Ajka – Tatabánya 3:0 (vége) | Kozármisleny – Dunaújváros 0:1 (vége) | BFC Siófok – Nyíregyháza 1:1 (vége)
Szolnok – ZTE 0:1 (vége)
BFC Siófok
1:1 (1:0)
Nyíregyháza Spartacus FC
szombat 02.11.2013, 14:00 • Révész Géza utcai stadion, Siófok • Merkantil Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.

Köszöntöm a szurkolókat!

Az NB II 12. fordulójának rangadóján a Siófok vendége a Nyíregyháza lesz.

A két csapat legutóbb még az első osztályban, 2008/2009-es szezonban találkozott utoljára 2009. 05. 06-án Siófokon.
    Ekkor a hazaik nyertek 3-1-re. Ám a bajnokság végén a Siófok a 15. helyen végezve kiesett, míg a Nyíregyháza, még a 14. benn maradást jelentő helyen végzett.

Ebben a szezonban immár a másodosztályban találkoznak, ahol mindkét csapat célja egyértelműen a feljutás!

Nyíregyháza remekül kezdte az idényt, első nyolc meccsüket megnyerték, aztán a 9. fordulóban elszenvedték első vereségüket a Balmazújvárostól majd Gyirmóton végeztek 1:1 arányú döntetlenre, aztán otthon legyőzték a Szolnokot, így 28 pontot gyűjtve 6 ponttal vezetik a tabellát üldözőik előtt.

Balaton-partiak is jó rajtot vettek, közvetlen tapadtak a Nyíregyházára a tabellán, ám a nyolcadik fordulóban hullámvölgybe kerültek, három vereséget szenvedtek el (Ajka (o.), Dunaújváros (i.), Békéscsaba (o.) ), úgy hogy gólt sem szereztek. A legutóbbi fordulóban győzni tudtak a Vasas otthonában, így talán már kinn vannak a gödörből.

Végszóként Fülöp Noel BFC-Siófok hivatalos honlapjának adott nyilatkozatából idéznék: "Biztos vagyok benne, hogy ők is pontért, pontokért jönnek ide, de számunkra is a 3 pont megszerzése a legfontosabb. Mindenképpen nagy rangadóra számítok. Mivel első helyen állnak, nekünk az kell, hogy megverjük őket, és közelebb kerüljünk hozzájuk. Úgy gondolom, hogy sok futással és kevés hibával megnyerhetjük a meccset!"

Jó szurkolást kívánok mindenkinek!

Pályán a csapatok, lassan kezdődik a mérkőzés!

4
    Egyelőre a Nyírágyháza lép fel támadóbban.

5
    Huszáknak pontatlan a felívelés, így a labda Tajti kezében landol.

6
    Gárdos jobb oldali beadása nem találja meg Dajicot. Gengeliczki mentett.

8
    Eleredt az eső és egyre jobban kezd fújni a szél.

10
    Bajzát elől ment Pécseli.

11
    Vendég kirúgás következik.

11
    Nyíregyházi szabadrúgás következik a kezdőkörből.

12
    Minden elismerés kijár a vendék szurkolóknak ,akik első perctől kezdve folyamatosan énekelnek!

13
    35 méterről végezhettek el szabadot a vendégek. Rubus jó egy méterrel fölé fejelt a beívelés után.

15
    Az első tizenöt perc kapura lövés nélkül telt el. Mezőnyben küzdenek a csapatok.

16
    Kákonyi tartózkodott lesen.

16
    Siófok végezhet el szabadot 30 méterről.

17
    Novák lövése megpattan, Balogh magabiztosan öleli magához a lasztit.

18
    Sok a pontatlanság mindkét csapat játékában.

18
    Paku Roland lő 25 méterről mellé.

19
    Bajzátot ismét nem sikerül kiugratni...

19
    Papp Máté lő 17 méterről erőtlenül mellé.

21
    Pécseli beadását húzza le Balogh Dajic elől.

23
    Paku lő luftot az ötös sarkánál. Fehér szorosan tapadt rá, viszont ebben több volt...

24
    Gárdos második csele már nem jön be a jobb szélen, hazai bedobás következik.

25
    Dajic szabálytalansága után nyíregyházi szabadrúgás következik.

27
    Huszák csúsztat Bajzát felé, Fehér azonban becsúszva menteni tud.

28

29
    Papp Máté szögletét Balogh húzza le.

30
    Érződik a tét, eddig mindössze egy kaput eltaláló lövést láthattak a szurkolók.

31
    Sándor végezhetett el szabadott jobb oldalról a kaputól 30 méterre. Beívelése azonban Tajti kezében kötött ki.

32
    Gólt szerzet a Siófok!
    Futó ugratta ki Dajicot, Balogh katasztrofális kifutása után Dajic középre passzolt ahol PAPP MÁTÉ érkezett. Megelőzve a védőjét a léc alá vágta a labdát! (1:0)

33
    Csordás Szabolcs kapott sárgát Horváth Bence felrúgásáért.

34
    Letámad a Siófok.

36
    Törtei csinált egy szép cselt, ám a passza hosszú volt Huszáknak. Siófoki kirúgás.

37
    Bajzát lövését blokkolják. Vendég szöglet.

37
    Már a mezőnyben a laszti.

39
    Huszák kényszerítőzött remekül, 12 méterről lőhetett. A lövésbe Fehér dobta bele magát!

40
    Gárdost szerelik a vendég tizenhatoson belül.

41
    Futó bedobása pattant a Fehér elé, aki tizenhatról vállalkozott lövésre, ami Balogh kesztyűjén kötött ki.

43
    Dajic tálalt Horváth elé, aki 12 méterről fölé vágta!

45
    Bajzát tartózkodott lesen.

45
    Nincs hosszabbítás, Oláh Gábor lefújja az első félidőt.

Az első fél órában mezőnyben küzdöttek a csapatok, különösebb helyzet nélkül.
    Papp Máté 32. percben szerzet gólja után próbált a Nyíregyháza támadóbban fellépni, ám a hazai védelem jól zár eddig.

Hazaiak már a pályán.

Érkeznek a vendégek is.

46
    Cseréltek félidőben a vendégek. Pákolicz Dávid Paku Roland helyén.

46

46
    Hazai szöglet.

46
    Szögletet kifejelték a vendég védők, a visszaívelés pedig már lesen találta Dajicot.

47
    Hatalmas egyenlítési lehetőséget halasztott el a Nyíregyháza! Kákonyi beadása tisztán találta meg Pákoliczot, aki 7 méterről a bal kapufa mellé lőtt!

49
    Gárdos elől tisztáz Gengeliczki.

50
    Papp Máté húzott el a bal szélen. Beadása azonban nem ért célba, menteni tudtak a vendégek.

51
    Gárdos András a földön.

52
    Gárdos már talpon folytatódik a mérkőzés.

53
    Gólt szerzett a Nyíregyháza!
    Bajzát passzát HUSZÁK TAMÁS vette át szépen. Három Siófok védőt lerázva Tajti lába mellett 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtt! (1:1)

55
    Csere a FGSZ Siófok-nél/nál: lemegy Dajic, bejön Pál.

55
    Kettőt cserél egyszerre a Siófok. Pál és Peszmeg jött be. Dajic és Horváth ment le.

58
    Bajzát volt lesen.

59
    Nyíregyházi szabad a tizenhatossal egy vonalban az oldalvonal mellől.

60
    Sándor beívelését Fehér fejeli szögletre.

61
    Szöglet után kontrázott a Siófok , ám Pál minősíthetetlenül passzolt középre így nem jutott el a labda az üresen érkező Peszmeg elé!

62
    Vendég szöglet következik.

63
    Sándor szögletét kivágják a hazai védők.

64
    Hazai kirúgás.

65
    Novák végzet szabadot 45 méterről. A vendék védők felett elszállt a labda, Fehér az ötös sarkáról azonban kibombázta a labdát a stadionból!

66
    Egyre több a pontatlanság a hazaiak játékában.

68
    Próbál támadni a Nyíregyháza, de a második gól még várat magára.

70
    Gárdos próbálkozott biciklicsellel a bal szélen. Bedobás lett a vége.

71
    Fehér ment Bajzát elől.

72
    Futót figyelmezteti a játékvezető, egyelőre még nem kap lapot.

74
    Pál elől fejel haza Rubus.

75
    Gárdos lő 30 méterről fölé.

76
    Pál, Peszmeg, Gárdos volt a labda útja. Gárdos már csak Baloghhal állt szemben , ám vendégek kapusa remekül jött ki így Gárdos mellé pörgetett!

77
    Bajzát lő 30 méterről jó egy méterrel fölé.

78
    Vendégek jöhetnek szabaddal 35 méterre a kaputól.

78
    Szabadot Futó fejelte ki, amiből kontrázhatott a Siófok. Kontra végén Futó érkezett, 20 méterről lőhetett. Lövése egy védőn megpattanva majdnem beakadt a bal fölsőbe!

80
    Fülöp 25 méteres lövését blokkolják.

81
    Peszmeg passza volt pontatlan Pálnak. Ha célba ér Pál tisztán lőhetett volna a 14 méterről!

82
    Balogh kirúgása után mehetett volna Bajzát ,ám Futó kifejelte előle a lasztit.

84
    Nyom a Siófok.

86
    Bajzát 15 méteres lövését üti ki Tajti!

87
    Csere a FGSZ Siófok-nél/nál: lemegy Gárdos, bejön Nagy.

88

88
    Pál elől ment Gengeliczki.

87
    Csere a Nyíregyháza Spartacus SC-nél/nál: lemegy Kákonyi, bejön Szilágyi.

90
    2 perc hosszabbítás lesz.