Szigetszentmiklós – Tatabánya 3:0 (vége) | BFC Siófok – Ajka 0:3 (vége) | Cegléd – ZTE 0:1 (vége)
Sopron – Nyíregyháza 0:1 (vége) | Gyirmót – Békéscsaba 1:2 (vége)
Gyirmót FC Győr
1:2 (0:1)
Békéscsabai Előre 1912 SE
szombat 05.10.2013, 17:00 • Gyirmót Stadion, Győr-Gyirmót • Merkantil Bank Liga

A mérkőzés elején a hazai csapatnál volt az irányítás, ám a félidő második felében a Békéscsaba akarata érvényesült inkább, amit gólra is tudtak váltani. A második félidőben felváltva ment az adok-kapok, de az utolsó percekben egy szerencsés találattal a vendégek térhetnek haza 3 ponttal. (18:54:27)

90+4
    A hosszabbításban már nem történik említésre méltó esemény.

90
    4 perc hosszabbítás következik.

89
    A vendégek is kihasználják 3. cserelehetőségüket. Tölgyesi helyére érkezik Mészáros.

86
    A Békéscsaba gólt szerzett!
    Egy szabadrúgás után alakul ki tumultózus jelenet a hazai kapu előtt, amiből a vendégek számára alakul ki helyzet. A jó helyen álló MOSQUERA MINA ARBEY juttatja a hálóba a játékszert.

82
    Utolsó cserelehetőségét is kihasználja a hazai csapat. Egerszegi helyére érkezik Lázár.

81
    Csere a Békéscsabai Előre 1912 SE-nél/nál: lemegy Pozsár, bejön Pantovic.

78
    Illés indítása bizonyul hosszúnak a frissen beállt Tóth számára.

77
    Cseri helyére érkezik Tóth.

77
    Illés beadását lövi kapura Oross, de Póser ismét jól teszi a dolgát. Szöglet következhet.

75
    Erős 27 méteres szabadrúgását fogja magabiztosan Póser.

72
    Magasföldi beadása érkezik pontosan Orosshoz, akit azonban szerelni tudnak a védők.

71
    Balogh érkezik Leucuta helyére.

69
    Újabb hazai szabadrúgás. Ismét Illés állt a labda mögé, de a kapuba tartó lövését Póser ki tudta ütni.

68
    Király kapott sárgalapot.

65
    A Gyirmót gólt szerzett!
    Illés végzett el egy szabadrúgást 25 méterről, a beadására OROSS MÁRTON érkezett a legjobb ütemben és közelről a bal felső sarokba fejelt.

58
    Marcolini kap sárgalapot.

57
    Király beadása pattan le Graszlről.

54
    Marcolini gurítja le a szabadrúgás, mint egy 23 méterre a kaputól, ám Pozsár lövését Deli könnyedén hatástalanítja.

53
    Farkas indul a bal oldalon, ám beadása nem ér el a célpontját, Tölgyesi felszabadít.

51
    Juhász kapott sárgalapot.

49
    Újra Magasföldi kerül helyzetbe egy szöglet után, de a fejesét az egyik védő a gólvonalról kivágja.

48
    Szabadrúgáshoz jut a hazai csapat. Magasföldi 22 méterről próbálkozott, de Póser bravúros mozdulattal a kapu fölé tolta a labdát.

46

A játékrész első felében a hazai csapat dominált, de gólig nem tudtak eljutni a gyirmóti támadók. A félidő második felében kezdett feléledni a vendég csapat, és a támadásaik a 32. percben meg is hozták a gyümölcsüket. Az utolsó percekig harcolt a Gyirmót az egyenlítésért, de végül is egy gólos vendég előnnyel vonultak az öltözőbe a csapatok.

45
    1 perc a hosszabbítás

45
    Szabadrúgáshoz jut a Békéscsaba a kaputól 24 méterről, Pozsárnak gurítják le, lepattan a kirobbanó védőkről

44
    Illés ad be egy szabadrúgást jobbról, Kardos nem tudja megcsúsztatni a kaputól 8 méterre, a kapus gyűjti be a labdát.

43
    Csere a Gyirmót FC Győr-nél/nál: lemegy Papp, bejön Oross.

42
    Leucuta ível be jobbról, elmegy a labda a kapu előtt

40
    Mosquera színészi alakítása a 16-oson belül, a sárga elmarad

39
    Mosquera kényszerítőzik Leucutával, de közbelép Balog, visszaszerzik a labdát a vendégek, Király lőhet balról 22 méterről, Deli tolja fölé a labdát

38
    Illés és Farkas akciója a bal szélen, közbelépnek a védők

37
    A szabadrúgást a kapu elé ívelik a vendégek, Deli lehúzza a labdát a 11-es pont környékén.

36
    Balog löki fel Mosquerát a bal szélen.

35
    Marcolinit kell ápolni egy összecsapás után, de folytatja a játékot

33
    Hideg zuhany a Gyirmótnak, akik többet támadtak, de kapura lövésük nem nagyon volt, a vendégek az első komoly helyzetüket rögtön kihasználták.

31
    Kis zavar a Gyirmót védelmében DANTES MARCOLINI kapja a labdát jó helyzetben, és balról, a kaputól 13 méterről a bal alsó sarokba csavarja a labdát. 0:1

29
    Cseri labdáját Magasföldi csúsztatná Papp elé, közbelépnek a védők a 16-osnál

28
    Szabálytalanságok tarkítják most a mérkőzést, középen zajlik az eseménytelen játék.

25
    Egerszegit buktatták a kaputól 35 méterre, Illés ível a kapu elé, Magasföldi csúsztat, de szabálytalanság a hazaiaknál, szabadrúgás kifelé

23
    Farkast előzi meg a védője a bal szélen, a hazaadása kis híján Magasföldihez kerül, de Póser felszabadít

22
    Mosquera szerez labdát, Pozsár lőhet középről, 18 méterről, Deli fogja vetődve a bal sarok előtt

21
    Marcolini jó csele a bal szélen, 25 méterről lő, könnyű zsákmány Delinek

20
    Erős szöglete: Cserinek tenné lövésre középre, megelőzik a szélsőt, de nem tud indulni a Csaba.

19
    Balog ível a vendégek kapuja elé, Póser öklözi, Cseri tenné kapura, levágódik a védőkről

18
    A beívelést Balog Zoltán fejeli ki

17
    Mosquerának lép oda Balog, szabadrúgás jöhet a vendégeknek balról

16
    Ismét nagy küzdelem a pályán, a kapuk nem forogtak veszélyben az utóbbi percekben.

12
    Pozsár végzi el a Marcolini buktatásáért megítélt szabadrúgást, ami inkább emelés és nem lövés, Deli ki is engedi az alapvonalon túlra

11
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Graszl (Gyirmót FC Győr), Marcolinit buktatta

10
    Cseri szerez labdát a saját térfelén, megindul vele, a kaputól 25 méterre indítja Magasföldit, aki a 16-os vonaláról középről lő a bal sarok mellé!

9
    Magasföldi tekeri a szabadrúgást a sorfal fölött a jobb sarokra, Póser fogja vetődve a labdát

8
    Balog Zsolt buktatja Pappot a kaputól 25 méterre, szabadrúgással jönnek a hazaiak

7
    Erős ível fel szabadrúgást, Papp teszi középre kapásból, de nincs érkező ember

5
    Közhellyel élve tapogatózó játék zajlik, a középpályán harcolnak egymással a csapatok.