Real Madrid – Real Sociedad 4:1 (vége) | SD Eibar – Atlético Madrid 1:3 (vége) | Granada – Elche CF 1:0 (vége)
Real Club Celta de Vigo – Cordoba 1:0 (vége)
Real Madrid
4:1 (2:1)
Real Sociedad
szombat 31.01.2015, 16:00 • Estadio Santiago Bernabéu • Primera División

Gyors gólváltással indult a meccs. Ezután gyorsan kezébe vette az irányítást a királyi gárda. 2-1-el fordultak a csapatok. Majd a második félidőben ott folytatták Marceloék, ahol az elsőben abbahagyták. Sorra alakították ki a helyzeteket. Végül Benzema két góljával alakult ki a 4-1-es végeredmény. Ez az eredmény a baszkokra nézve hízelgő, hiszen csak Gareth Bale lőhetett volna öt gólt. Végül be kellett érni egy gólpasszal a walesinek. (17:53:24)

88
    Yuri és Khedira akaszkodik össze. Mindkettő megkapja a maga sárga lapját.

86
    Nagy helyzet. Carvajal játszaná a labdát J. Hernandezhez, de Rulli lefüleli az átadást.

82
    Bale egyedül léphet ki, rávezeti a labdát Rullira, de eltenni nem tudja mellette a labdát. Szöglet következhet.

81
    Kettős csere a hazaiaknál. Benzemát J. Hernandez, míg Kroost Khedira váltja.
    Karim BENZEMA - 4:1

76
    Real Madrid gólt szerzett!
    Itt a negyedik. Ismét Isco passzol vissza KARIM BENZEMÁNAK, aki a tizenhatos vonaláról kipókhálozza a hosszú felső sarkot.

74
    Itt az első hazai csere. J. Rodriguez-t Jese váltja.

71
    Marcelo sárgul be.

62
    Kihasználja harmadik cserelehetőségét is David Moyes. A gólszerző A. Elustondo jön le, és Bergara jön be a folytatásra.

56
    Bale csodapassza után J. Rodriguez játszik középre, ahol Benzema marad le éppen csak a labdáról.

55
    Marcelo kerül helyzetbe Benzema passza után. Rulliról felperdül a labda, amelyet Bale próbál a kapuba fejelni, de Martinez ki tudja kanalazni a labdát gólvonalról.
    Karim BENZEMA - 3:1

52
    Gyönyörű összjáték. Benzema és Bale kényszerítőzik a bal oldalon. A walesi passzol be középre, ahol KARIM BENZEMA az üres kapuba passzol.

46
    A szünetben cserél a Real Sociedad. Canales helyett de la Bella a második félidőre.

Mozgalmas első félidőn vagyunk túl. Már rögtön az első percben megszerezte a vezetést a vendég csapat egy szögletet követően Ariz Elustondo révén. Viszont a Real Madrid egyből válaszolni tudott J. Rodriguez fejesével. A gyors gólváltást követően egyből magához ragadta akezdeményezést a királyi gárda, amely egymás után alakította ki a helyzeteket. Végül a 37. percben Ramos vágott a kapuba egy kipattanót. Ezután még Bale hagyott ki egy ordító helyzetet. Megérdemelten vezetnek a madridiak. A Real Sociedad a jó kezdést követően szinte csak a saját tizenhatosa előtt mozog. A második félidőre kintebb kell jönniük, ha pontal szeretnének távozni a Bernabeuból. Viszont ez helyet adhat a gyors madridi kontráknak, ami újabb hazai gólokat eredményezhet.

40
    Egy gyors kontra végén Benzema játsza be középre a labdát, ahol Bale és J. Rodriguez kissé egymást is zavarja. Végül előbbi lő mellé hatalmas helyzetben.

37
    Itt is van a második Real gól. Marcelo íveli át a labdát Benzemához, aki egyből lő. A labda kipattan Rulliról. A kipattanót viszont SERGIO RAMOS a léc alá vágja.
    Sergio RAMOS - 2:1

31
    Meg is kapja a sárga lapot Illaramendi.

29
    Bale fejeli a labdát éppen csak a kapu mellé.

28
    A túloldalon J. Rodriguezhez kerül a labda. Életerős próbálkozását védi Rulli. Újabb szöglet jöhet.

20
    Szép összjátékot követően J. Rodriguez passza után Benzema lövi Rulliba a labdát.

17
    A megsérült Vela helyett Agirretxe érkezik.

4
    Canales marad le egy középre bejátszott labdáról. Majdnem itt volt a harmadik gól. És még 4 perc sem telt el.
    James RODRIGUEZ - 1:1

3
    Rögtön itt a válasz. Marcelo bal oldali beadását JAMES RODRIGUEZ fejeli a kapu bal felső sarkába.
    Aritz ELUSTONDO - 0:1

1
    A Real Sociedad gólt szerzett!
    Az első percben megszerzi a vezetést a Real Sociedad. Egy szöglet után ARIZ ELUSTONDO érkezik üresen, és a kapu közepébe bólint.

A spanyol bajnokság 21. fordulójában a listavezető Real Madrid a Real Sociedadot látja vendégül.

A királyiak legnagyobb sztárjuk, Cristiano Ronaldo nélkül kénytelenek pályára lépni. Hiszen a portugál eltiltását tölti múlt heti kiállítása nyomán. Ez nem jó előjel Carlo Ancelotti csapatának, mivel a második fordulóban mikor kikaptak San Sebastianban, a luzitán aranylabdás akkor sem állt rendelkezésre. Ennek ellenére simán kellene hozniuk a meccset Bale-éknek.

A vendég csapat kezd magára találni David Moyes irányítása alatt, de még így is képesek meglepő vereségekre. Gondoljunk csak a Vallecano elleni fiaskóra.

A kérdés az, hogy meddig bírják a nyomást Vela-ék. Ha hamar beköszönnek a királyiak, akkor nagyon sima mérkőzés is lehet.