REAC – Monor SE 4:2 (vége)
Rákospalotai EAC
4:2 (1:0)
Monor SE
szombat 16.08.2014, 19:00 • Budai II. László Stadion, Budapest • NBIII - Közép csoport

Egy fordulatos, és a második félidőnek köszönhetően egy izgalmas mérkőzést nyert meg a REAC, ezzel megszerezve a bajnokságban az első három pontot.
    A második félidő hazai 1:0-ás vezetéssel kezdődött, de Háda és Szabó Viktor találatával az 56. percben már monori vezetést mutatott az eredményjelző. Egy fölösleges buktatás után büntetőből egyenlített Kiss, majd Petrezselyem kiállítása után megfogyatkoztak a vendégek, a rákospalotaiak pedig újabb két gólt még berámoltak Trepák kapujába.
    Köszönöm a figyelmet! (20:53:10)

90+3

90+3
    Trepák kirúgása után a játékvezető lefújta a találkozót.

90+2
    Hosszan előkészület után Kollár nagyon elmérte a távolságot, jócskán fölé rúgta a szabadot.

90+1
    Buktatás a monori büntetővonal előtt, szabadrúgással jöhet a REAC.

90
    Lászka helyére a végén még Pfister pályára lépett.

89
    Itt már mindkét csapat a mérkőzés végét várja, a három pont sorsa eldőlt.

88
    A REAC gólt szerzett!
    KOLLÁR BENJAMIN alighogy pályára lépett, góljával eldöntötte a három pont sorsát. Balról érkezett beadásra szépen fordult rá, mintegy tíz méterről a bal sarokba vágta a labdát.

87
    Bedobás után a hazaiak adogatnak a középpályán, finoman szólva nem rohannak fejjel a falnak.

86
    Kollár jött be a lecserélt Lucz helyére.

85
    Sok az apró szabálytalanság a pályán, most éppen a hazaiak jöhetnek saját térfelükről szabaddal.

84
    Jobbról rúgták középre a labdát a vendégek, a REAC védői könnyedén megoldották a feladatot.

83
    Virágh jött be a lecserélt Barcsai helyett.

82
    Hosszan előrevágott labda a hazaiaktól a semmibe, a Monor fordulhat.

81
    Emberelőnyben a rákospalotaiak tartják a labdát, igyekeznek megbecsülni azt.

80
    Próbálkozott ugyan egy támadással a Monor, de a hazaiak tizenhatosánál már elfogyott a lendület.

78
    Fordulatos a meccs, ennek ellenkezőjét senki nem vonhatja kétségbe. Jobb oldalon vezettek támadást a hazaiak, jó centerezés után már úgy tűnt nincs veszélyben a vendégek kapuja, majd HERBÁLY TAMÁS mintegy tíz méterről kilőtte a kapu bal sarkát.

77
    Benke helyére Magyar érkezett.

75
    Lászka kapott egyet a lábára, szabadrúgással jöhet saját térfeléről a hazai egyeüttes.

74
    A hazaiak íveltek hosszan előre egy labdát, les miatt a monoriaké a labda.

73
    Petrezselyemnek öt percen belül sikerült két sárga lapot összeszednie, idő előtt mehet zuhanyozni. Szándákos buktatásért kapta a második sárga lapját.

72
    A balról beívelt monori sarokrúgást Changeliya öklözte messzire, ebből azonnal megindult előre a REAC.

71
    A Monor vezetett támadást, balról sikerült is a centerezés, középen a védők szögletre tisztáztak.

69
    KISS TAMÁS vállalta el a rákospalotaiak büntetőjét, higgadtan a bal felsőbe helyezett.

68
    Petrezselyem kapott sárga lapot buktatásért.

68
    Petrezselyem buktatta teljesen veszélytelen helyzetben, de a tizenhatoson belül Csiszárt, a játékvezető a büntetőpontra mutatott.

67
    Horváth jött be a lecerélt Villányi helyett.

66
    A középpályáról elvégzett rákospalotai szabadrúgás pontatlan, a labda érintés nélkül elhagyta a játékteret.

65
    Villányi kapott sárga lapot buktatásért.

64
    A Monor beívelt szabadrúgása veszélytelen, a hazai védők könnyedén tisztáztak középen.

63
    Kollár kapott sárga lapot buktatásért.

62
    A hazaiaknak a Monor kapujához beívelt szabadrúgását ugyan sikerült elfejelni, de nagyon mellé ment.

61
    Buktatás után a hazaiak végezhetnek el szabadrúgást a középpályáról.

60
    Szabó Viktor cselezgetett a hazaiak tizenhatosa előtt, végül 18 méterről próbálkozott meg egy lövéssel, jócskán mellé ment.

59
    Hosszan előreívelték a labdát a monoriak, les miatt szabaddal jöhet kifelé a REAC.

58
    Herbály jött be a lecserélt Csete helyére.

56
    A Monor gólt szerzett!
    A vendégek megfordították a mérkőzést. Jobbról érkezett egy lapos beadás, középen SZABÓ VIKTOR előzte meg védőjét, és öt méterről a kapu bal sarkába passzolta a labdát.

55
    A vendégek irányítanak továbbra is, a REAC mintha bennmaradt volna az öltözőben.

54
    A rákospalotaiak rúghattak jobbról szögletet, középen könnyedén tisztáztak a védők.

53
    Szabó Viktor kapott jó labdát a hazaiak tizenhatosán belül, majd szembe a kapuval mintegy nyolc méterről iszonyatosan eltalálta a felső lécet. Szerencséje volt a REAC-nak.

52
    Jobbról érkezett a vendégektől egy beadás, a labda elment mindenki fölött. Bedobás után a REAC hamar elveszítette a labdát.

51
    A REAC magára húzta ellenfelét, a vendégek jóval aktívabbak, sorra vezetik a támadásokat.

49
    Szabó Viktor cselezgetett a bal oldalon, végül sikerült középre adnia a labdát, az ötösön HÁDA ZOLTÁN érkezett, aki laposan azonnal a kapu jobb sarkába lőtt.

48
    A Monor próbálja magához ragadni a kezdeményezést, bátran kezdik a második félidőt.

47
    Kollár végezte el a rákospalotaiak szabadrúgását, 18 méterről a jobb sarkot célozta meg, Trepák szépen védett.

46
    Kisst buktatták, kecsegtető helyről végezhet el szabadrúgást a REAC.

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

46

A hazaiak kezdték jobban és aktívabban a találkozót, játékuk a 25. percben érett góllá. Ezt követően volt egy jó monori időszak is, de igazából veszélyben nem forgott Changeliya kapuja. A félidő hajrája ismét a REAC-é volt, de újabb gólt egyelőre nem láthattunk.
    Maradjanak velünk!

45

45
    A félidő utolsó percében a Monor rúghatott szabadrúgást mintegy 23 méterről. A jól elvégzett szabadot Changeliya magabiztosan védte. Befért volna a jobb sarokba.

44
    Labát kapott sárga lapot ütésért.

43
    A mérkőzés hajrájában ismét a rákospalotaiak aktívabbak, a vendégek térfelén folyik a játék.

42
    Szögletet rúghatott a REAC, az ötösön Trepák kapust támadták, szabadrúgás kifelé.

41
    Lucz iramodott meg nagy léptekkel a bal oldalon, beadását Kiss nem tudta lekezelni, kezezése miatt szabaddal jöhetnek kifelé a monoriak.

40
    Háda felé ment egy mélységi indítás a jobb oldalon, a hazai védő szépen keresztezett. Bedobás után a Monor hamar elveszítette a labdát.

39
    Jobbról érkezett középre egy vendégszöglet, a labda elment keresztbe. A REAC építkezhet.

38
    Villányi fejezte be lövéssel a monoriak támadását, 19 méterről laposan jócskán mellé lőtte.

37
    Vékei ívelte középre a Monor szabadrúgását, Changeliya csak öklözni tudott, de a vendégek maradtak támadásban.

36
    Birtalan szabálytalankodott, jobbról ívelhetnek be szabadrúgást a monoriak.

35
    A vendégek kicsiben végeztek el egy szögletet, beadásig sem jutottak.

34
    Kezd éledezni a Monor is, ezekben a percekben a hazaiak térfelén folyik a játék.

32
    Háda kapott jó labdát a jobb oldalon, veszélyesen sikerült centereznie, az ötösön Szabó Viktor viszont már szabálytalankodott. Szabadrúgás kifelé a REAC javára.

31
    A középpályán gyűrik egymást a csapatok, az elég sok kisebb szabálytalanság miatt töredezett a játék.

30
    A Monor jöhetett kifelé szabadrúgással a saját tizenhatosáról, de nem sokáig tudták megtartani a labdát.

29
    Kisst buktatták, a hazaiak gyorsan elvégezték a szabadrúgást, végül a jobbról érkező beadást már tisztázták a védők.

28
    Luczot buktatták, saját térfeléről végezhetett el szabadrúgást a REAC.

27
    A Monor passzolgatott hátul, a REAC igyekezett letámadni, sikerült is zavarba hozni a vendégjátékosokat.

25
    Kollár ívelte be a rákospalotaiak sarokrúgását balról, középen LABÁT DÁVID érkezett pontosan, és hat méterről a bal sarokba csúsztatott.

24
    Kollár ívelte középre a hazaiak szabadrúgását, a kapuhoz veszélyesen érkező labdát a védők szögletre fejelték.

23
    Buktatás után ismét szabadrúgást végezhet el a REAC bal oldalról.

22
    Kollár ívelte be a rákospalotaiak szabadrúgását a Monor tizenhatosára, les miatt szabaddal jöhetnek kifelé a vendégek.

21
    Kiss kapott labdát a középpályán, felvágták. Szabadrúgással jöhet a REAC.

20
    A középpályán meg a vagdalkozás, nem sok elképzelés van most egyik csapat játékában sem.

19
    Hazai labdaszerzés után Lucz iramodott meg nagy elánnal a bal oldalon, átadása azonban már rossz.

18
    Lászkát választották el a labdától, építkezhet a Monor.

17
    Vékei lopta a távolságot a középpályán, majd 18 méterről eresztett meg egy löketet, nem sokkal ment fölé.

16
    Birtalan cselezgetett a bal oldalon, végül szabálytalankodott. Szabaddal jöhet kifelé a Monor.

15
    Egy hosszan előreívelt labdával próbálkoztak a vendégek, Changeliya jött a kapuból és rúgta jó messzire.

14
    A balról beívelt vendég sarokrúgást középen Changeliya szépen lehúzta.

13
    Kisebb szabálytalanság után a Monor végezhetett el szabadrúgást a középpályáról, támadásukkal szögletet harcoltak ki.

12
    Lucz szépen csapta be ellenfelét a bal oldalon, vagy centerezése az ötösön elment keresztbe.

11
    Csiszár kapott jó labdát a jobb oldalon, nagy versenyfutás után nem sikerült beadnia, elválasztották a labdától.

9
    A vendégek térfelén folyik a játék, kapura tartó lövést még nem láthattunk.

8
    Lucz cselezgetett a bal oldalon, végül nem tudta beadni. A Monor alig tudja megtartani a labdát.

6
    A rákospalotaiak ívelhettek be balról egy szabadrúgást, középen könnyedén kifejelték a védők.

5
    A monoriak hosszan előreívelték a labdát, Vékei azonban már lesen volt.

4
    Kiss húzta meg a jobb oldalon, beadása lecsúszott, kirúgással jöhet a Monor.

3
    A mérkőzés első perceiben a REAC aktívabb, de egyelőre a vendégek kapujáig még nem jutott el.

1
    A vendégek kezdték a mérkőzést.

1

Rákospalotai EAC: Changeliya – Balázs, Labát, Kollár, Birtalan – Lászka, Nagy, Kiss, Csete – Lucz, Csiszár

Cserék: Kőhalmi – Olay, Pfeister, Emperger, Dinka, Herbály, Kollár

Monor SE: Trepák – Barcsai, Petrezselyem, Petric, Háda – Villányi, Szabó V., Mészáros, Benke – Vékei, Szabó T.

Cserék: Járvás – Gólya, Horváth, Sinkó, Üres-Farkas, Magyar, Virágh

Játékvezetők: Kovács – Bornemissza, Mohos.

Hazánkban ezen a hétvégén a másod- és a harmadosztályban is elindul a bajnokság. Az NB III-ban a tavalyi évhez hasonlóan a csapatok idén is három csoportban küzdenek a pontokért, a REAC és a Monor is a Közép csoportba került.

A tavalyi év egyik csapatnak sem valami fényesre sikerült, a rákospalotaiak a Keleti csoport 12. helyén végeztek, míg a Monor a 13. lett a Közép csoportban.
    Nyári felkészülési mérkőzéseken mindkét csapat felemásan teljesített, ebből komoly következtetéseket nem vonhatunk le. A hazaiaknál talán a legnagyobb változás, hogy az új idényben már nem Mátyus János irányítja a REAC-ot, a korábbi válogatott játékos a Lombard FC Pápa vezetőedzőjeként dolgozik.

Hazai pályán a fővárosiakat gondoljuk a győzelemre esélyesebbnek, de ma este majd minden kiderül.
    Jó szurkolást kívánunk mindenkinek!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

Gólok: 25. Labát, 69. Kiss (bünt.), 78. Herbály, 88. Kollár – 49. Háda, 56. Szabó Viktor

Lapok:   44. Labát (REAC), 63. Kollár (REAC) – 65. Villányi (MSE), 68. Petrezselyem (MSE)   73. Petrezselyem (MSE)

Rákospalotai EAC: Changeliya – Balázs, Labát, Kollár, Birtalan – Lászka (90. Pfister), Nagy, Kiss, Csete (58. Herbály) – Lucz (86. Kollár), Csiszár

Monor SE: Trepák – Barcsai (83. Virágh), Petrezselyem, Petric, Háda – Villányi (67. Horváth), Szabó V., Mészáros, Benke (77. Magyar) – Vékei, Szabó T.

Játékvezetők: Kovács – Bornemissza, Mohos