Dunaújváros – MTK Budapest FC 0:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – Diósgyőri VTK 1:1 (vége) | Paksi FC – Pécsi MFC 2:0 (vége)
Lombard Pápa FC – Puskás Akadémia FC 0:1 (vége) | Győr – Nyíregyháza 2:3 (vége)
ETO FC Győr
2:3 (0:2)
Nyíregyháza Spartacus FC
szombat 11.04.2015, 18:30 • ETO Park, Győr • OTP Bank Liga

Hihetetlen mérkőzés volt.

Az első félidőben a Nyíregyháza kezdett jobban, öngóllal ugyan de megérdemelten kerültek előnybe. Kiegyenlítődött a játék a félidő közepétől, majd megszerezte a második gólját is a vendég csapat egy jó helyzetfelismerés után.

A második félidőre aztán az addig kicsit bénultnak tűnő Győr feltámadt, beszorította ellenfelét, és nemcsak hogy egyenlített, de akár a vezetést is megszerezhették volna.

De ilyen a futball, az öt perces hosszabbítás végén Pekár egy kontra végén gyönyörű góllal állította be a végeredményt. (20:33:58)

90+5
    A Nyíregyháza gólt szerzett!
    Kontrával indul a bal szélen PEKÁR LÁSZLÓ, aki megveri Prisót és Brdarovskit is, és 10 méterről a jobb alsó sarokba lő! 2:3

90+4
    Pátkai labdája pontatlan Ibaneznek, kontrázhat a Nyíregyháza.

83
    Csere a Nyíregyháza Spartacus FC-nél/nál: lemegy Seydi, bejön Dartsimelia.

83
    Az egyenlítés után kicsit megtorpant a Győr, de nem nyugodhat meg a Nyíregyháza.

80
    Az újonc góljával egyenlít az ETO!

79
    Az ETO gólt szerzett!
    Brdarovski ível be jobbról remekül, a középen felugró MAYER MILÁN 8 méterről fejel a kapu jobb sarkába! 2:2

77
    Koltai 15 méteres bombáját a kapufára tolja Balogh!

76
    Mi maradt ki?! Ibanez ível be, Kamber fejeli le a labdát Mayer elé, aki 4 méterről estében lő, de Baloghban elakad a labdája!

75
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Arziani (Nyíregyháza Spartacus FC).

73
    A gól után marad a győri fölény, beszorul a kapuja elé a Nyíregyháza.

71
    Bucsa helyett Kamber a Győrnél.

70
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Priso (Győri ETO FC).

62
    Ibanez ível fel balról a vonal mellől egy labdát, Balogh rosszul jön ki, LIPTÁK ZOLTÁN így 10 méterről, zavartalanul fejel a kapu jobb sarkába! 1:2

60
    Ibanez beívelése után Lipták 10 méteres fejesét tolja ki bravúrral a bal felső elől Balogh.

55
    Rudolf helyett Mayer a pályán.

A Nyíregyháza kezdett jobban, öngóllal, de megérdemelten kerültek előnybe, majd kiegyenlítődött a játék, komolyabb helyzetek nem voltak egyik oldalon sem, de egy jó helyzetfelismerés után Fodor növelte a vendégek előnyét, amit könnyedén meg is tartottak a szünetig.

32
    Komoly bajban fél óra elteltével a Győr, innen nehéz lesz fordítaniuk.

31
    Egy előreívelt szabadrúgást csúsztat meg Kostic a 16-oson, FODOR FERENC a kapunak háttal tovább csúsztatja, Kamenar nem érheti el a jobb sarokba tartó labdát. 0:2

27
    Dinjar lemegy, Priso a helyén.

23
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Lipták (Győri ETO FC), Halenárnak csúszott oda szabálytalanul.

16
    Az első negyedóra a vendégeké volt, megérdemelten vezetnek, még akkor is ha öngóllal.

7
    Ibanez éles szögből lő ballal, Balogh csak beleérni tud a labdába, amely gólba tart, de elakad Rudolfban...

5
    Seydi lép ki ziccerben középen, Kamenar most bravúrral véd!

3
    Zofcak ível a kapu elé szögletet, rosszul jön ki Kamenar, LANG ÁDÁM térdéről a kapu közepébe pattan a labda! 0:1

A labdarúgó NBI 23. fordulójának ma esti mérkőzésén a Győri ETO FC a Nyíregyháza Spartacus FC-t fogadja.

A győriek nehéz helyzetben vannak anyagi értelemben, a klub csődvédelem alatt áll, ennek eddig nem volt különösebb kihatása a teljesítményükre, bár két hazai mérkőzésen is csak döntetlenre futotta az erejükből, 0:0 a Pápa, 1:1 a Kecskemét ellen, de idegenben legyőzték a sereghajtó Dunaújvárost 2:0-ra. Így most a kilencedik helyen állnak a 29 pontjukkal, ami héttel több, mint a Nyíregyháza által gyűjtött 22, ami nekik a tizenegyedik pozícióra elég.

A vendégek rapszodikus formát mutatnak, a Fradival odahaza döntetlent játszottak, idegenben verték utána a Pápát, de Dunaújvárosban simán kikaptak 3:0-ra.

A két csapat egymás elleni mérlegében a Győr áll jobban, az utolsó három meccset ők nyerték, az ősszel idegenben is 3:2-ra tudtak nyerni, és most is nagyobb esélyük a győzelemre,

Gólok: 62. Lipták, 79. Mayer – 3. Lang (öngól), 31. Fodor, 90+5. Pekár

Lapok:   23. Lipták (ETO), 70. Priso (ETO) – 75. Arziani (NYS)

ETO FC Győr: Kamenar – Brdarovski, Lipták, Lang, Dinjar (27' Priso) – Pátkai, Bucsa (71' Kamber), Ibanez – Rudolf (55' Mayer), Priskin, Koltai

Cserék: Pogacsics – Mervó, Kamber, Priso, Nagy Á., Mayer, Stevanovic

Nyíregyháza Spartacus FC: Balogh – Fodor, Ivanovs, Törtei, Kovacevic, Rubus (67' Szokol)-. Kostic, Pekár, Halenár – Seydi (83' Dartsimelia), Zofcak (64' Arziani)

Cserék: Oszvijenko – Abdouraman, Dartsimelia, Szokol, Arziani, Vámos, Rezes

Játékvezetők: Berke – Bozó, Georgiou – Király

Nézőszám: 2.050