Szigetszentmiklós – Tatabánya 3:0 (vége) | BFC Siófok – Ajka 0:3 (vége) | Cegléd – ZTE 0:1 (vége)
Sopron – Nyíregyháza 0:1 (vége) | Gyirmót – Békéscsaba 1:2 (vége)
BFC Siófok
0:3 (0:1)
FC Ajka
szombat 05.10.2013, 15:00 • Révész Géza utcai stadion, Siófok • Merkantil Bank Liga

Siófok elszenvedte idei első vereségét. (16:54:04)

Az Ajkának ez volt a negyedik győzelme ebben a szezonban.

Az első 25 percben jobb volt a Siófok, ám Thomas Sowunmi nem az egykoron Balaton parton mutatott formáját idézte, hatalmas játékkedve gólt eredményezett.
    Második félidőben az Ajka tudatos játéka újabb két gólt eredményezett.

90+3
    Varga László lefújta a mérkőzést.

90+2
    Dajic középről,10 méterről lőtt a félmagasan a kapu jobb oldalát célozva. Jánosa óriási bravúrral menteni tudott!

90
    Három perc hosszabbítás következik.

87
    Kihasználják utolsó cserelehetőségüket a vendégek is. Skriba Máté hagyja el a játékteret. Dancsecs Dániel kap egy jó öt percet a bizonyításra.

86
    Horváth 17 méterről leadott lövését üti ki a léc alól Jánosa!

85
    Gólt szerzett az AJKA!
    Bal oldali beadás után MAJOR NORBERT volt 10 méterről eredményes! 0:3

84
    Sowummi vette mellre a labdát a tizenhatoson. Az ötös sarkáig vezette ,lövése Fehérről pattant szögletre.

83
    Nyom a Siófok, de egyelőre jól zár az ajkai védelem.

79
    Novák 25 méteres lövését fogja Jánosa.

78
    Dajic volt lesen.

77
    Skriba kapott sárga lapot Dajic felrúgásáért.

77
    Az utóbbi percekben egymás hibáiból élnek a csapatok.

76
    Dajic gólját érvényteleníti a játékvezető.

75
    Kihasználják utolsó cserelehetőségüket a hazaiak. Horváth Bence lépett pályára. Peszmeg Viktor ment le.

73
    Cserélnek a vendégek. Sipos Norbert helyén az egykori Siófok játékos Kanta Szabolcs a pályán.

72
    Sowummi lő 25ről fölé.

70
    Sowummi beadását Major vágta 7 méterről jó 4 méterrel mellé!

69
    Major vihette volna egy az egyben a labdát a szöglet után ,ám lelassult így Fehér beérte és szerelni tudta.

68
    Hazai szöglet.

67
    Sokadik hibája volt ez már a játékvezetőnek. Mokánszkit talpalta le alattomosan Sipos, ám a büntetés elmaradt.

66
    Vendég szöglet következik.

65
    Nyomnak a hazaiak egyelőre eredmény nélkül.

63
    Cseréltek a vendégek is. Lattenstein Norbert helyére Hanzl Máté érkezett.

58
    Cserélt a Siófok. Bogáti Péter helyén Mokánszki Norbert a pályán.

61
    Az AJKA gólt szerzett!
    Bal oldali beívelés GUNTHER ZSOLT fejelt 9 méterről a hálóba!

59
    Óriási egyenlítési lehetőség maradt ki! Jagodics futott alá a beívelésnek, Nagy az ötös sarkáról a bal fölső mellé vágta kapásból a labdát!

57
    A vendégek tudatosan lassítják a játékot. Egyelőre a siófokiak nem tudják feltörni az ajkai védelmet.

54
    Idegesek a hazaiak. Az utóbbi percekben egyre több pontatlanság van a játékukban.

53
    A beívelést Fehér fejeli ki.

52
    Ajkai szabadrúgás jó 35 méterről.

51
    Dajicot rúgják fel a tizenhatoson belül, ám a jogos tizenegyes elmarad!

49
    Szabadot Sipos lőtte el. Két méterrel mellé.

48
    Ajkai szabadrúgás 25 méterről.

46
    Cseréltek félidőben a hazaiak. Vass Máté helyén Fülöp Noel folytatja.

47
    Bogáti szabadját Fehér csúztatja mellé.

47
    Siófoki szabadrúgás ,bal oldalról jó 25 méterről.

44
    Nagy beadása után Dajic érkezett, Fodor becsúszva szerelte, hazai szöglet.

43
    Dajic kapta a vendék tizenhatoson belül a labdát, elszerencsétlenkedte.

41
    Major indult meg jó 35 méterről! A tizenegyes pontig vezette a labdát a hazai védők között. Középre tartó lövését Tajti lábbal védte.

39
    Gyönyörű siófoki támadás. Dajic , Bogáti majd Nagy volt a labda útja. Nagy 10 méteres lövésébe belevetődtek a vendég védők!

37
    Dajic ellen szabálytalankodtak a félpályán.

36
    Szöglet után már a Siófoknál a labda.

35
    Sowummi elemében van. A bal szögletzászlótól az ötös sarkáig cselezte be magát. Tajti lábbal kapufára védte a lövését! Vendég szöglet.

33
    Bogátit vágják fel a kezdőkörben.

32
    Dajic szerencsétlenkedi el a hazaik támadását. Utána vitatkozik a csapattársaival.

28
    Sowummi vezette rá a labdát a hazai védőkre. Szépen kényszerítőzött Majorral. A visszakapott labdát THOMAS SOWUMMI 8 méterről a bal felső sarokba lőtte kivetődő Tajti fölött! 0:1

26
    Az utóbbi percekben az ajkaiknál volt többet a labda, akik abszolút nem játszanak megilletődötten.

23
    Novák a sorfalba rúgta a szabadot.

22
    Dajicot rugták fel. Szabadrúgás 25 méterről.

21
    Lattenstein 25 méteres középre tartó lövését védte Tajti.

20
    Gárdos 15 méterről leadott bal sarokba tartó lövését Jánosa védte bravúrral.

18
    Ajkai szöglet következik.

17
    Peszmeg beívelését Fehér fejelte Jánosa kezébe.

17
    Nagyot rúgták fel. Siófoki szabadrúgás 35 méterről.

16
    Ajka végezhetett el 30 méterről szabadrúgást, Gunther lövése laposan ment el jó két méterrel a hazaoak kapuja mellett.

15
    Gárdos újra a pályán.

14
    Gárdos elhagyta a játékteret, folytatódik a játék.

14
    Gárdos maradt lenn a földön.

13
    Ápolás miatt áll a játék.

12
    Sowunmi cselezte be magát gyönyörűen a jobb szélről a tizenhatoson belülre, a középre passzolt labdájába azonban Fehér belevetődött.

9
    Gárdos futott lesre.

7
    Bogáti adta be a labdát, Nagy középre emelt az érkező Gárdos 10 méterről a bal felső lécre ollózott!

6
    Nyom a Siófok.

5
    Nagy Dániel adott középre, ám az érkező Dajic elől tisztáztak a vendégek.

4
    A szöglet után Sowunmi fejelt fölé 7 méterről.

3

2
    A hazaiak szögletét kivágták az ajkai védők.

2
    Bogáti beadását Dajic lőtte el 10 méterről, Jánosa szépen védett. Szöglet.

1

Az ellenfél edzője Mihalecz István tavaly még a hazaik alkalmazásában állt.

FGSZ Siófok: Tajti – Futó, Fehér, Papp Sz., Novák – Nagy D., Vass, Peszmeg, Gárdos, Bogáti – Dajic.
    Cserék: Kis T., Mosberger, Horváth B., Mokánszki, Szöllősi, Fülöp, Kiss Zs
    . Vezetőedző: Horváth Károly

FC Ajka: Jánosa – Fodor, Jagodics, Pákai, Gunther -Horváth A., Lattenstein, Sipos, Skriba -Sowunmi, Major
    Cserék: Tulipán, Péter, Hanzl, Kanta, Köles, Dancsecs, Varga T.
    Vezetőedző: Mihalecz István

Játékvezetők: Varga László (Németh Renáta) – Kelemen Attila, Makkosné Petz Brigitta.

Érdekességként elmondható ,hogy a vendégek számos játékosa megfordult már a Balaton fővárosának csapatában. Név szerint: Sowunmi Thomas, Kanta Szabolcs, Horváth Attila, Fodor Marcell, Sipos Norbert, Lattenstein Norbert.

Az NB2 nyolcadik fordulójában a hazaiak vendége az FC Ajka lesz. A siófokiak második helyen állnak 19 ponttal, 6 győzelemmel és egy döntetlennel a továbbra is hibátlan Nyíregyháza mögött. A vendégek három győzelemmel, két döntetlennel és két vereséggel 11 pontot gyűjtve az ötödikek.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.

Bartha Gergely Sámuel

Gólok: 28. Sowunmi, 61. Gunther, 85. Major

Lapok:   77. Skriba (FCA)

BFC Siófok: Tajti – Futó, Fehér, Papp Sz., Novák -Nagy D., Vass (Fülöp 46'), Peszmeg (Horváth 75'), Gárdos -Bogáti (Mokánszki 58'), Dajic
    FC Ajka: Jánosa – Fodor, Jagodics, Pákai, Gunther- Horváth, Lattenstein (Hanzl 63'), Sipos (Kanta 73'), Skriba (Dancsecs 87') -Sowunmi, Major