Norimberk – SC Freiburg 0:3 (vége) | 1899 Hoffenheim – Bayern München 1:2 (vége) | Hamburger SV – Borussia M'gladbach 0:2 (vége)
Braunschweiger TSV Eintracht 1895 – Bayer Leverkusen 1:0 (vége) | Hertha BSC – FC Schalke 04 0:2 (vége)
Hamburger SV
0:2 (0:1)
Borussia M'gladbach
szombat 02.11.2013, 15:30 • Imtech Arena, Hamburg • Bundesliga

Egyértelmű mérkőzés volt, többet támadott ugyan a Hamburg, de a legnagyobb helyzetbál sem tudtak a kapuba találni, lőttek két kapufát, de a Mönchengladbach remekül élt a lehetőségeivel, előnye birtokában a stabil védekezésre koncentrált, taktikus játékkal megérdemelten vitték el a három pontot a kikötővárosból. (17:25:48)

90+2
    Már csak hátul passzolgatnak a vendégek.

90+1
    Hrgota kap óriási labdát a leshatáron, de befelé cselez, Kruséhoz passzol. ő hátra a középpályásoknak...

90
    2 perc a hosszabbítás

90
    Ilicevic felé ível fel labdát Calhanoglu, de hosszú, kirúgással jönnek a vendégek,

89
    Vérszegény hamburgi akció a jobb szélen, szerelnek a köéppályások, a bedobás után Westermann indul meg, őt is megállítják

88
    A harmadik cseréjét is kihasználja a Borussia M'gladbach: Raffael helyén De Jong.

86
    Alig van hátra öt perc a mérkőzésből, teljesen reménytelennek tűnik már a Hamburg helyzete.

85
    Újabb csere a 'Gladbachnál: lemegy Herrmann, bejön Hrgota.

84
    Az első csere a Borussia M'gladbachnál: lemegy Arango, bejön Rupp.

74
    van der Vaart ível szabadrúgást a kapu elő méterről, Lasogga az ötösön belül teszi bele a lábát, a bal kapufáról jön ki a labda!

73
    Az elős csere a Hamburgernál: lemegy Beister, bejön Ilicevic.

73
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Korb (Borussia M'gladbach), Calhanoglut buktatta a kezdőkörnél

73
    A szöglet veszélytelen

72
    Raffel 28 méteres lövése pattan szögletre egy védőről

71
    Raffael cselezi le magát szinte az alapvonalig a balösszekötő helyén, a lövését védi Adler

70
    Westermann kapásból ad be egy keresztlabdát a 16-os oldalvonaláról, Korb csúsztatja ki

69
    Beister cselezget a 16-os előterében, sok lesz abból, a ballábas lövését blokkolják a tömörülő védők.

67
    Calhanoglu szabálytalan a szögletzászlónál Korbbal, szabadrúgás kifelé

65
    25 perc van hátra a meccsből, két góllal vezet a Mönchengladbach, szinte reménytelen helyzetben a Hamburg, elnézve a kapu előtt nyújtott teljesítményét.

63
    A Mönchengladbach gólt szerzett!
    Sobiechtől veszi el a labdát Raffael a bal szélen, az alapvonalról ad középre, MAX KRUSE átveszi, egy csellel tisztára játssza magát és 10 méterről az elvetődő Adler fölött lő a kapu közepébe! 0:2

62
    Beister kap kiváló labdát a 16-os vonalánál, szépen vesuzi át, de Jantschke ügyesen lopja le a lábáról a labdát

61
    Calhanoglu kap nagyon jó labdát lövésre a 16-os előterében, rá is tűzi középről, ter Stegen védi a kapu közepére tartró labdát

60
    Nem rossz az iram a mérkőzésen, de kevés a helyzet, a gólt ígérő támadás, néha unatkozik a semleges néző, ez kétségtelen.

58
    Arslant állítják meg egy kontra során a kezdőkörnél szabálytalanul

57
    Arango baloldali beadását nem tudja átvenni spiccel Raffel, de így lesz jó Korbnak, aki 18 méterről lő, kevéssel a bal alsó sarok mellé

55
    Kruse kap jó labdát balról, átveszi középen a 11-es pontnál, de kiviszi a kapu elől...

52
    Calhanoglu ível be szabadrúgást balról, kifejelik a védők

50
    Arslan lő 20 méterről a balösszekötő helyéről, blokkolják a védők

49
    Van der Vaart tesz ki jobbra egy labdát Beisternek, aki elsőre nem találja el, de egy csel után kevéssel lő csak a jobb sarok mellé!

47
    A 18 méteres szabadrúgásból van der Vaart nagy erővel lövi telibe a felső lécet a bal felső saroknál!

47
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Stranzl (Borussia M'gladbach), Besistert rántja le a 16-os előterében.

46
    Stranzl rántja la a 16-os előterében Beistert

46

Némileg aktívabb volt a Hamburg, de a vendégek játszottak veszélyesebben, a részeredmény ennek megfelelő.

45
    Jobboldali támadás, Westermann és Calhanoglu vezetésével, közbelépnek a védők, a 'Gladbach dobhat

42
    Lasogga egy baloldali beadást fejel középre a hosszú sarokról, van der Vaart csinál helyet magának az átvételnél, szabadrúgás kifelé

40
    5 perc van hátra a félidőből, még mindig nem képes veszélyt teremteni a vendégek kapuja előtt a Hamburg.

39
    Calhanoglu beadását ismét ter Stegen halássza el

38
    van der Vaart csavarja a labdát a jobb felső irányába, könnyedén húzza le ter Stegen

37
    Xhaka szabálytalan a saját kapujától 28 méterre, a jobbösszekötő helyéről jöhet a szabadrúgás

33
    Baloldali beadásra ter Stegen mozdul, de csak szögletre tudja ütni a hosszú saroknál

31
    Eltelt az első félóra, némi fölényben a Hamburg, azonban ez az eredményen nem látszik meg, veszélyesebbe támad a 'Gladbach

31
    van der Vaart kísérlete veszélytelen távolról

30
    Lasogga pattan le Stranzlról egy előrevágott labda átvételénél, nincs szabadrúgás

28
    Calhanoglu ad be balról az alapvonalról, felpattan a védőkön, ter Stegen lehúzza az ötösön

27
    Hermann célozza meg a kaput 25 méterről középről a ballábas lövés elmegy a bal felső mellett

26
    Raffael ad kiváló labdát középen egy kontra végén Krusénak, a gólszerző lövése azonban veszélytelen

25
    Elképesztően nagy hiba miatt kerül hátrányba a Hamburg, és ismerve a 'Gladbach stabilitását ez sokba kerülhet!

23
    Sobiech óriásit hibázik: a védelem bal oldaláról ad haza, de figyelmetlenül, és a kétségbeesetten kirohanó Adler mellett MAX KRUSE elhúzza a labdát, 14 méterről helyez az üresen maradt kapuba! :1