RCD Espanyol – Barcelona 0:1 (vége) | Real Club Celta de Vigo – Sevilla 1:0 (vége) | Athletic Bilbao – Atlético Madrid 1:2 (vége)
Real Madrid – Rayo Vallecano 5:0 (vége)
Real Madrid
5:0 (1:0)
Rayo Vallecano
szombat 29.03.2014, 22:00 • Estadio Santiago Bernabéu • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 22:00 - kor kezdődik.

Kedves Focibarátok!

A La Liga 31. fordulójában a Real Madrid együttese a Rayo Vallecano gárdáját fogadja, ami azt jelenti, hogy városi rangadóval van dolgunk. A királyi gárda gödörben van, hiszen legutóbbi két bajnokiját elveszítette. A katalánok elleni vereség után a múlt héten a Sevilla is két vállra fektette a fővárosiakat, aminek következtében a madridiak visszacsúsztak a tabella harmadik helyére, pedig nem is olyan rég még vezették a Primera Division-t. A királyi gárda mérlege: huszonkét győzelem, négy döntetlen és négy vereség. A vendégek a kiesés ellen harcolnak, eddig sikeresen teszik, hiszen a 12. helyen tanyáznak. A vendégcsapat eddigi teljesítménye: tíz győzelem, három(!) döntetlen és tizenhét vereség. Azonban nem dőlhetnek hátra, mivel csak öt pont az előnyük a kiesési zónához képest. Így mindkét csapat számára élet-halál kérdése minden egyes megszerzett pont. Az összecsapás toronymagas favoritja a házigazda, nagyon csodálkoznánk, ha nem gyűjtenék be ma a három pontot. Bár ki tudja? Elnézve a királyi gárda mostani formáját és a vendégek utóbbi időben tapasztalt elképesztő feltámadását, bármi megeshet. Kíváncsian várjuk, mely csapat lesz ma sikeresebb.

Jó szurkolást, jó szórakozást kívánok!

Real Madrid Club de Fútbol: Diego López – Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrão – Illarramendi, Alonso, di María – Bale, Benzema, Ronaldo

Cserék: Casillas – Varane, Marcelo, Nacho, Casemiro, Isco, Morata

Rayo Vallecano: Rubén – Arbilla, B. López, Castro, Rat – Rochina, Trashorras, Bueno, Ñíguez, Falqué – Larrivey

Cserék: Cobeño – Martínez, Baena, Carlos, Viera, Bangoura, Longo

Játékvezetők: Delgado – Ríos, Huerga

1

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.

2
    A madridiak járatták a labdát a vendégek tizenhatosa előtt.

3
    Benzema a mérkőzés elején rögtön megszerezhette volna a vezetést. Balról laposan centereztek a hazaiak, Benzema pedig a védők mellett kibújva hat méterről Rubén kapusba lőtte a labdát.

4
    Jobbról érkezett a hazaiak beadása, középen a védők szögletre mentettek.

5
    A jobbról elvégzett szögletet kicsiben végezték el a hazaiak, beadás nem lett az akcióból.

7
    Minden mezőnyjátékos a Vallecano térfelén, a hazaiak rögtön az elején megpróbálnak nyomást gyakorolni ellenfelükre.

8
    Hosszú indítással próbálkoztak a vendégek, Ramos szögletre mentett.

9
    A jobbról beívelt vendégszöglet nem jelentett veszélyt a hazaiak kapujára, Diego López magabiztosan lehúzta a levegőben.

10
    Szépen tartották most meg a labdát a vendégek, labdaszerzés után azonban már a királyiak építkezhetnek.

11
    Pepe indítása pontatlan, majd kisebb szabálytalanság után a Vallecano végezhet el szabadrúgást saját térfeléről.

12
    Egyelőre türelmesek a hazaiak, a Vallecano térfelén járatják a labdát.

13
    Coentrão húzta meg a bal oldalon, veszélyesen rúgta be középre, az egyik védő au utolsó pillanatban mentett szögletre.

14
    A balról beívelt hazai sarokrúgás nem jelentett veszélyt, a védők könnyedén kivágták a labdát.

15
    Real Madrid gólt szerzett!!
    Egy látványos támadás végén a Real Madrid hamar megszerezte a vezetést. Bale kapott használható labdát a jobb oldalon, pontosan hozta játékba a lendületből érkező CRISTIANO RONALDÓT, aki a védők között betört a labdával a tizenhatosra, majd 12 méterről szépen lőtt el Rubén kapus mellett.

17
    Bale próbálta meg lehetetlen szögből kapura rúgni, Rubén azonban jól zárta a rövidet.

18
    A Madrid tizenhatosára beemelt labda teljesen veszélytelen, a hazai védők könnyedén szabadítottak fel.

20
    Sok izgalom most nincs a mérkőzésen, a hazaiak kényelemen passzolgatnak.

21
    Kisebb szabálytalanság után a kezdőkörből végezhet el szabadrúgást a Madrid, veszélyes területig most nem jutnak el.

22
    Balról ívelték be a labdát a vendégek, Pepe fejjel könnyedén tisztázott.

23
    Bueno szánta rá magát egy lövésre, próbálkozása Pepe kezét is érintette, a játékvezető nem minősítette szándékosnak, így büntető se lett az akcióból.

24
    Rochina helyett Carlos a pályán.

25
    Kényelmes mederben csordogál a találkozó, a Madridot talán túlságosan is megnyugtatta a korai vezetés.

26
    Ronaldo felé a bejátszási kísérlet hosszú, Rubén szépen összeszedte a labdát.

27
    Bale adta be veszélyesen a labdát balról, középen Benzema nem tudta lekezelni, pedig ziccerbe kerülhetett volna.

28
    Szögletet ívelhettek be a hazaiak balról, nem jelentett veszélyt a labda.

30
    A hazaiak végezhettek el 18 méterről szabadrúgást, némi meglepetésre Ramos állt a labda mögé, lövése a kapu fölé ment.

31
    A vendégek végezhettek el szögletet, veszélyt nem jelentett kapura.

32
    Ñíguez fejezte be lövéssel a vendégek támadását, 18 méterről jócskán fölé ment.

33
    A hazaiak többet birtokolják a labdát, de mintha túlságosan is megnyugodtak volna, helyzeteket nem tudnak kidolgozni.

34
    Ronaldo egy ütközés után fájlalta a lábát, de hamar meggyógyult a hazaiak sztárja.

36
    Ronaldo viszi be a labdát a vendégek tizenhatosára, lövésig már nem jutott, az utolsó pillanatban mentettek előle.

37
    Benzema kezezése után szabadrúgással jöhetnek kifelé a vendégek.

38
    A Madrid járatja a labdát, a vendégek jobb híjján inkább csak védekeznek.

40
    Szabálytalanság után a Vallecano végezhet el szabadrúgást mintegy 23 méterről.

41
    Carlos vállalta el a vendégek szabadrúgását, 23 méterről kapura rúgta, labdája nem talált kaput.

42
    A mezőnyben folyik a játék, némi meglepetésre a vendégek is bátran mennek előre.

43
    Coentrão szabálytalankodott a jobb szélen, szabadrúgást ívelhetnek be a vendégek.

44
    A jobbról kicsiben végezték el a szabadrúgást a vendégek, veszélyes területre nem tudták bejátszani.

45
    Egy perc lesz a ráadás.

45+1
    A félidő utolsó támadását a hazaiak vezették, majd szabadrúgással jöhetne a Vallecano saját térfeléről, de ezt már nem engedte elvégezni a játékvezető.

A Madrid kezdte aktívabban a mérkőzést, Benzema révén már a harmadik percben megszerezhették volna a vezetést. A francia kihagyta a helyzetet, nem úgy Ronaldo a 15. percben. A vezetés megszerzése mintha a Madridot is elaltatta volna, a gól után visszaesett az iram.
    A Vallecano próbálkozott ugyan, de komoly helyzeteket nem tudott kidolgozni.
    Maradjanak velünk!

46

46
    A vendégek kezdték a második félidőt.

47
    Ramos próbálta bejátszani a labdát a vendégek védelme mögé, próbálkozását lekapcsolták.

48
    Coentrão szabálytalansága után szabadrúgással jöhettek a vendégek. Próbálják megbecsülni a labdát.

49
    Arbilla próbálta beadni jobbról a labdát, Coentrão lábáról szögletre ment ki.

50
    Jobbról ívelték be a szögletet a vendégek, középen a hosszúról nagyon gyengécskére sikeredett a fejes. Kirúgás a Madrid javára.

51
    Ronaldót próbálták kiugratni egy labdával, már lesen kapta a portugál. Szabadrúgás kifelé a Vallecano javára.

52
    Bale rúgta be a vendégek ötösére a labdát, Rubén magabiztosan szedte össze.

54
    A második félidő ott folytatódik, ahol az első abbamaradt, a Madrid birtokolja többet a labdát, de nincs komolyabb nyomás a vendégeken.

55
    Sakk-mattig kijátszott hazai támadást láthattunk. Bale centerezett laposan, Ronaldo az ötösről lövésre előkészített, DANIEL CARVAJAL pedig tíz méterről higgadtan helyezett a vendégek kapujába.

57
    Jobbról íveltek be szögletet a vendégek, középen hat méterről Ñíguez fejesével a bal kapufát találta el.

58
    Niguez ezúttal lábbal próbálkozott, lövése nem okozott gondot Diego Lópeznek.

59
    Bueno helyett Viera érkezett.

61
    A Madrig teljese mértékben uralja a találkozót, a biztos vezetés birtokában nem fognak megszakadni a pályán.

62
    Illarramendi helyett Isco érkezik

63
    Carvajal kapott sárga lapot buktatásért.

65
    Viera vállalta el a vendégek szabadrúgását, 20 méterről megeresztett lökete nem sokkal ment mellé.

67
    A hazaiak vezettek támadást, elől Ronaldo kapta a labdát, védője mellett eltűnt, a játékvezető azonban nem fújt. A vendégkontra nem jelentett semmilyen veszélyt.

68
    Di María kapott jó labdát a bal oldalon, miután meghúzta pontosan tálalt középre, GARETH BALE-nek nem volt nehéz dolga, négy méterről bebelsőzte a labdát.

70
    Casemiro jött be a lecserélt di María helyett.

71
    Larrivey helyett Longo érkezett.

71
    GARETH BALE három percen belül második gólját is megszerezte. Saját térfelén szerzett labdát, végigszólózva a vendégek térfelén a tizenhatos vonaláról lőtte be a jobb sarokba.

73
    Carlos fejezte be lövéssel a vendégek támadását, kísérlete nem találta el López kapuját.

74
    Morata jött be a lecserélt Benzema helyett.

75
    Isco passzolta ki a labdát jobbra, Ronaldo kapásból rúgta kapura, próbálkozása nem találta el a kaput.

77
    A mérkőzés teljesen leült, a vendégek lélekben már feladták, igazából mindkét csapat a találkozó végét várja.

78
    ALVARO MORATA kap használható labdát a vendégek tizenhatosán belül, 15 méterről balról szépen tekerte be a bal felsőbe.

80
    Coentrao volt szabálytalan, húsz méterről rúghatnak szabadrúgást a vendégek.

81
    Niguez vállalta el a vendégek szabadrúgását, húsz méterről megeresztett lökete nem jutott el kapuig, elakadt a blokkban.

83
    Bale húzta meg a bal oldalon, veszélyesen rúgta középre, Ronaldo elől Rubén kapus megkaparintotta a labdát.

84
    Kicsiben végezték el a hazaiak a szögletet, majd csak beemelték a Vallecano tizenhatosára, ott jó kis tűzijátékot rendeztek, végül Pepe lövése elakadt a blokkban, ezután már sikerült kivágni a labdát.

85
    Isco végezte el a hazaiak szabadrúgását, Ronaldo fejese nem sokkal ment mellé.

86
    A Madrid járatta a labdát, Coentrao azonban már lesen volt, szabadrúgása kifelé.

87
    Bale ellen szabálytalankodtak, de most kivételesen nem sokáig volt a hazaiaknál a labda.

89
    Jó sokáig járatták a labdát a vendégek a Madrid tizenhatosa előtt, bejátszani nem sikerült, a hazaiak támadhatnak.

90
    Két perc lesz a hosszabbítás.

90+2
    A mérkőzés utolsó támadását a vendégek vezették, Viera 19 méterről még kapura lőtte, kísérlete jócskán fölé ment.

Sok izgalmat nem hozott ez a mérkőzés, annál több gólt viszont igen. A Madrid a 15. percben szerezte első gólját, ezt követően végig nyugodtan, higgadtan játszott, néhol már-már unalomba szürkült a találkozó.
    Ronaldóék végig irányítva, rendkívül könnyedén szerezték meg a három pontot.
    Ezzel a győzelemmel ugyanakkor maradnak a harmadik helyen, a közvetlen riválisok is tudtak nyerni.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (23:55:04)

Gólok: 15. Ronaldo, 55. Carvajal, 68. Bale, 71. Bale, 78. Morata

Lapok:   63. Carvajal (RMA)

Real Madrid: Diego López – Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrão – Illarramendi (62. Isco), Alonso, di María (70. Casemiro) – Bale, Benzema (74. Morata), Ronaldo

Rayo Vallecano: Rubén – Arbilla, B. López, Castro, Rat – Rochina (24. Carlos), Trashorras, Bueno (59. Viera), Ñíguez, Falqué – Larrivey (71. Longo)