Dunaújváros – MTK Budapest FC 0:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – Diósgyőri VTK 1:1 (vége) | Paksi FC – Pécsi MFC 2:0 (vége)
Lombard Pápa FC – Puskás Akadémia FC 0:1 (vége) | Győr – Nyíregyháza 2:3 (vége)
ETO FC Győr
2:3 (0:2)
Nyíregyháza Spartacus FC
szombat 11.04.2015, 18:30 • ETO Park, Győr • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 – kor kezdődik.

A labdarúgó NBI 23. fordulójának ma esti mérkőzésén a Győri ETO FC a Nyíregyháza Spartacus FC-t fogadja.

A győriek nehéz helyzetben vannak anyagi értelemben, a klub csődvédelem alatt áll, ennek eddig nem volt különösebb kihatása a teljesítményükre, bár két hazai mérkőzésen is csak döntetlenre futotta az erejükből, 0:0 a Pápa, 1:1 a Kecskemét ellen, de idegenben legyőzték a sereghajtó Dunaújvárost 2:0-ra. Így most a kilencedik helyen állnak a 29 pontjukkal, ami héttel több, mint a Nyíregyháza által gyűjtött 22, ami nekik a tizenegyedik pozícióra elég.

A vendégek rapszodikus formát mutatnak, a Fradival odahaza döntetlent játszottak, idegenben verték utána a Pápát, de Dunaújvárosban simán kikaptak 3:0-ra.

A két csapat egymás elleni mérlegében a Győr áll jobban, az utolsó három meccset ők nyerték, az ősszel idegenben is 3:2-ra tudtak nyerni, és most is nagyobb esélyük a győzelemre,

18:32 A győriek közelmúltban elhunyt egykori edzőjére, Reszeli Soós Istvánra emlékeztek egy perc néma csenddel a közönség és a játékosok.

1

2
    Győri támadásokkal indul a meccs, Brdarovski beívelését fogja Balogh könnyedén.

3
    Vendég szöglet jön jobbról, Zofcak ívelhet.

3
    A Nyíregyháza gólt szerzett!
    Zofcak ível a kapu elé szögletet, rosszul jön ki Kamenar, LANG ÁDÁM térdéről a kapu közepébe pattan a labda! 0:1

4
    Öngóllal kerül előnybe a Szpari.

5
    Seydi lép ki ziccerben középen, Kamenar most bravúrral véd!

7
    Ibanez éles szögből lő ballal, Balogh csak beleérni tud a labdába, amely gólba tart, de elakad Rudolfban...

8
    Egy gól és két kimaradt nagy helyzet a mérleg eddig, nem rossz 8 perc alatt.

9
    Ibanez marad le centikkel egy előreívelt labdáról a 16-oson belül.

10
    Rudolf adja el a labdát a Nyíregyháza térfelén.

10
    Seydi lövésre tett labdáját Törtei lövi mellé 14 méterről, ez is helyzet volt.

12
    Ismét Seydi tesz vissza egy labdát lövésre szép mozdulattal, de nincs rá érkező.

13
    Kostic középre tett labdáját Zofcak csúnyán mellé lövi 15 méterről.

15
    Rubus ad haza Baloghnak a félpályáról, előrevágja a kapus a labdát.

15
    Koltai ível a kapu elé, lemaradnak róla a győriek.

16
    Az első negyedóra a vendégeké volt, megérdemelten vezetnek, még akkor is ha öngóllal.

17
    Pekár indul a bal szélen, Brdarovski szereli.

18
    Zofcak 20 méteres lövését blokkolják a védők.

19
    Ibanez lépne ki a bal oldalon, közbenyúl egy védő lába, nem jut el hozzá a labda.

20
    Bucsa indulna a jobb szélen egy perdítésre, de lesről teszi, szabadrúgás kifelé.

21
    Rudolf szabálytalankodik Fodorral a vendégek térfelén, ez is szabadrúgás.

22
    Most Rubus löki az egyik haza védőt, szabadrúgás kifelé.

22
    Priskin ad be laposan balról, Balogh fogja a rövid saroknál könnyedén.

23
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Lipták (Győri ETO FC), Halenárnak csúszott oda szabálytalanul.

24
    Pekár rúgja jócskán a kapu fölé a labdát a 25 méteres szabadrúgásból.

25
    Győri szögletre győri szöglet jön, Kosticot kell ápolni előtte, ő fejelte ki a labdát.

26
    Ibanez szöglete nem veszélyes balról.

27
    Seydi ad középre laposan balról, biztos kézzel fogja Kamenar.

27
    Dinjar lemegy, Priso a helyén.

28
    Rudolf élesen belőtt labdáját fogja Balogh kivetődve.

29
    Koltai indul a bal szélen, de hosszú labdát kap, megelőzik a védők.

30
    A meccs elején a vendégek támadtak veszélyesebben, egy öngóllal megszerezték a vezetést, most már kiegyenlítettebb a játék.

31
    Egy előreívelt szabadrúgást csúsztat meg Kostic a 16-oson, FODOR FERENC a kapunak háttal tovább csúsztatja, Kamenar nem érheti el a jobb sarokba tartó labdát. 0:2

32
    Komoly bajban fél óra elteltével a Győr, innen nehéz lesz fordítaniuk.

34
    Ibanez ível be balról,ígéretesen Fodor csúsztatja ki a kapu elől.

35
    Rudolf laposan belőtt labdáját szögletre tisztázzák a védők.

35
    A hazai szöglet után a 16-oson belül pattog a labda, de felszabadul a Nyíregyháza kapuja.

36
    Priso borítja fel Törteit a vendég 16-os előterében, szabadrúgás.

38
    A pálya közepén zajlik jobbára a játék, nincsenek helyzetek.

40
    Rudolfot szerelik a jobb szélen, dobhat a Győr.

41
    Pátkai 25 méteres lövésébe lépnek bele a vendég védők, felszabadul a kapujuk.

43
    Halenár vezeti a védőkre a labdát, de 25 méterről elhamarkodottan ellövi, gyenge és pontatlan is.

44
    Pekár szerez labdát a bal oldalon, de kint volt már, dobhat a Győr, nagy nehezen hozzák ki a térfelükről.

45
    Lang ível előre a bal szélre, Rubus fejeli ki oldalra.

45
    Priskin esik el a védője mellett, de nincs sípszó.

45+1
    1 perc a ráadás.

45+1
    Ibanez balról teker a hosszú sarok mellé/fölé méterekkel.

45+2
    Ibanez ível fel egy szabadrúgást még, Balogh kiejti, másodjára fogja.

45+2

A Nyíregyháza kezdett jobban, öngóllal, de megérdemelten kerültek előnybe, majd kiegyenlítődött a játék, komolyabb helyzetek nem voltak egyik oldalon sem, de egy jó helyzetfelismerés után Fodor növelte a vendégek előnyét, amit könnyedén meg is tartottak a szünetig.

46

47
    Jobb oldali beadás után pattog a vendég kapu előtt a labda, Pátkai végül 14 méterről lő csúnyán fölé.

48
    Priso jobb oldali beadása szögletre pattan.

48
    Ibanez beívelését Balogh húzza le a hosszú sarok előtt.

50
    Nagy elánnal támad a Győr, de helyzetig még nem jutottak ebben az öt percben.

51
    Törtei passzol pontatlanul az ETO térfelén, de marad a labda a vendégeknél.

52
    Seydi húzza vissza Liptákot a győri térfélen.

53
    Ibanez kap hosszú labdát a bal szélen, nem éri el az alapvonal előtt.

54
    Lipták enged el egy labdát Kamenarnak, de közbe ütközik Zofcakkal, aki lenn marad, de folytatja a játékot.

55
    Rudolf helyett Mayer a pályán.

56
    Törteit dolgozza meg Priso, lenn marad a vendégek játékosa, de nincs nagyobb baj.

57
    Ibanez lapos beadását Balogh gyűjti be vetődve Bucsa elől.

59
    A pálya közepén zajlik most a játék, továbbra is helyzetek nélkül.

60
    Priso beadását blokkolják szögletre a védők.

60
    Ibanez beívelése után Lipták 10 méteres fejesét tolja ki bravúrral a bal felső elől Balogh.

61
    Halenar löki fel Pátkait a kaputól 28 méterre balra.

62
    Az ETO gólt szerzett!
    Ibanez ível fel balról a vonal mellől egy labdát, Balogh rosszul jön ki, LIPTÁK ZOLTÁN így 10 méterről, zavartalanul fejel a kapu jobb sarkába! 1:2

63
    Fordulatot hozhat ez a gól a meccsen?

64
    Zofcak helyett Arziani a pályán.

65
    Balogh tisztáz fejjel a 16-os vonala előtt Mayer elől.

66
    Lipták tenne egy labdát lövésre Koltainak, közbelépnek a védők a 16-oson belül.

67
    Seydit szerelik szögletre a bal oldalon.

67
    Rubus helyett Szokol a pályán.

67
    A balról beívelt szögletet kifejelik a védők a rövid sarokról.

68
    Brdarovski indítását Törtei tisztázza oldalra Priskin elől, majd szögletre ment Halenar a dobás után.

69
    Koltai szöglete veszélytelen.

69
    Seydit szereli Lipták a bal szélen, kirúgás jön.

70
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Priso (Győri ETO FC).

71
    Bucsa helyett Kamber a Győrnél.

72
    Mayer kiváló labdát ível be balról, Priskin a rövid sarokról fejel a bal felső mellé kevéssel, de a védője beleért, szöglet jön.

73
    A gól után marad a győri fölény, beszorul a kapuja elé a Nyíregyháza.

74
    Seydi pontatlanul passzol középre a ziccerben érkező Halenar elé, oda a helyzet.

75
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Arziani (Nyíregyháza Spartacus FC).

76
    Mi maradt ki?! Ibanez ível be, Kamber fejeli le a labdát Mayer elé, aki 4 méterről estében lő, de Baloghban elakad a labdája!

77
    Koltai 15 méteres bombáját a kapufára tolja Balogh!

78
    Akár vezethetne is a Győr...

79
    Brdarovski ível be jobbról remekül, a középen felugró MAYER MILÁN 8 méterről fejel a kapu jobb sarkába! 2:2

80
    Az újonc góljával egyenlít az ETO!

80
    Koltai két szöglete gyors egymásutánban, egyik sem veszélyes, dobhat a Nyíregyháza.

81
    Mayer indítja Priskint a a balösszekötő helyén, kicsit hosszú a labda, Balogh gyűjti be vetődve.

82
    Pátkai indítja Ibanezt a bal szélen, hosszú a labda, dobhat a vendég csapat.

83
    Az egyenlítés után kicsit megtorpant a Győr, de nem nyugodhat meg a Nyíregyháza.

83
    Csere a Nyíregyháza Spartacus FC-nél/nál: lemegy Seydi, bejön Dartsimelia.

84
    Hazai szöglet után mentenek könnyedén a védők.

85
    Priskin lép ki a jobbösszekötő helyén, de nem jut lövéshez, a kivetődő Balogh jó ütemben érkezik.

86
    Baloghot kell ápolni az eset után, de folytatja a játékot.

87
    Egy balról beívelt labdát Mayer fejel át a hosszú sarokra, de ott Balogh gyűjti be.

88
    Balogh most Fodor 4 méteres mentését védi vetődve a bal sarok előtt.

88
    Brdarovski sokadik beívelését Kamber fejeli fel magasra, majd indul a saját labdájára, de nem tudja kapura irányítani.

89
    Pátkait buktatják a kaputól 28 méterre, szabadrúgás.

90
    Ibanez íveli fel a szabadot, Pátkai 12 méterről csúsztatja jócskán mellé.

90
    5 perc a ráadás.

90+1
    Ibanez ível be szabadrúgást jobbról, Balogh jön ki árnyékra, Mayer nem találja el a labdát, majd Kamber szabálytalankodik.

90+2
    Ibanez cseleget a bal szélen, de elindul visszafelé, szerelik a védők.

90+3
    Pekár ível be balról egy szabadrúgást, Kamenar fogja Fodor fejesét könnyedén.

90+4
    Pátkai labdája pontatlan Ibaneznek, kontrázhat a Nyíregyháza.

90+5
    Kontrával indul a bal szélen PEKÁR LÁSZLÓ, aki megveri Prisót és Brdarovskit is, és 10 méterről a jobb alsó sarokba lő! 2:3

90+5
    Örült a Győr az 5 perces hosszabbításnak nem is olyan régen, most már bánják...

90+5

Hihetetlen mérkőzés volt.

Az első félidőben a Nyíregyháza kezdett jobban, öngóllal ugyan de megérdemelten kerültek előnybe. Kiegyenlítődött a játék a félidő közepétől, majd megszerezte a második gólját is a vendég csapat egy jó helyzetfelismerés után.

A második félidőre aztán az addig kicsit bénultnak tűnő Győr feltámadt, beszorította ellenfelét, és nemcsak hogy egyenlített, de akár a vezetést is megszerezhették volna.

De ilyen a futball, az öt perces hosszabbítás végén Pekár egy kontra végén gyönyörű góllal állította be a végeredményt. (20:33:58)

Gólok: 62. Lipták, 79. Mayer – 3. Lang (öngól), 31. Fodor, 90+5. Pekár

Lapok:   23. Lipták (ETO), 70. Priso (ETO) – 75. Arziani (NYS)

ETO FC Győr: Kamenar – Brdarovski, Lipták, Lang, Dinjar (27' Priso) – Pátkai, Bucsa (71' Kamber), Ibanez – Rudolf (55' Mayer), Priskin, Koltai

Cserék: Pogacsics – Mervó, Kamber, Priso, Nagy Á., Mayer, Stevanovic

Nyíregyháza Spartacus FC: Balogh – Fodor, Ivanovs, Törtei, Kovacevic, Rubus (67' Szokol)-. Kostic, Pekár, Halenár – Seydi (83' Dartsimelia), Zofcak (64' Arziani)

Cserék: Oszvijenko – Abdouraman, Dartsimelia, Szokol, Arziani, Vámos, Rezes

Játékvezetők: Berke – Bozó, Georgiou – Király

Nézőszám: 2.050