Dunaújváros – MTK Budapest FC 0:0 (vége) | Budapest Honvéd FC – Diósgyőri VTK 1:1 (vége) | Paksi FC – Pécsi MFC 2:0 (vége)
Lombard Pápa FC – Puskás Akadémia FC 0:1 (vége) | Győr – Nyíregyháza 2:3 (vége)
ETO FC Győr
2:3 (0:2)
Nyíregyháza Spartacus FC
szombat 11.04.2015, 18:30 • ETO Park, Győr • OTP Bank Liga

Hihetetlen mérkőzés volt.

Az első félidőben a Nyíregyháza kezdett jobban, öngóllal ugyan de megérdemelten kerültek előnybe. Kiegyenlítődött a játék a félidő közepétől, majd megszerezte a második gólját is a vendég csapat egy jó helyzetfelismerés után.

A második félidőre aztán az addig kicsit bénultnak tűnő Győr feltámadt, beszorította ellenfelét, és nemcsak hogy egyenlített, de akár a vezetést is megszerezhették volna.

De ilyen a futball, az öt perces hosszabbítás végén Pekár egy kontra végén gyönyörű góllal állította be a végeredményt. (20:33:58)

90+5

90+5
    Örült a Győr az 5 perces hosszabbításnak nem is olyan régen, most már bánják...

90+5
    A Nyíregyháza gólt szerzett!
    Kontrával indul a bal szélen PEKÁR LÁSZLÓ, aki megveri Prisót és Brdarovskit is, és 10 méterről a jobb alsó sarokba lő! 2:3

90+4
    Pátkai labdája pontatlan Ibaneznek, kontrázhat a Nyíregyháza.

90+3
    Pekár ível be balról egy szabadrúgást, Kamenar fogja Fodor fejesét könnyedén.

90+2
    Ibanez cseleget a bal szélen, de elindul visszafelé, szerelik a védők.

90+1
    Ibanez ível be szabadrúgást jobbról, Balogh jön ki árnyékra, Mayer nem találja el a labdát, majd Kamber szabálytalankodik.

90
    5 perc a ráadás.

90
    Ibanez íveli fel a szabadot, Pátkai 12 méterről csúsztatja jócskán mellé.

89
    Pátkait buktatják a kaputól 28 méterre, szabadrúgás.

88
    Brdarovski sokadik beívelését Kamber fejeli fel magasra, majd indul a saját labdájára, de nem tudja kapura irányítani.

88
    Balogh most Fodor 4 méteres mentését védi vetődve a bal sarok előtt.

87
    Egy balról beívelt labdát Mayer fejel át a hosszú sarokra, de ott Balogh gyűjti be.

86
    Baloghot kell ápolni az eset után, de folytatja a játékot.

85
    Priskin lép ki a jobbösszekötő helyén, de nem jut lövéshez, a kivetődő Balogh jó ütemben érkezik.

84
    Hazai szöglet után mentenek könnyedén a védők.

83
    Csere a Nyíregyháza Spartacus FC-nél/nál: lemegy Seydi, bejön Dartsimelia.

83
    Az egyenlítés után kicsit megtorpant a Győr, de nem nyugodhat meg a Nyíregyháza.

82
    Pátkai indítja Ibanezt a bal szélen, hosszú a labda, dobhat a vendég csapat.

81
    Mayer indítja Priskint a a balösszekötő helyén, kicsit hosszú a labda, Balogh gyűjti be vetődve.

80
    Koltai két szöglete gyors egymásutánban, egyik sem veszélyes, dobhat a Nyíregyháza.

80
    Az újonc góljával egyenlít az ETO!

79
    Az ETO gólt szerzett!
    Brdarovski ível be jobbról remekül, a középen felugró MAYER MILÁN 8 méterről fejel a kapu jobb sarkába! 2:2

78
    Akár vezethetne is a Győr...

77
    Koltai 15 méteres bombáját a kapufára tolja Balogh!

76
    Mi maradt ki?! Ibanez ível be, Kamber fejeli le a labdát Mayer elé, aki 4 méterről estében lő, de Baloghban elakad a labdája!

75
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Arziani (Nyíregyháza Spartacus FC).

74
    Seydi pontatlanul passzol középre a ziccerben érkező Halenar elé, oda a helyzet.

73
    A gól után marad a győri fölény, beszorul a kapuja elé a Nyíregyháza.

72
    Mayer kiváló labdát ível be balról, Priskin a rövid sarokról fejel a bal felső mellé kevéssel, de a védője beleért, szöglet jön.

71
    Bucsa helyett Kamber a Győrnél.

70
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Priso (Győri ETO FC).

69
    Seydit szereli Lipták a bal szélen, kirúgás jön.

69
    Koltai szöglete veszélytelen.

68
    Brdarovski indítását Törtei tisztázza oldalra Priskin elől, majd szögletre ment Halenar a dobás után.

67
    A balról beívelt szögletet kifejelik a védők a rövid sarokról.

67
    Rubus helyett Szokol a pályán.

67
    Seydit szerelik szögletre a bal oldalon.

66
    Lipták tenne egy labdát lövésre Koltainak, közbelépnek a védők a 16-oson belül.

65
    Balogh tisztáz fejjel a 16-os vonala előtt Mayer elől.

64
    Zofcak helyett Arziani a pályán.

63
    Fordulatot hozhat ez a gól a meccsen?

62
    Ibanez ível fel balról a vonal mellől egy labdát, Balogh rosszul jön ki, LIPTÁK ZOLTÁN így 10 méterről, zavartalanul fejel a kapu jobb sarkába! 1:2

61
    Halenar löki fel Pátkait a kaputól 28 méterre balra.

60
    Ibanez beívelése után Lipták 10 méteres fejesét tolja ki bravúrral a bal felső elől Balogh.

60
    Priso beadását blokkolják szögletre a védők.

59
    A pálya közepén zajlik most a játék, továbbra is helyzetek nélkül.

57
    Ibanez lapos beadását Balogh gyűjti be vetődve Bucsa elől.

56
    Törteit dolgozza meg Priso, lenn marad a vendégek játékosa, de nincs nagyobb baj.

55
    Rudolf helyett Mayer a pályán.

54
    Lipták enged el egy labdát Kamenarnak, de közbe ütközik Zofcakkal, aki lenn marad, de folytatja a játékot.

53
    Ibanez kap hosszú labdát a bal szélen, nem éri el az alapvonal előtt.

52
    Seydi húzza vissza Liptákot a győri térfélen.

51
    Törtei passzol pontatlanul az ETO térfelén, de marad a labda a vendégeknél.

50
    Nagy elánnal támad a Győr, de helyzetig még nem jutottak ebben az öt percben.

48
    Ibanez beívelését Balogh húzza le a hosszú sarok előtt.

48
    Priso jobb oldali beadása szögletre pattan.

47
    Jobb oldali beadás után pattog a vendég kapu előtt a labda, Pátkai végül 14 méterről lő csúnyán fölé.

46

A Nyíregyháza kezdett jobban, öngóllal, de megérdemelten kerültek előnybe, majd kiegyenlítődött a játék, komolyabb helyzetek nem voltak egyik oldalon sem, de egy jó helyzetfelismerés után Fodor növelte a vendégek előnyét, amit könnyedén meg is tartottak a szünetig.

45+2

45+2
    Ibanez ível fel egy szabadrúgást még, Balogh kiejti, másodjára fogja.

45+1
    Ibanez balról teker a hosszú sarok mellé/fölé méterekkel.

45+1
    1 perc a ráadás.

45
    Priskin esik el a védője mellett, de nincs sípszó.

45
    Lang ível előre a bal szélre, Rubus fejeli ki oldalra.

44
    Pekár szerez labdát a bal oldalon, de kint volt már, dobhat a Győr, nagy nehezen hozzák ki a térfelükről.

43
    Halenár vezeti a védőkre a labdát, de 25 méterről elhamarkodottan ellövi, gyenge és pontatlan is.

41
    Pátkai 25 méteres lövésébe lépnek bele a vendég védők, felszabadul a kapujuk.

40
    Rudolfot szerelik a jobb szélen, dobhat a Győr.

38
    A pálya közepén zajlik jobbára a játék, nincsenek helyzetek.

36
    Priso borítja fel Törteit a vendég 16-os előterében, szabadrúgás.

35
    A hazai szöglet után a 16-oson belül pattog a labda, de felszabadul a Nyíregyháza kapuja.

35
    Rudolf laposan belőtt labdáját szögletre tisztázzák a védők.

34
    Ibanez ível be balról,ígéretesen Fodor csúsztatja ki a kapu elől.

32
    Komoly bajban fél óra elteltével a Győr, innen nehéz lesz fordítaniuk.

31
    Egy előreívelt szabadrúgást csúsztat meg Kostic a 16-oson, FODOR FERENC a kapunak háttal tovább csúsztatja, Kamenar nem érheti el a jobb sarokba tartó labdát. 0:2

30
    A meccs elején a vendégek támadtak veszélyesebben, egy öngóllal megszerezték a vezetést, most már kiegyenlítettebb a játék.

29
    Koltai indul a bal szélen, de hosszú labdát kap, megelőzik a védők.

28
    Rudolf élesen belőtt labdáját fogja Balogh kivetődve.

27
    Dinjar lemegy, Priso a helyén.

27
    Seydi ad középre laposan balról, biztos kézzel fogja Kamenar.

26
    Ibanez szöglete nem veszélyes balról.

25
    Győri szögletre győri szöglet jön, Kosticot kell ápolni előtte, ő fejelte ki a labdát.

24
    Pekár rúgja jócskán a kapu fölé a labdát a 25 méteres szabadrúgásból.

23
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Lipták (Győri ETO FC), Halenárnak csúszott oda szabálytalanul.

22
    Priskin ad be laposan balról, Balogh fogja a rövid saroknál könnyedén.

22
    Most Rubus löki az egyik haza védőt, szabadrúgás kifelé.

21
    Rudolf szabálytalankodik Fodorral a vendégek térfelén, ez is szabadrúgás.

20
    Bucsa indulna a jobb szélen egy perdítésre, de lesről teszi, szabadrúgás kifelé.

19
    Ibanez lépne ki a bal oldalon, közbenyúl egy védő lába, nem jut el hozzá a labda.

18
    Zofcak 20 méteres lövését blokkolják a védők.

17
    Pekár indul a bal szélen, Brdarovski szereli.

16
    Az első negyedóra a vendégeké volt, megérdemelten vezetnek, még akkor is ha öngóllal.

15
    Koltai ível a kapu elé, lemaradnak róla a győriek.

15
    Rubus ad haza Baloghnak a félpályáról, előrevágja a kapus a labdát.

13
    Kostic középre tett labdáját Zofcak csúnyán mellé lövi 15 méterről.

12
    Ismét Seydi tesz vissza egy labdát lövésre szép mozdulattal, de nincs rá érkező.

10
    Seydi lövésre tett labdáját Törtei lövi mellé 14 méterről, ez is helyzet volt.

10
    Rudolf adja el a labdát a Nyíregyháza térfelén.

9
    Ibanez marad le centikkel egy előreívelt labdáról a 16-oson belül.

8
    Egy gól és két kimaradt nagy helyzet a mérleg eddig, nem rossz 8 perc alatt.

7
    Ibanez éles szögből lő ballal, Balogh csak beleérni tud a labdába, amely gólba tart, de elakad Rudolfban...

5
    Seydi lép ki ziccerben középen, Kamenar most bravúrral véd!

4
    Öngóllal kerül előnybe a Szpari.

3
    Zofcak ível a kapu elé szögletet, rosszul jön ki Kamenar, LANG ÁDÁM térdéről a kapu közepébe pattan a labda! 0:1

3
    Vendég szöglet jön jobbról, Zofcak ívelhet.

2
    Győri támadásokkal indul a meccs, Brdarovski beívelését fogja Balogh könnyedén.

1

18:32 A győriek közelmúltban elhunyt egykori edzőjére, Reszeli Soós Istvánra emlékeztek egy perc néma csenddel a közönség és a játékosok.

A labdarúgó NBI 23. fordulójának ma esti mérkőzésén a Győri ETO FC a Nyíregyháza Spartacus FC-t fogadja.

A győriek nehéz helyzetben vannak anyagi értelemben, a klub csődvédelem alatt áll, ennek eddig nem volt különösebb kihatása a teljesítményükre, bár két hazai mérkőzésen is csak döntetlenre futotta az erejükből, 0:0 a Pápa, 1:1 a Kecskemét ellen, de idegenben legyőzték a sereghajtó Dunaújvárost 2:0-ra. Így most a kilencedik helyen állnak a 29 pontjukkal, ami héttel több, mint a Nyíregyháza által gyűjtött 22, ami nekik a tizenegyedik pozícióra elég.

A vendégek rapszodikus formát mutatnak, a Fradival odahaza döntetlent játszottak, idegenben verték utána a Pápát, de Dunaújvárosban simán kikaptak 3:0-ra.

A két csapat egymás elleni mérlegében a Győr áll jobban, az utolsó három meccset ők nyerték, az ősszel idegenben is 3:2-ra tudtak nyerni, és most is nagyobb esélyük a győzelemre,

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 – kor kezdődik.

Gólok: 62. Lipták, 79. Mayer – 3. Lang (öngól), 31. Fodor, 90+5. Pekár

Lapok:   23. Lipták (ETO), 70. Priso (ETO) – 75. Arziani (NYS)

ETO FC Győr: Kamenar – Brdarovski, Lipták, Lang, Dinjar (27' Priso) – Pátkai, Bucsa (71' Kamber), Ibanez – Rudolf (55' Mayer), Priskin, Koltai

Cserék: Pogacsics – Mervó, Kamber, Priso, Nagy Á., Mayer, Stevanovic

Nyíregyháza Spartacus FC: Balogh – Fodor, Ivanovs, Törtei, Kovacevic, Rubus (67' Szokol)-. Kostic, Pekár, Halenár – Seydi (83' Dartsimelia), Zofcak (64' Arziani)

Cserék: Oszvijenko – Abdouraman, Dartsimelia, Szokol, Arziani, Vámos, Rezes

Játékvezetők: Berke – Bozó, Georgiou – Király