FC Schalke 04 – FC Augsburg 4:1 (vége) | Borussia M'gladbach – Borussia Dortmund 2:0 (vége) | VfB Stuttgart – Werder Bremen 1:1 (vége)
VfL Wolfsburg – Braunschweiger TSV Eintracht 1895 0:2 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – 1899 Hoffenheim 2:2 (vége) | Bayer Leverkusen – Bayern München 1:1 (vége)
Borussia M'gladbach
2:0 (0:0)
Borussia Dortmund
szombat 05.10.2013, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Bundesliga

A mérkőzés egésze alatt többet birtokolta a labdát a Dortmund, fölénye különösen az első félidőben volt szembetűnő. A második játékrészben kiegyenlítettebbé vált a találkozó, majd a 82. percben büntetőből megszerezte a vezetést a M'gladbach. Hummels kiállításával ráadásul nem csak gól-, hanem emberhátrányba is kerültek a vendégek. A 86. percben Raffael góljával aztán végképp eldőlt a három pont sorsa.
    A mai napon nem volt a szerencse a Dortmunddal, helyzeteik kimaradtak. Vagy ter Stegen a kapuban védett nagyot, vagy éppen a kapufa mentette meg a hazaiakat a góltól.
    A mérkőzés képe alapján legalább egy döntetlent megérdemelt volna a Dortmund, de mint tudjuk a futballt gólra játsszák.
    Köszönöm, hogy velünk tartottak! (17:30:15)

90+3
    Kramer kap egy sárgát a legvégén buktatásért.

90+2
    A hazaiak ívelték előre a labdát a semmibe, a Dortmund jöhet.

90+1
    A hazaiak adogatnak kényelmesen, itt már mindenki tudja hogy a lényeges kérdések eldőltek.

90
    Három perc lesz a ráadás.

89
    Lewandowski buktatásért kapott sárga lapot.

88
    Gunter ment be Sahin helyett.

86
    A Mönchengladbach gólt szerzett!
    Raffael góljával nagy valószínűséggel eldőlt a három pont sorsa. Arango passzolta ki a labdát jobbra, Raffael nyolc méterről Weidenfeller mellett a rövidet választotta.

85
    Reus rúghatott szabadrúgást a hazai kaputól 19 méterre. Labdája a felső lécet találta el.

84
    Stranzl kap sárga lapot buktatásért.

83
    Kramer váltja a lecserélt Nordtveitot.

82
    MAX KRUSE biztos lábbal értékesíti a tizenegyest, Weidenfellernek esélye se volt.

81
    Hummels gólhelyzetben szabálytalankodott, a játékvezető azonnal leküldi.

80
    Büntetőhöz jut a Borussia M'gladbach! Hummels becsúszását látta szabálytalannak a játékvezető.

78
    Mkhitaryan helyére Blaszczykowski állt be.

77
    Herrmann helyére Hrgota állt be.

76
    Enyhe labdabirtoklási fölényben a hazaiak, ugyanakkor nincs meg az a nagy nyomás részükről, ami az első félidőben megvolt.

75
    Hofmann ívelte be jobbról a, Grosskreutz fejéről ter Stegen húzza le a labdát.

74
    Ter Stegen rúgja mezőnybe a labdát, arra nincs csapattárs.

73
    Megtartják most a hazaiak a labdát, előre nem igazán jutnak.

72
    Jobb oldali vendég beadás után ter Stegen a levegő ura.

71
    Hofmann áll be Bender helyére.

70
    Subotic próbálkozott meg egy átlövéssel, lövése jócskán mellé ment. Jó húsz perc maradt a találkozóból.

68
    Raffael próbált megindulni a bal oldalon, könnyen elválasztják a labdától.

67
    A Dortmund járatja a hazaiak tizenhatosa előtt a labdát, hiába a felszabadítás, ismét a vendégek építkezhetnek.

66
    Vendég labdajáratás után bedobással jöhetnek a hazaiak.

65
    Reus szögletét középen Hummels fejeli mellé.

64
    Reus szöglete után szabálytalankodnak Herrmann ellen, szabadrúgás kifelé.

63
    Weidenfeller labdázgat hátul, majd előrevágja a labdát.

62
    A mérkőzésnek ebben a szakaszában valamivel aktívabb a hazai csapat.

61
    Şahin ívelte be balról a vendégek szögletét, majd M'gladbach hozhatja a labdát.

60
    Reus próbálkozott meg egy lövéssel.

59
    Bal oldalról lőtték be veszélyesen a labdát a hazaiak, középen Wendt 10 méterről kapásból kevéssel lőtt mellé.

58
    Megtartja most a labdát a hazai együttes, majd bal oldalra passzolják ki a labdát.

57
    Wendt kapott egy jó labdát a védők mögé, a kifutó ter Stegen mellett sikerül elvinnie a labdát, de már kisodródva az alapvonalról nem tudja rendesen kapura tenni.

56
    A vendégek adogatnak hátul, fegyelmezetten visszazár a M'gladbach.

55
    Dominguez ment le a pályáról sérülés miatt, helyére Brouwers állt be.

54
    Dominguez egy ütközés után lent maradt, leviszik a pályáról. Úgy tűnik nem tudja folytatni a találkozót.

53
    A mérkőzés ott folytatódik, ahol az első játékrészben abbamaradt, dortmundi fölény a pályán.

52
    Sahin távoli lövése elakadt a blokkban.

51
    Labdaszerzés után nem tud gyorsan megindulni a Dortmund, visszazárnak a hazaiak.

50
    Nordtveit tört be a vendégek tizenhatosára, becsúszással tisztáztak a védők.

49
    Hazai sarokrúgás után kifejelték a védők a labdát.

48
    Hummels próbálta bejátszani a védők mögé a labdát, felszabadítás után Lewandowski lövését védte ter Stegen.

47
    Weidenfeller rúgja mezőnybe a labdát, a vendégek építkeznek.

46
    A M'gladbach kezdte a második félidőt.

46

Az első játékrészben elképesztő fölényben játszottak a dortmundiak, a befejezéssel voltak problémái. A M'gladbach saját térfelén gyakorlatilag csak a védekezéssel voltak elfoglalva, nagy ritkán lépték át a felezővonalat.
    Maradjanak velünk a második félidőben is!

45
    Hosszabbításra nincs oka a játékvezetőnek, se sérülés, se csere nem lassította a játékot.

44
    A vendégek hozzák a labdát előre, járatják a hazaiak térfelén.

43
    Lewandowski fejelt a kapu mellé sarokrúgás után.

42
    Gyakorlatilag semennyire se képes megtartani a labdát a M'gladbach, elképesztő labdabirtoklási fölényben játszik a Dortmund.

41
    Aubameyang emelte be a hazaiak tizenhatosára a labdát, les miatt azonban kifelé jár a szabadrúgás.

40
    Dortmundi fölény öt perccel a félidő vége előtt.

39
    Sahin 18 méterről lőtte kapura, ter Stegen védte a középre tartó labdát. Mindenesetre ez komoly lehetőség volt a hazaiaknak.

37
    A Dortmund ívelhetett középre szögletet, felszabadítás után marad a labda a vendégeknél.

36
    Bender maradt lent a gyepen. Rövid szünet után folytatódik a játék.

35
    Grosskreutz kapott sárga lapot.

34
    A hazaiak próbálják most megtartani a labdát, Arango cselezgetett a bal oldalon, majd dobhat.

32
    Reus 15 méterről lőtte kapura, lapos lövése alig ment el a jobb kapufa mellett.

31
    A hazaiak saját térfelüket nem tudják átlépni, teljesen beszorulnak.

30
    Fél óra elteltével dortmundi fölény a pályán. Eddig vagy a szerencse, vagy a vendégek pontatlansága miatt megúszta a gólt a M'gladbach.

28
    Jobb oldali vendég beadást ter Stegen biztosan húzta le a levegőből.

28
    Nagyon nyom a Dortmund, a hazaiak saját térfelükre szorulnak vissza.

26
    Aubameyang lapos lövése centikkel ment el a bal kapufa mellett.

24
    Reusnak sikerült bejátszani a labdát a hazaiak tizenhatosára. A hazaiak játékosa két védő között tört be, majd balról laposan centerezett, a labda mindenki előtt-mellett elment.

22
    Grsskreutz 18 méterről lőtte rá, a léc alá tartó lövést ter Stegen bravúrral tolta a kapu fölé.

21
    A Dortmund passzolgat hátul, lassan fejlődik fel a vendégek támadása.

20
    Kiegyenlített küzdelem most a pályán.

16
    Şahin kísérlete elakadt a blokkban.

13
    Hummels egy bal oldali beadás után lőtt kapura, lövése mellé ment.

10
    Sahin lövése nem sokkal kerülte el a kaput.

8
    A Dortmund játszik fölényben, jóval többet birtokolják a labdát.

7
    Aubameyang lövési kísérlete akadt el a blokkban.

6
    Sahin ívelte be a vendégek szögletét, ter Stegan a helyén.

5
    Reus próbálkozott meg egy lövéssel, mellé ment.

3
    Arango lövése elkerülte a kaput.

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.

1

Borussia M'gladbach: ter Stegen – Domínguez, Wendt, Jantschke, Stranzl– Herrmann, Nordtveit, Xhaha, Arango – M. Kruse, Raffael

Cserék: Heimeroth – Brouwers, Kramer, Younes, Korb, de Jong, Hrgota.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Subotic, Hummels, Großkreutz, Durm – S. Bender, Mchitarjan, Reus, Şahin, Aubameyang – Lewandowski

Cserék: Langerak – Kirch, Günter, Hofmann, Blaszczykowski, Ducksch, Schieber

Játékvezetők: Gräfe – Seidel, Sinn..

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) nyolcadik fordulójában többek között Borussia M'gladbach – Borussia Dortmund mérkőzésre kerül sor.
    Hét forduló után a hazaik 10 ponttal a hetedikek, míg a Ruhr-vidékiek 19 pontjukkal vezetik a bajnokságot. Mindenképpen érdekes összecsapásra számíthatunk, hiszen a M'gladbach hazai pályán ebben a szezonban még nem kapott ki, gólkülönbsége is tekintélyt parancsoló (11:2). Ugyanakkor a vendég Dortmund még nem talált legyőzőre, hat megnyert mérkőzés mellett mindössze egyszer kényszerültek pontosztozkodásra, 21 rúgott és 5 kapott góllal.
    Mindezek tükrében ember legyen a talpán aki a mérkőzés kimenetelét illetően jóslásokba bocsátkozik. Mi a magunk részéről egy kiélezett és izgalmas találkozóra számítunk.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást és szurkolást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

Gólok: 82. Kruse (bünt.), 86. Raffael

Lapok:   84. Stranzl (MNC), 90+3. Kramer (MNC) – 35. Grsskreutz (DOR), 89. Lewandowski (DOR)   81. Hummels (DOR)

Borussia M'gladbach: ter Stegen – Dominguez (55. Brouwers), Wendt, Jantschke, Stranzl– Herrmann (77. Hrgota), Nordtveit (83. Kramer), Xhaha, Arango – M. Kruse, Raffael

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Subotic, Hummels, Großkreutz, Durm – S. Bender (71. Hofmann), Mchitarjan (78. Blaszczykowski), Reus, Şahin (88. Gunter), Aubameyang – Lewandowski

Játékvezetők: Gräfe – Seidel, Sinn.