FC Schalke 04 – FC Augsburg 4:1 (vége) | Borussia M'gladbach – Borussia Dortmund 2:0 (vége) | VfB Stuttgart – Werder Bremen 1:1 (vége)
VfL Wolfsburg – Braunschweiger TSV Eintracht 1895 0:2 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – 1899 Hoffenheim 2:2 (vége) | Bayer Leverkusen – Bayern München 1:1 (vége)
Borussia M'gladbach
2:0 (0:0)
Borussia Dortmund
szombat 05.10.2013, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Bundesliga

A mérkőzés egésze alatt többet birtokolta a labdát a Dortmund, fölénye különösen az első félidőben volt szembetűnő. A második játékrészben kiegyenlítettebbé vált a találkozó, majd a 82. percben büntetőből megszerezte a vezetést a M'gladbach. Hummels kiállításával ráadásul nem csak gól-, hanem emberhátrányba is kerültek a vendégek. A 86. percben Raffael góljával aztán végképp eldőlt a három pont sorsa.
    A mai napon nem volt a szerencse a Dortmunddal, helyzeteik kimaradtak. Vagy ter Stegen a kapuban védett nagyot, vagy éppen a kapufa mentette meg a hazaiakat a góltól.
    A mérkőzés képe alapján legalább egy döntetlent megérdemelt volna a Dortmund, de mint tudjuk a futballt gólra játsszák.
    Köszönöm, hogy velünk tartottak! (17:30:15)

90+3
    Kramer kap egy sárgát a legvégén buktatásért.

90+2
    A hazaiak ívelték előre a labdát a semmibe, a Dortmund jöhet.

90+1
    A hazaiak adogatnak kényelmesen, itt már mindenki tudja hogy a lényeges kérdések eldőltek.

90
    Három perc lesz a ráadás.

89
    Lewandowski buktatásért kapott sárga lapot.

88
    Gunter ment be Sahin helyett.

86
    A Mönchengladbach gólt szerzett!
    Raffael góljával nagy valószínűséggel eldőlt a három pont sorsa. Arango passzolta ki a labdát jobbra, Raffael nyolc méterről Weidenfeller mellett a rövidet választotta.

85
    Reus rúghatott szabadrúgást a hazai kaputól 19 méterre. Labdája a felső lécet találta el.

84
    Stranzl kap sárga lapot buktatásért.

83
    Kramer váltja a lecserélt Nordtveitot.

82
    MAX KRUSE biztos lábbal értékesíti a tizenegyest, Weidenfellernek esélye se volt.

81
    Hummels gólhelyzetben szabálytalankodott, a játékvezető azonnal leküldi.

80
    Büntetőhöz jut a Borussia M'gladbach! Hummels becsúszását látta szabálytalannak a játékvezető.

78
    Mkhitaryan helyére Blaszczykowski állt be.

77
    Herrmann helyére Hrgota állt be.

76
    Enyhe labdabirtoklási fölényben a hazaiak, ugyanakkor nincs meg az a nagy nyomás részükről, ami az első félidőben megvolt.