Dunaújváros – MTK Budapest FC 0:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – Diósgyőri VTK 1:1 (vége) | Paksi FC – Pécsi MFC 2:0 (vége)
Lombard Pápa FC – Puskás Akadémia FC 0:1 (vége) | Győr – Nyíregyháza 2:3 (vége)
ETO FC Győr
2:3 (0:2)
Nyíregyháza Spartacus FC
szombat 11.04.2015, 18:30 • ETO Park, Győr • OTP Bank Liga

Hihetetlen mérkőzés volt.

Az első félidőben a Nyíregyháza kezdett jobban, öngóllal ugyan de megérdemelten kerültek előnybe. Kiegyenlítődött a játék a félidő közepétől, majd megszerezte a második gólját is a vendég csapat egy jó helyzetfelismerés után.

A második félidőre aztán az addig kicsit bénultnak tűnő Győr feltámadt, beszorította ellenfelét, és nemcsak hogy egyenlített, de akár a vezetést is megszerezhették volna.

De ilyen a futball, az öt perces hosszabbítás végén Pekár egy kontra végén gyönyörű góllal állította be a végeredményt. (20:33:58)

90+5

90+5
    Örült a Győr az 5 perces hosszabbításnak nem is olyan régen, most már bánják...

90+5
    A Nyíregyháza gólt szerzett!
    Kontrával indul a bal szélen PEKÁR LÁSZLÓ, aki megveri Prisót és Brdarovskit is, és 10 méterről a jobb alsó sarokba lő! 2:3

90+4
    Pátkai labdája pontatlan Ibaneznek, kontrázhat a Nyíregyháza.

90+3
    Pekár ível be balról egy szabadrúgást, Kamenar fogja Fodor fejesét könnyedén.

90+2
    Ibanez cseleget a bal szélen, de elindul visszafelé, szerelik a védők.

90+1
    Ibanez ível be szabadrúgást jobbról, Balogh jön ki árnyékra, Mayer nem találja el a labdát, majd Kamber szabálytalankodik.

90
    5 perc a ráadás.

90
    Ibanez íveli fel a szabadot, Pátkai 12 méterről csúsztatja jócskán mellé.

89
    Pátkait buktatják a kaputól 28 méterre, szabadrúgás.

88
    Brdarovski sokadik beívelését Kamber fejeli fel magasra, majd indul a saját labdájára, de nem tudja kapura irányítani.

88
    Balogh most Fodor 4 méteres mentését védi vetődve a bal sarok előtt.

87
    Egy balról beívelt labdát Mayer fejel át a hosszú sarokra, de ott Balogh gyűjti be.

86
    Baloghot kell ápolni az eset után, de folytatja a játékot.

85
    Priskin lép ki a jobbösszekötő helyén, de nem jut lövéshez, a kivetődő Balogh jó ütemben érkezik.

84
    Hazai szöglet után mentenek könnyedén a védők.

83
    Csere a Nyíregyháza Spartacus FC-nél/nál: lemegy Seydi, bejön Dartsimelia.

83
    Az egyenlítés után kicsit megtorpant a Győr, de nem nyugodhat meg a Nyíregyháza.

Gólok: 62. Lipták, 79. Mayer – 3. Lang (öngól), 31. Fodor, 90+5. Pekár

Lapok:   23. Lipták (ETO), 70. Priso (ETO) – 75. Arziani (NYS)

ETO FC Győr: Kamenar – Brdarovski, Lipták, Lang, Dinjar (27' Priso) – Pátkai, Bucsa (71' Kamber), Ibanez – Rudolf (55' Mayer), Priskin, Koltai

Cserék: Pogacsics – Mervó, Kamber, Priso, Nagy Á., Mayer, Stevanovic

Nyíregyháza Spartacus FC: Balogh – Fodor, Ivanovs, Törtei, Kovacevic, Rubus (67' Szokol)-. Kostic, Pekár, Halenár – Seydi (83' Dartsimelia), Zofcak (64' Arziani)

Cserék: Oszvijenko – Abdouraman, Dartsimelia, Szokol, Arziani, Vámos, Rezes

Játékvezetők: Berke – Bozó, Georgiou – Király

Nézőszám: 2.050