Szigetszentmiklós – Soroksár 1:3 (vége) | Békéscsaba – ZTE 2:0 (vége) | Ajka – Sopron 3:1 (vége)
BFC Siófok – Szeged 2011 1:1 (vége) | Szolnok – Cegléd 1:1 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – Aqvital FC Csákvár 1:0 (vége)
– Gyirmót 2:0 (vége)
Kaposvári Rákóczi FC
1:0 (0:0)
Aqvital FC Csákvár
szombat 16.08.2014, 19:00 • Rákóczi Stadion, Kaposvár • Merkantil Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

Megkezdődik a hétvégén a hazai másodosztályú bajnokság is. A tavaly még az élvonalban szereplő Kaposvári Rákóczi a Csákvár gárdáját fogadja. KJelentősen átalakult és megfiatalodott a hazai csapat, eltüntek a légiósik a keretből. Hogy mire lesz képes ez az új gárda, az majd csak később dől el.

Tavaly mindkét csapat másik osztályban szerepelt, a Csákvár felfelé, a Rákóczi lefelé lépett egyet.

A hazaiak fehér mez zöld nadrág, míg a Csákvár sárga csíkos szerelésben lép pályára.

1

A Csákvár csapata kezdi a játékot.

1
    Szabadrúgással jöhet a Rákóczi a sajáttérfelén a jobb oldalról.

2
    Karacs kap egy jó indítást a jobb oldalon, aki szögletet harcol ki.

3
    Kifejelik a védők a jobb oldalról beadott labdát, de nem tudják megtartani.

4
    Visszaszerzik a vendégek a labdát, egy szabadrúgás után hozzák játékba a labdát.

5
    Kirúgással jöhet a Kaposvár, Somodi végzi el a pontrúgást.

6
    Bedobással jön a Csákvár a jobb oldalon.

6
    Majd a Kaposvár, de ők is elvesztik a bedobás után.

7
    Molnár adná be , de belelépnek a beadásba a védők.

8
    Kiss végzi el a bedobást, de nem tudják megjátszani középen Rajczit.

9
    Kiss centerezi közére a labdát, de mindenki előtt elmegy a beadás.

10
    Molnárt szereli Kiss a félpályán.

11
    Földes volt szabálytalan, így jöhet a Csákvár.

12
    Rajczi szabálytalan a vendég bal védő Hajdú ellen.

13
    Molnár teszi ki jobbra Ambrusnak, de nem tudja középre tenni a labdát.

13
    Murai szeretné megjátszani Karacsot, de a védő hazafejeli a labdát a kapusának.

14
    Murai tenné be a labdát jobbról, de a védő szögletre tud menteni.

15
    Ismét Rajczi szabálytalan a középkörben.

16
    Molnár próbálkozott egy lövéssel, de gyengére sikeredett.

17
    Bank fejeli le Gajdost, de aztán elveszti a labdát a Rákóczi.

18
    Rajczi elől jól fedezi a labdát Dulló, így nem alakul ki helyzet

19
    Kovács labdája Rajczit lesen találja, vagy inkább a csatár lesről lépett vissza az átadás pillanatában.

20
    Gajdos szabálytalan Bankkal szemben.

Az első húsz perc kiegyenlített játékot hozott, de kimondott gólhelyzet nem alakult még ki egyik kapu előtt sem.

21
    Rajczi perdíti oda csatár társának, de Murai inkább visszajátssza a középpályára .

22
    ismét Ambrus próbálkozik egy beadással, de lecsúszik a lábáról

23
    Bedobással jöhet a Csákvár a bal oldalról.

24
    Dulló keresztez ki oldalra, bedobás lesz belőle.

25
    Rajczi csúsztatja le Murainak, de ő nem tudja megszerezni a labdát.

26
    Köntös ugrik fel Karacs hátára, szabadrúgása Rákóczinak.

26
    Rajczit ítéli meg Böcskei túl harciasnak, így szabadrúgást kap a Csákvár.

27
    Bakos szabálytalan Alberttal szemben.

28
    Murai ad el egy labdát, bedobással jöhet a Csákvár.

28
    Szögletet végezhet el Albert a jobb oldalról.

29
    Majd ismételhet még egyszer, de a védők kifejelik.

29
    Harmadik szöglet egymás után, amely Murai fejét találja meg négy méterre a kaputól, de a fiatal csatár a földre fejeli ziccerben a labdát, ami a kapu fölé pattan. Ez helyzet volt, gól helyzet.

31
    Bedobással jöhet Földes a jobb oldalon.

32
    Bakos osztott ki egy bőröst Kissnek a Rákóczi térfelén, ami után vaktában előreívelte a labdát, így semmi nem lett belőle.

33
    Kovács Olivér ellen ítélnek egy faultot.

34
    Rajczi kap egy jó indítást de ő visszaveszi, így mentenek bedobásra a védők.

35
    Bank csúsztatja haza hátrafelé a labdát kapusának Somodinak.

36
    Rajczi szabálytalan a baloldalon, jöhet a Csákvár szabadrúgással.

37
    Albert teszi ki Zsdrálnak a baloldalra, aki visszateszi elé a labdát, de Albert lövése megpattan egy vendég lábon, így erejét veszti a lövés

38
    Kovács Olivérnek teszik vissza középre a labdát, de ő belsővel gyengén próbál kapura lőni.

40
    Somodi passzolja oda a kirúgást Molnárnak, így támadhat a vendég csapat.

41
    Rajczi teszi be középre, a labda Zsdrált találj meg, de ő fejjel próbálja visszatenni középre, amit a védők kivágnak bedobásra.

43
    Karacs kapna egy indítást, de a védő lelesi.

44
    Szögletet végezhetett el a Csákvár a jobb oldalról, de a labda Somodi kezében landol.

45
    Köntös üvölt egy nagyot, miután vélhetően Földes megrúgta. Ezt Böcskei díjazza, így szabadrúgás a bal oldalról.

Egy igazi helyzetet jegyezhettünk fel az első félidőben, Murai egy szöglet után fejelt a kapu fölé.
    Ezen kívül mezőnyjáték folyt a pályán egyik kapu sem forgott veszélyben. Az első félidő alapján igazságos eredmény látható az eredményjelző táblán.

46

46
    A Rákóczi csapata kezdi a második félidőt.

46
    Nem volt csere egyik csapatnál sem a félidőben.

47
    Földes hozza fel a labdát, de elveszti az ellenfél térfelén.

48
    Kirúgással jöhet a Rákóczi.

48
    Molnár szerette volna beadni a labdát, de nem jut középre.

Albert-Karacs-Földes volt a labda útja, aki beadta, de nem talált középen senkit.

49

51
    Karacs vezetet keresztbe a labdát, majd visszakapta kényszerítőben, de helyzet nem alakult ki, mivel visszakerült a labda a saját térfelére a Rákóczinak.

53
    Rajczi tette oda Murai elé a labdát, de ő nem tudta kapura lőni, lelesték a védők.

54
    Bakos eresztett meg egy lövést tizenhét méterről, Somodi könnyedén fogta a labdát.

55
    Kovács Tamás kapott sárga lapos figyelmeztetést, miután feldöntötte Molnárt .

57
    Gajdos csúsztatta meg a labdát, de veszélytelen volt.

58
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Murai, bejön Nagy.

58
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Albert, bejön Fejős.

59
    Nagy Krisztián lépett pályára, aki egy rövid nagyatádi kitérő után tért vissza nevelő egyesületéhez, hogy bemutatkozzon az NB-II-ben.

60
    Karacs vette át a labdát, de a lövése jobb oldalról elkerülte a kaput.

63
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Varga, bejön Mihály.

65
    Nagy Krisztián adott egy nagyon pontos labdát Fejősnek, aki egyből ellőtte, de Szabó vetődve szögletre mentett

66
    Csere a Kaposvári Rákóczi FC-nél/nál: lemegy Kiss, bejön Hadaró.

67
    Szögletet végezhetett el a Rákóczi a bal oldalról, a beadás után azonban Szabó lehúzta a labdát.

68
    Csere a Aquital FC Csákvár-nél/nál: lemegy Molnár, bejön Domokos.

70
    Szabadrúgást kapott a Csákvár a kaputól huszonöt méterre.

71
    Bakos végezte el, de mellé-fölé tekerte a labdát.

72
    Rajczi szeretett volna befordulni center módjára, de hanyatt esve reklamált.

73
    Egy pillanatra beszorult a Csákvár, több lehetőség is adódott a Rákóczi előtt, de nem lett belőle gól.

74
    A Kaposvár gólt szerzett!
    Gólszerző RAJCZI.

74
    Karacs beadása RAJCZI PÉTERT találta meg, aki felugorva hátradőlve a kapu jobb felső sarkába fejelte a Rákóczi vezető gólját.

75
    A cserék feldobták a Rákóczi játékát, Nagy Krisztián egy kis színt vitt a támadójátékba , így veszélyesebbé váltak a hazaiak támadásai.

77
    Hadaró végezhet el szögletet a jobb oldalról, de a beadását Szabó lehúzza.

78
    Bedobás a Kaposvárnak a bal oldalról az ötös magasságában.

80
    Kovács Olivér lőhetett egy szabadrúgást, de a sorfal mellett elcsavart lövését Szabó vetődve védte.

82
    Földes kapott sárga lapot, miután szabálytalanul állította meg a csákvári támadást.

83
    Somodihoz került hátra a labda, aki a bal oldalt hozza játékba.

84
    Kovács lépett oda túl keményen a játékvezető szerint a középkörben.

85
    Csere a Aquital FC Csákvár-nél/nál: lemegy Domján, bejön Sötét.

86
    Nagy szabálytalankodik a támadást megakadályozva.

87
    Szabó kapus fejjel teszi ki szélre a hátratett labdát.

89
    Földes ment szögletre egy keresztlabda után.

90
    Domokos lövi el kapásból a kipattanó labdát, de a kísérlete messze elkerüli a kaput.

90
    Böcskei játékvezető három percet hosszabbít.

90+1
    Kovács Olivér kap sárga kártyát mivel Böcskei úgy ítélte meg, hogy a cipő bekötése időhúzásnak minősül.

Az első félidő még egyenlő játékot hozott, de a második félidőben a cseréknek köszönhetően feljavult a Rákóczi játéka. Nagy Krisztián beállítása jó húzásnak minősült Márton Gábor részéről.
    Bognár György hiába változtatott, nem sikerült veszélyes gólhelyzetet kialakítania csapatának.
    Összességében elmondható, hogy megérdemelt Rákóczi győzelem született hazai pályán. (20:45:43)

Törzsök Tamás

Kommentátort keresünk a Aqvital FC Csákvár csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 74. Rajczi

Lapok:   55. Kovács (KAP), 82. Földes (KAP), 90+1. Kovács Olivér (KAP) – 49. Hajdú (CSÁK)

Kaposvári Rákóczi FC: Somodi-Földes, Bank, Kovács O., Kiss- Zsdrál, Kovács T.-Albert, Karacs, Murai- Rajczi
    Vezetőedző: Márton Gábor
    Cserék: Rusák, Fejős, Hadaró, Nagy, Kozics, Lakatos, Házi

Aqvital FC Csákvár: Szabó- Ambrus, Köntös, Dulló, Hajdú- Molnár Cs, Domján, Bakos, Varga, Gajdos, Molnárt T.
    Vezetőedző: Bognár György
    Cserék: Gelei, Wild,Sötét,Imrik,Mihály,Domokos