RCD Espanyol – Barcelona 0:1 (vége) | Real Club Celta de Vigo – Sevilla 1:0 (vége) | Athletic Bilbao – Atlético Madrid 1:2 (vége)
Real Madrid – Rayo Vallecano 5:0 (vége)
Athletic Bilbao
1:2 (1:1)
Atlético Madrid
szombat 29.03.2014, 20:00 • San Mamés, Bilbao • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera Divisón) 31. fordulójának legnagyobb rangadója az Athletic Bilbao – Atlético Madrid találkozó.
    A hazaiak hat forduló óta veretlenek a bajnokságban, 56 pontjukkal a negyediek a tabellán. A baszkok célja, hogy a bajnokság végéig megőrizzék negyedik helyüket, ez a pozíció Bajnokok Ligája selejtezőt ér. Ugyanakkor közel nem dőlhetnek hátra, hiszen a hat ponttal lemaradó Sevilla mostanában óriási formában játszik, sorra nyerik a mérkőzéseket, és az andalúziaiak is BL-selejtezőre hajtanak.
    Spanyolországban nagyon régen volt már, hogy a 31. fordulóban ne a "két nagy" közül valamelyik vezesse a tabellát, most pedig ez a helyzet, ugyanis az Atlético egy pont előnnyel vezeti a bajnokságot.
    A madridiak kapott gól nélkül megnyerték az utolsó négy fordulót, emellett pedig nem mellesleg bejutottak a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. A bajnoki címért való versengésben az Atlético sorsolása tűnik a legnehezebbnek, ráadásul az utolsó fordulóban idegenben játszanak a Barcelona ellen. Diego Costaék ha bajnokok akarnak lenni, akkor muszáj győzelemre törniük, de abban biztosak lehetünk, hogy a Bilbao ellen ez nem lesz egyszerű feladat.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Athletic Bilbao: Iraizoz – Iraola, San José, Laporte, Balenziaga – Susaeta, Iturraspe, de Marcos, M. Rico, Muniain – Aduriz.

Cserék: Herrerín – Etxeita, Saborit, Morán, Etxebarria, Toquero, Guillermo

Atlético Madrid: Courtois – Torres Juanfran, Godín, Miranda, Filipe – Sosa, Gabi, Suárez, Koke – Raúl García, D. Costa

Cserék: Aranzubia – Alderweireld, Tiago, Turan, Rodríguez, Diego, David Villa.

Játékvezetők: Teixeira – Lamsfús, García.

1

1
    A hazaiak kezdték az első félidőt.

2
    Godin kezezése után a hazaiak jöhetnek szabadrúgással, de nem sokáig tudják megtartani a labdát.

3
    Az Atlético vezetett támadást a bal oldalon, beadni nem sikerült a labdát.

5
    Kisebb szabálytalanság után a madridiak végezhettek el szabadrúgást, a hosszan előreívelt labda pontatlan, Iraizoz szedi össze.

6
    A Bilbao gólt szerzett!
    Egy mélységi indításra csap le a vendégek tizenhatosán belül IKER MUNIAIN, a kapujából kifutó Courtois kapus fölött szépen átemelte, a labda falevél módjára "hullott" a kapuba. A találat mintegy tíz méterről született.

7
    Costa húzta meg a jobb oldalon, a hazaiak tizenhatosán belül elesett, a madridiak sem reklamáltak büntetőt.

8
    A jobbról beívelt vendégszöglet semmilyen veszélyt nem jelentett a hazaiak kapujára, Cosra ollózással próbálkozott, a kaput nem találta el.

10
    Rico ütközése után kis időre lent maradt, de hamar meggyógyult a hazaiak játékosa.

11
    A Bilbao végezhetett el szabadrúgást a saját térfelükről, hamar elveszítették a labdát.

13
    Diego Costa kapott nagyszerű kiugratást, két védő között kibújva ziccerben vihette kapura, majd tíz méterről a kapujából kifutó Iraizoz kapus mellett nem tudta elrúgni a labdát, a hazai portásról szögletre ment ki.

14
    A balról beívelt vendégszöglet veszélytelen, építkezhet a Bilbao.

15
    Costat játszották meg elől a vendégek, a gólvágó azonban már lesen volt, szabadrúgás a hazaiak javára.

16
    A hazaiak ívelhettek be szabadrúgást a Madrid tizenhatosára, Courtois magabiztosan fogja meg.

18
    Costa cselezett a bal oldalon, ellenfelével szemben nem tudta elvinni a labdát, bedobással vigasztalódhat.

19
    Az Atlético emelte be a labdát a hazaiak tizenhatosára, Iraizoz jött és húzta le a levegőből.

20
    Costa felé ment egy indítás, védőjével a nyakán tört kapura, tíz méterről jócskán mellérúgta.

22
    Az Atlético gólt szerzett!
    A harmadik helyzetét már értékesíti a madridiak gólzsákja. DIEGO COSTA jó labdát kapott a leshatáron, védőjét lefutotta, majd 12 méterről Iraizoz kapus mellett a bal sarokba helyezett.

24
    Jobb oldalról rúgták középre a labdát a vendégek, az ötösnél Costa ütközött védőjével, gyors gyógyulásuk után folytatódhat a játék.

25
    A bekapott gól után felébredtek a vendégek, azóta jóval aktívabbak, sorra vezetik a támadásokat.

26
    Costa felé ment a szokásos kiugratási kísérlet, most lesen volt a támadó.

27
    Sosa ágyékát találták el erősen a labdával, fájdalmas arccal terült el.

29
    A vendégek ívelhettek be szabadrúgást a hazaiak tizenhatosára, Iraizoz szépen húzta le az ötösön.

30
    Most jól tartotta meg a Bilbao a vendégek térfelén a labdát, Muniain lövése a tizenhatosról már gyengére sikeredett.

32
    Jobbról ívelték középre a labdát a hazaiak, a bolyból érkezett is a fejes, de veszélyt nem jelentett kapura, Courtois biztosan fogta.

34
    Gyönyörű és látványos támadást vezettek a vendégek, bal oldalról pontosan érkezett középre a labda, Raul Garcia hat méterről azonban még a kaput se találta el, próbálkozása fölé ment.

35
    A mérkőzés kifejezetten élvezetes, mindkét csapat nyílt támadójátékot játszik.

36
    A hazaiak is megvillantották oroszlánkörmüket, Aduriz fejjel hozta komoly helyzetbe Susaetat, majd Courtois kapus fölött elfejelte a labdát, centikkel ment mellé.

38
    Suarez passzolta el magát, a hazaiak építkezhetnek.

39
    Jó iramú, lendületes eddig a találkozó, a mindkét csapat a győzelemre tör.

41
    Gabi kezezett, szabadrúgással jöhet a középpályáról a Bilbao.

42
    Gabi kapott sárga lapot kezezésért.

43
    Costa és Iraizoz kapus ütközött a hazaiak tizenhatosán belül, majd perelnek egymással egy sort.

44
    Egy előrevágott labdát Courtois kapus még éppen a tizenhatos vonala előtt fogott meg.

45
    Muniain ütközött a félidő végén, gyógyulása után a játékvezető hosszabbítás nélkül lefújta az első játékrészt.

Rangadóhoz méltó első félidőn vagyunk túl, jó iramú és lendületes a találkozó. A hazaiak szereztek vezetést, majd a ma is nagyon veszélyesen játszó Costa két komolyabb helyzet után harmadszor már nem hibázott, találatával egalizálta az eredményt.
    Ezt követően mindkét csapatnak volt gólszerzési lehetősége, de újabb gólt már nem láthattunk.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

46

46
    A vendégek kezdték a második félidőt.

47
    Diego Costa rögtön a második félidő elején megszerezhette volna mai második gólját, lövése centikkel ment el a bal kapufa mellett.

48
    A Madrid kezdte jóval aktívabban a második játékrészt, a Bilbao eddig jobbára csak a védekezéssel törődik.

50
    Diego Costa kapott jó labdát a hazaiak tizenhatosán belül, Laporte szorításában gyanús körülmények között elesett, a játékvezető semmit nem fújt.

51
    De Marcos vette el szabályosan a labdát a hátul könnyelműsködő egyik védőtől, ziccerben mintegy 12 méterről fölé-mellé lőtte. Komoly helyzet volt ez is!

53
    Kimondottan jó az iram továbbra is, nincsenek üresjáratok a mérkőzésen.

54
    Bedobás után a Madrid passzolgat hátul, majd Courtois rúgja hosszan előre.

55
    Filipe kapott nagy labdát a bal oldalon, beadásába még az egyik védő beleért, de ez egyáltalán nem zavarta meg az ötösre berobbanó KOKÉT, aki közelről a bal sarokba fejelt.

57
    Turan jött be a lecserélt Sosa helyett.

57
    De Marcos szánta rá magát egy lövésre, 22 méterről megeresztett lökete védőjéről szögletre pattant.

58
    A jobbról beívelt hazai sarokrúgás nem jelentett semmilyen veszélyt, szabálytalanság miatt már a Madrid jöhet kifelé szabadrúgással.

59
    A középpályáról ívelhettek be szabadrúgást a hazaiak, középen Aduriz fejelt kapura, Courtois szögletre mentett.

60
    A beívelt hazai sarokrúgás nem jelentett veszélyt, középen magabiztosan kivágták a labdát.

62
    Tapintható a feszültség a pályán, egyre több a kisebb-nagyobb szabálytalanság.

64
    Iturraspe kapott sárga lapot belépőért.

65
    Jobbról adták be a labdát a vendégek, középen Koke hat méterről fejelt mellé. Komoly gólszerzési lehetőség maradt ki!

66
    De Marcos vitte be a labdát az Atlético tizenhatosára, védője mellett elesett, de ezért sehol nem adnak büntetőt.

68
    A Bilbao birtokolja a labdát, a fegyelmezetten visszazáró vendégvédelemmel szemben nincsenek könnyű helyzetben.

69
    Egy gyors kontra során Costa gyújtotta be a rakétákat a középpályán, taktikai szabálytalanságot követtek el ellene.

70
    Laporte kapott sárga lapot buktatásért.

72
    Guillermo jött be a lecserélt Susaeta helyett.

73
    Balról ívelték középre a labdát a hazaiak, Courtois szépen húzta le.

74
    Turan felé ment egy mélységi indítás, már lesen volt a vendégek játékosa.

75
    Valamivel aktívabbak a hazaiak, valószínűsíthető, hogy egyre többet fognak kockáztatni, ezzel az Atléticónak kontrákra nyílik lehetősége.

76
    A Bilbao adogatott a vendégek térfelén, kisebb szabálytalanság után már a Madrid jöhet szabadrúgással.

78
    De Marcos helyett Toquero érkezett.

79
    Az egyik hazai játékos tűnt el gyanús körülmények között a Madrid tizenhatosán belül, a Bilbao játékosai büntetőt reklamáltak.

80
    Muniain reklamálásért kapott sárga lapot.

80
    Jobbról emelték be a labdát a hazaiak a Madrid kapuja elé, Aduriz öt méterről fejelte kapura, Courtois hatalmasat védett most.

81
    A hazaiak szöglete nem jelentett veszélyt, középen tisztáztak a védők. A Bilbao maradt támadásban.

82
    Muniain fejezte be lövéssel a hazaiak támadását, 19 méterről ellőtt labdája nem találta el a kaput.

83
    Raul Garcia helyett Rodríguez érkezett.

84
    Etxebarria jött be a lecserélt Rico helyett.

85
    Costa felé ment egy labda, a hazai védő mellett már elvitte a labdát, azonban Laporte buktatta.

86
    Laporte második sárga lapja után hamarabb mehet zuhanyozni.

87
    A madridiak végezhettek el szabadrúgást, az előreívelt labdánál már les volt, kifelé jöhet szabaddal a Bilbao.

89
    Costa ütközés után a gyepen maradt, ápolni kell.

90
    Három perc lesz a hosszabbítás.

90+1
    David Villa jött be Costa helyett.

90+2
    A hazaiak emberhátrányba is mennek előre, helyzeteket azonban nem tudnak kidolgozni.

90+3
    Balenziaga kezezett a jobb oldalon, szabadrúgás a vendégek javára.

90+3
    Balenziaga kezezésért kapott sárga lapot.

Az első félidőben többé-kevésbé kiegyenlített volt a küzdelem a pályán, a felek 1:1-es döntetlennél mehettek szünetre.
    A második játékrész jóval aktívabban kezdték a madridiak, Koke révén pedig a vezetés is összejött. Ezt követően a Bilbao próbálta diktálni az iramot, komoly helyzetük is volt, de újabb gól már nem született. A hazaiakat még a végén Laporte kiállítása is sújtotta.
    A Barcelona után tehát az Atlético is megszerezte a három pontot, ezzel biztosra vált, hogy a forduló után maradnak a tabella élén.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (21:55:53)

Gólok: 6. Muniain – 22. Costa, 55. Koke

Lapok:   64. Iturraspe (ATB), 70. Laporte (ATB), 80. Muniain (ATB), 90+3. Balenziaga (ATB) – 42. Gabi (ATM)   86. Laporte (ATB)

Athletic Bilbao: Iraizoz – Iraola, San José, Laporte, Balenziaga – Susaeta (72. Guillermo), Iturraspe, de Marcos (78. Toquero), M. Rico (84. Etxebarria, Muniain – Aduriz.

Atlético Madrid: Courtois – Torres Juanfran, Godín, Miranda, Filipe – Sosa (57. Turan), Gabi, Suárez, Koke – Raúl García (83. Rodríguez), D. Costa (90. Villa)

Játékvezetők: Teixeira – Lamsfús, García