oldali szabadrúgást követően Pollák fejelte ki a mezőnybe a labdát.

40
    Kollega kapot sárgát, miután rátartott Holdampf lábára.

41
    Takács tört be a 16-oson belülre, de mielőtt lőni tudott volna, Kovács becsúszva szerelte.

42
    Jakovljevic S. húzta vissza Holdampfot, sárga.

44
    Hajdú indítása csúszott mega füvön, így Simonfalvi nem érte el.

45
    Grbic esett el két védő szorításában a 16-oson belül, a játékvezető büntetőt ítélt.

45
    Az esetnél szabálytalankodó Jakovljevic S. egyből piros lapot kapott.

45
    Kvekveskiri kapott sárgát reklamálásért.

45+1
    A büntetőt DENIS GRBIC a másik oldalra vetődő Sánta mellett a kapu bal oldalába lőtte.

A ZTE hamar megszerezte a vezetést, de a vendégek perceken belül egyenlíteni tudtak. Később a Szigetszentmiklós át is vette az irányítást, de a 45. percben Jakovljevic S. nagy hibáját követően büntetőhöz jutottak a hazaiak, ami Grbic értékesített, így félidőben 2:1-re vezetnek a zalaiak.

46

46
    A szünetben cseréltek a vendégek, Nagy le, Bonifert be.

46
    Simonfalvi jobb oldali beadását húzta le Sánta.

47
    Sluka indítása hosszú Simonfalvinak.

48
    Felpályáról jöhetnek szabadrúgással a vendégek.

49
    Preklet jobb oldali beadása után Kornis rántotta le Pavicevic-et a 16-oson belül, de a játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást.

50
    Sluka kapott sárgát reklamálásért.

51
    Simonfalvi nem ér el egy előreívelést, a labda az oldalvonalon túlra pattant.

53
    Félpályáról jöhetnek szabadrúgással a vendégek.

53
    Kornis rúgta fel Pavicevic-et, sárga.

54

55
    Takács jobb oldali beadását követően Jahic húzza le a labdát.

57
    Preklet tolja meg hosszan a labdát a jobb oldalon, kirúgás következhet.

58
    Takács ment el a bal szélen, középre gurított, ahol érkezett BONIFERT PÉTER, aki tolt egyet a labdán, majd 6 méterről a bal alsó sarokba lőtt.

59
    Egy kipattanó labdát Kulcsár küldött kapura 13 méterről, ami még a gólvonalon álló Pollákról visszajött, de pont DARKO PAVICEVIC elé, aki 5 méterről a léc alá bombázott.

60
    Kollega helyén Csikortás folytatja a vendégeknél.

62
    Takács maradt lesen.

63
    Cseréltek a hazaiak, Grbic le, Vayer be.

65
    Sluka indítsa hosszú.

65
    A vendég térfél közepéről jöhet szabadrúgással a ZTE.

66
    Kulcsár előreívelését kifejelik a védők.

67
    Bonifert vezette keresztbe a labdát, majd 22 méterről jóval a kapu mellé lőtt.

68
    Bonifert bal oldali beadását Hajdú vágta ki.

69
    Most Pollák adott be balról, de Nánási a helyén volt.

70
    A 16-os bal sarkától jöhetnek szabadrúgással a vendégek.

71
    Bonifert beívelését Kornis fejelte 5 méterről a kapu mellé.

72
    Polláknak vérzik az orra, le kell mennie ápolásra.

73
    Vayer indult volna meg a jobb oldalon, de Barna szép becsúszással szerelte.

74
    Pollák bal oldali beadását Hajdú csúsztatja ki szögletre.

75
    Pollák előreívelését húzza le Jahic.

76
    Cserélt mind a két csapat. A hazaiaknál Sluka helyett Szegleti, a vendégeknél pedig Puskás helyett Fekete a pályán.

78
    Kulcsár ívelt előre egy szabadrúgást a vendégek térfelének közepéről, de a labda elszállt Pavicevic feje felett.

79
    Simonfalvi esik el Pollák mellett, de kifelé jár a szabadrúgás.

80
    Kvekvesvili előreívelés hosszú, így Jahic megszerzi a labdát.

81
    Szegleti 20 méterről lőtt kapura, de a labda Kornisról szögletre pattant.

82
    A kombináció végén Nánási lőtt 5 méterről a kapu fölé, de már lesen volt, így szabadrúgással jöhetnek a vendégek.

83
    Takács bal oldali beadását Kornis lövi fölé, de ő is lesen állt.

84
    Kulcsár nem engedte elvégezni a szabadrúgást, sárga.

85
    Simonfalvi kapott sárgát reklamálásért.

86
    A saját térfelének a közepéről végezhet el szabadrúgást a ZTE.

87
    Bonifert kap egy jó indítást, de már előtte lesre futott.

88
    Kvekveskiri bal oldali beadását fejelik ki a védők.

90
    Hajdú adott be jobbról egy szabadrúgást, középen érkezett Pavicevic, aki megcsúsztatta a labdát, amit egy kisebb kavarodás után NÁNÁSI BALÁZS 3 méterről, balról a hosszú alsóba gurított.

90+1
    Jahic jöhet kirúgással.

Az első félidő elején egy gyors gólváltás történt, majd a 45. percben még Grbic 11-esből vezetéshez juttatta a hazaiakat. A második játékrészben végig emberhátrányban játszó vendégek még egyenlíteni tudtak, de mindössze 1 percig örülhettek, mert érkezett Pavicevic és gólt szerzett. A végén még Nánási is lőtt egyet, ezzel kialakult a 4:2-es végeredmény. A Szigetszentmiklós tehát továbbra sem tudott idegenben nyerni. (16:50:54)

Bozek

Kommentátort keresünk a Szigetszentmiklósi TK-Erima csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 6. Simonfalvi, 45+1. Grbic (bünt.), 59. Pavicevic, 90. Nánási – 10. Takács, 58. Bonifert

Lapok:   50. Sluka (ZTE), 84. Kulcsár (ZTE), 85. Simonfalvi (ZTE) – 40. Kollega (SZTK), 42. Jakovljevic S. (SZTK), 45. Kvekveskiri (SZTK), 53. Kornis (SZTK)   45. Jakovljevic S. (SZTK)

ZTE FC: Jahic – Nánási, Kovács, Holdampf – Preklet, Sluka (76. Szegleti), Simonfalvi, Grbic (63. Vayer), Hajdú – Pavicevic, Tanque (38. Kulcsár).
    Szigetszentmiklósi TK-Erima: Sánta – Puskás (76. Fekete), Jakovljevic I., Kornis, Pollák – Jakovljevic S. – Nagy (46. Bonifert), Barna, Kvekveskiri – Takács, Kollega (60. Csikortás).