VfB Stuttgart – Bayer Leverkusen 0:1 (vége) | VfL Wolfsburg – FC Schalke 04 4:0 (vége) | Werder Bremen – FC Augsburg 1:0 (vége)
Hamburger SV – 1899 Hoffenheim 1:5 (vége) | Eintracht Frankfurt – Bayern München 0:1 (vége) | Borussia M'gladbach – Hannover 96 3:0 (vége)
VfB Stuttgart
0:1 (0:1)
Bayer Leverkusen
szombat 17.08.2013, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

Izgalmas mérkőzés várható a Bundesliga 2. fordulójában, hiszen a VFB Stuttgart csapata fogadja a tavalyi bronzérmes Leverkusen csapatát.

A Bayor csapat jól kezdte a szezont. Az első meccsükön hazai környezetben 3-1-re győztek a Freiburg ellen, míg a vendégek idegenbe kaptak ki a tavaly még Szalai Ádámot foglalkoztató Mainz csapatától egy nagyon szoros mérkőzésen 3-2-re!

Az elmúlt 2 szezonban a hazaiak nem tudták felülmúlni a Leverkusen csapatát, 6 mérkőzésből 4 meccsen győztek a vendégek és 2 döntetlen született.
    Egyértelműen a vendégek a mérkőzés esélyesei, de a szezon elején még bármi megtörténhet.

1

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést!

2
    A vendégek passzolgatnak a középpályán.

3
    Az első pár percben szinte csak a piros mezeseknél volt a játékszer.

5
    Egyenlőre a hazai együttes jól bírja a nyomást.

6
    Nagyon letámad a Leverkusen csapata, a fehér mezesek nem jutnak át a felező vonalon túlra.

8
    Szabálytalankodtak a vendégek a középpályán, a hazai csapat rúghat szabadrúgást. Mindenki bemegy a kapu elé, érkezik a beadás, de a kapus jöl jön ki, és magabiztosan lehúzza!

9
    Megvolt az első lehetősége a hazai csapatnak is, de elszalasztották.

10
    Ismét lendületben a vendég együttes.

12
    A félidő negyedénél járunk, eddig nem sok izgalmat hozott a mérkőzés.

14
    Továbbra is nagyon nyom a vendég csapat, a hazaiak egyenlőre kivárnak.

15
    A középpályán folyik a harc a labdáért.

17
    Most egy picit bátrabban jön fel a hazai csapat, kezd szétnyílni a védelmük.

19
    Egyre messzebb kerül a vendég csapat a Stuttgart csapatától, hiszen egyre bátrabb a hazaiak játéka!

20
    Nagyon jó kiugratást kapott Traore, de Castro visszajött és az utolsó pillanatban szerelni tudta!

21
    Sam szabálytalankodott az egyik stuttgarti védővel szemben!

22
    Most picit a Stuttgart szorult be a térfelére, és a hazaiak támadnak!
    Megis jön a szurkolók hangja rendesen!

24
    Az első félidő felén már túl vagyunk.

26
    Gentner lő jó 25 méterről, óriási lövés, Ulreich véd, és bedobásra üti ki!

28
    Kießling lő a tizenhatoson belülről és óriásit kell védenie Müllernek!

29
    Szöglet következhet. Jön a beadás, de a védők kifejelik.

29
    A mérkőzést most már teljesen a vendég együttes uralja.

30
    Az első 30 perc után a vendégektől még csak kapura lövési kísérletet sem láthattunk!

31
    Son fekszik a földön, picit áll a játék.

32
    A játék folytatódik, hamarosan csere lesz.

34
    Folyton támad a vendég együttes!

36
    Óriási ziccer marad ki a Bayoroknál, Son lő mellé!

37
    A középpályán folyik a harc.

39
    A Bayorok folyamatosan nyomnak, gólszagot érzek!

41
    A stuttgarti csapat nagyon beszorult a kapuja elé!

42
    A Leverkusen gólt szerzett!
    Jön a beadás a szélről Bendertől, a védők becsúsznak a kapu előterében és Schwaab a saját kapujába rúgja a labdát!!!
    Gólszerző SCHWAAB.

43
    Megérdemelten vezet a vendég csapat!

44
    Nagyon megjött a Bayor szurkolók hangja!

45
    1 perc ráadás lesz az első félidőben!

46
    Még az utolsó pillanatban próbálkozik egy támadással a hazai csapat, de az utolsó pillanatban jól lépnek közbe a védők.

Az első félidőben megérdemelten vezet a Bayor csapat, végig támadták a félidőt és a hazai csapat örülhet, hogy nem kaptak többet. Bár megvoltak a helyzetei a hazai csapatnak is, de nem tudtak élni velük.

Csere a Bayer Leverkusen-nél/nál: lemegy Bender, bejön Rolfes.

46

46
    Csere a VfB Stuttgart-nél/nál: lemegy Rausch, bejön Cacau.

47
    Máris támad a Leverkusen.

48
    Változtatott Stuttgart a játékán a csere.

48
    Traore volt óriási helyzetben, az ötösről bepasszolta Hamik felé a labdát, de az utolsó pillanatban egy védő odacsúszott, nagy lehetőség maradt ki!!!

49
    Egy szabálytalanságot követően a Leverkusen rúghatott szabadrúgást a középpályáról. Beadás lett belőle, amit az egyik védő kifejelt szögletre.

49
    Jön a beadás a saroksúrágból... Ulreich jól jön ki és simán lehúzza a labdát.

50
    A stuttgarti védők nem sokat szusszanhattak, mivel a középpályán egyből eladták a labdát és ismét támadnak a Bayorok!

51
    Most picit eldugták a labdát piros mezesek, próbálnak kibontakozni, azonban a fehér mezesek esélyt sem adnak nekik!

53
    Nagyon jól hozta be a tizenhatoson belülre a labdát Traore, jön a beadás, de egyenesen egy védőbe rúgja!

54
    Most a Leverkusennek kell többet a védekezéssel foglalkoznia!

55
    Nagyon jót tett a fehér mezeseknek a 15 perces szünet, hiszen a 2. félidő óta mintha egy teljesen másik csapatot küldtek volna a pályára!

57
    A második félidő képe teljesen megváltozott, a Bayorok nem találják a formájukat.

58
    Nagyon szép támadást vezetett fel Son, a lövéséből szöglet lett.

58
    Jön a beadás a szögletet követően... a védők jól helyezkednek és tisztázni tudnak!

59
    Kießling esik el a tizenhatoson belül és 11-est reklamál, a bíró mutatja, hogy mehet tovább!

61
    Az egyik stuttgarti védő szabálytalankodott a félpálya után, a kaputól egy jó 30 méterre, szabadrúgás következik.

62
    Kießling beadja, de a labda elkerül mindenkit, kirúgás következhet!

63
    Traoret állítja meg lesen Felix Zwayer játékvezető!

65
    Traore cselezi be magát a tizenhatoson belülre, beadja a labdát, de az egyik védő szögletre fejeli! Nagyon veszélyes beadás volt!

65
    Jön a beívelés a sarokpontról, de a védők jól helyezkednek és kifejelik.

66
    Nagyon nyom a hazai együttes. Nagyon sok helyzetet alakítottak ki a 2. félidő során, de a befejezéssel eddig mindig gond volt!

67
    A Leverkusen rúghat szögletet.

68
    A szögletből majdnem óriási helyzet lett, az utolsó pillanatban rúgta el az egyik védő a kapu elől!

69
    Trarore esik el a tizenhatoson belül, a közönség fújjol, mivel a bíró továbbot int. Szerintem ez 11-es volt, de nem az én dolgom megítélni a dolgot.

71
    Nagyon lassan jön le a pályáról Son, a közönség őrjöng!

71
    A Bayor együttes próbálja húzni az időt, mivel szeretnék hazavinni a 3 pontot, de ehhez a stuttgartiaknak lesz még 1-2 szava!

72
    Boka lő jó 30 méterről, de méterekkel fölé megy.

74
    Próbálja megszerezni az egyenlítő találatát a VFB Stuttgart csapata, de egyenlőre nem sok sikerrel!

75
    Már konkrétan csak a hazai csapatnál van a labda.

76
    Cserél a hazai csapat, egy védő helyére támadót küldenek.

77
    A cserét követően egyből megpróbál letámadn ia Leverkusen... egy lövésre futotta, az is mellé.

78
    Sammal szabálytalankodtak a stuttgarti védők. Szabadrúgás következhet jó 30 méterről a jobb széléről!

78
    A beadásból nem lett semmi, a védők tisztázni tudtak!

80
    Az utolsó 10 perc következhet!

81
    Óriási bombát küld a kapura Gentner körülbelül 30 méterről, de a jobbfelső kapufáról kipattan!!!

83
    Csere a VfB Stuttgart-nél/nál: lemegy Kiessling, bejön Wollscheid.

83
    A hazaiak sztárja Traore kap sárga lapot. Nagyon csúnyán csúszott oda a Bayor védőnek, örüljön, hogy nem egyből pirosat kapott!!!

84
    Köztben a védő ápolást kért, áll a játék.

85
    A játék folytatódik, a szabadrúgást a sértett végzi el, egyből felpattant, a közönség fújjol!

86
    Donati kap sárga lapot lökésért!

86
    A rendes játék idő utolsó 5 percén belül járunk már!

88
    Óriásit védett Leno! Micsoda ziccer volt, Traoere ugrott ki a védők közül, Leno nagyon jól jött ki, szöglet!

88
    Jön a beadás, a védők kifejelik szögletre.

89
    Ismét szöglet következhet. Jön a beadás, lepattan lövésre, ami egy védőről megy ki, megintt szöglet jön!

89
    A harmadik szögletnél jól jön a beadás Boka bólint rá, de nem sokkal fölé megy!

90
    A rendes játékidő utolsó percén belül járunk!

90
    Természetesen még mindig támad a hazai csapat!

91
    4 perc ráadás lesz.

91
    Sam volt lesen!

93
    Werner lő 20 méterről, de az egyik védő kezéről szögletre pattan, a bíró nem fúj semmit!

93
    A szögletet követően kifelé jöhet szabadrúgás egy szabálytalanság miatt.

94
    Leno kap sárga lapot időhúzásért!

95
    A hosszabítás hosszabításában járunk!

95
    A Bayorok végezhetnek el még egy bedobást!

95
    A bedobás után a védők tisztáznak, de már hiába indulnak el az ellenfél kapujának irányába, a játékvezető Felix Zwayer lefújja a mérkőzést!

Mérkőzés vége. (17:24:10)

Gólok: 42. Schwaab (öngól)

Lapok:   83. Traore (STU), 86. Donati (STU), 94. Leno (STU)

VfB Stuttgart: Ulreich-Sakai-Schwaab-Rüdiger-Molinaro-Boka-Rausch-Harnik-Gentner-Traore-Ibisević
    Bayer Leverkusen: Leno-Boenisch-Toprak-Spahić-Donati-Castro-Reinartz-Bender-Son-Kießling-Sam

Játékvezetők: Felix Zwayer

Nézőszám: 40800