FC Schalke 04 – FC Augsburg 4:1 (vége) | Borussia M'gladbach – Borussia Dortmund 2:0 (vége) | VfB Stuttgart – Werder Bremen 1:1 (vége)
VfL Wolfsburg – Braunschweiger TSV Eintracht 1895 0:2 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – 1899 Hoffenheim 2:2 (vége) | Bayer Leverkusen – Bayern München 1:1 (vége)
1. FSV Mohuč 05
2:2 (0:2)
TSG 1899 Hoffenheim
szombat 05.10.2013, 15:30 • Coface Arena, Mainz • Bundesliga

Óriási hajrát mutatott be a Mainz, a piros mezesek nyolc perccel a rendes játékidő vége előtt még két gólos hátrányban voltak. A meccs már-már eldőlni látszott, amikor a csereként beállt Choupo-Moting szépségdíjas találattal szépített a 82. percben, majd ezt követően megindultak a hazai rohamok.
    A 92. percben aztán egy szögletből sikerült is az egyenlítés, a pontrúgáshoz felhúzódó hazai kapus hathatós segítségével! Nagyon kellett a piros mezeseknek ez a sikerélmény, hiszen zsinórban négy mérkőzést veszítettek el!
    A Hoffenheim pedig csak magát okolhatja, egy már megnyert mérkőzést engedtek ki a kezükből a vendégek! (17:26:31)

90+3
    Még egy les a hazaiaknál.

90+2
    A Mainz gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Egyenlítenek a hazaiak! Micsoda végjáték! A szögletet az előre húzódó hazai kapus fejeli kapura, a labda lepattan, ezt NIKOLCE NOVESKI rúgja be közelről! 2:2!

90+1
    Szöglet a hazaiak javára.

90
    3 perc lesz a ráadás.

90
    Parker (Mainz) van lesen.

89
    Nagyon megnyomja a végét a Mainz, kérdés, ez mire lesz elég.

88
    A frissen beállt Süle (Hoffenheim) sárgul be.

88
    Óriási egyenlítési lehetőség marad ki! N. Müller kapásból, 9 méterről lő mellé kissé kiszorított helyzetből!

87
    Vicces jelenet: Parker kiugratásával Malli lép ki lesen, a játékos nem hallja a sípszót, begyalogol a kapuig, gólt szerez, majd ünnepelteti magát, mire leesik neki, hogy már rég megállt mindenki.

85
    Utolsó csere a vendégeknél: Elyounoussi helyére Süle áll be.

84
    A Mainz még éppen időben szerezte a szépítést, a piros mezesek visszajöttek a meccsbe!

84
    Les miatt szabadrúgás a kék mezesek javára

82
    GÓÓÓL! Szépítenek a hazaiak! Pospech gurítását Geis adja be állítgatás nélkül középre, a remekül tekeredő labda a hosszún ERIC MAXIM CHOUPO MOTINGot találja meg, aki kapásból, estében parádés gólt szerez! 1:2!