Bayern München – 1899 Hoffenheim 3:3 (vége) | Bayer Leverkusen – Braunschweiger TSV Eintracht 1895 1:1 (vége) | VfB Stuttgart – Borussia Dortmund 2:3 (vége)
1. FSV Mainz 05 – FC Augsburg 3:0 (vége) | SC Freiburg – Norimberk 3:2 (vége)
Bayer Leverkusen
1:1 (0:0)
Braunschweiger TSV Eintracht 1895
szombat 29.03.2014, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

Köszöntöm az olvasókat !
    A Bundesliga 28. fordulójában a negyedik helyezett Leverkusen fogadja az utolsó Brausnchweig csapatát.
    A hétközi fordulóban a Bayer idegenben nyert simán az Augsburg ellen míg az Eintracht megleptésre szintén simán győzött a Mainz ellen.
    A hazaiaknak a direkt BL indulás a fő céljuk,tehát a harmadik hely, így ezen a mérkőzésen csak a győzelem jöhet szóba, míg a vendégeknek a bent maradás van kitűzve így ilyen bravúr pontokra is szükség van, mint az egy pont a BayArenából.
    Az őszi találkozón hatalmas meglepetésre a Braunschweig tudott diadalmaskodni, 1:0-ra Kumbela találatával.
    Azt hiszem ezzel az eredménnyel ismét ki lennének egyezve az újonc csapatnál.
    Holnap délután választ kaphatunk rá, tartsanak velünk !

Bayer Leverkusen: Leno – Donati Spahić Toprak Boenisch – Can Bender(c) Guardado – Son Kießling Castro
    Cserék: Palop, Wollscheid, Reinartz, Hilbert, Rolfes, Brandt, Derdiyok

Braunschweiger TSV Eintracht 1895: Davari – Kessel Correia Dogan Reichel – Elbadellaoui Boland Vrančić Hochscheidt – Nielsen Kumbela
    Cserék: Later, Henn, Theuerkauf, Kratz, Perthel, Kruppke, Ademi

Játékvezetők: Guido Winkmann – Christian Bandurski, Markus Schüller – Detlef Scheppe.

1

1
    A Leverkusen kezdi a találkozót.

1
    1-1 pontatlan indítás után Donati dobhat.

2
    Son harcolja ki a mérkőzés első szögletét Correiával szemben.

2
    Egy sörös pohár repült be Castro felé, a hangosbemondó figyelmezteti a szurkolókat.

3
    Guardado lőtte kapásból a középről kifejelt labdát, nem sokkal a kapu mellé, Kessel pedig a földön maradt.

4
    Boenisch lövése találta el elég rossz helyen a vendég hátvédet.

5
    Szabadrúgás a Bayernek, Boland szabálytalankodott.

6
    Castro tekert kapu mellé.

8
    Spahić pontatlanul ívelt át a túloldalra Donatinak, dobhat Reichel.

10
    Bender indítása volt hosszú Kießling-nek, a támadónak még annyi ereje volt, hogy bedobásra rúgja a labdát.

10
    Boenisch beadását blokkolták, szöglet.

12
    Boland indítása pontatlan Kumbelának, hozhatják a labdát a hazaiak.

13
    Boenisch kapta vissza hosszan a kényszerítőt, Davari rúghatja ki a labdát.

14
    Guardado maradt a földön, jön be az orvosi stáb.

15
    Hochscheidt tudott levenni egy labdát a tizenhatoson belül, de két védő szorításában nem jutott lövőhelyzetbe.

16
    Castro beadását Dogan vágta ki a nézőtérre.

18
    Hochscheidt lőtt távolról, jócskán fölé.

20
    Son vette át egy picit hosszan a labdát, Correia tisztázott bedobásra.

21
    Hochscheidt révén kontrázhatott volna a vendég csapat, Can állította meg szabálytalanul a brausnchweigit, szabadrúgás.

23
    Vrančić-nak kellett bedobásra mentenie, támadhat a Bayer.

25
    Can állította meg szabálytalanul Kesselt.

26
    Egyelőre nem túl eseménydús a találkozó.

27
    Boenisch beadását Donati tudta megcsúsztatni, de csak oldalra, nem a kapu felé, így ebből sem lett lehetőség.

29
    Bender kapott egyet Vrančić-tól a félpályánál, szabadrúgás.

30
    Boenisch beadása csúszott le, kirúgás.

32
    Bender volt lesen, szabadrúgás kifelé.

34
    Elabdellaoui beadását Nielsen nem tudta jól átvenni így ismét helyzet nélkül maradtunk.

36
    Kießling kapott egyet a lábára, szabadrúgás.

37
    Son és Kießling kavargatott a vendég kapu előtt, de lövés nem lett ebből a helyzetből sem.

39
    Nielsen majd Kumbela volt a labda útja, utóbbi beadására nem érkezett senki, továbbra sincs helyzet.

40
    Guardado törte el a labdát, bedobás.

41
    Boenisch tette laposan középre a labdát, Dogan becsúszva mentett Kießling elől.

41
    Kumbela lőtt tizenhatról, veszélytelenre sikeredett ez a kísérlet.

42
    Nielsen révén indulhatott volna meg gyorsan a Braunschweig, Donati állította meg a norvég támadót.

43
    Guardado rúgta fel Elabdellaouit, szabadrúgás veszélyes helyről.

44
    Dogan lövése volt veszélytelen.

45
    Ezúttal Bender maradt a földön, Vrančić-tól kapott egy rúgást.

45+1
    2 perc a hosszabbítás.

45+2
    Hochscheidt lőtt távolról, jócskán fölé. Azt a bizonyos célzó vizet remélem megkapják a játékosok a második félidőre.

Itt a vége az első félidőnek !
    Teljesen érthető módon füttyszó kíséretében vonulnak le a csapatok, nagyon gyenge teljesítmény nyújtanak a fiúk, főleg a hazaiaktól várhattunk volna többet, a Braunschweig játszik talán fölényben, de helyzetig ők sem jutottak. Remélhetőleg a második félidőben láthatunk helyzeteket és gólokat is.

46

46
    Ha minden igaz, nem volt csere egyik oldalon sem, folytatódik a találkozó.

47
    A Braunschweig gólt szerzett!
    Hatalmas gól !
    Boldan lőtte át a túloldalra KEN REICHEL-nek aki kapásból elég éles szögből kilőtte a felső sarkot !

48
    Már több minden történt 3 perc alatt mint az egész első játékrészben, Bender kínált meg jó 20 méterről Davarit, a kapus szögletre mentett hatalmas bravúrral.

49
    Kumbela tartott rá Donati lábára, szabadrúgás.

50
    Can és Vrančić fejelt össze, utóbbi orrából ömlik a vér, áll a játék, a hazai játékos sárgát is kap.

52
    A játékvezető büntetőt ítélt.
    Donati tekert középre, Kießling fejelt volna de hamarabb ért oda Correia keze.

53
    A Leverkusen gólt szerzett!
    Itt az egyenlítés !
    A megítélt büntetőt a "sértett" STEFAN KIEßLING értékesítette, Davari balra dőlt, a támadó középre lőtt.

54
    Can cselezte be magát a tizenhatoson belülre, ide-oda pattogott a labda, végül Guardado lőtt, nem sokkal a bal felső sarok mellé.

55
    Kumbelát állítják meg lesen.

56
    Vrančić nem tudja folytatni, a helyén Kevin Kratz.

57
    Castro beadását blokkolták, szöglet. Jó, hajtós lett a második félidő.

57
    Bender került lövőhelyzetbe 13 méterről, de eltörte a labdát így Davari könnyedén fogta azt.

58
    Elabdellaoui beadását becsúszva szerette volna kirúgni Spahić, de a védő nem ért oda, erre azonban nem számított Kumbela így ő is lemaradt a labdáról.

59
    Csere a hazaiaknál is, Castro helyén Julian Brandt.

61
    Sonnál inti be a lest Markus Schüller.

62
    Boland szabálytalankodott Boenisch-sel szemben, szabadrúgás kifelé.

62
    Lieberknecht edzőt figyelmeztetni kell a sporinak, nem tetszett az ítélet a vendégek ezőjének.

63
    Lieberknechtet el is küldték a padtól.

63
    Kießling lőtt csúnyán fölé 14 méterről.

64
    Kießling felé jött egy felívelt labda, Dogan fejelte haza Davarinak.

64
    Davari húzza le zavartalanul Brandt beadását.

66
    Elabdellaoui tört be a tizenhatoson belülre, de aztán túl hosszan tolta meg a labdát, kirúgás.

68
    Kratz tekert középre egy szabadrúgást, Leno öklözte ki a mezőnybe a labdát.

68
    Kumbela mély beadását Leno húzza le.

69
    Nem tudott felszabadítani a vendég védelem, végül Son 20 méterről lőtt, Dogan azonban beleállt az életerős kísérletbe.

70
    Boldan a földön, szabadrúgás befelé, huszon pár méterre a kaputól...

71
    Kratz tekerte be ismét a labdát, Hochscheidt elé került aki lőtt volna, de az utolsó pillanatban egy védő odaért, szöglet.

71
    Kessel elé került a labda a szögletet követően, kiszorított helyzetből lőtt fölé.

73
    Villan a második lap, Kratz rántotta le Sont.

74
    Guardado tekert át a túloldalra Brandtnak aki egyből visszafejelte Bendernek, Correia azonban eltudta sodorni a hazai kapitány elől a játékszert.

75
    Újabb hazai csere, Son helyén Derdiyok a folytatásban.

76
    Szorongat a Bayer, a vendégek nem tudják kihozni a labdát a térfelükről sem.

77
    Brandt lőtte középre élesen a labdát, Davari szedte fel könnyedén.

77
    Második vendég csere, Elabdellaoui helyén Norman Theuerkauf.

79
    Donati beadása csúszott le és csapta be Davarit, nagyot kellett végül nyújtóznia a vendég hálóőrnek hogy ne pottyanjon be a labda.

81
    Donati került Boland mellett a földre de Winkmann továbbot int.

82
    Utolsó vendég csere, Kumbela helyén Kruppke a folytatásban.

85
    Kießling tört be a tizenhatoson belülre majd Derdiyok elé pattant a labda aki egyből lőtt, Dogan azonban belelépett a kísérletbe.

87
    Dogan hibázott a saját tizenhatosának előterében de végülis sikerült Kießling elől tisztáznia.

87
    Utolsó változtatás, Can helyén Rolfes.

90
    Spahić csúszott rá csúnyán Bolandra, szabadrúgás.

90
    3 perc a ráadás.

90+1
    Reichel lépett oda Topraknak, a szabadrúgás azonban elmarad.

90+2
    Kruppke maradt le nem sokkal Hochscheidt beadásáról.

90+2
    Leno védett hatalmasat Boland távoli kísérleténél.

90+2
    Guardado sárgul be keménykedésért.

Itt a vége a találkozónak, hatalmas meglepetésre nem bírt a Leverkusen az újonc, utolsó helyezett Braunschweig ellen, az első félidőt felejtsük el úgy ahogy van, a másodikban már volt helyzet sőt gólok is, összességében megérdemelt az egy pont. (17:21:17)