Real Madrid – Real Sociedad 4:1 (vége) | SD Eibar – Atlético Madrid 1:3 (vége) | Granada – Elche CF 1:0 (vége)
Real Club Celta de Vigo – Cordoba 1:0 (vége)
Real Madrid
4:1 (2:1)
Real Sociedad
szombat 31.01.2015, 16:00 • Estadio Santiago Bernabéu • Primera División

Gyors gólváltással indult a meccs. Ezután gyorsan kezébe vette az irányítást a királyi gárda. 2-1-el fordultak a csapatok. Majd a második félidőben ott folytatták Marceloék, ahol az elsőben abbahagyták. Sorra alakították ki a helyzeteket. Végül Benzema két góljával alakult ki a 4-1-es végeredmény. Ez az eredmény a baszkokra nézve hízelgő, hiszen csak Gareth Bale lőhetett volna öt gólt. Végül be kellett érni egy gólpasszal a walesinek. (17:53:24)

90+2

90+1
    Kettő perc a hosszabítás.

90
    Bergara próbálkozik, de semmi veszélyt nem tartogatott a lövés.

89
    Bale-nek nem akar összejönni a gól. Most egy fejese száll mellé.

88
    Yuri és Khedira akaszkodik össze. Mindkettő megkapja a maga sárga lapját.

86
    Nagy helyzet. Carvajal játszaná a labdát J. Hernandezhez, de Rulli lefüleli az átadást.

85
    Iscoval szemben követnek el szabálytalanságot. A kezdőkörből jöhet szabadrúgással a Real Madrd.

84
    de la Bella marad le egy beadásról a hosszú oldalon.

83
    Carvajal marad lent. De úgy látszódik, hogy nem nagy a baj. Tudja folytatni a játékot.

82
    Bale egyedül léphet ki, rávezeti a labdát Rullira, de eltenni nem tudja mellette a labdát. Szöglet következhet.

81
    Kettős csere a hazaiaknál. Benzemát J. Hernandez, míg Kroost Khedira váltja.

79
    Bale lövi ki Iscot a tizenhatos vonalánál.

77
    Szűk negyed óra van hátra. Már csak az a kérdés, hogy mennyinél áll meg a Real Madrid.
    Karim BENZEMA - 4:1

76
    Real Madrid gólt szerzett!
    Itt a negyedik. Ismét Isco passzol vissza KARIM BENZEMÁNAK, aki a tizenhatos vonaláról kipókhálozza a hosszú felső sarkot.

75
    Isco Benzema összátékot követően a francia lö, de belelépnek. Szöglet következhet.

74
    Itt az első hazai csere. J. Rodriguez-t Jese váltja.

72
    Ramos választja el a labdától Granerót. Indul is egy ígéretes Real kontra. De egy kicsit hosszú lett az átadás a felfutó Ramosnak.

71
    Marcelo sárgul be.

70
    Kicsit leült a meccs. A Real sem erőlteti már meg annyira magát, hogy helyzeteket alakítson ki.

69
    Casillas végezhet el kirúgást.

68
    Ebből sem lett még csak helyzet sem.

68
    Vendég szöglet következhet. Ismét Pardo a labda mögött.

67
    Ramos vágja a mezőnybe a beívelt labdát.

66
    Carvajal szabadrúgása után Pardo végezhet el szabadrúgást a hazai térfél közepéről.

65
    Kicsit kintebb jött a Real Sociedad. Most ők birtokolják a labdát. Helyzetig viszont nem tudnak jutni.

63
    Benzama nem éri el a kicsit hosszú indítást.

62
    Kihasználja harmadik cserelehetőségét is David Moyes. A gólszerző A. Elustondo jön le, és Bergara jön be a folytatásra.

61
    Ismét egy hazai lehetőség. Isco kerül helyzetbe. Megpróbálja a kimozduló Rulli fölött elpörgetni a labdát, de elakad a labda a kimozduló kapusban.

60
    Granero maradt lesen egy kósza vendég akció alkalmával.

59
    Benzema középre adása akad el egy védő testében.

58
    Cristiano Ronaldo nélkül is gond nélkül hozza a meccset a királyi gárda.

57
    Egymás után alakítja ki a helyzeteket a Real Madrid. Szinte semmilyen ellenállást nem tanúsít a vendég baszk csapat.

56
    Bale csodapassza után J. Rodriguez játszik középre, ahol Benzema marad le éppen csak a labdáról.

55
    Marcelo kerül helyzetbe Benzema passza után. Rulliról felperdül a labda, amelyet Bale próbál a kapuba fejelni, de Martinez ki tudja kanalazni a labdát gólvonalról.

53
    Immáron két gól a hazaiak előnye. A lényegi kérdés szinte eldőlt.
    Karim BENZEMA - 3:1

52
    Gyönyörű összjáték. Benzema és Bale kényszerítőzik a bal oldalon. A walesi passzol be középre, ahol KARIM BENZEMA az üres kapuba passzol.

50
    Illaramendi passza kicsit hosszú Benzemának. Sőt a francia szabálytalan is volt.

48
    Szép kényszerítőt követően Isco csavar a hosszú sarok fölé 16 méterről.

48
    Kroos indítása volt pontatlan Marcelo irányába.

47
    A volt Real Madrid játékos most nem tudott bizonyítani volt csapata ellen.

46
    A szünetben cserél a Real Sociedad. Canales helyett de la Bella a második félidőre.

46

Mozgalmas első félidőn vagyunk túl. Már rögtön az első percben megszerezte a vezetést a vendég csapat egy szögletet követően Ariz Elustondo révén. Viszont a Real Madrid egyből válaszolni tudott J. Rodriguez fejesével. A gyors gólváltást követően egyből magához ragadta akezdeményezést a királyi gárda, amely egymás után alakította ki a helyzeteket. Végül a 37. percben Ramos vágott a kapuba egy kipattanót. Ezután még Bale hagyott ki egy ordító helyzetet. Megérdemelten vezetnek a madridiak. A Real Sociedad a jó kezdést követően szinte csak a saját tizenhatosa előtt mozog. A második félidőre kintebb kell jönniük, ha pontal szeretnének távozni a Bernabeuból. Viszont ez helyet adhat a gyors madridi kontráknak, ami újabb hazai gólokat eredményezhet.

45+2

45

45
    Isco adja el a labdát. Lehetőséget adva egy vendég kontrára, de visszazárnak a madridi védők.

44
    Bale lövi végül jócskán a kapu fölé.

43
    Benzema lábát húzzák el. Hazai szabadrúgás jöhet veszélyes helyről a kapuval szemben.

42
    Marcelo beadására mozdul ki Rulli, és övé is a labda.

40
    Egy gyors kontra végén Benzema játsza be középre a labdát, ahol Bale és J. Rodriguez kissé egymást is zavarja. Végül előbbi lő mellé hatalmas helyzetben.

39
    Egyből kintebb jön a Sociedad. Szögletet végezhetnek el a vendégek, de nem lesz belőle semmi.

37
    Itt is van a második Real gól. Marcelo íveli át a labdát Benzemához, aki egyből lő. A labda kipattan Rulliról. A kipattanót viszont SERGIO RAMOS a léc alá vágja.
    Sergio RAMOS - 2:1

37
    Jöhet a hetedik hazai szöglet is.

36
    Szinte felbillen a pálya, akkora a Real Madrid fölénye. Csak idő kérdése az újabb hazai gól.

35
    Isco keveredik a tizenhatoson belülre. Viszont a lövésébe belelépnek, így odacsorog a labda Rullihoz.

34
    Bale-t választják el a labdától. De nem tud mit kezdeni a labdával a vendég csapat.

33
    Marcelo lövése kerüli el messze a kaput.

32
    Isco keverget a bal oldalon. Átíveli a hosszú oldalra, de ott csak vendég játékos helyezkedett.

31
    Meg is kapja a sárga lapot Illaramendi.

31
    Illaramendi veszélyes játéka miatt a Real Sociedad jöhet szabadrúgással.

30
    Benzama passzol Bale-hez, aki rögtön tüzel. A labda az ötös vonalánál hagyja el a játékteret.

29
    Bale fejeli a labdát éppen csak a kapu mellé.

28
    A túloldalon J. Rodriguezhez kerül a labda. Életerős próbálkozását védi Rulli. Újabb szöglet jöhet.

28
    Bale húzza meg a bal oldalon.Az ötödik hazai szöglet jöhet.

27
    A szöglet után Ramos akrobatikus mozdulattal próbálkozik. Sikertelenül.

26
    Isco íveli át szépen Carvajalhoz a labdát, aki egyből középre játsza azt, de a védők szögletre mentenek.

25
    Isco játszik ismét Bale-hez. Akit a földre visznek. A játékvezető sípja viszont néma maradt.

24
    A szögletet követően kifejelik a védők a labdát.

23
    Isco játszik Bale-hez, aki egyből próbál lőni, de egy védőről szögletre tisztáz.

22
    Lesállás miatt a vendégek jöhetnek a saját tizenhatosukról.

21
    Nagyon nyom a Real Madrid. A Sociedad védők élő falat alkotnak a saját tizenhatosuk előtt.

20
    Szép összjátékot követően J. Rodriguez passza után Benzema lövi Rulliba a labdát.

19
    Ramos szereli mintaszerűen Canalest. sőt a vendég játékosról ment ki a labda, így a hazaiak jöhetnek kirúgással.

18
    Macelo indítja Iscot, aki szépen le is veszi a labdát, de megtartani már nem tudja.

17
    A megsérült Vela helyett Agirretxe érkezik.

16
    Vela visszasántikál a pályára, de már mutatja is, hogy nem tudja folytatni a játékot. Ez érzékenyen érintheti David Moyes együttesét.

16
    Benzema fut lesre. A vendégek jöhetnek szabadrúgással.

15
    Vela-t még mindig ápolják az oldalvonal mellet. Ebből könnyen csere lehet.

14
    Folytatódik a játék. A szöglet veszélytelen volt. A baszkok jöhetnek bedobással.

13
    Újabb hazai sarokrúgás következhet. Közben Vela-t kell ápolni, ezért áll a játék.

12
    Minden vendégjátékos a saját térfelén helyezkedik. Szinte csak a királyiaknál van a labda.

11
    Jól jön be a labda. Végül Varane fejese száll fölé.

11
    Marcelo beadásába lépnek bele. Hazai szöglet jöhet.

10
    Carvajal beadása száll el mindenki feje fölött.

9
    Ismét Rullinak kell jönnie. Ezuttal Benzema elől kell tisztáznia.

8
    A. Elustondo Kínálja meg Casillast egy életerős bombával. A hazai kapus magabiztosan védi a lövést.

8
    Granero viszi be a labdát a tizenhatoson belülre, de útját állják a madridi védők.

7
    Rulli szedi fel a labdár J. Rodriguez elől.

6
    Gyors golváltást követően a Real Madrid ragadja magához a kezdeményezést.

5
    Iscot választják el a labdától egy ígéretesen indult kontra végén.

4
    Canales marad le egy középre bejátszott labdáról. Majdnem itt volt a harmadik gól. És még 4 perc sem telt el.
    James RODRIGUEZ - 1:1

3
    Rögtön itt a válasz. Marcelo bal oldali beadását JAMES RODRIGUEZ fejeli a kapu bal felső sarkába.
    Aritz ELUSTONDO - 0:1

1
    A Real Sociedad gólt szerzett!
    Az első percben megszerzi a vezetést a Real Sociedad. Egy szöglet után ARIZ ELUSTONDO érkezik üresen, és a kapu közepébe bólint.

1
    A vendégek kezdték a mérkőzést.

1

A csapatok felsorakoztak a kezdéshez. A mérkőzés hamarosan kezdődik.

A spanyol bajnokság 21. fordulójában a listavezető Real Madrid a Real Sociedadot látja vendégül.

A királyiak legnagyobb sztárjuk, Cristiano Ronaldo nélkül kénytelenek pályára lépni. Hiszen a portugál eltiltását tölti múlt heti kiállítása nyomán. Ez nem jó előjel Carlo Ancelotti csapatának, mivel a második fordulóban mikor kikaptak San Sebastianban, a luzitán aranylabdás akkor sem állt rendelkezésre. Ennek ellenére simán kellene hozniuk a meccset Bale-éknek.

A vendég csapat kezd magára találni David Moyes irányítása alatt, de még így is képesek meglepő vereségekre. Gondoljunk csak a Vallecano elleni fiaskóra.

A kérdés az, hogy meddig bírják a nyomást Vela-ék. Ha hamar beköszönnek a királyiak, akkor nagyon sima mérkőzés is lehet.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.