FC Schalke 04 – Hannover 96 1:0 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – SC Paderborn 07 5:0 (vége) | SC Freiburg – Eintracht Frankfurt 4:1 (vége)
VfB Stuttgart – Borussia M'gladbach 0:1 (vége) | Hamburger SV – 1. FC Köln 0:2 (vége) | Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund 0:0 (vége)
SC Freiburg
4:1 (0:1)
Eintracht Frankfurt
szombat 31.01.2015, 15:30 • MAGE SOLAR Stadion, Freiburg • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik..

A német futball kedvelőinek nagy örömére folytatódik a Bundesliga, a 18. fordulóval.

Az utolsó helyen telelő, idáig elég gyenge teljesítményt mutató Freiburg azt a Frankfurtot fogadja, amely akár még az Európa-liga selejtezőhelyekre is esélyes lehet idén.

A hazaiak mérlege 2-9-6, míg a Frankfurté 6-5-6, ám a Freiburg ebből a hat vereségből mindössze kettőt szenvedett el hazai pályán; csak a Wolfsburg és a Stuttgart távozott 3 ponttal innen.

A két csapat előző összecsapását a Frankfurt nyerte 1–0-ra Seferovic korai góljának köszönhetően.

Mindkét oldalon három hiányzó lesz,
    Christian Streich, a Freiburg vezetőedzője Pavel Krmas, Marc-Oliver Kempf valamint Stefan Mitrovic játékára nem számíthat, míg kollégája, Thomas Schaaf Constant Djakpbát, Nelson Valdezt és Aleksandar Ignjovskit lesz kénytelen nélkülözni.

Mindenképpen érdekes találkozó előtt állunk, már csak azért is, mert a Frankfurt az egyik résztvevője az ütközetnek – az a csapat, mely a második legtöbb gólt kapta a Bundesligában, és a harmadik legtöbbet lőtte. Meccsenkénti gólátlaguk 4, reméljük ma sem adnak alább!

SC Freiburg: Bürki – Gunter, Höhn, Torrejon, Riether – Schmid, Darida, Schuster, Klaus – Mehmedi, Frantz.
    Cserék: Mielitz – Daehli, Hofler, Petersen, Philipp, Schahin, Sorg.

Eintracht Frankfurt: Trapp – Oczipka, Anderson, Russ, Chandler – Inui, Hasebe, Stendera, Aigner – Seferovic, Meier.
    Cserék: Wiedwald – Flum, Kinsombi, Kittel, Zambrano, Piazon, Mandlung.

Játékvezetők: F. Zwayer – F. Steuer, M. Pelgrim – M. Fritz.

1

1
    Az Eintracht gólt szerzett!

GÓÓL! Úgyanúgy ahogy a legutóbbi összecsapáson most is gyorsan megszerzi a vezetést a Frankfurt! Stendera ívelte MARCO RUSSNAK a labdát, aki jobb lábbal bevágta a bal felsőbe a játékszert! 0–1!
    Marco RUSS - 0:1

4
    Eléggé meglepte a korai gól a hazaiakat, egyelőre a Frankfurt kapujáig sem tudnak eljutni

8
    Most majdnem sikerült veszélyeztetnie a vendéglátóknak, ám Anderson megállította Frantzot a jobb szélen.

9
    Stendera vezeti a vendég akciót a jobb szélen.

10
    Bürki kapus kezében kötött ki a labda, miután belőtték a vendégek a tizenhatosra.

11
    Nem tud kijönni a saját térfeléről a Freiburg, tökéletesen működik a Frankfurt letámadásra épülő játéka.

13
    Aigner kapott egy rúgást, áll a játék.

14
    Mehet tovább, a Frankfurt jöhet a saját térfeléről.

14
    Elvesztették a labdát a vendégek, amit gyors kontrával próbált kihasználni a Freiburg, ám a tizenhatosnál megállt az akció.

15
    Inui próbálkozott egy lövéssel a tizenhatos széléről, ám gyenge és pontatlan is volt a kísérlet.

17
    Mehmedit rántják le a felezővonalnál, szabadrúgással jöhet a Freiburg.

18
    Trapp védett nagyot egy remek hazai kiugratás után! Frantz volt helyzetben, ám nem helyezte elég jól a labdát! Szöglet jöhet.

19
    Gyorsan elvégezte a szögletet a Freiburg, ám Hasebe blokkolni tudta a középre lött labdát. A hazaiak kezezést reklamálnak, talán jogosan, de a játékvezető újabb szögletet ítélt.

19
    Elvesztette a labdát a szögletet követően a Freiburg, Seferovic egy védő mellett kapta a labdát a hazai tizenhatosnál, ám Bürki szögletre mentett.

20
    Frantz blokkolt egy lövést a szöglet után, majd Chandler ismétlését már fogta Bürki.

23
    Támadásban a Freiburg, jól megjáratják a labdát a Frankfurt térfelén.

23
    Talán túl jól is, Schuster pontatlan passza az alapvonalon kívülre gurult.

25
    Egy megpattant labda után Mehmedi került majdnem ajtó-ablak helyzetbe, csak éppen Trapp kapus jobb pozícióban volt és időben fogta a labdát.

28
    Felélénkült az utóbbi percekben a Freiburg, én megkockáztatom, hogy előbb vagy utóbb be fognak találni.

29
    Frantz kapta lesen a labdát, jöhet a Frankfurt.

32
    Kiharcolt egy szögletet a Frankfurt, Stendera megy elvégezni.

32
    Meierhez pattant a labda a szöglet után, ráfordulásból próbálta a hosszút kilőni, ám elakadt a labda egy védőben!

34
    Frantz bodicsekkelte Oczipkát, aki arcához kapott majd amolyan focistásan összeesett. Lap nincs, szabadrúgás viszont van, a Frankfurt javára.

38
    Gunter vitte fel a labdát a bal szélen, megpróbálta beadni, de becsúszva blokkolták. Hazai szöglet jöhet.

39
    Veszélytelen volt a sarokrúgás, már a vendégek támadnak.

39
    Stendera lövésébe tette bele a fejét Meier az ötös előtt, de jóval a kapu mellett-fölött szállt el a labda.

40
    Seferovic kapott egy remek labdát az ötös előtt, megpróbálta élesen, a hosszúba ellőni, de Bürki lábbal védeni tudott! Szöglet jöhet.

41
    Jöhet az ismétlés, hazai játékosról ment ki a labda.

42
    Beszorult a Freiburg egy kis időre, de végül nem tudott helyzetig jutni a Frankfurt.

43
    Stendera eresztett el egy jó lövést 17-ről, Bürki vetődve védett!

45
    Anderson csúszott be nagyon rossz ütemben és a meginduló Klaust buktatta. Jogos a sárga.

45
    Trapp is besárgul reklamálásért.

45+1
    A szabadrúgást kifejelték a vendégek, és ezzel vége is az első félidőnek.

45+1

Az első játékrészben hamar megszerezte a vezetést a Frankfurt, Stendera szabadrúgására Russ érkezett remek ütemben, beletette a lábát, a labda pedig a hálóban kötött ki. A Freiburg ezt követően eléggé lefagyott, – Nem is csoda, bő egy hónap szünet után egy perc alatt kapnak egy gólt – de szépen lassan összeszedte magát a csapat. A félidő közepénél vált kiegyensúlyozottá a játék, a Freiburg egyre többször jut el a vendég kapuig, igaz a Frankfurt akciói sem veszélytelenek. Egy izgalmas második félidő előtt állunk, érzésem szerint egy gól kevés lesz a Frankfurtnak a győzelemhez, valószínűleg ők sem a betonvédekezést beszélik meg éppen az öltözőben.

46

46
    Cserélt a Freiburg a szünetben, kettőt is: Sorg folytatja Riether helyén, Petersen pedig Schustert váltja.

46
    Ezúttal a Freiburg járt közel a gólszerzéshez a félidő elején, először Darida veszélyeztetett a bal szélről, majd Mehmedi került helyzetbe az ötösnél, végül pedig Schmid lőtt a tizenhatos széléről – a kapu mellé.

48
    Stendera beadása pontatlan a másik oldalon, kezdheti elölről az akciót a Frankfurt.

49
    Meier vesztette el végül a labdát. Már a Freiburg támadhat.

Aigner készítette le Stenderának a labdát, aki teljesen üresen tüzelhetett volna az ötösről, azonban hosszú volt neki a passz.

53
    Chandler szabálytalankodott, ez már a harmadik vendég sárga a mérkőzésen.

55
    Schmid tette laposan középre a labdát, de észnél volt a vendég védelem, gyorsan kivágták a tizenhatosról.

56
    Ismét Schmid, ismét laposan középre, ezúttal bedobás a vége.

58
    Trappnak kellett kifutni a tizenhatosig, hogy a meginduló Mehmedi elől felszabadítson. Az akció egyébként les volt, de a vendég kapus lehet hogy megsérült, mert Mehmedivel ütközött miután elrúgta előle a labdát.

58
    Trapp tudja folytatni, nincs gond, de Mehmedi kap egy sárgát veszélyes játékért.

60
    Továbbra is támadásban Freiburg, most a jobb szélen próbálkoznak.

60
    Chandler odébb fejelte a beadást, amire Gunter próbált meg lecsapni, Aigner viszont odacsúszott, és buktatta. A játékvezető szabálytalanságot látott, büntetővel jöhet a Freiburg!

61
    A Freiburg gólt szerzett!

VLADIMIR DARIDA magabiztosan a bal alsóba küldte a labdát, Trapp a másik irányba vetődött. Ezzel egyenlít a Freiburg! 1–1!
    Vladimír DARIDA - 1:1

63

KÉT PERC ALATT FORDÍT A FREIBURG! Felrobban a standion a hazai szurkolók ovációjától! Klaus kapott egy előre ívelt labdát a jobb szélen, középre kanalazta a csereként beállt NILS PETERSENHEZ, aki megelőzte védőjét, és ballal ellőtte Trapp mellett a labdát! 2–1!
    Nils PETERSEN - 2:1

63
    Günter is besárgul.

66
    Kihasználja az utolsó cserelehetőségét is a Freiburg, Philipp váltja Mehmedit.

69
    Pont úgy van szétesve most a Frankfurt, ahogy az első játékrészben a Freiburg volt. Két óriási lehetőséget is kidolgoztak az utóbbi percekben a hazaiak, ám a szerencsének, és Trapp kapus védéseinek köszönhetően marad 2–1.

69

Ez viszont már nem marad ki! NILS PETERSEN megszerzi a harmadik hazai gólt is! Frantz ívelte a labdát a tizenhatosra, a Petersen pedig jó ütemben érkezett, és Trapp kapus mellett bebólintotta a labdát! 3–1!
    Nils PETERSEN - 3:1

72
    Húsz perc sincs már hátra, az egyik oldalon egy örömfocit játszó Freiburg, a másikon pedig egy teljesen szétesett Frankfurt. Hogy kié lesz a három pont az azt hiszem már nem kérdés, de az eredmény még könnyen változhat.

72
    Philipp is besárgul egy rossz belépő után.

73
    Petersen veszélyeztethetett volna ismét, de lesen volt.

74
    Nem nagyon akar leállni a Freiburg, ha már egyszer megy nekik a játék miért is tennék.

75
    Egyet sem cserélt még a Frankfurt vezetőedzője, ez a nyolc perc alatt bekapott három gól bizonyára sok fejtörést okozott neki.

76
    Csak említeni kellett, éppen most szánta rá magát a cserére a mester: Aigner és Inui jön le, Kittel és Piazon a helyükön.

77
    Philipp volt lesen, támadhat a Frankfurt.

78
    Szabadrúgáshoz jutnak a vendégek a bal szélen.

78
    Szöglet jöhet, kifejelte az egyik hazai játékos.

79
    Sokáig a hazai tizenhatos előtt volt a labda, próbáltak lőni a vendégek, ám ezek rendre lepattantak a hazai védelemről, végül Meier próbálta a hosszúba helyezni a labdát, de nagyjából másfél méterrel elszámolta magát.

81
    Próbál nyomni a Frankfurt, de pontatlanok az akcióik a nagy sietség miatt.

82
    Darida eresztett el egy lövést a tizenhatoson kívülről a másik oldalon, Trapp simán fogta.

83
    Utolsó cserelehetőségét is kihasználja a Frankfurt, Madlung váltja az eddig elég szürke Hasebét.

84
    Seferovicnak se jönnek már össze a passzok, megpróbálta kitenni a szélre, bedobás a vége.

85
    Nagyon higgadtan oldják meg az újabb helyzetet a hazai védők, és már indul is a kontra.

85
    A lövés már nem volt túl jó, Darida kifejezetten rosszul találta el a labdát, jóval a kapu fölé ment a kísérlet.

88

Ott a negyedik is! A félidőben beállt NILS PETERSEN klasszikus mesterhármassal zárja a meccset! Schmid átvitte a labdát két védőn, az elsőt átugrotta mikörzben az becsúszott, a másodikat megkerülős csellel lefutotta, majd középre tette a labdát. Petersen köszönte szépen, levette, majd harmadszor is túljárt Trapp eszén! 4–1!
    Nils PETERSEN - 4:1

90+1
    Két perc a ráadás.

90+2

A gyatra első játékrész után minden összejött a Freiburgnak a második félidőben, és 0–1-ről 4–1-re fordított a csapat! Gyakorlatilag a semmiből jött ez a remek eredmény, a Freiburg veszélyes volt ugyan, de igazi gólhelyzetig nem nagyon jutottak. A 61. percben azonban Aigner buktatta Güntert egy teljesen ártalmatlan szituációban, csak éppen a tizenhatoson belül, így büntetőhz jutott a Freiburg. A tizenegyest Darida magabiztosan értékesítette, és innen kezdődött a vendégek lejtmenete.

Alig másfél perccel az egyenlítést követően a vezetést is átvette a Freiburg, Klaus remekül tette Petersen elé a labdát, aki nem hibázta el a ziccert és megszerezte a vezetést.
    Ettől a két góltól teljesen szétesett a Frankfurt, perceken keresztül az történt a pályán amit a Freiburg akart, és végül ennek meg is lett az eredménye, Frantz középre ívelt labdáját Petersen befejelte Trapp mellett, így két gólosra hízott a hazai előny.
    Ezt követően az utolsó húsz percben a vendégek próbálkoztak mindennel, ám pontatlanok voltak, így még csak megnehezíteni sem tudták Bürki kapus odlgát. Végül a kegyelemdöfést is megadták a hazaiak, ki más mint Nils Petersen, aki egy beadást követően már-már rutinból lőtte el Trapp kapus mellett a labdát.

Győzött tehát a Freiburg, ezzel nem csak az utolsó helyet hagyták maguk mögött, de még a kiesőzónát is, és egészen negyedikéig nem is kell attól tartaniuk, hogy visszakerülnének oda. (17:30:01)