Ajka – Tatabánya 3:0 (vége) | Kozármisleny – Dunaújváros 0:1 (vége) | BFC Siófok – Nyíregyháza 1:1 (vége)
Szolnok – ZTE 0:1 (vége)
BFC Siófok
1:1 (1:0)
Nyíregyháza Spartacus FC
szombat 02.11.2013, 14:00 • Révész Géza utcai stadion, Siófok • Merkantil Bank Liga

A második félidőre egyértelműen támadólag jött ki a Nyíregyháza. Huszák Tamás 53. percben szerzett gólja után átvették a játék irányítását. A mérkőzés utolsó 20 percében több veszélyes helyzetet is kialakított a Siófok, ám a mérkőzés végül döntetlennel zárult.
    Külön dicséret illeti a vendég szurkolókat, akik végig énekelve biztatták kedvenceiket!
    Köszönöm mindenkinek a megtisztelő figyelmet! (15:55:42)

Nyíregyháza játékosai odamennek köszönteni az őket elkísérő körülbelül 30 Ultrát!

90+2
    Oláh Gábor nem várja meg a kirúgást. Vége!

90
    2 perc hosszabbítás lesz.

87
    Csere a Nyíregyháza Spartacus SC-nél/nál: lemegy Kákonyi, bejön Szilágyi.

88
    Pál elől ment Gengeliczki.

88
    Bajzát volt lesen.

87
    Csere a FGSZ Siófok-nél/nál: lemegy Gárdos, bejön Nagy.

86
    Bajzát 15 méteres lövését üti ki Tajti!

84
    Nyom a Siófok.

82
    Balogh kirúgása után mehetett volna Bajzát ,ám Futó kifejelte előle a lasztit.

81
    Peszmeg passza volt pontatlan Pálnak. Ha célba ér Pál tisztán lőhetett volna a 14 méterről!

80
    Fülöp 25 méteres lövését blokkolják.

78
    Szabadot Futó fejelte ki, amiből kontrázhatott a Siófok. Kontra végén Futó érkezett, 20 méterről lőhetett. Lövése egy védőn megpattanva majdnem beakadt a bal fölsőbe!

78
    Vendégek jöhetnek szabaddal 35 méterre a kaputól.

77
    Bajzát lő 30 méterről jó egy méterrel fölé.

76
    Pál, Peszmeg, Gárdos volt a labda útja. Gárdos már csak Baloghhal állt szemben , ám vendégek kapusa remekül jött ki így Gárdos mellé pörgetett!

75
    Gárdos lő 30 méterről fölé.

74
    Pál elől fejel haza Rubus.

72
    Futót figyelmezteti a játékvezető, egyelőre még nem kap lapot.

71
    Fehér ment Bajzát elől.

70
    Gárdos próbálkozott biciklicsellel a bal szélen. Bedobás lett a vége.

68
    Próbál támadni a Nyíregyháza, de a második gól még várat magára.

66
    Egyre több a pontatlanság a hazaiak játékában.

65
    Novák végzet szabadot 45 méterről. A vendék védők felett elszállt a labda, Fehér az ötös sarkáról azonban kibombázta a labdát a stadionból!

64
    Hazai kirúgás.

63
    Sándor szögletét kivágják a hazai védők.

62
    Vendég szöglet következik.

61
    Szöglet után kontrázott a Siófok , ám Pál minősíthetetlenül passzolt középre így nem jutott el a labda az üresen érkező Peszmeg elé!

60
    Sándor beívelését Fehér fejeli szögletre.

59
    Nyíregyházi szabad a tizenhatossal egy vonalban az oldalvonal mellől.

58

55
    Kettőt cserél egyszerre a Siófok. Pál és Peszmeg jött be. Dajic és Horváth ment le.

55
    Csere a FGSZ Siófok-nél/nál: lemegy Dajic, bejön Pál.

53
    Gólt szerzett a Nyíregyháza!
    Bajzát passzát HUSZÁK TAMÁS vette át szépen. Három Siófok védőt lerázva Tajti lába mellett 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtt! (1:1)

52
    Gárdos már talpon folytatódik a mérkőzés.

51
    Gárdos András a földön.

50
    Papp Máté húzott el a bal szélen. Beadása azonban nem ért célba, menteni tudtak a vendégek.

49
    Gárdos elől tisztáz Gengeliczki.

47
    Hatalmas egyenlítési lehetőséget halasztott el a Nyíregyháza! Kákonyi beadása tisztán találta meg Pákoliczot, aki 7 méterről a bal kapufa mellé lőtt!

46
    Szögletet kifejelték a vendég védők, a visszaívelés pedig már lesen találta Dajicot.

46
    Hazai szöglet.

46

46
    Cseréltek félidőben a vendégek. Pákolicz Dávid Paku Roland helyén.

Érkeznek a vendégek is.

Hazaiak már a pályán.

Az első fél órában mezőnyben küzdöttek a csapatok, különösebb helyzet nélkül.
    Papp Máté 32. percben szerzet gólja után próbált a Nyíregyháza támadóbban fellépni, ám a hazai védelem jól zár eddig.

45
    Nincs hosszabbítás, Oláh Gábor lefújja az első félidőt.

45
    Bajzát tartózkodott lesen.

43
    Dajic tálalt Horváth elé, aki 12 méterről fölé vágta!

41
    Futó bedobása pattant a Fehér elé, aki tizenhatról vállalkozott lövésre, ami Balogh kesztyűjén kötött ki.

40
    Gárdost szerelik a vendég tizenhatoson belül.

39
    Huszák kényszerítőzött remekül, 12 méterről lőhetett. A lövésbe Fehér dobta bele magát!

37
    Már a mezőnyben a laszti.

37
    Bajzát lövését blokkolják. Vendég szöglet.

36
    Törtei csinált egy szép cselt, ám a passza hosszú volt Huszáknak. Siófoki kirúgás.

34
    Letámad a Siófok.

33
    Csordás Szabolcs kapott sárgát Horváth Bence felrúgásáért.

32
    Gólt szerzet a Siófok!
    Futó ugratta ki Dajicot, Balogh katasztrofális kifutása után Dajic középre passzolt ahol PAPP MÁTÉ érkezett. Megelőzve a védőjét a léc alá vágta a labdát! (1:0)

31
    Sándor végezhetett el szabadott jobb oldalról a kaputól 30 méterre. Beívelése azonban Tajti kezében kötött ki.

30
    Érződik a tét, eddig mindössze egy kaput eltaláló lövést láthattak a szurkolók.

29
    Papp Máté szögletét Balogh húzza le.

28
    Siófoki szöglet következik.

27
    Huszák csúsztat Bajzát felé, Fehér azonban becsúszva menteni tud.

25
    Dajic szabálytalansága után nyíregyházi szabadrúgás következik.

24
    Gárdos második csele már nem jön be a jobb szélen, hazai bedobás következik.

23
    Paku lő luftot az ötös sarkánál. Fehér szorosan tapadt rá, viszont ebben több volt...

21
    Pécseli beadását húzza le Balogh Dajic elől.

19
    Papp Máté lő 17 méterről erőtlenül mellé.

19
    Bajzátot ismét nem sikerül kiugratni...

18
    Paku Roland lő 25 méterről mellé.

18
    Sok a pontatlanság mindkét csapat játékában.

17
    Novák lövése megpattan, Balogh magabiztosan öleli magához a lasztit.

16
    Siófok végezhet el szabadot 30 méterről.

16
    Kákonyi tartózkodott lesen.

15
    Az első tizenöt perc kapura lövés nélkül telt el. Mezőnyben küzdenek a csapatok.

13
    35 méterről végezhettek el szabadot a vendégek. Rubus jó egy méterrel fölé fejelt a beívelés után.

12
    Minden elismerés kijár a vendék szurkolóknak ,akik első perctől kezdve folyamatosan énekelnek!

11
    Nyíregyházi szabadrúgás következik a kezdőkörből.

11
    Vendég kirúgás következik.

10
    Bajzát elől ment Pécseli.

8
    Eleredt az eső és egyre jobban kezd fújni a szél.

6
    Gárdos jobb oldali beadása nem találja meg Dajicot. Gengeliczki mentett.

5
    Huszáknak pontatlan a felívelés, így a labda Tajti kezében landol.

4
    Egyelőre a Nyírágyháza lép fel támadóbban.

Papp Dániel halála miatt, gyász szünet.

Pályán a csapatok, lassan kezdődik a mérkőzés!

Köszöntöm a szurkolókat!

Az NB II 12. fordulójának rangadóján a Siófok vendége a Nyíregyháza lesz.

A két csapat legutóbb még az első osztályban, 2008/2009-es szezonban találkozott utoljára 2009. 05. 06-án Siófokon.
    Ekkor a hazaik nyertek 3-1-re. Ám a bajnokság végén a Siófok a 15. helyen végezve kiesett, míg a Nyíregyháza, még a 14. benn maradást jelentő helyen végzett.

Ebben a szezonban immár a másodosztályban találkoznak, ahol mindkét csapat célja egyértelműen a feljutás!

Nyíregyháza remekül kezdte az idényt, első nyolc meccsüket megnyerték, aztán a 9. fordulóban elszenvedték első vereségüket a Balmazújvárostól majd Gyirmóton végeztek 1:1 arányú döntetlenre, aztán otthon legyőzték a Szolnokot, így 28 pontot gyűjtve 6 ponttal vezetik a tabellát üldözőik előtt.

Balaton-partiak is jó rajtot vettek, közvetlen tapadtak a Nyíregyházára a tabellán, ám a nyolcadik fordulóban hullámvölgybe kerültek, három vereséget szenvedtek el (Ajka (o.), Dunaújváros (i.), Békéscsaba (o.) ), úgy hogy gólt sem szereztek. A legutóbbi fordulóban győzni tudtak a Vasas otthonában, így talán már kinn vannak a gödörből.

Végszóként Fülöp Noel BFC-Siófok hivatalos honlapjának adott nyilatkozatából idéznék: "Biztos vagyok benne, hogy ők is pontért, pontokért jönnek ide, de számunkra is a 3 pont megszerzése a legfontosabb. Mindenképpen nagy rangadóra számítok. Mivel első helyen állnak, nekünk az kell, hogy megverjük őket, és közelebb kerüljünk hozzájuk. Úgy gondolom, hogy sok futással és kevés hibával megnyerhetjük a meccset!"

Jó szurkolást kívánok mindenkinek!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Bartha Gergely Sámuel

Gólok: 32. Papp Máté – 53. Huszák Tamás

Lapok:   33. Csordás (NYS)

BFC Siófok: Tajti – Pécseli, Fehér, Papp Sz., Novák – Gárdos (Nagy D. 87'), Fülöp, Futó, Papp M. – Horváth B. (Peszmeg 55') – Dajic (Pál 55')
    Vezetőedző: Horváth Károly

Cserék: Kis T., Tímár, Peszmeg (55'), Bogáti, Nagy D. (87'), Pál (55'), Kiss Zs.

Nyíregyháza Spartacus FC: Balogh -Szokol, Csordás, Rubus, Gengeliczki – Törtei, Sándor, Kákonyi (Szilágyi 87'), Huszák -Paku (Pákolicz 46') , Bajzát
    Vezetőedző: Lucsánszky Tamás

Cserék: Ovsiyenko, Reznek, Katona, Polényi, Minczér, Pákolicz (46'), Szilágyi (87')

Játékvezetők: Oláh Gábor (Botló Béla) – Iványi István, Kovács II Gábor