Győr – Lombard Pápa FC 4:1 (vége) | Pécsi MFC – Puskás Akadémia FC 1:2 (vége) | Diósgyőri VTK – Mezőkövesd Zsóry FC 5:0 (vége)
MTK Budapest FC – KTE-Phoenix Mecano 2:2 (vége) | Szombathelyi Haladás – Kaposvári Rákóczi FC 4:1 (vége)
Pécsi MFC
1:2 (0:2)
Puskás Akadémia FC
szombat 05.10.2013, 16:00 • PMFC Stadion, Pécs • OTP Bank Liga

A mérkőzés után a vezetőedzők értékelték a mérkőzést:
    Lőrincz Emil:
    Kétszer jött át a a Puskás Akadémia a félpályán ebből két gólt szerzett. Ez is bizonyítja, hogy büntetlenül nem lehet kihagyni ennyi helyzetet, mint amit ma mi kihagytunk. Ha 8:2-re nyertünk volna , azt sem lett volna sok , annyi lehetőségünk volt, de talán a játékosok képességeinek vagy koncentrációjának a hiánya okozta ezt a sok hibát.
    Benczés Miklós:
    Úgy kezdődött a mérkőzés ahogy szerettük volna, de a végén nem volt könnyű megszerezni a győzelmet. Sok pontatlanság volt a játékunkban, de a kontráknak és Lencsének köszönhetően remekül zártuk az első félidőt. A második játékrészben a Pécs sokat támadott, beszorított minket és az utolsó percekben elég meleg volt a helyzet, de sikerült győztesként lejönnünk a pályáról. (19:01:31)

A Puskás Akadémia az első félidőben megérdemelten szerzett vezetést, de a második félidőben csak a védekezésre koncentráltak. A PMFC rengeteget támadott, de csak egyszer tudott a kapuba találni, a Pécs egy pontot sem tudott ma itthon tartani.

93
    Mohl szabadrúgását kifejeli Tamás, Rácz 23 méteres lövését fogja Hajduch.

92
    Márkvártot lökte el Tamás, szabadrúgás a jobb szélről, 26 méterről a Pécsnek.

90
    Mohl szögletét Hajduch húzta le a levegőből.

90
    Három perc lesz a hosszabbítás.

89
    Koller le tudta venni Grumics labdáját, de nem tudott kapura fordulni, sarokkal akarta Rácz elé tenni, de Vaszicsku kivágta.

88
    Van még pár perce a Pécsnek, akár egyenlíthetnek is!

87
    A Pécs gólt szerzett!
    Márkvárt remek jobb oldali beadását FRŐHLICH 12 méterről vágta a kapuba!

86
    Uzoma lőtte be középre a labdát, de nem lett jó , csak Hajduchnak, aki könnyen fogta a labdát.

84
    Szabadrúgás a vendégeknek a bal szélről, Márkvárt szabálytalansága után.

82
    Cvitkovics jobb oldali beadását Tischler 5 méterről rúgta mellé, nagy helyzet volt.

81
    Csere a Puskás Akadémiánál: lemegy Haraszti, bejön Tischler.

80
    Rácz 17 méteres lövése fél méterrel kerülte el a kaput.

79
    Lencse startol rá Cvitkovics indítására, de Uzoma most megelőzte és elvitte előle a labdát.

77
    A PMFC-nek vészesen fogy az ideje, most már be kéne találniuk, ha pontszerzésben gondolkodnak.

76
    Mohl keresztlabdája hosszú lett Márkvártnak, bedobás a vendégeknek a bal szélről.

75
    Márkvárt remek labdát kapott a jobb szélen, éppen beadni készült, de elpattant a lába elől a labda, kirúgás a vendégeknek.

Kolarics László

Gólok: 87. Frőhlich – 4. Lencse, 34. Lencse

Pécsi MFC: Gőcze – Fodor, Lantos, Romics, Mohl – Uzoma, Szatmári(73.Rácz), Horváth A.(a félidőben, Koller), Frőhlich – Pölöskey(67.Márkvárt), Grumics
    Puskás Akadémia FC: Hajduch – Papucsek(12.Margitics), Vaszicsku, Szekeres, Tamás – Tóth(23.Nikolic Uros), Polonkai – Gallardo, Czvitkovics, Haraszti(81.Tischler) – Lencse

Játékvezetők: Erős József – Ring György, Takács Gábor Tj.: Lémon Oszkár